Bana kafayı takan müdüre karşı napmalıyım

naturel27

Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2021
145
105
33
Merhabalar
Ben bi mağazada kasiyer-reyon görevlisi olarak çalışıyorum. Eylülde şehir değiştircem geçici olarak çalışıyorum. Onlarda beni sezonluk aldılar zaten işe işkur üzerinden.
asıl gelelim olaya. İlk işe başladığımdan beri mağaza müdürü bana kafayı taktı. Adam sürekli hatalarımı kolluyor sanki. Yenisiniz hata yapabilrsiniz sorun yok diyo. Hata yapıncada azarlar gibi konuşuyor. Bizde azar yok dedi işe başlarken resmen azarlıyor. Benle başlayan diğer 3 arkadaşla arası çok iyi ben biraz mesafeli davranıyorum benim yapım gereği ben öyle müdürlerle samimi olmam. Onlara esprili, böyle normal normal konuşurken ben hata yapınca böyle ciddi sorun edilmeyecek şeyleri bile sorun ediyor. Ve bende hiçbişey demiyorum işe ihtiyacım var. En azından sezona kadar çalışayım diye. 1 ay oldu bu güne kadar içime attım.evet efendim sepet efendim tarzı davrandım ama bugün bardağı taşıran son damla oldu. Benim adıma açılan kasada açık çıktı. 25 tl. Bu arada bizim işte. Herkes her işi yapıyor. Kasiyer reyon ayrımı yok. Ben sabah kasadaydım sonra reyona geçtim. Kasa benim adıma açık tabi. O sırada yol geçen hanı gibi kim varsa kasaya geçiyor. Ben molaya çıkıyorum başkası geçiyor. Müdür açık çıktı diye bana niye böyle oldu. Bende bilmiyorum dedim. Bilmiyorum demekle olmaz. Oturup bi düşün bakalım niye böyle oluyor. Dedi. Ya sanki kasayı tek ben kullanıyorum.zoruma gitti. Kendimi çok kötü hissediyorum. Yeni başlayan arkadaş vardı bugün. Onlar dertleştik çıkışta. O müdür nasıl bir adam. Beni daha ilk günümde azarladı. Böyle bir şey mi olur dedi o bile. O bile üzüldü bana. Sana karşı çok yanlıştı ben başka mağazada çalıştım hiç böyle bişey görmedim. Yarın gelmeyebilrim dedi kız işe.
yarın müdürle konuşup bu meseleyi görüşmeyi düşünüyorum kızlar. O zaman benim adıma açılan kasada benden başka kimse durmasın .yol geçen hanı gibi herkes geçiyor kasaya madem beni tek sorumlu tutamazsınız diyeceğim. Sustukça üzerime gelcek gibi. Gerçekten patlama noktasına geldim kızlar ya.sırf sezonda devam edeyim çıkarmasınlar işe ihtiyacım var diye azaralamasına göz yumdum ama zoruma gidiyor artık ya.kendimi ezik hissediyorum resmen artık. :KK43:
GÜNCELLEME:bugün görüştüm müdürle. Senin adına açık olduğu için kasa öyle dedim. Herkes bundan feyz almalı sadece sana söylemedim açık varsa herkesten kesilecek dedi. Ama sadece bana söylediniz benim adıma hitaben oldu dedim. Yine aynı kasa senin adına filan geveledi. Benimle ilgili bir sorununuz mu var dedim. Benim kimseyle kişisel bir sorunum yok hata varsa herkese söylüyorum filan. Pek inanmadım ben herşeyi görüyorum. Çözüm odaklı değil müdür kendini savunuyor. Neyse kızlar en azından konuştum rahatladım. Benim kolay lokma olmadığını anlasın en azından tepkisiz olmadığımı. Rahatladım valla. Bundan sonra eğer bir şey derse o an içimden ne geçiyosa söylicem susmak çözül değil anladım ben geçiciyim aman huzursuzluk çıkmasın diye sustukça üstüme gelinecek madem konuşayım o zaman bu adamdan ondan anlayacak belli oldu.

