Bakımlı Olma Topiği :)

ayperest

Başarmak Zorundayım!
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2017
2.494
4.541
29
Sevgili bakımlı olan ve bakımlı olmaya çalışıp bir türlü olamayan , hiçbir zaman bakım rutini oluşturamayan , bakımlılara özenen , bir türlü kendine vakit ayıramayan , bakım yapmaya üşenen (...) kk hatunları :KK52:
Gelin beraber kendimiz için birşeyler yapalım :spor:

Ben kendi açımdan şöyle düşündüm. Kendime 2 gün belirleyeyim o günlerde en az 1 tane bakım yapayım kendime. Yani 1 tırnak kesmek bile olsa o gün kendim için birşey yapacağım.

Ben kendime çarşamba ve cuma günlerini seçtim. Cumaları hafta sonu dışarda geçtiği için yapacağım. Çarşambalarıda hafta ortası ve müsait olduğum gün olduğu için..
Burda paylaşım yaparak , birbirimize yorumlar yaparak , tavsiyeler vererek daha motive oluruz diye düşünüyorum.

Ne kadar devam ederiz bilmiyorum ama atıyorum 3 ay boyunca devam ettik.. hayatımızın 3 ayını bakımlı ya da kendimiz için küçük şeyler yaparak özgüvenimizi birazda olsa artırarak geçiririz. Şu kısa hayatta kendimiz için ne yapsak kar öyle değil mi ? :KK66:

Bu arada özellikle yeni doğum yapanlar doğumdan sonra kendini salanlar(ben:olamaz:) falan gelirse sevinirim :KK45:

Hadi gelin kızlar haftada 2 gün 15 dk bile olsa kendimiz için birşey yapalım kadınız biz bakımlı olmak güzel olmak hepimizin hakkı !

Son düzenleme:
Sevgili bakımlı olan ve bakımlı olmaya çalışıp bir türlü olamayan , hiçbir zaman bakım rutini oluşturamayan , bakımlılara özenen , bir türlü kendine vakit ayıramayan , bakım yapmaya üşenen (...) kk hatunları :KK52:
Gelin beraber kendimiz için birşeyler yapalım :spor:

Ben kendi açımdan şöyle düşündüm. Kendime 2 gün belirleyeyim o günlerde en az 1 tane bakım yapayım kendime. Yani 1 tırnak kesmek bile olsa o gün kendim için birşey yapacağım.

Ben kendime çarşamba ve cuma günlerini seçtim. Cumaları hafta sonu dışarda geçtiği için yapacağım. Çarşambalarıda hafta ortası ve müsait olduğum gün olduğu için..
Burda paylaşım yaparak , birbirimize yorumlar yaparak , tavsiyeler vererek daha motive oluruz diye düşünüyorum.

Ne kadar devam ederiz bilmiyorum ama atıyorum 3 ay boyunca devam ettik.. hayatımızın 3 ayını bakımlı ya da kendimiz için küçük şeyler yaparak özgüvenimizi birazda olsa artırarak geçiririz. Şu kısa hayatta kendimiz için ne yapsak kar öyle değil mi ? :KK66:

Bu arada özellikle yeni doğum yapanlar doğumdan sonra kendini salanlar(ben:olamaz:) falan gelirse sevinirim :KK45:

Şimdik 3 soru yöneltelim kendimize.
1. Şuan ne haldeyim ?
2. Bakımlı olmanın benim için anlamı ne ?
3. Bakım için neler yapıyorsun ?

