Bana bir çözüm gerek

İş ciddiye binince anneannen ikna olur merak etme..annenler onayliyorsa onu ikna edebilirler..

20 yaşındaki torunumun sözlenmesine bende izin vermem asla.Daha çocuk yaşta ne evliliği sevgilin de 22 yaşındaymış o da çocuk.Kolay sanıyorsunuz evliliği galiba aç bi oku bakalım bdvdeki konuları.Okumaya gelince azim yok işe gelince yok evlenmeye gelince maşallah ama

Kafamdan çıkarmak değil amacım bu işe çözüm bulmak. Bu kadar abartı sıkmak önyargı ??
yaşın cok cok ve cok küçük. hormonlarına yenik düşme. lütfen sözü mözü de düşünme.
ayrıca cocukda işini gücünü tutsun okulunu bitirsin, askerligini bitirsin.
bu dönem içinde hala birbiirinize hala asıksanız evlenmeyi düşünürsünüz.
hayatınızı daha yaşamadan evlilik yapmak büyük sıkıntılar dogurur.
yaşın cooookk küçük.
teyze 10 numara. benden öpücükler teyzeye. ellerinden öperim onun.

20 yaşındaki torunumun sözlenmesine bende izin vermem asla.Daha çocuk yaşta ne evliliği sevgilin de 22 yaşındaymış o da çocuk.Kolay sanıyorsunuz evliliği galiba aç bi oku bakalım bdvdeki konuları.Okumaya gelince azim yok işe gelince yok evlenmeye gelince maşallah ama
Bu yazıyı okuyup bu yorumu yapan aklınıza da maşallah :))

yaşın cok cok ve cok küçük. hormonlarına yenik düşme. lütfen sözü mözü de düşünme.
ayrıca cocukda işini gücünü tutsun okulunu bitirsin, askerligini bitirsin.
bu dönem içinde hala birbiirinize hala asıksanız evlenmeyi düşünürsünüz.
hayatınızı daha yaşamadan evlilik yapmak büyük sıkıntılar dogurur.
yaşın cooookk küçük.
teyze 10 numara. benden öpücükler teyzeye. ellerinden öperim onun.
Askerliğini yapmadığını nereden biliyorsunuz ki? Oda sizi öper . Pek benziyorsunuz yorumlar için teşekkürler ama bana çözüm gerek

Bu yazıyı okuyup bu yorumu yapan aklınıza da maşallah :))
Bence de aklıma maşallah.20 yaşında 22 yaşındaki sevgilimle sözlenmeyi düşünmeyecek kadar aklım başımdaydı,keşke seninde olsaydı.Ama olsun hayat herkesin aklını başına getirir elbet.

Bakın beni de geçin herşeye önyargı herkese önyargı hayata hep yargılı hep kötü tarafından bakmak ne kadar iyi?

Bence de aklıma maşallah.20 yaşında 22 yaşındaki sevgilimle sözlenmeyi düşünmeyecek kadar aklım başımdaydı,keşke seninde olsaydı.Ama olsun hayat herkesin aklını başına getirir elbet.
Herkesin düşüncesi yaşamı farklıdır neden saygınız yok ki? Ben en başında yazımda çözüm bekliyorum dedim net. Çalışıyrum okuyorum. Yaz sonu bitecek okulum kısmetse. Siz isterseniz 50 yaşnda evlenin buda beni ilgilendirmez. Evet saygı duyuyorum herkesin yorumuna fikrine ama benim sorunum bu kararım bu bana çözüm lazım. 1 kişi hariç ailem biliyor onaylıyor. Neyse teşekkürler kırmaya değmez kimseyi görmesek tanımasak bile.