Son düzenleme:
İş ortamı huzursuz olursa herşey kötü gidiyor
ama geçiciymişsiniz işiniz ömürlük değil idare edin dişinizi sıkın az kalmış
Sabır

zaten geçici işmiş

Bence kafa yorma

He he de geç

Sana hakaret vs edecek bir şey olmadıktan sonra takılma

Durumu söyleyin kasayı benden başkası da kullanıyor deyin. Ne demek neden böyle oluyor. Hata yapılabilir, eğer sizden dolayı açık çıkıyorsa bukadar sorunsa kessin o zaman. Çalışma arkadaşlarınızla aranız nasıl? Sorun çıkartıyor olabilirler mi?

Kasa bir kişininse açık onundur

Herkes geçiyorsa açık da bölüşülür

Kapatın kasanızı çıkarken diğer kişi öbür kasayı kendi adına açsın
Öyle olmuyor sabah bi kişi adına açılıyor akşama kadar onun adına açık hep. Bilmiyorum böyle saçma bir sistem

Durumu söyleyin kasayı benden başkası da kullanıyor deyin. Ne demek neden böyle oluyor. Hata yapılabilir, eğer sizden dolayı açık çıkıyorsa bukadar sorunsa kessin o zaman. Çalışma arkadaşlarınızla aranız nasıl? Sorun çıkartıyor olabilirler mi?
Evet ben yapsam zaten sorun değil hatamı kabul ederim. Yol geçen hanı gibi herkes kullanıp ki bugün ben doğru düzgün kullanmadım bile kasayı. Kendi de biliyor zaten bunu başkalarının kullandığını. Bana gıcıklığından böyle biliyorum ben . Bana soruldu hesabı neden böyle diye. Benimde basiretim bağlandı birden sustum. Keşke deseydim bana niye sadece hesap soruyorsunuz sadece ben mi kullanıyorum kasayı diye. Adam bana taktı zaten hatamı kolluyor sürekli. Hata oluncada hemen yok böyle yok şöyle.

Amirin çalışanına kafayı takması en kötü şeylerden biridir. Gün zehir olur. Zaten geçici olarak o işe girmişsiniz papaz olayın derim. Sıkın dişinizi, gününüz dolduğu zaman bay diyin çıkın. Papaz olmak daha zorlaştırır işi.

Müdürlük yapıyor işte. Benim eski çalıştığım yerdeki müdür daha fenaydı öyle bir azarlıyordu ki aklıma gelince sinirlerim alt üst oluyo. Herkesin içinde yapıyordu bir de müşterilerin yanında. Terslemeyi bırakın resmen çemkiriyordu. Müşteri diyordu "size saygisizlik yapiyorlar." Hala öfkem geçmemiş bak. İşçi hakları uygulansa biraz zor azarlarlar çalışanları. Hata da yapsan azarlayamaz.

Amirin çalışanına kafayı takması en kötü şeylerden biridir. Gün zehir olur. Zaten geçici olarak o işe girmişsiniz papaz olayın derim. Sıkın dişinizi, gününüz dolduğu zaman bay diyin çıkın. Papaz olmak daha zorlaştırır işi.
Evet öylede resmen ezikleniyormuş gibi hissediyorum. Susuyorum sanki daha çok üzerime geliyor. Herkes mutlu mesut halinde çalışıyor bi benim suratım asık Allahtan maske varda belli olmuyor. Herkesle şakalaşıyor şen şakrak bana gelince kaskatı. Bugün çıkışta elinize sağlık dedi diğerlerine benim yüzüme bile bakmadı. İnsan güzel şeyler duyup motive olmak istiyor. Şimdi çalışasım gelmiyor. İyi ki geçici çoktan başka iş aramaya başlamıştım yoksa