Cevap veriyorum :KK70:
1. Bugün banyo yaptım üzerimdeki kıyafetlerim vucudum saçım temiz.
Kaşlarım almış başını gidiyo ( kaç haftadır kuaförümün yoğunluğundan gidemedim bayram dolayısıyla haftaya gideceğim )
Kol altı kol bikini bacaklar tüyleri çıkmış vaziyette ( philips lumea kullanıyorum 2 buçuk yıldır ama düzenli devam etmedim büyük oranda azalma var ama çıkan 3 5 tel bile kötü görüntüye yetiyo :duduk:)
Tırnaklarım kısa ama bakımsız
Ayaklarım bakımsız üstelik altları iyice sertleşti törpü ve kreme ihtiyacı var.
Cildim karma benim çok sivilcem yok stresten yanak altlarımda çıkıyor bazen. Ama yüzümde çok siyah nokta ve gözenek var :KK43:
Ellerim genelde kuru
Saçlarımın uçlarında 1 karış 2 sene önce boyadığım boya var iğrenç duruyo rengi. Kesimide bozuk en son annem kesmişti düz kesim. Ama kötü yani :KK43:

2. Bakımlı olmak bana göre temiz olmak , temiz kokmak , temiz giyinmek ve cilt güzelliği. Makyaj vs evet severim ama makyajlı olmak bakımlı olmak değil bana göre :KK66:

3. Hafta 2 3 kez duş alıyorum. Çocuktan sonra banyoma bile dikkat edemiyodum yeni toparladım. Komple duş almadığım günlerde sadece vücudumu yıkıyorum yani hergün suyla haşır neşirim.
Ter kokuma engel olsun diye 48 saat koruma sağlayan deodorantlardan kullanıyorum. Tırnaklarımı kısa tutuyorum. Banyoda saçlarımı kremliyorum kolay tarayım diye. Bu kadar :KK43:

Bugün 23 ağustos 23 eylül de şuanda ne haldeyim sorusunu kendimize tekrardan soralım :KK49:

Hadi gelin kızlar haftada 2 gün 15 dk bile olsa kendimiz için birşey yapalım kadınız biz bakımlı olmak güzel olmak hepimizin hakkı !

1- saçım başım temiz ama kabarıktır saçım işte toplamak zorundayım zaten ama düzleştirince her model daha güzel duruyor Makyajım var ama cilt makyajı Yok sadece göz yemek yedim rujum çıktı
2-bence bakımlı olmak senin dediğin gibi temiz olmak tabiki ana makyaj ve giyim de buna dahil bence
3-her gün mutlaka makyaj yapmaya çalışıyorum

Benim saçım yıpranmış halde ya keşke ona bakım rutini oturtabilsem eskiden yapardım ama yoğun çalışıyorum ve kaşlarımın şekli de çok bozuldu onları iyi bi kuaföre aldırmak istiyorum
Bu aralar stres de yaptım sivilce çıktı biraz
Bacaklarıma jilet kullanıyorum ben her gün almak zorunda kalıyorum nerdeyse hemen çıkıyor buna çözüm için biraz uzamasına izin verip ağda ile almak istiyorum

İsteklerim çok ama yorgun bir ben var

1- saçım başım temiz ama kabarıktır saçım işte toplamak zorundayım zaten ama düzleştirince her model daha güzel duruyor Makyajım var ama cilt makyajı Yok sadece göz yemek yedim rujum çıktı
2-bence bakımlı olmak senin dediğin gibi temiz olmak tabiki ana makyaj ve giyim de buna dahil bence
3-her gün mutlaka makyaj yapmaya çalışıyorum

Benim saçım yıpranmış halde ya keşke ona bakım rutini oturtabilsem eskiden yapardım ama yoğun çalışıyorum ve kaşlarımın şekli de çok bozuldu onları iyi bi kuaföre aldırmak istiyorum
Bu aralar stres de yaptım sivilce çıktı biraz
Bacaklarıma jilet kullanıyorum ben her gün almak zorunda kalıyorum nerdeyse hemen çıkıyor buna çözüm için biraz uzamasına izin verip ağda ile almak istiyorum

