Bakarmisiniz..

Melz23

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2021
5
6
30
Merhaba bayanlar,

Yurt disindan yasiyorum kusura bakmayin. Benim bir derdim var kimse ile paylasamiyorum.
26 yasinda genc bi bayanim. Daha once hic sevgilim olmadi. Aslinda cok fazla da ilgilenmedim, istemedi tanismak falan erkeklerle. Okulum seneye bitiyor ve gercektende yuva kurmak isterim.
Daha once deneyimlerim olmadi demekte fayda var. 1 ay once hic unmadigim anda hic unmadigim yerde eski okuldan tanidigim bir arkadasimi gordum ve yaninda da bir beyefendi. Bi anda kaynastik 15dk konustuk ayak ustu hep beraber ve bir gun sonra mesaj atti eski okul arkadasim bana instagramdan. Seni instagramdan takip etse bir problemi olurmu diye arkadasi icin. Bende olur dedim ve konusmalarimiz basladi whatsapp uzeri devam etti. 1 ay icinde 3x beraber tanismak icin gezmisligimiz var. ( butun gun, ve cok keyifliydi, kendimi cok iyi hissettim) Kendisi 32 yasinda isi gucu duzgun birine benziyor. Cok saygili ve konusmasi giyinisi cok duzgun birine benziyor tabi nasil olur bilemem ama bana sunu dedi ve cok dusundum ve cikamadim isin icinden.

En son bulusmamizda, bana dedigi su, evlenip ayrildim, 3 sene oluyor, cocugum yok. Bunu bil sonra ikimizde birbirine baglanip duymani istemem dedi. 4 sene surmus evliligi.
Bi anda uzuldum bi anda da dedimki adam durust, benle oynamiyor veya ciddi dusunmese bunlari demezdi galiba. Ama cok kafam karisik.

Sizce nasil bir yol almam lazim ? Yani bunu demesi normalmi veya tam zamaninda mi dedi. uzulmedim de degil...

niye üzüldünüz yahu üzülünecek bir durum yok ki?

Anladığım kadarı ile siz daha önce hiç ilişki yasamamışsınız, adam 4 yıllık bir evlilik geçirmiş. Tecrübeleriniz farklı, olmaz olmaz diye bir durum yok ama sanırım ben olsam kendime daha denk birini isterdim.

En son bulusmamizda, bana dedigi su, evlenip ayrildim, 3 sene oluyor, cocugum yok. Bunu bil sonra ikimizde birbirine baglanip duymani istemem dedi. 4 sene surmus evliligi.
Bi anda uzuldum bi anda da dedimki adam durust, benle oynamiyor veya ciddi dusunmese bunlari demezdi galiba. Ama cok kafam karisik.

Sizce nasil bir yol almam lazim ? Yani bunu demesi normalmi veya tam zamaninda mi dedi. uzulmedim de degil...
Simdi size iyice umut verip,butun duymak istediklerinizi kulaginiza bir bir fisildayip,bazi seyleri birlikte yasadiktan sonra mi soylemesi daha iyi olacakti yoksa sizin tanima olarak tabir ettiginiz evrede mi soylemesi daha uygun olacakti ?
Bence dogru olani yapmis,acikca belirtmis,tanitmis size kendisini.Ayrica uzulmeyin.Evlenip bosananlar da sizin ve benim gibi insan en nihayetinde.Eksiklikleri veya noksanliklari yok sadece zaman zaman talihsiz evlilikler yapilabiliyor.

bunda üzülecek birşey yok. gayet dürüst davranmış. asla evlenmemiş olmasını mı tercih edersiniz bilemem ama çoğu insan evli gibi uzun süreli ilişkiler yaşıyor mesela. bir imza bazen çok şey ifade etmiyor yani.
eğer çocuk yani ortak bir bağ yoksa, eski eşi ile görüşmüyorsa problem olmaz bence.

Dürüst davranmış daha aranızda bir şey yokken demesi doğru olmuş. Siz de düşünün taşının, kabul edemeyeceğiniz bir durum ise şimdiden onu da yormayın. Evlilik istiyorsunuz ama fark etmez bu beyefendi olur ya başkası sadece evlilik olsun diye acele etmeyin iyi iyi tanımaya, zaman geçirmeye çalışın

Zamanlamasi doğru bence. Daha sonradan söylemesi hoş olmazdı.

Türkiyede olsanız adam ağır sorunludur burda hiçbir kadın ciddi sebepleri olmadan boşanmazdı derdim ama yurtdişında yaşıyormuşsunuz .

Yine de boşanma sebebini ögrenirseniz güzel olur.

Bence boşanmış olması sorun değil. Ama tabi arıza olmaması koşuluyla.

Merhaba bayanlar,

Yurt disindan yasiyorum kusura bakmayin. Benim bir derdim var kimse ile paylasamiyorum.
26 yasinda genc bi bayanim. Daha once hic sevgilim olmadi. Aslinda cok fazla da ilgilenmedim, istemedi tanismak falan erkeklerle. Okulum seneye bitiyor ve gercektende yuva kurmak isterim.
Daha once deneyimlerim olmadi demekte fayda var. 1 ay once hic unmadigim anda hic unmadigim yerde eski okuldan tanidigim bir arkadasimi gordum ve yaninda da bir beyefendi. Bi anda kaynastik 15dk konustuk ayak ustu hep beraber ve bir gun sonra mesaj atti eski okul arkadasim bana instagramdan. Seni instagramdan takip etse bir problemi olurmu diye arkadasi icin. Bende olur dedim ve konusmalarimiz basladi whatsapp uzeri devam etti. 1 ay icinde 3x beraber tanismak icin gezmisligimiz var. ( butun gun, ve cok keyifliydi, kendimi cok iyi hissettim) Kendisi 32 yasinda isi gucu duzgun birine benziyor. Cok saygili ve konusmasi giyinisi cok duzgun birine benziyor tabi nasil olur bilemem ama bana sunu dedi ve cok dusundum ve cikamadim isin icinden.