Müdürlük yapıyor işte. Benim eski çalıştığım yerdeki müdür daha fenaydı öyle bir azarlıyordu ki aklıma gelince sinirlerim alt üst oluyo. Herkesin içinde yapıyordu bir de müşterilerin yanında. Terslemeyi bırakın resmen çemkiriyordu. Müşteri diyordu "size saygisizlik yapiyorlar." Hala öfkem geçmemiş bak. İşçi hakları uygulansa biraz zor azarlarlar çalışanları. Hata da yapsan azarlayamaz.
Valla işten çıkarken sizin kadar kötü yönetici görmedim diyip çıkmayı düşünüyorum. Biraz da o düşünsün valla kaşınıyor 😂😂

Merhabalar
Ben bi mağazada kasiyer-reyon görevlisi olarak çalışıyorum. Eylülde şehir değiştircem geçici olarak çalışıyorum. Onlarda beni sezonluk aldılar zaten işe işkur üzerinden.
asıl gelelim olaya. İlk işe başladığımdan beri mağaza müdürü bana kafayı taktı. Adam sürekli hatalarımı kolluyor sanki. Yenisiniz hata yapabilrsiniz sorun yok diyo. Hata yapıncada azarlar gibi konuşuyor. Bizde azar yok dedi işe başlarken resmen azarlıyor. Benle başlayan diğer 3 arkadaşla arası çok iyi ben biraz mesafeli davranıyorum benim yapım gereği ben öyle müdürlerle samimi olmam. Onlara esprili, böyle normal normal konuşurken ben hata yapınca böyle ciddi sorun edilmeyecek şeyleri bile sorun ediyor. Ve bende hiçbişey demiyorum işe ihtiyacım var. En azından sezona kadar çalışayım diye. 1 ay oldu bu güne kadar içime attım.evet efendim sepet efendim tarzı davrandım ama bugün bardağı taşıran son damla oldu. Benim adıma açılan kasada açık çıktı. 25 tl. Bu arada bizim işte. Herkes her işi yapıyor. Kasiyer reyon ayrımı yok. Ben sabah kasadaydım sonra reyona geçtim. Kasa benim adıma açık tabi. O sırada yol geçen hanı gibi kim varsa kasaya geçiyor. Ben molaya çıkıyorum başkası geçiyor. Müdür açık çıktı diye bana niye böyle oldu. Bende bilmiyorum dedim. Bilmiyorum demekle olmaz. Oturup bi düşün bakalım niye böyle oluyor. Dedi. Ya sanki kasayı tek ben kullanıyorum.zoruma gitti. Kendimi çok kötü hissediyorum. Yeni başlayan arkadaş vardı bugün. Onlar dertleştik çıkışta. O müdür nasıl bir adam. Beni daha ilk günümde azarladı. Böyle bir şey mi olur dedi o bile. O bile üzüldü bana. Sana karşı çok yanlıştı ben başka mağazada çalıştım hiç böyle bişey görmedim. Yarın gelmeyebilrim dedi kız işe.
yarın müdürle konuşup bu meseleyi görüşmeyi düşünüyorum kızlar. O zaman benim adıma açılan kasada benden başka kimse durmasın .yol geçen hanı gibi herkes geçiyor kasaya madem beni tek sorumlu tutamazsınız diyeceğim. Sustukça üzerime gelcek gibi. Gerçekten patlama noktasına geldim kızlar ya.sırf sezonda devam edeyim çıkarmasınlar işe ihtiyacım var diye azaralamasına göz yumdum ama zoruma gidiyor artık ya.kendimi ezik hissediyorum resmen artık. :KK43:
Neden işiniz bittiğinde kasanızı kapatmıyorsunuz sizden sonra gelen kendi oturumunu açsın

Eğer gerçekten kafayı size takmışsa ağzınızla kuş tutsanız yaranamazsınız. Ben de zamnında bir okulda çalışıyordum. Müdüre hanım bana kafayı taktı. Öyle böyle değil yani. 8 defa savunma yazdım. Sebep okula geç gelmem. Geç dediğim 5 kez 1 dk, 2 kez 2 dk, 1 kez 3 dk. Şaka gibi resmen. İki otobüs değiştirip okula gidiyordum. 40 dk geç gelene ses etmeyip bana 8 defa savunma yazdırdı. Baktım olacak gibi değil mis gibi okulumu bırakıp tayin istemiştim. Yaptığı mobbinglerin haddi hesabı yoktu. Ben görevini layıkıyla yapan, öğrenci velilerin aşırı sevdiği bir öğretmenim. Verilen her görevi de kusursuz yapmaya çalışırdım ama değiştiremedim kadının bana olan tavrını. Üzüldüm adınıza gerçekten.