İsteklerim çok ama yorgun bir ben var
Hoşgeldin canım :)
Haklısın kıyafete değinmemişim temiz ve uyumlu giyinmek her zaman önemli :KK66:
Makyaja gelince çook seviyorum ama bebekten vakit olmuyo. Önceden markete bile mutlaka azda olsa makyaj yapar giderdim hiçbir zaman paspal değildim.
Makyajı azaltalı biraz rahatım aslında canım istediğinde yapıyorum ya da vaktim olduğunda.. ama en çok cilt vb sorunlara daha takılmaya başladım. Malum evliyim eşim beni her dk makyajla görmüyoki.. çoğunluk makyajsız :)
İnan bende çok yorgunum hergünüm ayrı telaşe. Sende kendine 2 gün belirle müsait olduğun ve bir yerden başla. Yoksa yapacağımız yok bişi :))

Selam kızlar nasılsınız; :KK54:

ayperest ayperest tam da beni tarif etmişsin bakımlı olmak istiyorum ama gel gör ki hemen üşeniyorum.(ama yılmadan devam...)
.Her gün banyo yaparım saç baş temiz olacak.Çünkü gerçekten yağlı bir saş tipim var.
.Makyaj yapmaktan tek anladığım allık ve rimel sürmek.:KK70:Adam zati makyaj pek sevmez doğal ol der.
.Az önce manikürümü bitirdim.Tırnak uzatmıyorum.:süslü:
.Saçlarımı mutlaka 4 haftada bir boyarım kendim evde.Aslında 2 haftada bir dibi çıkar.Beyazlar olmasa birde ahhhh
.Epilasyon evde kendim yaparım.
.Saçlarımı mutlaka kendim keserim kaşlarımı kendim alırım.
.Bu arada kaşımda da bir tek tel beyazım çıkmış :mad:
Ay aklıma şimdilik bunlar geldi kızlar.Şimdide keyif türk kahvemi içiyorum:kahve:

ben tam çoklu görev kadınıyım, dizi izlerken manikür pedikür yaparım, hatta klavyede yazı yazacaksam uzun süre oje yenilerim. yemek yapmadan saça maske yapar yemek süresince bekletirim. rutin benim kanımda yok ama bazı aktivitelerle bakımı eşleştirdiğim için işim kolaylaşıyor:dondurma:

ben tam çoklu görev kadınıyım, dizi izlerken manikür pedikür yaparım, hatta klavyede yazı yazacaksam uzun süre oje yenilerim. yemek yapmadan saça maske yapar yemek süresince bekletirim. rutin benim kanımda yok ama bazı aktivitelerle bakımı eşleştirdiğim için işim kolaylaşıyor:dondurma:
Bu cok iyimis ya :KK28: 2 isi ayni anda aradan cikarmak..sevdim Hoppa

Selam kızlar nasılsınız; :KK54:

ayperest ayperest tam da beni tarif etmişsin bakımlı olmak istiyorum ama gel gör ki hemen üşeniyorum.(ama yılmadan devam...)
.Her gün banyo yaparım saç baş temiz olacak.Çünkü gerçekten yağlı bir saş tipim var.
.Makyaj yapmaktan tek anladığım allık ve rimel sürmek.:KK70:Adam zati makyaj pek sevmez doğal ol der.
.Az önce manikürümü bitirdim.Tırnak uzatmıyorum.:süslü:
.Saçlarımı mutlaka 4 haftada bir boyarım kendim evde.Aslında 2 haftada bir dibi çıkar.Beyazlar olmasa birde ahhhh
.Epilasyon evde kendim yaparım.
.Saçlarımı mutlaka kendim keserim kaşlarımı kendim alırım.
.Bu arada kaşımda da bir tek tel beyazım çıkmış :mad:
Ay aklıma şimdilik bunlar geldi kızlar.Şimdide keyif türk kahvemi içiyorum:kahve:
Maşallahın var bence canım gayette bakımlısın :)) sende 2 gün belirle bildirim yapalım :)

