Bana bi akil verin lutfen dayanamiyorum artik.

Çocuklar için neden dayanasınız ki? O çocuklar var diye neden iyi davranmıyor, neden aynı hassasiyeti göstermiyor?

Boşanmazsanız çocuklar da mutsuz bir yuvada büyüyecekler iyilik yapmıyorsunuz bu şekilde.

Şimdi size şiddet gösteriyor ileride çocuklara da hakaret şiddet uygulayacak.

Koskoca bankacısınız siz de kendinizi ezdiriyosanız millet ne yapsın yani.
Ezdirmiyorum o yarım yamalak yuvayı evlatlarıma bende yaşatmak istemiyorum sadece

Ve ben böyle bir ortamda çocuk yaptım ne bileyim ya anne baba olmayınca insan anne baba olmak istiyo evlat istiyo sanırım ya ben duruyorum ordan kesin biseyler yapiyo beni irrite edecek midemi bulandiracak elimi ayağımı buz gibi edecek demiyo o kız orda 2 bebeğimle bunu yapmayim
Numaranızı değiştirin ve görüşmeyin. Neden görüşüyorsunuz ki? Çok düşkünse, yavrularına sahip çıksaydı? Yapmayın Allah aşkına... Görüşmeyin. Emin olun o zaman kıymete de binersiniz. Ama siz yine de dönmeyin. Yazık gençliğinize...

Numaranızı değiştirin ve görüşmeyin. Neden görüşüyorsunuz ki? Çok düşkünse, yavrularına sahip çıksaydı? Yapmayın Allah aşkına... Görüşmeyin. Emin olun o zaman kıymete de binersiniz. Ama siz yine de dönmeyin. Yazık gençliğinize...
Dedim engelliycem seni bak gör napiyorum ortalığı birbirine katmıyor muyum deri bilmiyorum her şey iyice çıkmaza sokuyo

Benim var birikimi yani çocuklarımla benim hayatımı götürür Bi süre ki zaten çalışıyorum yardımcı kaç defa dedim annem varken başkasına ne gerek var dedi burdayken tartıştık ben senin hayatından çıkıyorum bana sadece cocuklarinla ilgili msj atcaksan at dedim kaç gündür yine başladı msja zaten iki çocuk bir ananem dayanamıyorum gerçekten bedenen Bi de bu mal neymiş hesap ekstresi gondercekmisim göndermem dedim çocuklar uyumuyosa ara demiş uyuyo dedim resim at demiş ya nefret ediyorum gerçekten nefret ediyorum hiç mi akıllanmaz bir insan bu kadar mı mal olur

Tamam işte çalışıyorsanız mis gibi kurarsınız hayatınızı, anneanne bir süre idare edilir, çocuklar biraz toparlansın yolunuza bakarsınız, eşiniz gibi bir adamı çekmekten daha evladır anneanne, biraz sabırlı olun ve bu adama boyun eğmeyin, şiddet uygulayan bir adamdan ne baba ne de eş olmaz

Ortada yuva mı var ?
Böyle leş bir ailede büyütmeyin bebeklerinizi.
Anladığım kadarıyla teyzeniz size destek oluyor. Tutun kendinize 1+1 ev teyzeniz baksın bebeklerinize siz çalışın , boşayın o basiretsiz kocanızı da .

lohusalik da var sanirim su bir gerçek erkkler kadinlardan daha çok lohusa oluyor suan neden bilmiyorum ama birazcik dinlen hakaret vs etme tlfda hic biryerde bosaninca sorun olur. Annen yokmus yada nerde bilmiyorm tek basina bakamazsin 2 cocuga cok zor yuklu nafaka isteyin durumu iyi ise bakici tutun bir süre kenarda köşede para varsa hayatinizi kurun ama yeni dogum 1 cocuk degil 2 cocuk sizi depresyona sürükledi sanrım. Teyzenize yaptigida hic hic degil siddet nedir ya ayip yasi büyük kadin Teyzeniz ile irtibatiniz var da anneniz nerde hicmi arayip sormuyor
Annem başka bir adamla evlenmiş sonra şimdi 2 çocuğu varmış keske arasam gelse belki yaralarımı sarar Bi kişiye ya çok değil bir kişiye ihtiyacım var kocama haddini bildiren kimse yok bari yanımda olabilcek bir kişiye ömür gerçekten yapayalnız gecmiyo kalbimi sanki sıkıp sıkıp bırakıyorlar öylesine derinden aciyo ki

