Banada yardım edin kafam çok karışık

nhpiraye

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2009
12
0
slm arkadaşlar bende yakında evleniyorum nişanlım bende oldukça büyük aramızda 13 yaş var ilk zamanlar bana olan şevkati ilgisi ve sözleriyle şiirleriyle etkiledi kısa zamanda evliliğe karar verdik ama imdi işler deyişti o ilk sevdiğim erkek yok artık bana şiirler okuyan sözleriyle bulutlara çıkaran erkek gitti yerine sürekli beni eleştiren her kelimemde hata arayan ve sürekli sorumluluklarımı hatırlatan biri geldi ne yapmam lazım bilmiyorum bunları kimseye söyleyemiyorum bana bir fikir verin :çok üzgünüm:

slm arkadaşlar bende yakında evleniyorum nişanlım bende oldukça büyük aramızda 13 yaş var ilk zamanlar bana olan şevkati ilgisi ve sözleriyle şiirleriyle etkiledi kısa zamanda evliliğe karar verdik ama imdi işler deyişti o ilk sevdiğim erkek yok artık bana şiirler okuyan sözleriyle bulutlara çıkaran erkek gitti yerine sürekli beni eleştiren her kelimemde hata arayan ve sürekli sorumluluklarımı hatırlatan biri geldi ne yapmam lazım bilmiyorum bunları kimseye söyleyemiyorum bana bir fikir verin :çok üzgünüm:

canım benim şu an yaşadıklarını evliyken yaşayabilrdin de o zaman sana yorumum farklı olurdu ama şu an nişanlısın şu an budurumlara tahammül edemezken evlenince ne halde olursun bence sevmiyorsan anlaşamıyacağını düşünüyorsan hiç düşünme yol yakınken dön kendine yazık etme derim. şimdiden şüpheleriin varsa ilerde düzelir diye kendini riske atmaya değer mi bunu düşün

evlilik şüphe kaldırmaz.
aklında en ufacık bir acaba varsa yol yakınken dön derim..
sonra keşke dememek için..

evlilik şüphe kaldırmaz.
aklında en ufacık bir acaba varsa yol yakınken dön derim..
sonra keşke dememek için..

arkadaşıma katılıyorum
nişanlılık evresi ne demek
evlenicen kişiyi daha iyi tanımak demek
demek ki tanıdıkça istediğin kişi olmadığını düşünüyorsun
ve nişanlından ayrılabilirsin
sakın el alem vs ne der die düşünme
inan nişan atmak dul kalmaktan çok daha iyidir

aklndaki bütün şüpheleri konuş derim

tatmin olursan ne ala yoluna devam edersin...

ama baktın değiştiği yok

sonra keşke desende dönüşü zor olacak...

seni sürekli eleştiren sana sürekli sorumluluklarını hatırlatan biriyle ömür geçmez, evleneceğin adamda sevgi, şefkat ara tabii ama yanında uyumda ara yani birbirinize uyumlu musunuz, aynı dili mi konuşuyorsunuz, tercihlerine düşüncelerine saygılı mı eleştirisel mi, bunlar çok önemli şeyler

yaş farkı hiç önemli değil.
çevremde bir sürü mutlu aile örnekleri var yaş farkı olan. ama herşeyi eleştirmek denince bence de arkadaşların dediği gibi nişanlılık dönemini uzun tut. belki bi sıkıntısı vardır o yüzden sana çatıyodur. değişirse evlenirsin sonuçta seviyosun. bir de konuş bence neden böyle davrandığını sor. eğer ilerleme olmazsa bence de yolun başındayken dönmek çok daha kolay. boşanan arkadaşların ne kadar stres yaşadığını görüyosun.
ama ilk olarak konuşmalısın ne derdin var bana niye bu şekilde davranıyosun diye...

ileride pişman olacağın şeyler yapma
tabiki ilk başlarda hersey çok güzel ama bunlar bitiyor yerine sevgi kalıyor.
seni çok mu rahatsız ediyor davranışları
ne boyutta yani ayrılmaya değer mi değemz mi ayrıl demesi kolay?

şiirler onlar bunlar seni tavlamak içindi.şimdi planın ikinci aşaması,sen nasılsa ona aşık oldun bırakamazsın ve evlilik sürecine girdin.onun istediği gibi biri olucaksın.hayatında böyle akııııp gidecek evlenince.hayırlısı

Bende arkadaşlarıma katılıyorum. Aklında en ufak bir kuşku varsa çözümlemeden asla dönüşü olmayan adımlar atmamalısın. Çünkü kolay değil bir ömür paylaşacaksın.. Yaş bence de önemli değil anlaşabilmek mühim olan.. Ama şu an itibariyle eskisi gibi de anlaşamıyorsunuz.. Bence bu evrede yapman gereken tek şey iyice düşünmek. Yanlış karar verirsen bir ömre bedel olur.