Süpersin valla ben öyle olmya çalıştığımda çok çabuk pes ediyorum :KK43:

aah ahh bende bi bismillah deyip başlasam iyi olacak...
1.1. şu an saçlarımın yıkanması gerekiyo ama daha acil olan şey kesilmesi:KK43: Bi an önce kestirmem gerekiyor kırıklar çok fena..
1.2. tırnaklarım törpülenecek.
1.3. neden bilmiyorum ama son bikaç haftada çok güzel olan parlak cildim bozuldu ve sivilceler hortlamaya başladı:KK12:
1.4. ağda yapmam gerekiyor ancak ay takviminin gününü bekliyorum

2.1. Bakımlı olmak bence temiz olmak. Sağlıklı görünen vücuda, cilde ve saçlara sahip olmak. Ve tabi ki mutlu olmak :)

3.1. Bakımlı olmak için her gün spor yapıyorum. bu yüzden her gün vücudumu yıkıyorum. Saçlarımı ise haftada 2 kez şampuanlıyorum.
3.2. Su içmeye özen gösteriyorum
3.3. yüzümü sabah akşam yıkayıp nemlendiriyorum, ayrıca çıkan sivilcelerimin üzerine çay ağacı yağı sürüyorum sönmesini hızlandırıyor.
3.4. tırnaklarımı çok uzatmıyorum.
3.5. Saçlarıma duştan sonra yağ sürüyorum ama kurtarmıyor kesim şart. Zaten de sıkıldım uzun saçtan.

*Saclarimi yeni kestirdim kırıklar gidince saclar baya canlanıyor.
*Saclarima duzenli olarak hindistan crvizi yagi suruyorum (diplere getirmemeye dikkat ediyorum kepek yapiyor)
*Kendi çapımda manikurumu de hallediyorum.
*Makyajla kesinlikle uyumuyorum.
*Loreal in temizleme sütünü aldım makyaj yapmamis olsam bile pamuktan kir cıkıyor.
*Çamur maskesi aldım çenem ve burnumdaki siyah noktalarım icin kullanıcam. Ardindan gül suyu ile silicem tonik olarak.
Bu arada gül suyunun gözenekleri kücülttüğünü soyluyorlar bakalım denicem.
*Bol su icmeye ve en azindan gunde yarım saat yuruyus yapmaya calisicam.

aah ahh bende bi bismillah deyip başlasam iyi olacak...
1.1. şu an saçlarımın yıkanması gerekiyo ama daha acil olan şey kesilmesi:KK43: Bi an önce kestirmem gerekiyor kırıklar çok fena..
1.2. tırnaklarım törpülenecek.
1.3. neden bilmiyorum ama son bikaç haftada çok güzel olan parlak cildim bozuldu ve sivilceler hortlamaya başladı:KK12:
1.4. ağda yapmam gerekiyor ancak ay takviminin gününü bekliyorum

2.1. Bakımlı olmak bence temiz olmak. Sağlıklı görünen vücuda, cilde ve saçlara sahip olmak. Ve tabi ki mutlu olmak :)

3.1. Bakımlı olmak için her gün spor yapıyorum. bu yüzden her gün vücudumu yıkıyorum. Saçlarımı ise haftada 2 kez şampuanlıyorum.
3.2. Su içmeye özen gösteriyorum
3.3. yüzümü sabah akşam yıkayıp nemlendiriyorum, ayrıca çıkan sivilcelerimin üzerine çay ağacı yağı sürüyorum sönmesini hızlandırıyor.
3.4. tırnaklarımı çok uzatmıyorum.
3.5. Saçlarıma duştan sonra yağ sürüyorum ama kurtarmıyor kesim şart. Zaten de sıkıldım uzun saçtan.

*Saclarimi yeni kestirdim kırıklar gidince saclar baya canlanıyor.
*Saclarima duzenli olarak hindistan crvizi yagi suruyorum (diplere getirmemeye dikkat ediyorum kepek yapiyor)
*Kendi çapımda manikurumu de hallediyorum.
*Makyajla kesinlikle uyumuyorum.
*Loreal in temizleme sütünü aldım makyaj yapmamis olsam bile pamuktan kir cıkıyor.
*Çamur maskesi aldım çenem ve burnumdaki siyah noktalarım icin kullanıcam. Ardindan gül suyu ile silicem tonik olarak.
Bu arada gül suyunun gözenekleri kücülttüğünü soyluyorlar bakalım denicem.
*Bol su icmeye ve en azindan gunde yarım saat yuruyus yapmaya calisicam.