Tamam işte çalışıyorsanız mis gibi kurarsınız hayatınızı, anneanne bir süre idare edilir, çocuklar biraz toparlansın yolunuza bakarsınız, eşiniz gibi bir adamı çekmekten daha evladır anneanne, biraz sabırlı olun ve bu adama boyun eğmeyin, şiddet uygulayan bir adamdan ne baba ne de eş olmaz
Kesinlikle çok haklısınız. Doğru söylüyorsunuz şiddet Bi sefer başladıysa devamı gelir dayımı çağırıp adam akıllı konuşup bu işi bitirmem lazım artık

Ortada yuva mı var ?
Böyle leş bir ailede büyütmeyin bebeklerinizi.
Anladığım kadarıyla teyzeniz size destek oluyor. Tutun kendinize 1+1 ev teyzeniz baksın bebeklerinize siz çalışın , boşayın o basiretsiz kocanızı da .
Haklisin aslında kaybetcek neyim var ki düzelecek dedikçe hersey çıkmaza giriyo yada niye ben düzeltiyorum düzeltmesi gereken o değil mi zaten ilk boşanan aile çocuklarımın ailesi olmayacak sonucra ama işte Allah ıslah etsin valla bu hale getirdi ya bizi

Annem başka bir adamla evlenmiş sonra şimdi 2 çocuğu varmış keske arasam gelse belki yaralarımı sarar Bi kişiye ya çok değil bir kişiye ihtiyacım var kocama haddini bildiren kimse yok bari yanımda olabilcek bir kişiye ömür gerçekten yapayalnız gecmiyo kalbimi sanki sıkıp sıkıp bırakıyorlar öylesine derinden aciyo ki
Çok üzüldüm umarım rahata kavuşursunuz kolaylıkla ama annenizi aramayın bence, çünkü o sizin yaranızı sarmaz, anca yeni bir yara açılır. Tabii ayrıntı bilmiyorum, yazdığınız kadarıyla yorumluyorum, yanlış yönlendirmek istemem ama, sizi terketmiş, anneannenizin yanında olmanıza rağmen gelmemiş. Gelebilirdi oysa. Hadi babanızla kalmış olsanız göstermedi diye düşünülürdü. Kendi annesini kardeşini bile görmemiş. Arasanız yine yüz üstü bırakır bir kez daha kırılırsınız. Eşinize de akıl fikir merhamet diliyorum, neden bu kadar değişti anlamadım. Kendi ayaklarınız üstünde durun. Huzursuz bir ortamda yaşamaktansa anneleriyle mutlu yaşasın bebekleriniz.

babalarından ayrı büyümelerine sebep olmak istemiyorum
Pardon ama babaları annelerine sevgi ve saygı dolu mu? Sevecen bir baba mı?
Tam tersi, şiddet uygulayan ve ruh hastası bir babanın yanında büyürlerse çok çok yazık olur lütfen aklınızı başınıza alınız.

Lütfen bosanin gidin boyle bir babayla buyuyeceklerine sen buyutursun bu nasil biseydir ya Allah yardimcin olsun Lütfen kendine bunu yapma.

