Bakarmisiniz acil

Kader hali

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2019
31
-5
27
Bebeğinin bingildagi erken kapanan varmı kızım 4 aylık kapanmış baş çevresi normal her ay takibi olacak inşallah bişey olmaz Allah'ım aynı sorunu yaşayan anneler var mı

Merhabalar benim çocuğumun da bıngıldağı erken kapandı 5,5 aylıktı kafasına jel döküp ultrasondan baktılar henüz kapanmamış dediler sağlık ocağından her ay takipliydik önemli olan başının büyüyor olması, ben yine de uzman nöroloji doktoruna götürdüm o da sağlık ocağındaki meslektaşlarım ölçümü yanlış yerden alıyorlar bilmiyorlar kafanın arkasının en geniş yani en sivri yerinden alınmalıymış ölçtü bir sıkıntı yok dedi şükürler olsun, merak etmeyin ALLAH ın izniyle gelişir büyür geçmiş olsun.

D vitamini kullandınız mı bebeklikte?! Benim kızımın da bıngıldağı küçüktü doktor 1 yaşına kadar d vitamini kullanmama izin vermedi.

Merhabalar benim çocuğumun da bıngıldağı erken kapandı 5,5 aylıktı kafasına jel döküp ultrasondan baktılar henüz kapanmamış dediler sağlık ocağından her ay takipliydik önemli olan başının büyüyor olması, ben yine de uzman nöroloji doktoruna götürdüm o da sağlık ocağındaki meslektaşlarım ölçümü yanlış yerden alıyorlar bilmiyorlar kafanın arkasının en geniş yani en sivri yerinden alınmalıymış ölçtü bir sıkıntı yok dedi şükürler olsun, merak etmeyin ALLAH ın izniyle gelişir büyür geçmiş olsun.
Çok sağolun şuan için baş çevresi normal 39.7 çıktı çok şükür ama bingildaginin erken kapanması canımı sıktı

Bıngıldağın küçük olduğunu doktorun size söylemesi lazımdı, küçük olunca hiç kullanmıyosun belli bir yaşa kadar
Çok çok yanlış bir yönlendirme benim bebeğim şuan 2.5 aylık sayılır bıngıldağı kapandı doğduğunda da çok küçüktü ama asla d vitaminini bırakma dedi profesör bile şuan kafası 38cm bir problem yok çok şükür her ay takibi yapılmaya devam edecek

Çok çok yanlış bir yönlendirme benim bebeğim şuan 2.5 aylık sayılır bıngıldağı kapandı doğduğunda da çok küçüktü ama asla d vitaminini bırakma dedi profesör bile şuan kafası 38cm bir problem yok çok şükür her ay takibi yapılmaya devam edecek
Benim doktorum her ay bıngıldağını elleyip çok küçük d vitamini kullanma dedi. 1 yaşından sonra kullanmaya başladım ben, bir sorun olmadı.

Bebeğinin bingildagi erken kapanan varmı kızım 4 aylık kapanmış baş çevresi normal her ay takibi olacak inşallah bişey olmaz Allah'ım aynı sorunu yaşayan anneler var mı
Bebegimin 8 aylikken kapandi . Saglik ocagindakiler kafa tası buyumez beyin gelismez cok onemli bi durum diye korkuttular bizi . Doktora goturduk kafadaki statüler buyudugu surece sorun olmaz dedi. Su anda tamamen kapali ama bingildagi siş gene sordum doktora bi beyin cerrahisine gosterin dedi. Gidicem bakalm umarim bizdede bisey cikmaz

Merhaba..
Kızım 5 aylık..4 aylık kontrolün de bıngıldak kapanmış dedi ebe sonra o gün apar topar hastanede çocuk doktoruna gittik acil emar çekildi bıngıldak açık çok şükür.. önemli olan her ay 1 cm büyümesi dedi doktor.. çok şükür büyüyor..
Size yazmak istedim elle elleyip kapanmış diyenlere inanmayın.. bazı zamanlar bıngıldak daha sert olabiliyor ve bu durum ebe doktorları yanıltıyor.. emar veya Ultrson çekilmediği sürece bıngıldak kapanmış diyenlere kesin sonuç almadan inanmayın ve boşuna moralinizi bozmayın.. Ben çok ağladım meğer acıkmış tamamiyle boş yere üzdüler bizi..
Biz mağdur olduk siz olmayın diye yazmak istedim.. bilgi vermek istedim..
Rabbim kimseyi evladı ile sınamasın inşallah hepsine hayırlı sağlıklı ömür versin 🤲

Merhaba..
Kızım 5 aylık..4 aylık kontrolün de bıngıldak kapanmış dedi ebe sonra o gün apar topar hastanede çocuk doktoruna gittik acil emar çekildi bıngıldak açık çok şükür.. önemli olan her ay 1 cm büyümesi dedi doktor.. çok şükür büyüyor..
Size yazmak istedim elle elleyip kapanmış diyenlere inanmayın.. bazı zamanlar bıngıldak daha sert olabiliyor ve bu durum ebe doktorları yanıltıyor.. emar veya Ultrson çekilmediği sürece bıngıldak kapanmış diyenlere kesin sonuç almadan inanmayın ve boşuna moralinizi bozmayın.. Ben çok ağladım meğer acıkmış tamamiyle boş yere üzdüler bizi..
Biz mağdur olduk siz olmayın diye yazmak istedim.. bilgi vermek istedim..
Rabbim kimseyi evladı ile sınamasın inşallah hepsine hayırlı sağlıklı ömür versin 🤲
Suturlar açık olduğu sürece baş çevresi büyüyor sizinde öyledir aynı bizim gibi muhtemelen bı sorun olmadı bizde çok şükür suturlar açık önemli olan da suturlarin açıklığı zaten

Aynen bencede d vitamini bırakılmamalı yoksa raşitizm riski oluyor çocuklarda

Suturlar nedir peki canım? Bıngıldak önde ve 50 kuruş büyüklüğünde bir açıklık suturlar dediğin arka bıngıldak mı?
Hayir sütü r demek asıl önemli olan şey yani kafatasını birleştiren çizgiler onların açık olması çok önemli çocuk büyüdükçe suturlar kapanır va tam bı kafatası olusur

Suturlar nedir peki canım? Bıngıldak önde ve 50 kuruş büyüklüğünde bir açıklık suturlar dediğin arka bıngıldak mı?
Hayır suturlar dediğim şey kafatası mi oluşturan çizgiler yani bingildaktan da önemli olan şey kafatasını bütün yapan çizgiler onların sayesinde büyüyor bascevresi

X