Bakımlı olamamak

strawberry_cake

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2017
2.976
7.820
İyi akşamlar herkese. Son zamanlarda gitgide içimde büyüyen ve öz guvenimi zedeleyen bir konu ile karşınızdayım. Bekarligimda ve çocuk olana kadar evliliğimin ilk yillarinda salaş ama bakımlı biriydim. Şık takılmak pek bana göre olmadı hiç bir zaman, daha çok spor ve salaş giyinmeyi severdim buda cool bir hava katardi. Giyim tarzım değişmedi ama eskiden bana yakışan şeyler şimdi çok çirkin duruyor üzerimde.Fiziğim haliyle eskisi gibi değil yüzümde hep yorgun bir ifade var tenim soluk duruyor. Eski halimden eser yok buda beni üzüyor artık. Bakım zaten hak getire. İki küçük çocuğum var çalışıyorum ve hiç boş zamanım yok. Çalışmaya başlamadan öncede pek yoktu aslında o zamanda çocuklar evdeydi daha küçüklerdi kendime hiç vakit ayiramiyordum. Önceleri televizyonda veya dışarda bakımlı kadınlar hiç dikkatimi cekmezken şimdi onları gördükçe öz guvenim zedeleniyor. Eşime karşıda eski oz güvenim yok gibi. Kendimi çok çirkin hissediyorum ama bunu değiştirmek için pek birşey yapamıyorum. Çevremdeki kadınlarin neredeyse hepsi saçına veya cildine işlem yapmayi kendine alışkanlık edinmisken bana o kadar uzak geliyorki. Hafta içi zaten hep kosturmacayla geçiyor hafta sonuda alışveriş çocuklara etkinlik dışarda aktivite evde hasret giderme derken ben kadınlıktan tamamiyle uzaklaşmış gibiyim. Altı ay boyunca kas almak icin bile kuaföre gitmeye firsat bulamadim inanirmisiniz en sonunda evde kendim aldım. Bu dönem kendim için yaptığım tek şey serum yüz ve göz kremi almak oldu ama bunlar tek başına yetmiyor bu yaştan sonra (35 yaşındayım). Uzun zamandır kıyafet alamam gerekiyor ama bunu bile erteliyorum surekli çünkü üzerime yakisacak şekilde nasıl kombinleyecegimi bilmiyorum. Eskisi gib yakismamasindan korkuyorum galiba bu gercekle yuzlesmemek için erteliyorum kıyafet almayi. Bu döngüden nasıl çıkacağım hanımlar bana bir fikir verin lütfen.

Bende 30 yasindayim.bakim yapmayi cok severim ama yuzume hicbir islem uygulamadim.acikcasi korkuyorum uygulamaya kotu olursa falan gibisinden.bence ilk iş bu haftasonunu kendinize ayirin cocuklari birakacaginiz birileri vardir elbet.once kuafore gidin guzep bi bakim yaptirin.sac manikur falan artik ne istiyosaniz.kiyafet icin insta sayfalarina bakin.ben onlarin sayesinde tarzimi buldum diyebilirim.ordaki sayfalardan bakip fikir ediniyorum ve daha uyguna giyiniyorum.

Bende 30 yasindayim.bakim yapmayi cok severim ama yuzume hicbir islem uygulamadim.acikcasi korkuyorum uygulamaya kotu olursa falan gibisinden.bence ilk iş bu haftasonunu kendinize ayirin cocuklari birakacaginiz birileri vardir elbet.once kuafore gidin guzep bi bakim yaptirin.sac manikur falan artik ne istiyosaniz.kiyafet icin insta sayfalarina bakin.ben onlarin sayesinde tarzimi buldum diyebilirim.ordaki sayfalardan bakip fikir ediniyorum ve daha uyguna giyiniyorum.
Instagram im bile yok desem 🤭 Sanırım bu gibi şeyler için açmak mantıklı olacak. Çocuklar hafta sonu asla ayrılmak istemiyorlar benden hafta içi pek verimli vakit geciremedigimiz için. Hele büyüğü her adımımı takip ediyor bir yere bırakıp gittiğimde bunu çok dert ediyor kendine beni bırakıp gittin diye. Boyle oluncada çok vicdan azabi çekiyorum. Bu konuda biraz daha mı katı olmam gerekiyor aceba bilmiyorumki.