Canım bende 23 yaşımda evlendim ve pişman olmadım.sevdigin iyi tanidigin biriyse ikinizin huyu karakteri uyumluysa sorun değil bence illa 20sinde evlenen mutsuz 30unda evlenen mutlu değil uyum meselesi bu.ben yaşına takilmadim anneanneninde inadı taziye evindeki kadınla sana bir degildir.torunusun illa yumuşar ama sen şimdiden eğer gerçekten damat adayı iyiyse çok iyi biriydi vs. gibi olumlu yanlarından bahset hatta ayrı biliyosa acı çektiğini bile gosterebilirsin veya annenden rica et sevgilinin iyi yanlarından söz etsin anneannene küçük hediyeler al ondan geldi deyin.tabi bunlar sırf anneannenin gönlü olsun diye ama ben olsam eminsem bukadar takmazdim torunuyum nekadar kizabilirki derdim

Herkesin düşüncesi yaşamı farklıdır neden saygınız yok ki? Ben en başında yazımda çözüm bekliyorum dedim net. Çalışıyrum okuyorum. Yaz sonu bitecek okulum kısmetse. Siz isterseniz 50 yaşnda evlenin buda beni ilgilendirmez. Evet saygı duyuyorum herkesin yorumuna fikrine ama benim sorunum bu kararım bu bana çözüm lazım. 1 kişi hariç ailem biliyor onaylıyor. Neyse teşekkürler kırmaya değmez kimseyi görmesek tanımasak bile.
Saygı değil mesele üzülüyorum aslında.Herşeyin bi zamanı var okul zamanı okul evlilik zamanı evlilik.Geç evlen demedim zaten zamanında evlen zamanında evlilik hazırlığına başla.Okulun bitsin, işe başla sonra evlen diyorum.Yine hayat senin karar senin elbette ne diyeyim başka.Allah pişman ettirmesin

Bakın beni de geçin herşeye önyargı herkese önyargı hayata hep yargılı hep kötü tarafından bakmak ne kadar iyi?
senin konun için yzıyoruım bu yaptıgımız önyargı degil.
dogru olan.

Canım bende 23 yaşımda evlendim ve pişman olmadım.sevdigin iyi tanidigin biriyse ikinizin huyu karakteri uyumluysa sorun değil bence illa 20 Kerim'de evlenen mutsuz 30 evlenen mutlu değil uyum meselesidir.ben yaşına takilmadim anneanneninde inadı taziye evindeki kadınla sana bir degildir.torunusun illa yumuşar ama sen şimdiden eğer gerçekten damat adayı iyiyse çok iyi biriydi vs. gibi olumlu yanlarından bahset hatta ayrı biliyosa acı çektiğini bile gosterebilirsin veya annenden rica et sevgilinin iyi yanlarından söz etsin anneannene küçük hediyeler al ondan geldi deyin.tabi bunlar sırf anneannenin gönlü olsun diye ama ben olsam eminsem bukadar takmazdim torunuyum nekadar kizabilirki derdim
Taziye dediğimiz olay teyzemin eviydi ablacım malesef ki. Kırgınlığı o an kızlarınaydı. Düşün Bana değil. Çok inat işte orada açık yazmak istememiştim. 5 yıl olacak her zaman her daim yanımda oldu. Kavgalarımızda oldu tabiki olacak ama onlar olmasa değer bilinmiyor eminim. Kavga ederiz bir bakmışın balkonuma bir deste gül fırlatır gecenin bir saati camdan dışarı bak özledim geldim der. Bunlar canım cicim ama en kötü anımda yanımda oldu zor şeylerde yardım etti. Annemde anneannemden korkuyor şimdi banada laf etcek diyor. Yani tam niyetleniyoruz korkup susuyoruz. Düşün iş buldum dedim neler var altında kimbilir deyince tamam boşver dedim kısa kestim. Bir an da silip atıyor insanları biraz küçümseme de var. Bende emeği çok. Huyu böyle. Ben zaten 20 yaşımda da evlenmiyorum şuan 20 yaşındayım yaz sonuna kış başına kadar 21 olunca düğüne kadar bende 22 23 olurum. Kaçmıyorum acelemiz yok ama 5 yıl olmuş bir adı olsun aileler tanışsın artık

Anneannene hiç sordun mu mezun olup işimiz gücümüz olduğunda da karşı çıkar mısın diye.