Evlenip ayrılmış olması normal. Kendiniz gibi daha önce evlenmemiş birini istiyorsanız ayrılın.

Merhaba bayanlar,

Bence sorun yok.
Neden olmasın. Ben hep seyi merak ediyorum neden ayrıldı acaba diye ?
Samimiyseniz bence ucundan öğrenmeye çalışın.
Belki ileride sizin de anlasmakta zorlanacaginiz bir huyu ortaya çıkacak hayal kırıklığı olmasın istiyorsanız her şeyi öğrenin.
Şiddet konusunda ne düşünüyor?
İhanet konusunda?
Sonra ev isleri konusunda destekçi mi -?
Tatil zamanlarını evde mi yoksa birlikte eğlenerek mi geçirmek ister?
Eğer kafanıza uyuyorsa deneyin derim

Evet bende benim gibi hic evlenmemis birini tercih ederdim. Yani en azindan boyle bekliyordum ben kendi adima. Her ikimizine ilk deneyimler hayal ettim.

Daha once 2 kisiyle tanisma imkanim oldu, ama cok farkli deneyimler yasadim. Bu beyefendi ile cok farkli hissettim kendimi. Belki de bu konularda uzman olmadigim icin. Kendimi bi an cok mutlu ve nezaman aksam oldugunu anlamadim o gun. Acikcasi gitmek istemedim yanindan... :)

Ayrilma sebebini sordugumda, anlatmak icin biraz daha zamana ihtiyaci oldugunu soyledi, yani biraz daha samimi olursak bi yol cizersek anlatirim dedi. Eski esini kotulemedi aksi taktirde ikimizinde hatalari oldu yapamadik anlasamadik ayrildik dedi ve bende ustelemedim.

adam zaten zamanında boşanmayı söylemiş

ilerledikçe de ne beklemiş ne konularda uyuşulamamış da bitmiş öğrenirsiniz

kafanıza uyarsa devam edersiniz

konunuz erkekler hep bakire mi ister konusuna nazire gibi olmuş

yani adamın daha önce evlenip evlenmemesi neden bu kadar önemli ki

Ben adam da değil de sizi biraz garip buldum. İnsan 26 yaşına kdr kimse ile sevgili olmaz mı? Bu da bir tür cahillik. Yani insan hiçbir alanda cahil kalmamalı. Şimdi ilk sevgili olduğunuz ile evlenecek misiniz?

Ben genel anlamda boşanmış erkeklerin sorunlu olduğunu düşünürüm fakat bu demek değil ki farklı parametreler işin içine girmiyor. İyice tanıyın ve boşanma nedenini öğrenin ona göre yolunuza bakarsınız.

Tanıyarak bilebilirsin canım çünkü herkesin eski evliliğinden kalan yaralar farklı oluyor. Mesela ben de evlenip boşanmış biriyleyim. Benim en büyük problemim yılmışlığı,hevessizliği. Başta problem etmiyordum ama şimdi onun bazı şeyleri yaşayıp tüketmesi bnm yeni yeni heyecanlanmam içime oturuyor .ama herkes böyle olacak diye bir şey yok iyice tanı bir şey kaybetmezsin. Ve boşanma davasını bitmiş olmasınada dikkat et. Erkekler kafalaeında bitirince davayıda bitmiş sayıyorlar. Öyle çok kişi gördümki çevremde ayrılmışlar ama nikah devam ediyor

Tanıyarak bilebilirsin canım çünkü herkesin eski evliliğinden kalan yaralar farklı oluyor. Mesela ben de evlenip boşanmış biriyleyim. Benim en büyük problemim yılmışlığı,hevessizliği. Başta problem etmiyordum ama şimdi onun bazı şeyleri yaşayıp tüketmesi bnm yeni yeni heyecanlanmam içime oturuyor .ama herkes böyle olacak diye bir şey yok iyice tanı bir şey kaybetmezsin. Ve boşanma davasını bitmiş olmasınada dikkat et. Erkekler kafalaeında bitirince davayıda bitmiş sayıyorlar. Öyle çok kişi gördümki çevremde ayrılmışlar ama nikah devam ediyor
Evet ama soylemiyor niye bosandigini. Birbirimizi daha iyi taniyalim diyor. Belki fikirlerimiz huylarimiz uyusmaz diyor. Ayrilma sebebi o da benim ozelim diyor. Aldatma siddet bagimlilik gibi seyler degilmis bende ustune gitmedim.

Benim korkutugum uzuldugum nokta aslinda sizin dediginiz gibi heveslilik gibi seyler yasarmiyim.

Evlenmek kadar boşanmakta normal. Ciddi düşündüğü için mi söyledi diye sormuşsunuz ama daha bir aydır iletişimdesiniz. Hem siz hem karşı taraf için ciddi muhabbeti yapmak çok erken. Nereli olduğunu söylemek kadar doğal bir durum bence boşandığını söylemesi. Neden boşandığını anlaşamadık diye anlatmış bu yeterli bence. Gerisi gerçekten onun özeli. Hatta takdir ettim. Sırf kendini temize çıkartmak için karşı tarafı kötüleyen, abartan, iftira atan nice insanlar var. Bence takılanacak bir şey değil bu.

X