Bakanın ‘şaşkınlığı dilinde’: Tacize uğramış çocukların cezalandırılması gündemde

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.301
42.832
Bakanın ‘şaşkınlığı dilinde’: Tacize uğramış çocukların cezalandırılması gündemde

28/03/2016 12:13

PrintPocketPinterestGoogle+TumblrWhatsAppTwitterTelegramFacebook222
Karaman’da 10 öğrenciye yönelik cinsel istismar skandalında, Ensar Vakfı’na sahip çıkan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, konuyla ilgili büyük bir gafa imza atıp, istismara uğrayan çocukların da cezalandırılmasının gündemde olduğunu söyledi.

Gönlünden geçenle ağzından çıkan bir değil
Sema-Ramazanoglu.jpg

Fotoğraf: DHA

Van’da sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelen Ramazanoğlu, çocuk istismarı ve kadına şiddete karşı en ağır cezaların verilmesi gerektiğini belirtti.

Konuya ilişkin 13-14 Nisan’da bir hukuk çalıştayı yapacaklarını belirten Ramazanoğlu, şiddet ve istismara tahammülünün olmadığını anlatmaya çalışırken, hayli sorunlu bir gafa imza atarak şöyle dedi: “Ele alacağımız konulardan bir tanesi de, hem sorumlu olan kurumlardan, hem de aile içinden ihmal, istismar ve tacize uğramış çocukların cezalandırılması konusu. Benim gönlümden geçen, verilebilecek en ağır cezaların verilmesi, bütün haklardan mahrum edilmeleri ve asla ve asla toplum içine bir daha çıkmamaları.”

Çocuk istismarının yanı sıra kadına şiddete karşı da sıfır toleransla yaklaşılması gerektiğini söyleyen Ramazanoğlu, “Bu cezalandırmayı aynı zamanda kadın şiddeti için de istiyorum. Kadınlara karşı şiddet ve tecavüz fillerini işleyenler konusunda da sıfır tolerans, sonuna kadar takip ve iyi hal indirimi lafını asla duymak istiyorum” dedi.

‘İyi hal indirimi olamaz’
Bu suçları ‘insanlık suçu’ olarak tanımlayan Aile Bakanı, “Böyle bir esfel-i safiline (sefilerin en sefili) nasıl iyi hal atfedilir. Bu konuda asla ve asla kişisel olarak ve bakanlığım olarak tavizimiz yok”ifadelerini kullandı.

Ramazanoğlu’nun ‘tacize uğramış çocukların da cezalandırılması’gafı, akıllara ister istemez geçtiğimiz hafta Ensar Vakfı’na ‘sahip çıkma’sını getirdi.

Nitekim Aile Bakanı, Karaman’da 10 çocuğa cinsel istismarda bulunduğuna dair rapor alınan öğretmenin Ensar Vakfı’yla bağlantılı olmasında hiç beis ve ihmal görmemiş, “Hizmetleriyle ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz” diyerek vakfa sahip çıkmıştı.
http://www.diken.com.tr/aile-bakani...-cocuklarin-cezalandirilmasi-da-gundemimizde/

hem de aile içinden ihmal, istismar ve tacize uğramış çocukların cezalandırılması konusu. Benim gönlümden geçen, verilebilecek en ağır cezaların verilmesi, bütün haklardan mahrum edilmeleri ve asla ve asla toplum içine bir daha çıkmamaları.”

Dogru mu okudum bunu?? :KK57:

İnanmıyorum buna s....sıvamak derler bu kadın resmen konuşdukca batıyor resmen

O amaçla söylediğini sanmıyorum tabiki .
Ama sen de böyle bir konu da gaf yapma bari
Ben yaparım,başkası yapar ama sen bakansin .

Hitabet etme dersi alsın bence ne konuştuğunu kulakları duymuyorsa bir kulak doktoruna gitsin ,belli kesime hitap ediyor bu bakan , gaf üstüne gaf
kadınlarla sohbette mi sanıyor bu kendini

Bide gaf var, gaf var. Hani "bardak" yerine "lardak" dersen dilin dönmüs oluyor, olabilir yani. Ama gidip "tecavuz edilmis cocuklar cezalandirmali" denilirmi? Bu gaf bile degil! Bir bakansin, eger en basit normal cümle bile kuramayip, basin ile konusamazsan, ne diye bakan oluyorsun?

Burda birileri yazdi "cok fazla üzerine gidildi" diye eh elbette üzerine gidilcek. Bakan olmak baski ve stress altinda calisabilmek demek zaten. Bunu basaramayan bakan olmasin lütfen.

Bide gaf var, gaf var. Hani "bardak" yerine "lardak" dersen dilin dönmüs oluyor, olabilir yani. Ama gidip "tecavuz edilmis cocuklar cezalandirmali" denilirmi? Bu gaf bile degil! Bir bakansin, eger en basit normal cümle bile kuramayip, basin ile konusamazsan, ne diye bakan oluyorsun?

Burda birileri yazdi "cok fazla üzerine gidildi" diye eh elbette üzerine gidilcek. Bakan olmak baski ve stress altinda calisabilmek demek zaten. Bunu basaramayan bakan olmasin lütfen.
Hatta daha önceki yaptığı açıklamaya gelen tepkileri biliyordur.Bunun üstüne yapılacak hata değil bencede...

boyle gaf mı olur yahu soyledikten sonra farketmedimi

X