Balıkesir?

elizanelizan

Guru
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2011
1.297
526
Merhaba kızlar. Eşim Balıkesir'e tayinini istedi rızam dışında. Bana dert olan kısmı bu tam olarak. İstanbul'dayız bu arada. Aılem akrabalarım her seyım burada :KK43:

Bende barı kendı çevremi kendim tayin etmek istiyorum. Hıcbır fıkrım yok orası ıle ılgılı. Merkeze uzak olmayan ilçelerde oturmak durumundayız. Bebeğimiz olduğu için nezih bir semt olmalı. Orada yaşamış ve hali hazırda yaşayan arkadaslar, nereleri önerirsiniz? Nasıl bir yer Balıkesir? Lütfen içimi rahatlatacak seyler soyleyın ;(

merkezini bilemiyorum. erdek'te ben küçükken tatil yapmaya giderdik.
peki neden balıkesir seçti eşiniz? kendi ailesi mi orada?
belki çıkmaz tayini. isteyince hemen oluyo mu o işler hiç bilmiyorum da.

merkez out ilçeler in tabıkı denız kenarında kalan ılcelerı söz konusu , istanbuldan sonra sızı cok sıkar balıkesır , bandırma da oturma sansınız olsa ıstanbula 2 saat gıder gelırdınız sıkıldıkça ferıbotla...

bandırmalıyım.mecbur kalmadıkça Balıkesir de yaşayamam.
Balıkesir derken merkez mi,ilçeleri mi?
mesela bandırma - Balıkesir arası 1,5 saat.
merkez - ilçe gibi bir yakınlığı yok.
ikisi çok başka dünyalar.
sizin net mi neresi olacağı?

balıkesirliyim bile demem asla bandırma ayrı bir dünya zaten 10,5 bize yeter :KK66:

Sosyal anlamda Bandırma ve Balıkesir kıyaslanamaz, Bandırma 10 puan öndedir yaşam olarak.. Merkezde aksam 8 den sonra hayat biter, Bandırma sabaha kadar hareketlidir.. İstanbula da BAndırma daha yakın İDO ile.. TErcih hakkınız varsa Bandırma derim ben.. Balıkesir sıkıcı bir şehir..

merkezini bilemiyorum. erdek'te ben küçükken tatil yapmaya giderdik.
peki neden balıkesir seçti eşiniz? kendi ailesi mi orada?
belki çıkmaz tayini. isteyince hemen oluyo mu o işler hiç bilmiyorum da.

Benım bu konu ıle ılgılı buyuk sıkıntılarım var eskı konularıma bakarsanız. Babam da balıkesırde yasama hayalı içinde o yuzden orayı secmıs.

merkez out ilçeler in tabıkı denız kenarında kalan ılcelerı söz konusu , istanbuldan sonra sızı cok sıkar balıkesır , bandırma da oturma sansınız olsa ıstanbula 2 saat gıder gelırdınız sıkıldıkça ferıbotla...

Ben kucukken tatile geldım oraya aslında, Erdek Akçay buralara. Guzeldi sahil ilçeleri. Ama işte eşimin işi merkezde olacak o yuzden cok uzaklaşamıyoruz merkezden

o kadar lafina karşılık yine de birlikte gideceksiniz
Allah yardımcınız olsun
Balıkesir güzel bir şehir ama isteyerek orada yasayana

Ah ah sormayın. Kahrımdan ölmezsem...

Araya adam falan koymakla mesgul suan. Olabılır de olmayabilir de. Buyuk ıhtımal olur ama. Bende merkezi hayal meyal hatırlıyorum ve hıc ıstemıyorm. Ama benım rahat ve bencil kocam yarım saatten fazla yol çekmek istemiyormuş.
balıkesirliyim bile demem asla bandırma ayrı bir dünya zaten 10,5 bize yeter :KK66:

Cok duydum Istanbuldan gelenler ıcın bandırma daha ayak uydurulacak bır yer dıye ama uzak işte balıkesıre. Kabul etmıyor beyefendı.

Merhaba kızlar. Eşim Balıkesir'e tayinini istedi rızam dışında. Bana dert olan kısmı bu tam olarak. İstanbul'dayız bu arada. Aılem akrabalarım her seyım burada :KK43:

Bende barı kendı çevremi kendim tayin etmek istiyorum. Hıcbır fıkrım yok orası ıle ılgılı. Merkeze uzak olmayan ilçelerde oturmak durumundayız. Bebeğimiz olduğu için nezih bir semt olmalı. Orada yaşamış ve hali hazırda yaşayan arkadaslar, nereleri önerirsiniz? Nasıl bir yer Balıkesir? Lütfen içimi rahatlatacak seyler soyleyın ;(
Sessiz sakin bir şehirdir maalesef ilçeler gelişkin merkez sonuktur gelişmemiş durumda sevdiğim yani kalabalık olmayışı tanıdık tanımadık herkes birbirine yardımcı olur ben bursa dan b alikesire gidince sudan çıkmış balığa dönüyorum istanbul dan sonra zor

Istanbuldan sonra neresi olursa olsun bana zor olacak zaten. Nefes alamıyorum düşündükçe zaten.
muhakkak zor olacaktır.istanbul dan sonra diye düşünmeyin.alışmış olduğunuz her neresiyse oradan ayrılıp başka yere gitmek zaten çok zor.
kendinizi bu kadar şartlandırmayın.mecbursanız Balıkesir de yaşamaya biraz ılımlı yaklaşmaya çalışın.
çünkü böylesi çok daha zor olacak size.
hayat ne getirecek asla bilemezsiniz.belki herşey umduğunuzdan çok daha güzel olacak.[/QUOTE]

şimdi eski konularınızı okudum da.
ben şahsen bu adamdan boşanırdım.
eğer ki annem babam arkamdaysa bi yuva yıkılmasın bik bik bik diyemicem hiç nolur affedin kaba tabirlerimi de.
gitsin para yedirdiği anasından ablasından alsın evin kirasını. metrobüslerde sürünsün madem.
sizin babanız hasta ve bebeğiniz dedesine terapi oluyo ve bu adam kalkıp ee napalım yani baban hastaysa diyebiliyo.
merhametsiz herif! çok sinirlendim. gitmezdim bi yere ben olsam sizin yerinizde.
rabbim hakkınızda hayırlısını versin.

Bende balikesirliyim uzak İlçeler olmadıktan sonra sorun yok merkez güzeldir , istanbuldan sonra tabiki biraz zorluk çekilir .

Biz de iş dolayısıyla şehir şehir geziyoruz ama insan zamanla her şehre alisiyor küçük ilçelere bile.

Keşke mümkün olsa bizde balikesire yerlesebilsek:KK43:

X