Merhaba biraz uzun olcak ama okuyup en azından okuduğunuz kadarina cevap yazarsanız sevinirim. Biz eşimle evlenmeden önce parası olmadığı için kredi çektik babası ortak öderiz dedi ama hem krediyi hemde yediği paraları biz ödedik ben bir süre konuşmadım ama baktım eşimle huzurumuz yok konuşmaya başladım affettim onları hatta krediyi bile ben çekip ödedim o yediği paraları sonra eşim hastalandı tedavi sonrasında spermleri çok düştü ve acilen tüp bebeğe başladık. O zamana kadar hersey yolundaydı. Bir sürü şey oldu ama eşim rahatsız diye ben sustum. Elhamdülillah 2 embriyo kondu ikiside tuttu çok riskli bir hamilelik gecirdim şükür ki doğdular. Yalnız doğum sabahı çok farklı bir eşim vardı artık. Elimi tutmayan yüzüme bakmayan kanamalı bir sezeryan gecirdim ölümlerden döndüm ama eşim bir sefer nasılsın demedi çiçek falan hicbirsey almadı 4 gunhastanede yattım o sürede gelip sürekli yatağıma çarptı annesi ben ayağa kalkacakken elimden bile tutmadı yardım etmedi benim annem babam ayrı teyzem geldi yanıma 2 bebek Bi ben tek başına bakamadı tabi hastanede bir sürü rezillik çektik neyse taburcu olduk eve geldik 1 dk uzanıp yatmadım. Çünkü eşim çok uykusuzum dedi yattı teyzem tek başına bakmayacağı ve kv kişisi de gelmediği için birlikte baktık sonra hersey çok güzel giderken onlar gelmemeye başladılar ama zerre umurumda değil. Bebekler daha 1 aylık yeni oldular bigun bej uyuyakalmışım kanepede teyzem ve eşimin sesine uyandım birbirine bagriyolar teyzem artık dayanamayıp eşimin duyarsizligina o ona ona bagrisma hatta şiddet bile vardı sonra ben girdim araya ondan sonra da eşim teyzemi evden kovdu valizi falan fırlattı tabi ben göndermedim 41 günlük olduklarında artık dayanamıyorum dedi ve gidecekti ama yollardan dolayı kaldı. Sonra rahim tam toparlamamis ameliyat olabilirsin dedi doktorum o netleşene kadar kaldı ama o arayi bir görseniz kavga kıyamet tabi benim sütüm kesildi. O kavganın olduğu gece babasını çağırdım öbür gün geldi ve tamamen beni suçladı ben anne diye kc kisisini aramiyormusum ben çocuklarımı kv den sakınıyormusum ve daha birsuru şey bunlar evlere iş verilir ya onu yapıyorlardı onu da bıraktı niyesi ben evde şeyimi gere gere yatarken zil yapamazmis birsuru annesinin lafını söylemiş babası teyzeme teyzem bunları bize söyledi eşim gitmiş hayır oğlum öyle bisey demedim demiş öyle çirkef öyle yalancı. Bana dediler ki sen yeterki yemek işte gönderir hemen istedim teyzeni de al s.kt.r olun gidin oğlumun evinden dedi ve kovdu bunu eşime dedim anne böyle konusmamalisin demiş yani hic Bi tarafına takan yok beni. Bigun bunların akrabası ile konuştum bütün sülalesinden benim dedikodumu yapmışlar Hadi onu gectim mal eşime avrat ağızlı diyorlarmış ve buna bile inandiramadim. Ya resmen büyü yapılmış gibi. Kendi yuvasını unutmuş anne babasının lafından ayrılmıyor. Teyzem gitti artık risk ortadan kalkınca bu sefer kendi izin aldı ve birlikte baktık ama sürekli kavga kıyamet ve ortada şiddet de var. Babamı aradım gelmedi bide dayım var zaten o da gelmedi kalakaldım orda teyzem gel burda bebeklere bakarız deyince geldim ama burda da ananem bebekleri kıskandı çok büyük huzursuzluk cikariyo eşim sürekli msj ile taciz halinde bir gram huzur yaşanmıyor ve annesinin bir taraflarından ayrılmıyor ramazani orda geçirdi bayramda orda. İkize tek başıma bakmayı beceremediğim için geldim buraya burda ayrı bir rezil oldum bu yaşıma kadar kafamı sokacak bir yuvam olmadı bu yaştan sonrada bulamıyorum öyle bir girdaptayim ki çıkamıyorum ne olur akıl verin bana. Bu zamana kadar beni hiç görmeyen beni terkeden annemi bile aramayı düşündüm çok büyük çıkmaza girdim ne olur yardım edin bana lütfen akıl verin
Merhaba, öncelikle şöyle düşünün lütfen 'zor bir süreçten geçiyorum ama geçecek aydınlığa çıkacağım'. Ben bakanlık personelinin anlattıklarınıza benzer çok durumla karşılaşıyoruz. Yalnız değilsiniz haklarınız var, tam olarak ne istediğinizi kafanızda netleştirin. Mesela boşanıp sosyal destek almak istiyor olabilirsiniz veya evliliğiniz için aile terapisi almak istiyor olabilirsiniz. Cesur olun🙏🏻 çocuklarınıza ve en zor günlerinizde sizi yalnız bırakmayan teyzenize iyi bakın🌼

