Bakımsızlıktan öleceğim, süslülerden pratik taktikler bekliyorum

Benimde cok yagli üni giderken sonra is hayatı hergun yikiyordum yikadikca daha cok yaglaniyor gün aşırıya gectim suan alisti artik daha rahatim
Ben de evde olduğum günler bırakayım biraz alışsın diyorum ama yok yıllardır alıştıramadım. O kadar rahatsız hissediyorum ki ders çalışamıyorum

Ben eskisi kadar süslü sayilmam. Ama makyajsiz da ise gitmem.
Günlük makyajim da pratik dir en fazla on dakikami aliyor.
Gece yatmadan önce peeling yapar ve serum kullanirim yüzüme. Dusumu da geceden alirim yatmadan önce. Koltuk altlarima karbonat sürerim koku yapmasin diye dus sonrasi. Ise veya disari ciktigim vakit de deodorant kullanirim.

Sabah kalkikca dis fircalamak yüz yikamak ve makyaj kalir. Giyecegim seyleri de geceden hazirlarim.

Mineral pudra kullaniyorum. Sabah yüzüme kabuki fircasiyla pudra ile geciyorum iki üc defa sonra kaslarimi hafif dolduruyor ve kirpiklerimi kiviriyor maskara sürüyorum. Yanaklara da pit pit hafif allik.

Dudaklara bazen iki üc yerine ruj konduruyor onu yediriyorum hafif renk katsin diye.
Saclarimi da tariyor topluyorum vs. Bitti.

Yani bu benim hafta ici ise giderken olusturdugum rutin. Gayet pratik ve kolay. Sizde yapabilirsiniz.
Insan birzaman sonra alisiyor zaten ve dis fircalama gibi geliyor insana.. rutine bagliyorsun.

Duşu sabahları almanızı öneririm, geceden yıkanıp yatsanız bile sabah tekrar duş alın. Gece çok terleniyor malum, o bile insanı kötü hissetirir. Güne duş ile başlayın farkı görürsünüz.
6'da kalkıyorum 4te kalk diyorsunuz yani. Mümkün değil zaten 4 saat uyuyorum.

Duş almak 2 saatinizimi alıyor. Benim en fazla 10 dk sürüyor, 10 dk saç kurutmak desek giyinip makyajda 10 dk sürer yada sürmez. 30 dk. en fazla. Yani 6 değilde 5.30 da kalksanız yeter bana göre 🤷🏻‍♀️
Maalesef duş almak değil ama o saçları taramak 1 saat. Çok dolaşıyor. Kuruması da 20 dk. Yaza düğünüm var kestiremiyorum. Zaten çok da uzun değil omzumdan 2 parmak aşağıda.

sacınıza uygun sulfatsız sampuan kullanın
guzel bır merkezde kalıcı eyelıner ve ıpek kıprık uygulaması yaptırın
saclarınıza bakım amaclı keratın yuklemesı yaptırın
3 ayda bır yenılersınız 3 ay boyunca rahat edersınız 3 ayda bır haftasonu 1-2 saatınızı ayırırsınız olur bıter

Merhabalar,
Bir konuda tavyenize ihtiyacım var.
Bu aralar işim yoğun ve ders de çalışmam gerekiyor. Bir yandan iş, bir yandan tez, bir yandan da yer aldığım projeler iyice sıkıştım.
İşim evimden çok uzak ve şuan başka yere taşınma imkanım yok kiralar almış başını gitmiş. Günde ortalama 3,5 saatim yolda geçiyor.
Ve sürekli bakımsız ve çirkinim bu aralar. Kendimi pis hissediyorum. Modumu düşürüyor bu durum. Rahatca ders çalışmak için kendimi iyi hissetmem gerek. Bu sebeple pratik çözümlere ihtiyacım var.
Birincisi en önemli problemim yağlı saçlar. Sabah yıkarım akşama vıcık vıcık. 20 senedir ne yaptıysam çözüm bulamadım. Bir de çok dolaşır saçlarım. Banyodan sonra saatlerce saç tarama merasimi.
Sabah 6.30da servise bindiğim için sabah kalk süslen makyaj yap yapamıyorum. Anca elini yüzünü yıka, dişleri fırçala ve servise koş...
En kötü ihtimalle kışın 2 günde 1 banyoya girerim. Ama vücudum anında yağ üretiyor ve kirliymiş gibi hissediyorum.
Bir de ev işleri var tabii. Haftada bir temizlik yapıyorum. Yemek pek yapamıyorum sağolsun bunları nişanlım hallediyor şimdilik. Pek evde olmadığımız için aşırı bir iş de çıkmıyor ama mesela çamaşırlar var h. Sonu yıkadık daha yerleştiremedik..
Genel olarak h.içi eve 21.30da falan geliyorum. Ve geldiğimde çok yorgun oluyorum.
Tecrübeli hanımlar bana biraz taktik verir misiniz?
Gliss in haftalık bakım terapisinden alabilirsin saç için nemlendirir, günlükte taramak için yine sıvı krem spreyleri var saçına uygun olanını seçip uygulayabilirsin kolay taranır mis gibi de kokar.