Yaş farkı önemli değil benimde eşimle aramda 15 yaş var.

Sana yapılan eleştirilerin nasıl söylendiğinden ziyade nasıl algıladığın önemli.

Eğer sana batıyorsa bir terslik var demektir.

Eşimde beni eleştirir hatta elimi ayağıma dolaştırır ama hiç kötü algılamam bana batmaz lafları hatta o kızınca çok tatlı olur gider sırnaşır, öperim

Anlatmak istediğim şu, eğer çok alınıyorsan, bozuluyorsan yada bir terslik hissediyorsan nişanlılık süreni uzat ve bütün içindekileri konuş.

Cnm bende tahammul edemem sürekli beni eleştiren, napmama gerektiğini söyleyen birisine ki oldu böyle bi insan hayatımda çok uzun bi süre çektim oda benden büyüktü .ama içimde nokta kadar sevgi bırakmadı sonrasında o hareketlerine devam ederek. herşeyi kendi bilir edalarında, eleştirici , çok bilmişti. Şimdi nişanlıymışsın o yuzden iyi düşün derim, doğru insan değilse bunlar senin sınavın , allah gösteriyo dogru yolu inan. Senden çok büyük olduğu için büyüklük yapıyor işte. Sana öğretecek ya bildiklerini.. senin kişiliğini göz ardı etmelerine izin verme hiç kimsenin bence. Ya otur konuş ben bu hareketleri sevmiyorum de. Beni bu şekilde yönetemezsin de. Baktın düzelmiyor bırak gitsin cnm Çünkü inan bir gram bile sevgi bırakmıyor bu hareketler.

bence evlenmeyi bir süre erteleyin bu süre içinde napıcağını daha ii düşünürsün eğer gerçekten bunlar senin için büyük problem yaratıyorsa ayrıl yol yakınken evlenip çocukla ayrılmaktan inan binlerce kat iidir elelemi sakın düşünme sadece kendin için yaşa zor günlerde kimse yanımızda olmaz çünkü birde şiir güzel sözler vs....gelince çoğu erkek böyledir zaten evlenince bunlar pek olmuyor anca arada sırada diyim sana oda şanslı kadınlarakaydirigubbakcemile5

şimdik bir kere benim eşimde benden 10 yaş büyük bence yaşla ilgisi yok...

kafayla ilgisi var...

tamam daha olgun olabilirler yaşanmışlıkları daha fazla olabilir ama bu demek değilki

seni beğenmesin kalbini kırsın devamlı akıl versin..

sende kendi yaşına göre olgunsundur...bazı yerlerde seni tebrik edebilmeli seni övebilmeli...

yoksa yürümez evlilikten önce bence sen bunu düşün canım şüphe varsa olmaz ...

şüpheninde ortadan kalkması için konuşman lazım...

Evlilik dünyada cennetide cehennemi de yaşatır insana.........ilişkiyi iyice oturtmadan, kafada soru işaretleri varken evlilik kararı almak yerine ertelemek daha doğru olur bence.....hakkınızda hayırlısı olsun....pişman olmayacağınız kararlar alın inşlhhh...........

ben de herkes gibi bekleyin derim.. Ama siz de ona eskisi kadar, ilgi ve sevgi gösteriyor musunuz?

evliliği erteleyip aklındaki soru işaretleri tekrar konusmanız daha doğru olur
hakkınızda hayırlısı olsun

yaş önemli değil anlaşabilmek önemli ...
sorunlarınızı konuşarak çözmeye çalışın...çözülmüyorsada yol yakınken dön...
inan nişan bozmak boşanmaktan daha kolay..

nişanlılık dönemi bu yüzden var işte, kafanda acabalarla evlenmemelisin canım, sorunlarınızı çözebilirsiniz umarım...

herdaım sıze sıırler okusada sıkılcaksınız bı sure sonra..
bırakında sızın beklemedıgnız anlarda sızı etkılesın sozlerı ıle..
aceba sız cokmu alıngansınız yanı ılgıden sonra ne dese goze batar yanı az bı ılgısızlık sızı bu dusunceye goturur..

X