Mutfak Püf Noktaları Baharatlardan olmazsa olmazın hangisi

Savsancik

Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2021
390
273
25
Baharatlara bayılıyorum ve bilmediğim baharatlar var mı merak ettim tabi ki de var😅 işte onları bulup gerekli püflerle yemeklerimize tat katalım . Hangi yemekte iyi gidiyor gibi 🥰 Ben başlayim Mantara atılan karabiber et tadı veriyormuş abimden öğrenmiştim çok güzel oluyor . Kekik ise tavuk soteli çok yakışıyor . Körii gönlümün efendisi tavuklarda , pizzada , makarnada güzel oluyor seviyorum diye fazla atıyorum bazen tadı kaçıyor . Annem yenibahar atardı pirinç pilavına o da çok hoş oluyor . Zerdeçal çorbası da rengi ve tadı farklı ve hoş 🥰 bu kadar şimdilik aklıma gelenler siz neler eklemek istersiniz 😍

Ben en çok karabiber severim hamileyken yogurta bile döküp yerdim bu arada karabiber et yemeklerine çok güzel lezzet veriyor pulbiber ise tavuk yemeklerine
Bende yoğurda pul biber döküp yemeyi severim 😅 Bir Adanalı olarak acıyı unutmama kızıyorum şu an galiba her yemekte olduğundan dikkatimi çekmedi alışkınız diye değişik tatlar arıyorum 🥰

Karabiber sumak nane acı köy biberi bu liste uzar 😃

Baharatlara bayılıyorum ve bilmediğim baharatlar var mı merak ettim tabi ki de var😅 işte onları bulup gerekli püflerle yemeklerimize tat katalım . Hangi yemekte iyi gidiyor gibi 🥰 Ben başlayim Mantara atılan karabiber et tadı veriyormuş abimden öğrenmiştim çok güzel oluyor . Kekik ise tavuk soteli çok yakışıyor . Körii gönlümün efendisi tavuklarda , pizzada , makarnada güzel oluyor seviyorum diye fazla atıyorum bazen tadı kaçıyor . Annem yenibahar atardı pirinç pilavına o da çok hoş oluyor . Zerdeçal çorbası da rengi ve tadı farklı ve hoş 🥰 bu kadar şimdilik aklıma gelenler siz neler eklemek istersiniz 😍
Bizim buralarda dolma sarma ekşi yapılır, susmak koyarız harika olur nar ekşisi ile

Kimyon mercimek çorbasına çok iyi olur, mercimek köftesine

X