Merhabalar,
Bir konuda tavyenize ihtiyacım var.
Bu aralar işim yoğun ve ders de çalışmam gerekiyor. Bir yandan iş, bir yandan tez, bir yandan da yer aldığım projeler iyice sıkıştım.
İşim evimden çok uzak ve şuan başka yere taşınma imkanım yok kiralar almış başını gitmiş. Günde ortalama 3,5 saatim yolda geçiyor.
Ve sürekli bakımsız ve çirkinim bu aralar. Kendimi pis hissediyorum. Modumu düşürüyor bu durum. Rahatca ders çalışmak için kendimi iyi hissetmem gerek. Bu sebeple pratik çözümlere ihtiyacım var.
Birincisi en önemli problemim yağlı saçlar. Sabah yıkarım akşama vıcık vıcık. 20 senedir ne yaptıysam çözüm bulamadım. Bir de çok dolaşır saçlarım. Banyodan sonra saatlerce saç tarama merasimi.
Sabah 6.30da servise bindiğim için sabah kalk süslen makyaj yap yapamıyorum. Anca elini yüzünü yıka, dişleri fırçala ve servise koş...
En kötü ihtimalle kışın 2 günde 1 banyoya girerim. Ama vücudum anında yağ üretiyor ve kirliymiş gibi hissediyorum.
Bir de ev işleri var tabii. Haftada bir temizlik yapıyorum. Yemek pek yapamıyorum sağolsun bunları nişanlım hallediyor şimdilik. Pek evde olmadığımız için aşırı bir iş de çıkmıyor ama mesela çamaşırlar var h. Sonu yıkadık daha yerleştiremedik..
Genel olarak h.içi eve 21.30da falan geliyorum. Ve geldiğimde çok yorgun oluyorum.
Tecrübeli hanımlar bana biraz taktik verir misiniz?
Sacınıza keratin düzleştirme yaptırın kuaförde 1 sene gidiyo.kalıcı makyaj yaptırın 6 ay idare eder.işte size saç makyaj bitti bile hepsi 1 gününüzü kuaföre ayırmanıza bakar

Kil sampuanlari vardir satilan elbet.
Yagi emiyor ve cabuk yaglandirmiyor.. arastir bunu bence. Veya kil maskesi deneyebilirsin önce saclarin icin..

Maalesef duş almak değil ama o saçları taramak 1 saat. Çok dolaşıyor. Kuruması da 20 dk. Yaza düğünüm var kestiremiyorum. Zaten çok da uzun değil omzumdan 2 parmak aşağıda.

Anladım.
Kuaförler fön çekmeden fön suyu sıkıyorlar. Onlarla saç taramak çok kolay oluyor, hemen açılıyor yıkandıktan sonra. Benim kızlarımın saçlarıda çok dolanır. Yıllardır fön suyu kullanıyorum banyo sonrası hepimize. Bayağı iş görüyor. Kuaförünüzden alabilirsiniz.
Bu arada şimdiden mutluluklar dilerim. Herşey gönlünüzce olsun

Benim mesaim 17.30da bitiyor. Ofiste kalıp 2 saat daha ders çalışıyorum. Sabah da servis mesaiden 1 saat evvel varıyor. O arada da ders çalışıyorum. Haftasonu 1 gün temizlik ve etkinlik diğer gün ders çalışıyorum. Serviste kitap okuyup ders çalışıyorum... Ve az uyuyorum 4 saat falan işte.

Allah yardimciniz olsun. Bu nasil bir tempodur 😓

Keratin bakım yaptırın ayda bir saçınıza o kadar dolasmaz

Kuru şampuan kullanın. Cildinde bi nemlendirici sürün gratisten alın cologen kremi gayet uygun. Sürün gitsin. Gece yatmadan once de gece kremi surebilirsiniz. Saclarinizi kestirebilirsiniz. Mavi su sıkıyorum saçlarıma. Daha kolay taraniyor. Saç kremi aynı şekilde acar saçınızı. Ya da keratin şampuan alın hem düzleştirme hem bakım yapar . Çok güzel bakım setleri var evde keratin yapılıyor.
Ipek kirpik benim herşeyim haline geldi . Yüzüme bi ruj bi allık sürüyorum ipek kirpik varken full makyaj görünüyorum .
Tirnaklarimada kalıcı oje yaptırıyorum . Yanımda küçük çantalarım vardır. El kremlerim, küçük parfümüm rollonum ıslak kuru mendillerim nemlendiricelerim. Makyaj küçük çantam . Hepsi durur. Üşenmeyin yapın ayol bakım kadar güzel bir şey yok bence 🥰