Hoşgeldniz kızlar hiçkimse ben kadar bakımsız değil maşallah :)
Ama umarım kendinizce eksikleriniz vardır.. sizde 2 gün belirleyin eksiklerimizi o günlerde tamamlayalım. Ya da isterseniz günlük bakım rutini paylaşabilirsiniz bugün şunu yaptım vs diye..
Bu arada ne zamandır gülsuyu edinicem onada üşeniyorum. Gülsuyu sürüp 1 gece yatmak bike sabah gözenek sıkılaştırıyo sivilceleri küçültüyo.. mutlaka edinelim kızlar :KK66:

Yarın cuma bakım günüm. Alt bacaklarımada lazer yapacağım. Yüzümüde cildimi temizledikten sonra ilk önce 10 dk buhar banyosu ardından çene burun ve alın kısmıma siyah maske ardındanda bimden aldığım siyah nokta bandımı yapıştıracağım burnuma :KK66: planım böyle yarın için.

Haklısın canım çocuk olunca iş zorlaşıyor baya.Bende geçen gün yeni temizleme suyu aldım.Baya memnun kaldım çok ta güzel kokuyor.Gül suyu deyince ordan geldi aklıma paylaşayım dedim kızlar.

loreal.jpg

Bende cuma ve salıyı belirledim kendime kızlar. Bugün yine sporumu yaptım duşumu aldım. Duştan sonra saçlarıma bakım yağı sürdüm. Cildime peeling ve maske uyguladım. Tırnaklarımı törpüledim. Bu kadar başka da bir şey yapmadım :)

Bende cuma ve salıyı belirledim kendime kızlar. Bugün yine sporumu yaptım duşumu aldım. Duştan sonra saçlarıma bakım yağı sürdüm. Cildime peeling ve maske uyguladım. Tırnaklarımı törpüledim. Bu kadar başka da bir şey yapmadım :)
Oo süpersin daha napcan kız sizi gördükçe özenmeye başladım valla :)
Spor mu yapıyorsun canım diyette falab mısın yoksa ?

Oo süpersin daha napcan kız sizi gördükçe özenmeye başladım valla :)
Spor mu yapıyorsun canım diyette falab mısın yoksa ?

Diyet yapmıyorum canım fit olmak ve sıkılaşmak için spor yapıyorum :) 30 günlük bi spor programının 23. günündeyim.
Bittikten sonra da düzenli olarak haftada 3 gün fln spor yapmak istiyorum. Bakalım ne kadar sürdürebileceğim..

Ay buraya bende geliyim...lumea bende de var ama gidip jiletlemeyi useniyorum haftalardir:olamaz:
Kuafore gidip sekil verdirtmem lazim saca
Ayaklar almis basini kaciyor
Sac cilt maskesi haftalardir yapmıyorum
Ay vhalla cocuuktan sonra boyle oldum bende
Yorgunluktan geberiyorum
Ya burda stres atiyorum ya uyuyorum
Imdaatttttt:mad:

Ay buraya bende geliyim...lumea bende de var ama gidip jiletlemeyi useniyorum haftalardir:olamaz:
Kuafore gidip sekil verdirtmem lazim saca
Ayaklar almis basini kaciyor
Sac cilt maskesi haftalardir yapmıyorum
Ay vhalla cocuuktan sonra boyle oldum bende
Yorgunluktan geberiyorum
Ya burda stres atiyorum ya uyuyorum
Imdaatttttt:mad:
Lumeayı ilk zamanlar nasıl hevesli kullanıyordum telefonun takvimine işaretliyordum 2 hafta sonra tekrar yapmak için. Ama artık ona da üşenir oldum. Halbuki öyle güzel azalmıştı ki.

X