Bence siz kendinize bakmak istemiyorsunuz sorun bu. Yoksa bu anlattığınız şeyler 1 saatinizi almaz. Kuaföru arayip uygun bir saat dilimine randevu alabilirsiniz. Alisveris deseniz internette milyon tane seçenek var. Manikur vs yaptirsaniz oda 1 saatinizi almaz. Yani bence sizin yaşam enerjiniz yok. Mesela çocukları uyuttuktan sonra oje surebilirsiniz yarim saat. Kedinize yeni makyaj malzemesi alıp sabahlari 10 dk hafif bir makyaja ayirabilirsiniz. Dedigim gibi sorun kendinizle alakalı tahminimce eski bekar zamanlarinizdaki fiziginizi özlüyor bundan dolayi yeni kıyafetler almak istemiyorsunuz çünkü yakışmıyor diye kafaniza kodlamissiniz. Her sey size bağlı. Evet es cocuk çok onemli ama hayatinizi onlara bağlayarak yaşamanız doğru değil. Çünkü sağlıklı bir evlilik, sağlıklı çocuklar, sağlıklı ve mutlu bir anne ile olur..

Bence iki haftada bir pazar cocuklari babaya bırak ve beş saati kendine ayır.
Sen anneysen o da bana yani,baksın bir şekilde oyalasin. O beş saatte de önceden randevu aldığın yere git yüzüne kolojen iğnesi,mezoterapi, gençlik iğnesi vs hangisine ihtiyacın varsa onu yaptır. Sonra çık bir boy yürü, varsa sahile git, kahve iç. Bir başka hafta kuaföre git,hatta epeydir görüşmediğin kız arkadaşını çağır Sana eşlik etsin,kuaförde muhabbet edin, geyik yapin, bir başka zaman git annene uzan koltukta ve elinde telefon Trendyol gez:)
Hatta iki haftada bir pazar sen çık, iki haftada bir pazar eşin çıksın:) böyle bir duzen kurun. Çocuklar oldu da nefes almayı bırakmadınız ya. Bu kadar kendine hiç zaman ayirmayan/haliyle mutsuz annenin babanın çocuğa da çok yararı olmaz.
Enerji toplamak için yapmalısın bir şeyler

Bence siz kendinize bakmak istemiyorsunuz sorun bu. Yoksa bu anlattığınız şeyler 1 saatinizi almaz. Kuaföru arayip uygun bir saat dilimine randevu alabilirsiniz. Alisveris deseniz internette milyon tane seçenek var. Manikur vs yaptirsaniz oda 1 saatinizi almaz. Yani bence sizin yaşam enerjiniz yok. Mesela çocukları uyuttuktan sonra oje surebilirsiniz yarim saat. Kedinize yeni makyaj malzemesi alıp sabahlari 10 dk hafif bir makyaja ayirabilirsiniz. Dedigim gibi sorun kendinizle alakalı tahminimce eski bekar zamanlarinizdaki fiziginizi özlüyor bundan dolayi yeni kıyafetler almak istemiyorsunuz çünkü yakışmıyor diye kafaniza kodlamissiniz. Her sey size bağlı. Evet es cocuk çok onemli ama hayatinizi onlara bağlayarak yaşamanız doğru değil. Çünkü sağlıklı bir evlilik, sağlıklı çocuklar, sağlıklı ve mutlu bir anne ile olur..
Haklısınız sanırım. Kilit nokta yaşam enerjisi galiba.

