Bakıcıya kızını getirmesine müsaade etmeli miyim?

-Mihrimah

Hasbunallahi ve nimel vekil
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2013
2.088
14.532
Selam kızlar konumu okuyan bilir şu an bakıcı aramaktayim.dün birini buldum ve görüşmeye çağırdım.kadın iki buçuk yaşında ki kızını da getirmek istiyor sizce izin vermeli miyim ?çünkü bana çok da mantıklı gelmedi kızı oğlumu itti falan :KK43: başta olur oğlumla oynar diye düşündüm oğlum sevindide kızı görünce ama kız oğluma öyle yapınca tedirgin oldum.kadın genç kafam karıştı ne diyor sunuz bu konuda hanımlar ?

Çocuğum yokken "olmaz öyle şey sizinki arada kalır ihmal eder" derdim de, oğlumun evde tek başına ne kadar sıkıldığını, eve biri gelince veya parkta arkadaş bulunca ne kadar güzel oynadığını görünce, bakıcı arasam ve onun da yakın yaşlarda çocuğu olsa olur gibi geldi..
Aması var tabi ki..
İtilip kakılmasına müsade etmeyecek ve kendi çocuğunun yanında ayrım yapıp ihmal etmeyecek.
Bu yüzden gözüm tuttuysa denerdim bir kaç gün.
Kardeşi olsa itiş kakış olmayacak mı sanki? Bence gözlemleyin..

aklın hep çocuğunda kalacak kavga mı ettiler zarar verdi mi verir mi? ki tek basına bakıcıya bırakırken bile insanın gözü kalıyor arkada ister istemez. ( benim 11 aylık kızıma da bakıcı bakıyor) farklı seçeneklere bak bence içine sinmeyen bir şeye hiç girişme

Çocuğum yokken "olmaz öyle şey sizinki arada kalır ihmal eder" derdim de, oğlumun evde tek başına ne kadar sıkıldığını, eve biri gelince veya parkta arkadaş bulunca ne kadar güzel oynadığını görünce, bakıcı arasam ve onun da yakın yaşlarda çocuğu olsa olur gibi geldi..
Aması var tabi ki..
İtilip kakılmasına müsade etmeyecek ve kendi çocuğunun yanında ayrım yapıp ihmal etmeyecek.
Bu yüzden gözüm tuttuysa denerdim bir kaç gün.
Kardeşi olsa itiş kakış olmayacak mı sanki? Bence gözlemleyin..
İşte canım bir yarım saat kadar gözlemle dim ama kadın kızı na yapma dedi sadece.ama ben kıza beraber paylaşın deyince kız birazcık oynar gibi oldu sonra yine herşeyi çekiştir di oğlumdan.kadın da o ayrımı yapacak potansiyel i göremedim açıkçası :KK43:

aklın hep çocuğunda kalacak kavga mı ettiler zarar verdi mi verir mi? ki tek basına bakıcıya bırakırken bile insanın gözü kalıyor arkada ister istemez. ( benim 11 aylık kızıma da bakıcı bakıyor) farklı seçeneklere bak bence içine sinmeyen bir şeye hiç girişme
Evet canım hiç sinmedi ilk etapta oğluma arkadaş olur dedim ama eve geldikten sonra içime bir korku girdi kızım uysal çocuk dövmez dedi ama çocuk oğlum u itti kıskandı yani o kadar uysal değil di

Evet canım hiç sinmedi ilk etapta oğluma arkadaş olur dedim ama eve geldikten sonra içime bir korku girdi kızım uysal çocuk dövmez dedi ama çocuk oğlum u itti kıskandı yani o kadar uysal değil di
Siz daha evdesiniz! Siz evde olmayınca, kızın annesi evde olacak, o zaman daha bir kendine güvenecek, evde kamera mutlaka vardır diye düşünüyorum. Üzülürsünüz, psikolojik travma da yaşarsınız yapmayın.

kesinlikle başka bakıcı bakın. benim kızımda 2.5 yaşında bakıcının kendi kızı ve oğlu var diye başta çok tereddüt etmiştim, şimdi iyi ki diyorum,çok güzel arkadaşlık yapıyorlar, beraber oynuyorlar ama onlar 6 ve 8 yaşındalar ablalık abilik yapıyorlar ve uyumlu çocuklar. Sma 2.5 yaşında bir çocuk kıskanacaktır, kolay kolay eşyalarını paylaşmayacaktır, kendi kendine uyumuyorsa, yemiyorsa sizin bebeğinizin uyku saatlerini etkileyecektir. ne kadar profesyonel olsa da bakıcınız zorlanır diye düşünüyorum.

X