Bakasnn sizden stn olduunu, sizden daha iyi olduunu yznze kar sylesele?

Valla susup oturma. Cevaplarını ver hem anne babana hem de abine. Beni bir kere daha bunla karşılaştırdığınızı duymak istemiyorum de. Böyle net konuş. Ama benim de şuram iyi onun da burası kötü gibi tartışmaya girme.Net bir şekilde tavrını koy bir kelime daha karşılaştırma duymak istemiyorum de. O zaman belki anlarlar.

bence şöyle okkalı bir tapki verin birgün bir daha yapmasın
ya da sizde onu gıcık olduğu biriyle kıyaslayında nasıl bir duygu olduğunu anlasın beyimiz

ailene seni kimseyle kıyaslamamaları gerektiğini eminim ki şu zamana kadar verdiğin tepkilerle göstermişsindir...sen bu tepkileri verdikçe onlar seni kıyaslamaya gayret edecekler..
ne mi yapacaksın SUS cevap verme muhatap bile olma...sesini çıkartma onlar sana ne derse desinler sesini çıkartma ve seni ne zaman kıyaslarlarsa susarak cevap vermeyerek onlardan uzaklaştığını hissettir onlara..konuşarak değil bazende susarak bir çok şeyi anlatırsınız...
iyice devam ettiklerinde oyunlar oyna...
arkadaşının annesinin resmini tel.çek mesela, annesi bile olmayabilir gazete küpüründe gördüğün biride olabilir güzel bişey olsun...(güya annenin tanımadığı x arkadaşının annesi olsun)
annenin yanında 3 çocuk doğurmuş kadına bak bebek gibi ya...sende bu arada tel.'ine bak..merak edecek annen....annende bakınca dön ve anne sen neden böyle değilsin...diye sor...
babalar hakkındada...telle konuşuyormuş gibi yap arkadaşınla baban duysun..güya arkadaşına
"süper ya harika dünyada ne babalarda varmış...babanın değerini kıymetini bil arkadaşım, harika bir babaymış senin baban" de ve güya kapat.
onlarıda biraz sen kıyasla bakalım ne yapacaklar bunlar örneklerdi oyunlardan ...
bu örnekleri çoğaltırsın ...abartmadan...

Kıyaslamak aşagılamaktır, insanın özgüvenini zedeler gençler ve çocuklar dahi üzülüyor

İnsanlar, sizi biriyle kıyaslamadan önce, dönüp bir kendilerine baksınlar, dünyadaki en mükemmel şey ben miyim diye? Biri beni başkasıyla kıyaslasa açıkça sorarım; "Sanki bu dünyada senden daha iyisi yok mu?" İnsanlar da bilmeden, düşünmeden konuşmaya bayılırlar ya hastasıyım.

Son düzenleme:
X