Bakımlı olmak illaki botox dolgu yaptırmak değildir..38 yaşıma girmeme az kaldı (ocakta)kırışığım yok çünkü kendime bakarım serumlar kremler yüz için aletler..
Aha bha alıp kullanın bence düşük oranlı cildiniz alışınca da retinole geçersiniz..çirkin değilsiniz ben inanıyorum sadece bedenen yorgunsunuz ama bakımlı olmak şart kendinizi bi silkeleyin aynanın karşısına geçin ve artık değişim zamanı deyin 😉

Instagram im bile yok desem 🤭 Sanırım bu gibi şeyler için açmak mantıklı olacak. Çocuklar hafta sonu asla ayrılmak istemiyorlar benden hafta içi pek verimli vakit geciremedigimiz için. Hele büyüğü her adımımı takip ediyor bir yere bırakıp gittiğimde bunu çok dert ediyor kendine beni bırakıp gittin diye. Boyle oluncada çok vicdan azabi çekiyorum. Bu konuda biraz daha mı katı olmam gerekiyor aceba bilmiyorumki.
Eğer kendinizi beğenmeme konusu biraz komplekse sebep olduysa, orada gördükleriniz daha çok moralinizi bozmasın. Kendi tarzınızı bulursunuz illa ki. İnanın 35 yaş, bir kadının en güzel, en verimli ve her şeyin yakışacağı en güzel yaştır bana göre.
Kırmızı ruj bile en çok o yaşta yakışır, 30'dan önce sürseniz belki çiğ durur ama artık hem genç, hem olgun, hem dişi hem de enerjiksiniz.
Bence kendinizi sevmeyi deneyin, zaman illa ki bulunur.
Ben bir göz kalemi sürsem bakışlarım değişiyor. Bir gömlek etek kombinlesem, eşim dönüp bir daha bakıyor. Bence salaş giyinmeyi bırakıp biraz daha dişil enerjinizi arttıracak frapan ve kadınsı giysiler seçin.
Buna sanırım şu sıralar çok ihtiyacınız var.
Bi silkelenmek lazım.
Ben size inanıyorum.
Hem anne, hem güzel bir anne, hem de güzel bir kadın olabilirsiniz. Olun da 🥰

Merhabalar ben bu siteye yeni üye oldum lakin yazınız dikkatimi çekti neden bu kadar enerjinizi düşürüyorsunuz kendi ellerinizle yapıyorsunuz düşünceler ile değişim başlar eminim çok güzel bir annecinizdir kalbi güzel olan insanların yüzünün çirkin olma ihtimalini düşünmüyorum bile bakım önemli tabiki ama öncelik iç dünyamızın balımı olmalı önce aynanın karşısında ki kadını içten duygularla sevmelisiniz bence ❤️kendine acımak insanın felaketidir , insan kendine acıdığı anda hayatını durdurur. O yüzden kendinize ekebildiğiniz kadar tohum ekin ve onu yeşertin yolunuz düşünceniz İNANÇ SEVGİ VE POZİTİFLİK olmalı daima sonrası çorap söküğü gibi gelir🥲😻

Ufak ufak spor yapmaya calişin gunde yarim saat bile olsa bence vakit ayirabilirsiniz, duygusal olarakta spor iyi hissettirecektir. Fiziginizi beğenmezseniz en guzel kiyafet bile size ozguven katmaz.
Benim cocugum yok tabi ki olayin içinde degilim ama gunde 1 saati kendine ayiramamak olmamali, eşiniz sorumluluk alsin biraz düzelir bence.