Valla işten çıkarken sizin kadar kötü yönetici görmedim diyip çıkmayı düşünüyorum. Biraz da o düşünsün valla kaşınıyor 😂😂
Ben soyledim vallahi sosyal medyadan sdf. Hatta baya tepki verdim cunku canımı cok sıktı. Yuzyuzeyken de tepki vermistim terketmisti ortami. Bana sey yazmisti " ithamlarinizi kanitlarsaniz cok memnun olurum" diye ben de engelledim😄 cunku daha once o beni engellemisti cocuk gibi. Kadin resmen ego. Bi de hala zorbalik yapiyo. Ben onun yerinde olsam daha yapici olmaya calisirdim, bi calisanim benim yuzunden cani sıkılsa uzulurdum ama yok eminim umrunda bile degilsindir o yuzden sen de umursama. Yarin hicbi sey olmamis gibi davranir.

Son düzenleme:
Ben de mağazada çalıştım. Bizde çıkarken kasa şifreni kapatmal zorunluydu. Kimin kasası açık verdiuse ondan kesinti yapılır. Zaten herkese de şifre alınmaz. Çok tehlikeli o şekilde konuş bence. Ne olcağı belli olmaz mağazalarda.

bu konuda ikinizde de sıkıntı var bence. maalasef vahşi doğadayız ve henüz insan çok yüce bir yaratık olarak evrimleşmesini tamamlayamadı. aramızda çok sayıda kusurlu insanla hayatımızı idame ettirmek zorundayız. ve sizin kusurunuz vahşi doğada gerekli donanımı kuşanmamış olmanız. bu tip bir insana karşı ezik durmak susmak sadece onun sizin üzerinize daha fazla gelmesine sebep olur.

karşınızdaki tipi özetlememe gerek yok zaten belli kusurları. mevki zaafına yenik düşmüş, hayatında belki en önemli başarısı ve mutluluğu müdür olmak olan, gününün çoğunu iş yerinde geçirip tüm yaşam enerjisini belki de buradan alan, sizi iş yerinde bir çalışan olarak değil de yaşamının bir parçasında insani zaaflarını besleyen bir rol biçen, o kendine bir sahne yapmış baksanıza bir tiyatro dönüyor işyerinde. siz de geçici önemsiz bir oyuncusunuz. zaafı beslemek, biraz da eğlenmek için çok uygun bir aday olduğunuz sessiz ve tepkisizliğinizden anlamış olmalı.

bu olayı bir ders edinin ve hayatınızın geri kalanında bu pozisyona düşmeyin. her zaman mesafeli olun ki size saygısızlık yapamasınlar. siz kendinize saygı duyarsanız gözünüzden anlarlar bunu. bu tipler her daim her yerde varlar emin olun. bence kendinizi geliştirin. yarın eşiniz bile suistimal eder çünkü. insanoğlu çiğ süt emmiş der atalar.

Is yerlerinde genelde yazili olarak bildirim yapmak daha iyi degil mi? Elinizde de kanit olur. Mail de gonderebilirsiniz durumu anlatan.

Merhabalar
Diğer 2 kızı yakın zamanda sepetler.onlada çalışacak göz olmadığını görmüş.sizdede azim görmüş pişiriyor sizi iyi bir yere gelmeniz için.genellikle her yerde yapılan birşey işinize odaklanın.varsa sıkıntınız açık açık konuşun mağaza müdürü anlayışla karşılayacaktır.

X