Bakıcı ve uyku sorunu

Yavrusum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2016
1.179
2.651
37
Merhaba. 11 aylik bir kızım var. Onunuzdeki haftadır başlayacağım. Yarım gün çalısma talep ettim iş yerinden ama özel bir üniversite olduğu için kabul edilmedi. Bu yüzden 2 ay ihbar süresini çalışıp istifa etmeyi düşünüyorum. Kabul olur umudu ile yarım gün bir bakıcı bulmustum 1 ayı geçti. Çok memnumum sorun yok çok igili iyi bir insan. Kızım da alıştı oynuyor duruyor yanında. Ama sorun şu ki bir kaç gündür uyutmaya çalışıyor kızım asla onunla uyumak istemiyor çok ağlıyor. Uyurken beni istiyor. Önceden sadece oyun zamanıni birlikte geciriyorlardi yavaş yavaş alışsın zorlanmasın istedim. Şimdi uykusunu da devretme zaman geldi. Normalde kucagima alırım dolaşırım çok kısa sürede uyur. Ama bakicisiyla ağlama krizi tutuyor mecbur ben devreye giriyorum aliyorum hemen uyuyor. Evet zamanla alışacaktir başka yolu da yok zaten ama kolaylaştırmak için önerileriniz var mı? Annelik vicdan azabı. Çalışmak ayrı dert çalışmamak ayrı. Allah sağlık versin tabi ama insan öyle kalıyor üzüntüyle nasil olacak diye. Benzer durumu yaşayan var mi

bakıcınız yatılı mı?
ilk uykusuna siz yatırsanız sonra görünmeseniz
bide keşke gece yanınızda yatsa yavru

bakıcı evdeyken sizi görmesin onunla oynasın vakit geçirsin uyku zamanı geldiğinde sadece onu görsün. 1 haftyaa alışır önce ağlar. ama siz kararlı olun ağlıyo diye hemen koşup odaya girmeyin yoksa başa döner ve ağlayınca geleceğniizi bilir

Aglayınca sizin geleceğinizi biliyor o sebeple bu şekilde davranıyor.. 1 hafta uyku saati öncesi hiç görünmeyin hatta dışarı çıkın yada o sizi yok zannetsin,giderkende sizi görsün , bu yöntemle alışması 1 kaçgün en fazla..

Uyku saatinde baş başa bırakmalısın onları. Yoksa bebeğin senin varlığını bildiği için onu asla kabul etmeyecektir

Aslında görmüyor beni yalnız bırakıyorum çok ağlayınca bu ara biraz da hasta olduğu için gidiyorum. Pat diye bırakmak istemedim. Zaten haftaya mecbur bırakacağım. Ağlasa da mecbur alışacak. Sadece kolaylaştırmak için belki birşeyler olabilir mi diye düşünüyorum. Kızım yeni yeni odasında yatmaya başladı. Zaten ben de gece karşı kanepede yatıyorum simdilik. Yatağına odasına alıştı hiç sorunu yok maşallah. Ağladı mi ağlayası geliyor benim cadinin. Sanki dövdü sanırlar o derece.

X