Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Bakıcı ücreti hakkında akıl verin kızlar

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları

fluuu

Guru
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2011
572
272
Merhaba kızlar
18 aylık oğluma bakan bir bakıcımız var günde 4 saat bakıyor 12.00 16.00 arası 4 gün, 2000 TL ücret veriyorum. Ancak bu ay korona oldu ve 2 hafta gelmedi sonrasında okullar kapanınca Ramazan’da gelmek istemediğini söyledi Ramazan başladığından beri de gelmedi yani bu ay toplamda 5 gün geldi. Ücretini bir kesmek istemiyorum ama Bir yandan da 5 yarım gün için çok fazla geliyor sizce ne kadar vermem doğru olur.

Asgari ucret bile degil. Sigortasiz calistiriyorsunuz demek ki. Kesmemeniz lazim

Memnunsanız daha sonrada onu çağıracaksanız kesmeyin parasını

eğer devam edecekseniz kesmeyin
mutlaka kırgınlık olur çocuğunuza yansır

Su an kesilecek bir donem degil sadece Ramazan degil covid etkilerini atamamistir halsizdir kesmeseniz daha iyi olur

Merhaba kızlar
18 aylık oğluma bakan bir bakıcımız var günde 4 saat bakıyor 12.00 16.00 arası 4 gün, 2000 TL ücret veriyorum. Ancak bu ay korona oldu ve 2 hafta gelmedi sonrasında okullar kapanınca Ramazan’da gelmek istemediğini söyledi Ramazan başladığından beri de gelmedi yani bu ay toplamda 5 gün geldi. Ücretini bir kesmek istemiyorum ama Bir yandan da 5 yarım gün için çok fazla geliyor sizce ne kadar vermem doğru olur.
Korona olduğu günlerin parasini verin bence. Yeteridir

Haftalık 45 saatlik çalışma karşılığı belirlenen asgari ücret 3000 TL ilken siz haftalık 16 saat karşılığı 2000 lira veriyorsunuz. Gayet fazla veriyorsunuz. Ben olsam korona dönemi kesmem ama diğerlerini keserim. Normalde de çalıştığı saate göre fazla alıyor zaten
Değil mi? Ben de fazla verdiğini düşünüyorum konu sahibinin. Gercekten guveniyorsa, parayı gözü görmüyor olabilir. Bu devirde çok zor çünkü canını yabancıya emnanet etmek. Yinede verdiği para fazla bence de.

Hastalık dönemini kesemezsiniz ancak keyfi gelmediği dönem için orta yol bulup yarısı verilebilir bence.
Ben hiç bakıcı çalıştırmadım bu arada bilmiyorum yani belki benim fikrim size mantıksız gelebilir :)
Ancak çalışanın hastalık dönemi ücreti kesilmemeli.

Ramazan da gelmeyeyim dediği anda sormalıydınız

Bence onu vermeyin hasta olduğu günleri de gelemedin ama senden kaynaklı değil o günleri vermemeye gönlüm razı olmadı diyerek verin

Zira günlük saatlik bakıcılar temizlik için günlük gelenler gibi hissediyor gelmeyince para yok deyip Ramazan vs gerekçe ileri sürebiliyor

Ayrıca ücret de iyi bakıcıma asgari artı yol parası verirdik ama haftada 6 gün çalışır dünde de 10-11 saat bakardı

Kızımda çok bakıcı değiştirdik. Gönlü olsun diye bu durumlarda kesmezdim. Hepside bu durumu kullandı. Düzenli olarak hasta oldular, işleri çıktı vs.
Oğlumun bakıcısında da ilk başta iki hafta gelmeyince kestim. Geçenlerde izin almıştı onda kesmedim. senede 2. oldu gelmeme durumu. Bunu kullanacak birine benzemiyor o yüzden artık gelmediği olursa kesmem diye düşünüyorum.
Hastalık neyse ama ramazanda ücret verme bence. Seni zor durumda bırakıyor. Ramazanda işlerimiz devam ediyor. O da gelmeli.

Neden Ramazan'da gelmeyecekmiş. Sebep?
Ben olsam korona olduğu zamanları kesmez diğerlerini veririm
Helallik de alırım

Hastalık döneminde kesmeniz doğru olmaz, fakat Ramazan'da kendi isteğiyle gelmediği için kesebilirsiniz.

Merhaba kızlar
Bence ödeyeceğiniz ücret sizi zora sokmayacaksa verin çünkü gerçekten coronanın etkisi 2 haftada inanın geçmiyor bence keyfi istememiştir.Tabi siz daha iyi tanıyorsunuzdur

Haftalık 45 saatlik çalışma karşılığı belirlenen asgari ücret 3000 TL ilken siz haftalık 16 saat karşılığı 2000 lira veriyorsunuz. Gayet fazla veriyorsunuz. Ben olsam korona dönemi kesmem ama diğerlerini keserim. Normalde de çalıştığı saate göre fazla alıyor zaten
katılıyorum fazla vermiş oluyor konu sahibi.

Merhaba kızlar
Hastalığı kesmeyin ama kendisi özel gelmek istemiyorum dediği günleri kesin

X