Balayı için mısır / hurghada sizce uygun mu arkadaşlar daha önce gidil görmüşlüğünüz var mı :)?

yani şuan sıkıntı fazla yok diye biliyorum arkadaşınız tam olarak hangi bölgeye gitmişti acaba :) birde turla mı bireysel mi bizde dil sorunu var biraz ama turu sebmediğimiz için bireysel düşünüyoruz artık maceralı birşey olacak çeviri yapa yapa :)
Hurghadaya bireysel gitmişlerdi, çat pat konuşuyorsanız yeter her giden anadili gibi ingilizce arapça bilmiyor ki :)

Hurghada anladığım kadarıyla deniz kenarı ben gittiğimde dalış için Mısır'a giden bir çok Türk vardı demek ki popüler mekanlar. Yalnız Kahireye gidecekseniz biraz dikkatli olun. Mısır çok güzel bir ülke olmasına rağmen turist olarak hele de solo turist olarak rahat gezilen bir ülke değil. Sürekli sizden para isteyen insanlar var malesef, polisi, bekçisi, zabıtası, memuru nereye adım atsanız para istiyorlar. Satıcılar çok ısrarcı insanı bunaltıyorlar. Trafik Kahire'de inanılmaz kötüydü. Ama Türk insanını çok seviyorlar.

Konu sahibi mısır hurghada için fikir verebilirmisin ? Yani giden var ise diye dedim bende nisan2020de gitmeyi düşünüyorum ama hurghada dan 1gün piramitler 1gün safari turu 1günde şarm el e gitmek aklımda tabi ama geri kalan kısımlar otelde dinleniş yatış:KK66: fikri olan var mı acaba ?

Konu sahibi ben de merak ediyorum - biz de ağustos da yurt dışı balayı düşünüyoruz. Mısır da destinasyonlar arasında - sadece arap yarım adası değil, gitmişlen bir hafta da nil turu yapmak istiyoruz fakat Mısır'a giden teyzem (balayı için) yeme içme sorunu oluyor - nil turu yaparken dişlerimizi bile satın aldığımız su ile fırçaladık demişti :/

Konu sahibi ben de merak ediyorum - biz de ağustos da yurt dışı balayı düşünüyoruz. Mısır da destinasyonlar arasında - sadece arap yarım adası değil, gitmişlen bir hafta da nil turu yapmak istiyoruz fakat Mısır'a giden teyzem (balayı için) yeme içme sorunu oluyor - nil turu yaparken dişlerimizi bile satın aldığımız su ile fırçaladık demişti :/
merhaba biz şarm el şeyhte balayı yaptık
nil nehri turu da yaptık
öyle yeme içme sıkıntısı hiç olmadı otelde falan sorun yoktu, çeşit azdı tabi bizim türkiyenin açık büfesi gibi beklemeyiz
kahvaltıda peynir yoktu mesela koskoca açık büfede
ama karnımız doydu illa yani
dişleri de gayet çeşme suyuyla fırçaladık

merhaba biz şarm el şeyhte balayı yaptık
nil nehri turu da yaptık
öyle yeme içme sıkıntısı hiç olmadı otelde falan sorun yoktu, çeşit azdı tabi bizim türkiyenin açık büfesi gibi beklemeyiz
kahvaltıda peynir yoktu mesela koskoca açık büfede
ama karnımız doydu illa yani
dişleri de gayet çeşme suyuyla fırçaladık
ay çok iyi ozaman. Teyzemler bu arada 15 yıl önce filan gitmişlerdi. Nil turu esnasında yeme içme, çeşme suyu nasıldı?
Nerden aldınız turu?
Ben aslında ciddi ciddi düşünüyorum Mısır'ı. Hem dinlenme hem kültürel faaliyet.

ay çok iyi ozaman. Teyzemler bu arada 15 yıl önce filan gitmişlerdi. Nil turu esnasında yeme içme, çeşme suyu nasıldı?
Nerden aldınız turu?
Ben aslında ciddi ciddi düşünüyorum Mısır'ı. Hem dinlenme hem kültürel faaliyet.

nil turu esnasında yeme içme ve çeşme ne alaka onu anlayamadım özellikle çeşme :KK70:
nil turu dediğimiz şey 30 dk süren bişi
motorlu kayık tarzı gemilerle herkes toplanıyo ve nehirde turlanıyor yani bu kadar (ama efsane o 30 dk bana 30 sene yeter)
biz tur almadık uçak biletlerimizi aldık gittik direk
orda zaten sora sora nil nehri, piramitler, mısır müzesi vs en uygun fiyattan gezmiş olduk
yerinde almak daha mantıklı
tavsiye ederim balayı için gidilebilir mutlaka
hem kültür turu hem de deniz tatili oluyor aşırı mantıklı
fiyatlarda çok uygun..

