Balayı sorunu

Bana okurken hep sürpriz yapacak gibi geldi. İlgisiz gibi görünüp sizi şaşırtmak istiyor diye düşündüm.
Ben mi çok safım acaba? :KK16:

Bence sana yalan söylüyor aramadı bile dediği yere sen bi arasana öğren doluluk oranını vs.
Bir de villa demissin de otel daha mantıklı değil mi ya orada sen yemekle falan mı uğraşacaksın balayında?
Aileleri ziyaret etmek ne ayrıca ya kaçmıyor ya aileler yeni evli çifti rahat bıraksın bi zahmet aileler ne meraklılar el öptürmeye?
Bence ısrarcı ol internetten bak yaptır rezervasyonunu bir kere olacak zaten balayı olayı es geçme derim.

Ev tercih etmenizde ki sebep kapalı olmanız mı?
Eğer kapalı değilsen neden ev ayrıca düğünden yeni çıkmış olacaksın yorgun olacaksın orada yemek bulaşıkla mı uğraşcaksın uzak dur derim. Otel bak beğen ara doluluk oranını ve fiyatını öğren söyle nişanlına. Tabii gitmek isteyeceksin en doğal hakkın bu.
Ayrıca maddi durum olmasa tamam çocuğu sıkma derim de maddi olarak problemi yoksa niye bu kadar erteliyor balayı işini anlayamadım?? Yani kendinin de çok istemesi lazım tatili :olamaz:

Gözlemlediğim birşey var. Gelin kısmı ne kadar istemezse o kadar değersiz oluyor ki. Ondan sonra ki hicbir isteği olmuyor.

Altın isteyenler de maşallah gözde gelin.

Bence işte. Hiç ona bırakma. Ben rezervasyon yaptirdim de bakalım ne dicek.
Kesinlikle öyle, altın istemedik diye ne nişan ne Nikah elbisesi ne de bindallı alınmadı, her şeye hazır geldiler nasıl pişmanım anlatamam. Kafalarına göre aldıkları nenem zamanından kalan bilezikleri de elleri titreyerek taktılar ya ne diyim.

Gereksiz ıvır zıvır her şeyi isteyen daha kıymetli oluyor... Altın bilezik vs. Bunları istemeyenin de değeri az oluyor bende 10 sene görüştükten sonra evlendim evleneyim tek isteğim buydu çok masraf yaptırmadım inan öyle de alışıyorlar bir değerinde olmuyor

Merhaba arkadaşlar. Bir derdim var konusunu her zaman takip ederdim ancak yeni açtım üyeliği ve kafamda yer eden bi sıkıntım var. 23 yaşındayım. Düğünüme 15 gün kaldı nişanlımla 7 yıldır beraberiz çokta seviyoruz birbirimizi. Ama biraz sorumsuz kendisi. Yani düğünden bikaç gün sonra balayına gidelim bir yere dedik ve akdeniz tarafında çok beğendiğimiz bir bölgede yer baktık internetten. Ama sadece bakmakla yetiniyoruz. Her konuşmamızda hatırlatmama rağmen tamam ben arayıp rezervasyon yaptırıcam o iş bende sen düşünme dedi. Ve düğüne 15 gün kala diyorki o baktığımız müstakil yazlık evlerde yer yokmuş o tarihlerde yazın bi karadeniz kaçamağı yaparız. Yani ben nişanlımdan şu güne kadar hiçbirşey istemedim. Kimileri telefon bilezik aldırır ben hiçbirşey istemedim ondan. Maddi durumu çok iyidir ama ailesinden de hiç altın istemedim. Buna rağmen birtek balayı isteğimi bile baştansavar şekilde görmezden geldi. Ne yapayım ben şimdi. Hiç konusunu açmayıp canın sağolsun mu diyeyim. Evlenince de böyle mi olacak acaba. Her isteğimi ikiletecek mi hiç güvenemeyecekmiyim sözüne. Düğün arefesinde bu stres canımı çok sıktı. Tavsiyelerinize çok ihtiyacım var

Senin yerinde olsam o müstakil evlerin numarasını bulur arardım.
Cidden yer olup olmadığını araştırırdım..
Yalan yada doğru söylediği çıkardı meydana..