Merhaba biraz uzun olcak ama okuyup en azından okuduğunuz kadarina cevap yazarsanız sevinirim. Biz eşimle evlenmeden önce parası olmadığı için kredi çektik babası ortak öderiz dedi ama hem krediyi hemde yediği paraları biz ödedik ben bir süre konuşmadım ama baktım eşimle huzurumuz yok konuşmaya başladım affettim onları hatta krediyi bile ben çekip ödedim o yediği paraları sonra eşim hastalandı tedavi sonrasında spermleri çok düştü ve acilen tüp bebeğe başladık. O zamana kadar hersey yolundaydı. Bir sürü şey oldu ama eşim rahatsız diye ben sustum. Elhamdülillah 2 embriyo kondu ikiside tuttu çok riskli bir hamilelik gecirdim şükür ki doğdular. Yalnız doğum sabahı çok farklı bir eşim vardı artık. Elimi tutmayan yüzüme bakmayan kanamalı bir sezeryan gecirdim ölümlerden döndüm ama eşim bir sefer nasılsın demedi çiçek falan hicbirsey almadı 4 gunhastanede yattım o sürede gelip sürekli yatağıma çarptı annesi ben ayağa kalkacakken elimden bile tutmadı yardım etmedi benim annem babam ayrı teyzem geldi yanıma 2 bebek Bi ben tek başına bakamadı tabi hastanede bir sürü rezillik çektik neyse taburcu olduk eve geldik 1 dk uzanıp yatmadım. Çünkü eşim çok uykusuzum dedi yattı teyzem tek başına bakmayacağı ve kv kişisi de gelmediği için birlikte baktık sonra hersey çok güzel giderken onlar gelmemeye başladılar ama zerre umurumda değil. Bebekler daha 1 aylık yeni oldular bigun bej uyuyakalmışım kanepede teyzem ve eşimin sesine uyandım birbirine bagriyolar teyzem artık dayanamayıp eşimin duyarsizligina o ona ona bagrisma hatta şiddet bile vardı sonra ben girdim araya ondan sonra da eşim teyzemi evden kovdu valizi falan fırlattı tabi ben göndermedim 41 günlük olduklarında artık dayanamıyorum dedi ve gidecekti ama yollardan dolayı kaldı. Sonra rahim tam toparlamamis ameliyat olabilirsin dedi doktorum o netleşene kadar kaldı ama o arayi bir görseniz kavga kıyamet tabi benim sütüm kesildi. O kavganın olduğu gece babasını çağırdım öbür gün geldi ve tamamen beni suçladı ben anne diye kc kisisini aramiyormusum ben çocuklarımı kv den sakınıyormusum ve daha birsuru şey bunlar evlere iş verilir ya onu yapıyorlardı onu da bıraktı niyesi ben evde şeyimi gere gere yatarken zil yapamazmis birsuru annesinin lafını söylemiş babası teyzeme teyzem bunları bize söyledi eşim gitmiş hayır oğlum öyle bisey demedim demiş öyle çirkef öyle yalancı. Bana dediler ki sen yeterki yemek işte gönderir hemen istedim teyzeni de al s.kt.r olun gidin oğlumun evinden dedi ve kovdu bunu eşime dedim anne böyle konusmamalisin demiş yani hic Bi tarafına takan yok beni. Bigun bunların akrabası ile konuştum bütün sülalesinden benim dedikodumu yapmışlar Hadi onu gectim mal eşime avrat ağızlı diyorlarmış ve buna bile inandiramadim. Ya resmen büyü yapılmış gibi. Kendi yuvasını unutmuş anne babasının lafından ayrılmıyor. Teyzem gitti artık risk ortadan kalkınca bu sefer kendi izin aldı ve birlikte baktık ama sürekli kavga kıyamet ve ortada şiddet de var. Babamı aradım gelmedi bide dayım var zaten o da gelmedi kalakaldım orda teyzem gel burda bebeklere bakarız deyince geldim ama burda da ananem bebekleri kıskandı çok büyük huzursuzluk cikariyo eşim sürekli msj ile taciz halinde bir gram huzur yaşanmıyor ve annesinin bir taraflarından ayrılmıyor ramazani orda geçirdi bayramda orda. İkize tek başıma bakmayı beceremediğim için geldim buraya burda ayrı bir rezil oldum bu yaşıma kadar kafamı sokacak bir yuvam olmadı bu yaştan sonrada bulamıyorum öyle bir girdaptayim ki çıkamıyorum ne olur akıl verin bana. Bu zamana kadar beni hiç görmeyen beni terkeden annemi bile aramayı düşündüm çok büyük çıkmaza girdim ne olur yardım edin bana lütfen akıl verin
Çok üzüldüm durumunuza ahh anne baba olmayınca işte kimsesiz çaresizsiniz bu hayatta