Ben bu akşam 8de gidip fön,kaş yaptırdım ikisi gidip gelme toplam 35 dakika sürdü mesela.
Dün spora gittim o saatteki gittiğim saatte bir kadın çocuğu ile geliyor çocuk oyalanıyor orda.
Benim gittiğim saatten önceki saatte gelen bir kadın da çocuğu ile geliyor ben girerken o çıkıyor görüyorum.
Demek ki dediğiniz gibi enerji ile alakalı bir şey.
Belki değerlerinde eksiklik vardır bir baktırın derim.
Zaten yaşınıza bakarak anlattığınız gibi bir şey olduğunu düşünmüyorum.
Siz istediğiniz şekilde yapamadığınız için bir şeyleri beş kat daha kötü görüyor olabilirsiniz.
Ama bir yerden başlasanız oha 25 yaşımda görünüyorum canım kendim diyebilirsiniz ya da tam yaşımdayım en güzel yaş benim olduğum yaştır diyebilirsiniz.
Vakit ayırmak önemli günlük on dakika olur 1 saat olur fark etmez zamanla artar zaten ama kendine ayırdiğın zaman bile iyi geliyor cilde bedene ruha

İyi akşamlar herkese. Son zamanlarda gitgide içimde büyüyen ve öz guvenimi zedeleyen bir konu ile karşınızdayım. Bekarligimda ve çocuk olana kadar evliliğimin ilk yillarinda salaş ama bakımlı biriydim. Şık takılmak pek bana göre olmadı hiç bir zaman, daha çok spor ve salaş giyinmeyi severdim buda cool bir hava katardi. Giyim tarzım değişmedi ama eskiden bana yakışan şeyler şimdi çok çirkin duruyor üzerimde.Fiziğim haliyle eskisi gibi değil yüzümde hep yorgun bir ifade var tenim soluk duruyor. Eski halimden eser yok buda beni üzüyor artık. Bakım zaten hak getire. İki küçük çocuğum var çalışıyorum ve hiç boş zamanım yok. Çalışmaya başlamadan öncede pek yoktu aslında o zamanda çocuklar evdeydi daha küçüklerdi kendime hiç vakit ayiramiyordum. Önceleri televizyonda veya dışarda bakımlı kadınlar hiç dikkatimi cekmezken şimdi onları gördükçe öz guvenim zedeleniyor. Eşime karşıda eski oz güvenim yok gibi. Kendimi çok çirkin hissediyorum ama bunu değiştirmek için pek birşey yapamıyorum. Çevremdeki kadınlarin neredeyse hepsi saçına veya cildine işlem yapmayi kendine alışkanlık edinmisken bana o kadar uzak geliyorki. Hafta içi zaten hep kosturmacayla geçiyor hafta sonuda alışveriş çocuklara etkinlik dışarda aktivite evde hasret giderme derken ben kadınlıktan tamamiyle uzaklaşmış gibiyim. Altı ay boyunca kas almak icin bile kuaföre gitmeye firsat bulamadim inanirmisiniz en sonunda evde kendim aldım. Bu dönem kendim için yaptığım tek şey serum yüz ve göz kremi almak oldu ama bunlar tek başına yetmiyor bu yaştan sonra (35 yaşındayım). Uzun zamandır kıyafet alamam gerekiyor ama bunu bile erteliyorum surekli çünkü üzerime yakisacak şekilde nasıl kombinleyecegimi bilmiyorum. Eskisi gib yakismamasindan korkuyorum galiba bu gercekle yuzlesmemek için erteliyorum kıyafet almayi. Bu döngüden nasıl çıkacağım hanımlar bana bir fikir verin lütfen.
Bence vakit olmaması DEĞİL problem içinizden gelmemesi. Yoksa işten bir saat geç gelir kuaföre uğrarsınız vakit bulunur akşam eş bir saat bakar vs çünkü yapanlar nasıl yapıyor çocuklarla vs. Eşi mi filan geçiyorum ben kendim için kendimi beğenmek özgüvenli hissetmek için yapıyorum cidden kendinizi beğenip özgüveniniz yüksek olunca çoğu duruma da yansıyor bu ,iş hayatı sosyal çevre evlilik vs .Manikür pedikürsüz lazersiz asla gezmem kişisel bakım şart zaten ;içten gelmekle tercih olan kısım makyaj kıyafet vs olabilir o size kalmış Ama bence epilasyon manikür vs banyo yapmak gibi şart olan şeyler bir yerden başlayın zorlayarak da olsa başlayın kendiniz mutlu olun ki eşinizi çocuklarınızı da edin ama önce siz