Neden düğün sonrası balayına gitmek yerine yazın gideriz?Yazın giderseniz balayı olmaz ki o artik. Orasi olmuyorsa bir ton yer var hic bir yer olmazsa kıbrısa 5 yildizli bir otele gidin oh mis.

Merhaba arkadaşlar. Bir derdim var konusunu her zaman takip ederdim ancak yeni açtım üyeliği ve kafamda yer eden bi sıkıntım var. 23 yaşındayım. Düğünüme 15 gün kaldı nişanlımla 7 yıldır beraberiz çokta seviyoruz birbirimizi. Ama biraz sorumsuz kendisi. Yani düğünden bikaç gün sonra balayına gidelim bir yere dedik ve akdeniz tarafında çok beğendiğimiz bir bölgede yer baktık internetten. Ama sadece bakmakla yetiniyoruz. Her konuşmamızda hatırlatmama rağmen tamam ben arayıp rezervasyon yaptırıcam o iş bende sen düşünme dedi. Ve düğüne 15 gün kala diyorki o baktığımız müstakil yazlık evlerde yer yokmuş o tarihlerde yazın bi karadeniz kaçamağı yaparız. Yani ben nişanlımdan şu güne kadar hiçbirşey istemedim. Kimileri telefon bilezik aldırır ben hiçbirşey istemedim ondan. Maddi durumu çok iyidir ama ailesinden de hiç altın istemedim. Buna rağmen birtek balayı isteğimi bile baştansavar şekilde görmezden geldi. Ne yapayım ben şimdi. Hiç konusunu açmayıp canın sağolsun mu diyeyim. Evlenince de böyle mi olacak acaba. Her isteğimi ikiletecek mi hiç güvenemeyecekmiyim sözüne. Düğün arefesinde bu stres canımı çok sıktı. Tavsiyelerinize çok ihtiyacım var
Ben olsam napardimi yazayim. Ben ustlenir rezevsynu falan halldrdm odemeyi de o yapck tabi. Mesela esim ugrasmaz tatil programlarini ayarlamakla hep ben ayarlarim. Ve istediklerimi karsisna cikarrm:)) bu arada evlenmeden önce hiç balayı istemeynlerdendim ama şmdiki aklımla iyiki gitmşim ve kesinlkle gidlmeli diyorum

Oyy kızlar oy. Dün gece konuşurken biraz sert çıktım nişanlıma. Düğün arefesinde zaten yorulmuşuz daha da yorulucaz düğün günü filan. Balayı ayarlayacağım dedin hiç ses seda yok diye. Biraz bozuldu ama sonradan gülerek abantta yer ayırtmış. Sabretseydin biraz daha sürpriz olucaktı dedi. Vallahi bazılarınız sürpriz yapmış olabilir demişti ama ben bile tanıyamamışım nişanlımı. Böyle sürpriz olaylarından anlamazdı pek. Çok şaşırdım ama çokta mutlu oldum. İlgilendiğiniz içinde Allah razı olsun hepinizden. Çok çok öpüyorumm

nasıl başlarsa öyle gider . benm eski eşim de aynı böyleydi. son dakika yaparsa yapar olmazsa napim yani modu. düğün sabahı damatlık ayakkabısı almaya gitti beni kuaförden geç aldı dış çekime gidemedik .çok kotu bir duğun albumum oldu. o zaman canı sağolsun demiştim ama evliliğim süresince her konuda böyle devam etti. gercekten cok zor oluyor. karar senin huylu huyundan vazgeçmez. bu huyunu bastıracak olumlu özelikleri fazla ise çok da ısrar etme . olduğu gibi kabul et yapacak biey yok. bir de onun sorumsuzluğu yuzunden halledilmeyen işleri sakın ola sen üstlenme sonra tüm herşey sana kalıyor ve bu da çok yıpratıcı oluyor

X