Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Bakıcıya ne kadar maaş vermeliyim?

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
Evet benim annem kendi evinde bakıyor. Günlüğü 50 tl. Sabah kahvaltı öğlen yemeği 2 de uyutuyor 5 de kalkiyor tekrar yemek yediriyor 7 gibi annesi geliyor ve gidiyor. Çocuk biraz rahatsız bakımı kolay ama gen rahatsızlıgi var. Sürekli parka gidebilcek dışarıya çıkıp yürüyüş yapılacak bir çocuk değil. Günlüğüne 50 tl alıyor annem. Bı tane de teyzemin kızına bakıyor. 3 yaşında. Oğlumla yasit parka ben götürüyorum o da maşaAllah 2 de uyur 5 de 6 da kalkar. Annem ona 600 e bakıyor aylık.
Valla buralarda böyle ben daha fazla verdim ve kadın 12 30 gidiyor
Ve en gıcık olduğum şey çocuğun esyalarini toplamiyor yediridigi kabı makineye koymuyor.
Zaten cocugun yemeğini herşeyini hazırlıyorum aşırı rahat ama başka bulmam mümkün değil sadece 5 saat bakıyor o da güvenlik ve çocuğu 9 da uyutuyor 11 de kalkiyor 12 30 da ben geliyorum

• Beğen
Reactions: Z P
Ya siz benim konularıma yazmayın, sürekli garip garip muhalefet peşindesiniz. En az 3200’ü çok bulduğumu nasıl çıkardınız?

Ya bence siz böylelerine cevap vermeyin
Şu an açın şirketlerle konuşun, sahibinden e girip ilanlara bakın bir tane bile ev işi istemeyen bulamazsınız, çocuklar uyuyorlar genelde öyle olmasa bile evin annesi nasıl yapabiliyorsa bakıcı da aynı şekilde yapacak. Çocuk taze taze pişirilmiş yemek yiyecek ütü dediğiniz nedir ya minnak minnak üç parça ütü haftada bir olsun en fazla. Neymiş efendim iş mi yapacakmış çocuğa mı bakacakmış. O zaman dönün bir ev hanımlarına bakın, anneler napıyorlar gün içinde yemek,ütü,çamaşır,süpürme,..herşey bir arada. Yani hem temizlik hem yemek hem çocuk nası olsun mantığındakiler için söylüyorum, ve bana kalırsa üstten üstten toparlama , haftada bir ütü ve çocuğa yemek için kimse iş yükü diyemez tüm bunlar ve çocuk bakımının da karşılığı 3000-3500 i geçmez. Net.
Merak edenler iş ilanlarına şöyle bi baksın bakalım...

Zor valla bakıcı işi. 3 yaşından sonra ben kreş taraftarıyım. Evet pandemi var bir sürü zorluğu var ama yaşıtlarıyla bişeyler ögrenmesi tataftarıyım ben evde bakıcıyla tek kalacağına akranlarıyla enerjisini atsın

Her bakıcı konusunda aynı yorumlar eve hizmetlimi arıyorsunuz? sizin çocuğunuz var mı? calisiyormusunuz?
3 yaşında bir çocuk kendi kendime baya oyalanir.Cocuga elbet bakacak yemeğinde o yapacak.3200 çok çok iyi.yasasigim ilçede tam gün doktorun 4 yaş kızına bakan eski bakıcım 900 aliyor
Çocuğuma bakıcı tutsam sadece ama sadece çocuğumla verimli bir şekilde ilgilenmesini isterim. Yemek, ütü yaparak bunu yapamaz. Evrt çocuk kendi kendine oyalanabilir belki 3 yaşta ama bu sürenin yemek ve ütüye yetecek kadar olacağını sanmıyorum.

Çocuğuma bakıcı tutsam sadece ama sadece çocuğumla verimli bir şekilde ilgilenmesini isterim. Yemek, ütü yaparak bunu yapamaz. Evrt çocuk kendi kendine oyalanabilir belki 3 yaşta ama bu sürenin yemek ve ütüye yetecek kadar olacağını sanmıyorum.
Tamam siz öyle yapın. İşten eve 7de gelip hem ev yemeği, hem çocuğun ertesi günkü yemeklerini hazırlarsınız. Çocuğunuzla da hiç vakit kalmaz size çok mantıklı.

Tamam siz öyle yapın. İşten eve 7de gelip hem ev yemeği, hem çocuğun ertesi günkü yemeklerini hazırlarsınız. Çocuğunuzla da hiç vakit kalmaz size çok mantıklı.
Yemek dediğiniz 1 saat sürer hadi bulaşık falan 2 saat deyin. Kalan vakit sizin.
Öyle yapıcam zaten, annem bakacak olsa bile yemekleri ben halledicem.
Herkesin kendi fikri.

Aslında kreşe devam etseydi daha iyi olurdu. Bana daha güvenli geliyor kreş ortamı. Evde yabancı biriyle tüm gün kalmasından daha mantıklı sanki. Bir süre sonra alışırdı ağlasa bile.

X