nil turu esnasında yeme içme ve çeşme ne alaka onu anlayamadım özellikle çeşme :KK70:
nil turu dediğimiz şey 30 dk süren bişi
motorlu kayık tarzı gemilerle herkes toplanıyo ve nehirde turlanıyor yani bu kadar (ama efsane o 30 dk bana 30 sene yeter)
biz tur almadık uçak biletlerimizi aldık gittik direk
orda zaten sora sora nil nehri, piramitler, mısır müzesi vs en uygun fiyattan gezmiş olduk
yerinde almak daha mantıklı
tavsiye ederim balayı için gidilebilir mutlaka
hem kültür turu hem de deniz tatili oluyor aşırı mantıklı
fiyatlarda çok uygun..
yanlış anlaşıldı sanırım - nil turu derken yatılı turdan bahsediyordum aslında. 4 gün farklı şehirleri görebiliyorsunuz. Teyzemin yaptığı buydu.

yanlış anlaşıldı sanırım - nil turu derken yatılı turdan bahsediyordum aslında. 4 gün farklı şehirleri görebiliyorsunuz. Teyzemin yaptığı buydu.

olabilir belki oralarda kaldığı yerlerden bahsediyor kii bi nebze doğrudur diye düşüyorum
piramitlerin olduğu yerler falan aslında tam bir hayal kırıklığı
piramitler güzel evet ama etrafını görseniz inanamazsınız harabe şeklinde insanlar yapışıyor paçanıza bişi satmaya çalışıyolar
oteller rezalet
biz 4 gün şarmda kaldık, kahireye 1 günlüğüne geçtik. hiç konaklamadık. sabahtan piramitleri gördük ordan müzeye gittik ordan nil nehrine bunlar tur şeklindeydi üç yeri gezdirdiler sonra geri şarma döndük

olabilir belki oralarda kaldığı yerlerden bahsediyor kii bi nebze doğrudur diye düşüyorum
piramitlerin olduğu yerler falan aslında tam bir hayal kırıklığı
piramitler güzel evet ama etrafını görseniz inanamazsınız harabe şeklinde insanlar yapışıyor paçanıza bişi satmaya çalışıyolar
oteller rezalet
biz 4 gün şarmda kaldık, kahireye 1 günlüğüne geçtik. hiç konaklamadık. sabahtan piramitleri gördük ordan müzeye gittik ordan nil nehrine bunlar tur şeklindeydi üç yeri gezdirdiler sonra geri şarma döndük
ah tamamdır. Çok teşekkür ederim.
Biz de düşünüyoruz - bakalım. Uzak doğu da bir opsiyon ama ağustos / eylül gibi gitmek istediğimiz için oralarda yağmurlu oluyor (monsoon).
Bakalım neresi olacak sonunda.

ah tamamdır. Çok teşekkür ederim.
Biz de düşünüyoruz - bakalım. Uzak doğu da bir opsiyon ama ağustos / eylül gibi gitmek istediğimiz için oralarda yağmurlu oluyor (monsoon).
Bakalım neresi olacak sonunda.

biz aralık sonu gittik mısıra düğünümüz öyleydi çünkü
aralıkta denize girmek şahaneydi :dondurma:
uzak doğu hakkında bilgim yok maalesef ama istiyorum bende oraları görmeyi nasip bakalım..
şimdiden iyi eğlenceler size :rapci:

kızlar mısır için vizenize 2 ay önceden başvurun. Acaip sıkıntılı mısır vizesi insanı delirtiyor.

sharm gerçekten çok güzel bi yer özellikle dalıyorsanız. Ama yemekler fena:KK43: 5 yıldızlı otel diyip güvenmeyin, hepsi 5 yıldız ama malesef arap mantığıyla yönetildiğinden burayla kıyaslanmaz. Rixos'u Türkler işletiyor orayı tavsiye ederim, yemekleri servisi harika.

kızlar mısır için vizenize 2 ay önceden başvurun. Acaip sıkıntılı mısır vizesi insanı delirtiyor.

sharm gerçekten çok güzel bi yer özellikle dalıyorsanız. Ama yemekler fena:KK43: 5 yıldızlı otel diyip güvenmeyin, hepsi 5 yıldız ama malesef arap mantığıyla yönetildiğinden burayla kıyaslanmaz. Rixos'u Türkler işletiyor orayı tavsiye ederim, yemekleri servisi harika.
Bunu dikkate alacağım. Çok teşekkür ederim.
Aynen yemekler konusunda ben de bu tür şeyler duymuştum. Bunun özellikle üzerinde durmamın nedeni, balayında dilediğimiz her şeyi gönül rahatlığı ile yiyebilmemizdi. Bakalım artık.

X