etrafınızı bilemiyorum etrafta nasıl yerler var ama
çoğu yere küçük çocukla da gidiliyor
sadece kaş aldırmak ya da manikür yaptırmak için bebek arabasındaki bebeyle bile geliyor insanlar
şöyle içinize sinen birkaç yer bulun derim, kimisine öğle arası ile gidebilirsiniz. 1 tost/sandviç vs söyleyip bir yandan yiyip bir yandan işlem yaptıran bir dolu hatun var...ya da ben ankaradan öyle gördüm.
bu ülkedeki sorunlardan birisi iyi fön çeken yerde manikürcü yoktur, iyi kaş alan kızın randevusu doludur ama biraz gayret ederseniz bir düzen oturur. işin açıkçası benim de elim hiç yatkın değil kaş almaya föne filan. lazım oldu mu hemen etrafa bakınıyorum :KK70: belirlediğim yerler var burda şu iyi şurda şu iyi, ona göre yol planı çiziyorum kafamda
tüm vücut lazer/iğneli yaptırdım- büyük kolaylık kış da geldi ihtiyacınız varsa düşünün derim
saçımı kendi renginde kullanıyorum. bu kendi tercihim ama eğer çok bakımlı değilseniz boyalı saç bence çekilecek dert değil
spor-salaş tarzın bir mahzuru yok ki. eskidendi o bankacılar, öğretmenler topuklu döpiyes giyerdi. çalışan kadının şanındandı. şimdi herkes kanvas + spor ayakkabı.

vücudu toparlama konusunda sizi o kadar iyi anladım ki
ben de siplinli şekilde spor yapmaktan uzaklaştım iyice
kendime çok kızıyorum

salona gidemiyorum diyorsanız hiç olmazsa evde 1 tur esneme 1 tur da kardiyovasküler/apırlık önüşümlü olacak şekilde çalışabilirsiniz- bunu size diyorum da kendim de yapsam keşke.

kıyafet meselesi ben de aynı şekilde sorun. çok kıyafetim var , kendimi saldığım için kıyafetler yakışmıyor bazısı hiç olmuyor. ben şey yaptım mesela hırka aldım düz, 5 kilo da alsam versem de onlar yine olur hep olur
aynı şekilde çizme aldım, renkli- kıyafetin vurucu parçası çizme oluyor üstüne düz renk gri lacivert vs giyiyorum. beli lastikli şeyler aldım. lastikli mini eteklerim bile var. vücudum toparlanana kadar bunlarla idare ediyorum. böyle parçalar düşünebilirsiniz.

Bakımda kişinin neye ihtiyacı olduğu ile alakalı bence. Diğer kadınların cilt saçına işlem yaptırması kiminin gözenek, kiminin göz altı koyuluğu, kiminin leke problemi gibi sorunlarıyla gitmesidir. Sizde gitmelisiniz diye bir şart yok. Mesela yüzünüz mü solgun canlandıran kremler sürün. Makyaj yapmadan da sağlıklı, bakımlı bir cilde sahip olabilirsiniz. Ben makyajı da seviyorum ama makyajsızda çıktığımda eksik etmediği şey nemlendirici ve güneş kremidir. Kaşımı 3 ay boyunca genelde kendim alırım kolay kolay kuaföre gitmem ama çok dağılırsa kaş o zaman giderim kuaföre gitmeyen kadında bakımsız olmuyor. Demek istediğim şu ihtiyaçlarınızın çokta vakit istediği bi şey olduğunu sanmıyorum.