Saygı değil mesele üzülüyorum aslında.Herşeyin bi zamanı var okul zamanı okul evlilik zamanı evlilik.Geç evlen demedim zaten zamanında evlen zamanında evlilik hazırlığına başla.Okulun bitsin, işe başla sonra evlen diyorum.Yine hayat senin karar senin elbette ne diyeyim başka.Allah pişman ettirmesin
Ablacım zaten yaz sonu gibi bitecek . Ben 21 olacağım. Evlenene kadar eminim 23 olucak gene olay sandığından daha büyük boyutta anneannem istiyor 30 ya da üstü benim 5 yıllık anlaşmışlığım var bir insanla okulum bitti çalışıyorum da beklemek nedir? Söz olunca insanlar iyice tanır aileler tanışır ben şuan şimdi evlencem demiyorum. Yani bir inat ki o kadar olsun ama canı sağolsun ben gene seviyorum huyu böyle

Gülmeden edemedim siz anneannem misiniz nesiniz :)))
aklın yolu bir.
hayatta dogru 1 dir. kimi sagdan gider bu dogruya kimi soldan. kimi de yokuşlu dolanbaçlı eziyetli yolu secer ve bu yolda ona yardımcı olmak isteyenleri red eder.
sonunda da ya yolu yarsında kaybeder döner geri, yada ilerler ama coooookkkk yorulmuştur. pişmanlık duyar.
yaş baş evlilk tecrube etraftan gördüklerimiz derken senin ve cocuk için en iyi olan eğitiminizi düşünmeniz.
söz nişan evlilik 2 sene de sürebilir. 5 sene de ama küçüksün.
hayatta tercihler değişir begeniler istekler değişir. şimdi bunu istersin. olur. yarın keşke olmasaydı dersin.
demem diyeceksin ama deme.

bak biri ve ya bircok kişi aynı şeyi diyorsa insan durup bir düşünmeli. bu insanlar cogu cahil degiller. hayata görüş gecirdikleri tecrube ettikleri birşeyler var. olmadı kendi yanlışları var. fark ettikleri.
ve sana hepimiz daha dur yaşın küçük söze mize girme diyoruz.
lütfen otur yeniden düşün.
ayrılmayın sevdiginle ama evllik yoluna adım da atmayın.

Anneannene hiç sordun mu mezun olup işimiz gücümüz olduğunda da karşı çıkar mısın diye.
İlk duyduğu zaman hayır demişti ya işte bundan 4 yıl öncesi hiç mi sevmicen anneanne demiştim kızgınca aman gelirler seversem severim sevmezsem sevmem demişti. Teyzem kaçtığında kayınvalidesi pek almamış herşeyini yani almışta durumu kadar anneannem koltuk takımını beğenmemiş çok kötü deyip üzülmüş.. uzun hikayeler sanırım teyzemden dolayı korkusu banada benim günahım ne arkadaş :KK43:

aklın yolu bir.
hayatta dogru 1 dir. kimi sagdan gider bu dogruya kimi soldan. kimi de yokuşlu dolanbaçlı eziyetli yolu secer ve bu yolda ona yardımcı olmak isteyenleri red eder.
sonunda da ya yolu yarsında kaybeder döner geri, yada ilerler ama coooookkkk yorulmuştur. pişmanlık duyar.
yaş baş evlilk tecrube etraftan gördüklerimiz derken senin ve cocuk için en iyi olan eğitiminizi düşünmeniz.
söz nişan evlilik 2 sene de sürebilir. 5 sene de ama küçüksün.
hayatta tercihler değişir begeniler istekler değişir. şimdi bunu istersin. olur. yarın keşke olmasaydı dersin.
demem diyeceksin ama deme.

bak biri ve ya bircok kişi aynı şeyi diyorsa insan durup bir düşünmeli. bu insanlar cogu cahil degiller. hayata görüş gecirdikleri tecrube ettikleri birşeyler var. olmadı kendi yanlışları var. fark ettikleri.
ve sana hepimiz daha dur yaşın küçük söze mize girme diyoruz.
lütfen otur yeniden düşün.
ayrılmayın sevdiginle ama evllik yoluna adım da atmayın.
Tabikide öyle ben herşeyi göze aldım iyisi de kötüsü de kavgasıda var herkesin bir yaşanmışlığı var cahil tabiki de değilsiniz ama dediğim gibi kararım bu

X