Allah o koca denen yaratıga bir merhamet duygusu verir umarim 😞

Teşekkür ederim ben çalışıyorum zaten güzel de maaş alıyorum ona değil kimseye ihtiyacım yok yalnız kendi yaşadığım hayatı onlara yaşatmak babalarından ayrı büyümelerine sebep olmak istemiyorum ama gerçekten dayanamıyorum böyle bir eşe nasıl dayanılır ben bilmiyorum
benim annem babam da boşandılar. boşanmadan önce evin içinde sürekli kavga ve huzursuzluk vardı. okuldan çıkıp eve dahi gitmek istemiyordum. emin olun ben bir arada durmalarını o çocuk halimle istemiyordum. hergün eve gidip onların kavgaları yüzünden ben ve kardeşim ağlıyorduk. çocuklarınızı mutsuz yuvada büyütmek çocuklarınıza yapacağınız bir iyilik olamaz bunu unutun lütfen. boşandılar annem yine annem, babam yine babam olarak kaldı. her ikisiyle de görüştük her ikisiyle de kaldık. en önemlisi artık huzurluyduk ve kavga ortamında değildik. neden sürekli çocuklarınız için diyip duruyorsunuz ben anlamıyorum. çocuklarınız böyle babayla böyle aile içinde çok mutlu olacaklarına inanıyor musunuz? bazen çocuklar için boşanmayı bilmek de gerekir. siz mutlu olmayınca çocuklar çok mu mutlu olacak?

Allah yardımcınız olsun . Lohusalık üst üste gelen bu olaylar kendinize olan güveninizi kırmasın. 3 maymunu oynayıp bebekler ve siz toplanana kadar 3-5 ay idare edin. Zaten adli tatil başlayacak. Baharda da açarsınız davanızı . İlk bakıcıyla büyüyecek çocuk sizinki olmaz. Bu ortamda sağlıklı olmaları imkansız zaten. Tavsiyem böyle bi aile sizden özür dilese bile düzelmez

X