Nerdeyse aynı şartlardayiz.34 yaşında 2 çocuk annesiyim.Çalişiyorum.en son yazın tartıda 80 i gorunce ne oluyor sana dedim.aynadan baktım doğumlar emzirmeler derken kaslarım bile incelmiş dökülmüş..
hemen diyete başladım.şuan 68 kiloyum.guzellik merkezine gittim.Esimle konuştum.Kucuk kızım 22 aylık.onu babasına verdim.Buyuk kızımla güzellik merkezinde ilk iş kaslarima mikro yaptırdım.
sonra lazere başladım.Ve baya iyi sonuç verdi şimdiden.
Kuaföre gittim saçlar kesildi boyandı.
yüzüme daha iyi bakıyorum sonra takiticiya gittim.
fi tarihinden kalma takılarını attım.yeni takılar aldım. Yeni kıyafetler ayakkabılar aldım.
Şuan kendimi çok daha iyi hissediyorum.Öz güvenim yeniden geldi resmen.
Mutlu kadın mutlu anne diyorum.
ne yapın ne edin bı yerden başlayin.
en güzel yatırım kendinize yaptığınız yatirim

Hayatimda bir kere kuafore gittim uzayliymisim gibi bakti bana. etrafimin zorlamasiyla kozmetikciye gittim abla git benle dalgami geciyosun dedi. Asla bakimdan anlamam bilmem kafama girmeyen tek konudur. Ne kilik.kiyafet ne bakim urunleri ne bi kendime ozeneyim hic bekarligimdada olmadi evliligmdede . Eşin iyi dayaniyor diyorlar banada bazen oyle geliyor. Sanirim ben bu donguden cikmak icin bile ugrasmadim hic dusunemedim bile. Banada yapilan hersey sacma geliyor ne gerek var kafasindayim hep neden bilmiyorum 🤷🏻‍♀️ cok duz mantik isliyor beynim aman ne gerek var ... Seni anliyorum ama bi cozumum yok olmali ki onuda bilmiyorum

Merhabalar,
Kendinizi kötü hissetmenize gerek yok. Küçük adımlarla başlarsanız zamanla sizin için çok daha kolay olur.

Eğer çocuklarınızı bırakabilme fırsatınız olursa iyi bir cilt bakım merkezinde cilt bakımı yaptırabilirsiniz. İnanın bu sizin çok ferahlamış hissettirecektir. Zaten serum kullanıyorum demişsiniz ama doğru serumu kullanmak önemli. İnstagramda ecza bakım sayfaları var. Onları takip ederseniz kısa sürede cildiniz daha da bir ışıldar.

Kıyafet konusuna gelecek olursak bende salaş giyinmeyi seviyorum. Ancak bazen daha farklı modeller ve renkler denemek iyi geliyor. Yine instagramdan veya online alışveriş sitesindeki görsellerden çeşitli fikirler edinebilirsiniz.

Çocuklarınıza ayırdığınız zamandan yapacağınız minicik bir kısıtlama onlara zarar vermez diye düşünüyorum. İyi hissettiğiniz, kendinizi daha çok sevdiğiniz takdirde onlara çok daha faydalı olacağınıza inanıyorum.

Ben küçükken annemin bakımlı olması beni çok iyi hissettirirdi. Saçının rengine, uzunluğuna arada bir makyaj yapmasına bayılırdım.

Dediğim gibi küçük adımlarla başlarsanız zamanla çok daha iyi olacaksınız. Kolaylıklar dilerim💐

Aaa bu ben
Üstüm başım özensiz, eşim paldımsızım benim diye seviyor beni
8 senede 10 kilo aldım veremiyorum.
Kıyafetlerim olmuyor, neyin olacağını da bilmiyorum
Kilom53 ama boyum kısa, pantolon giyince badi badi oluyorum.
Botum yırtılmıştı attım, hala daha alacağım ama o zaman bir türlü gelemiyor.
Yüz bakım ürünleri aldım zaman bulup yapamıyorum. Bilmiyorum bu nereye kadar böyle

X