socialscientist socialscientist birden kendi tempoma benzettim :) aynısı olmasa da benim de sürekli koşturduğum oluyor. Saçlarım da maalesef yağlı sizinki gibi; bir de 8 yıldır benimle bütünleşen kahkülüm vardı. Saçlarım dalgalı/kıvırcık arası birşey,kahkülü de kısa severdim. Banyo filan yapınca o kahkül taaaa tepelere çıkar beni sinir ederdi :KK12: zaten aşırı bakımlı bir insan değilim. Zamanım da yok zaten. Artık öyle bir alıştım ki bu rahatlığa sanırım zamanım olsa da yapamam :) ama bir gün canıma tak etti ve saçımı pixie model kestirdim. Bugüne kadar saçımla ilgili aldığım en iyi kararlardan biriydi bence. Gerçi onun öncesinde de saçlarım omzumdan biraz aşağıdaydı ve ensemi kazıtmıştım, 4 yıl da bu şekilde kullandım (ense kazılı ve kahküllü) her gün kahkülümü düzeltmek artık cidden zorluyordu beni. Şimdi yine kahkülüm var ama 7/24 tarzı birşey sürüp daha dalgalı bir görünüm elde ediyorum. Sizin düğününüz varmış ama kısa saçlı gelin de bence güzel olur. Ama kestiremem derseniz size önerim şampuandan sonra saçınızı kremleyin. Ve kremden sonra mutlaka saçınızı tarayarak durulayın. Böylece saçınızı banyoda açmış olacaksınız karışma olmayacak. Zaten kremliyken çok basit açılıyor saçlar. Onun harici solgun bir yüzüm olduğu için makyaj anlayışım rimel ve göz kaleminden ibaret. Gözlük kullandığım için aşırı düzgün yapmama gerek yok ama göz kalemiyle eyeliner çekme konusunda ilk zamanlara nazaran gelişme var. Ve bu göz makyajını yapmam sadece 3 dkmı alıyor. 2 dk dişlerinizi fırçalamaya 3 dk da göz makyajına harcasanız 5 dk eder. Ruju sevmiyorum hem dişlere bulaşabiliyor hem de rengi filan çıkıp tazelemek gerekebiliyor bana uygun değil o yüzden. Ojeyi de gece yatmadan sürüyorum. Kıyafetlerimi de varsa ütülenecek geceden hazırlıyorum.Siz de yaparsınız :))

socialscientist socialscientist birden kendi tempoma benzettim :) aynısı olmasa da benim de sürekli koşturduğum oluyor. Saçlarım da maalesef yağlı sizinki gibi; bir de 8 yıldır benimle bütünleşen kahkülüm vardı. Saçlarım dalgalı/kıvırcık arası birşey,kahkülü de kısa severdim. Banyo filan yapınca o kahkül taaaa tepelere çıkar beni sinir ederdi :KK12: zaten aşırı bakımlı bir insan değilim. Zamanım da yok zaten. Artık öyle bir alıştım ki bu rahatlığa sanırım zamanım olsa da yapamam :) ama bir gün canıma tak etti ve saçımı pixie model kestirdim. Bugüne kadar saçımla ilgili aldığım en iyi kararlardan biriydi bence. Gerçi onun öncesinde de saçlarım omzumdan biraz aşağıdaydı ve ensemi kazıtmıştım, 4 yıl da bu şekilde kullandım (ense kazılı ve kahküllü) her gün kahkülümü düzeltmek artık cidden zorluyordu beni. Şimdi yine kahkülüm var ama 7/24 tarzı birşey sürüp daha dalgalı bir görünüm elde ediyorum. Sizin düğününüz varmış ama kısa saçlı gelin de bence güzel olur. Ama kestiremem derseniz size önerim şampuandan sonra saçınızı kremleyin. Ve kremden sonra mutlaka saçınızı tarayarak durulayın. Böylece saçınızı banyoda açmış olacaksınız karışma olmayacak. Zaten kremliyken çok basit açılıyor saçlar. Onun harici solgun bir yüzüm olduğu için makyaj anlayışım rimel ve göz kaleminden ibaret. Gözlük kullandığım için aşırı düzgün yapmama gerek yok ama göz kalemiyle eyeliner çekme konusunda ilk zamanlara nazaran gelişme var. Ve bu göz makyajını yapmam sadece 3 dkmı alıyor. 2 dk dişlerinizi fırçalamaya 3 dk da göz makyajına harcasanız 5 dk eder. Ruju sevmiyorum hem dişlere bulaşabiliyor hem de rengi filan çıkıp tazelemek gerekebiliyor bana uygun değil o yüzden. Ojeyi de gece yatmadan sürüyorum. Kıyafetlerimi de varsa ütülenecek geceden hazırlıyorum.Siz de yaparsınız :))
Ojeyi kalıcı yaptırırım genelde baya gidiyor evi hunharca temizleyip deterjana boğmazsam. Ütü de pek sorun değil. Ah şu saçlar.... Çok teşekkürler önerileriniz için.

Ojeyi kalıcı yaptırırım genelde baya gidiyor evi hunharca temizleyip deterjana boğmazsam. Ütü de pek sorun değil. Ah şu saçlar.... Çok teşekkürler önerileriniz için.

Tek sorun saçlarsa dediğim gibi banyoda kremliyken tararsanız aşırı iş görüyor 👍 küçük kızımın saçları kıvırcık ve çok dolaşıyor ona da aynı formülü uyguluyorum 🥰

X