Bankacı hanımları buraya alalım 😊😊💐

fairymoon

Memento mori 🌛🧚🏻‍♀️🌞
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2018
343
194
28
Merhaba herkese.

Aranızda bankacı olan/ bu mesleği icra eden bayanlar varsa sizleri buraya bekliyorum. Eskiden bu mesleği yapmış olanları da beklerim ☺️☺️

Bu konuyu dertleşmek, birbirimize destek olmak, yardımcı olmak vb. amaçlarla açıyorum.

Sizden ricam ise, hangi bankanın hangi pozisyonunda çalıştığınızı, kaç yıl/yıldır çalıştığınızı, pozisyondaki görevlerinizi ve sorumluluklarınızı, işinizin zorluklarını, işinizin sevdiğiniz yanlarını ve sahip olduğunuz maaş ve yan hakları, çalışma koşullarınızı ve saatlerinizi, vb.ni yazmanız. (Maaşı rakam cinsinden yazmanız konusunda ısrarcı olamam, asgari ücretin katı cinsinden yazabilir veya yazmayabilirsiniz... 😊😊 Ama en azından yan hakları yazarsanız herkes bilgi sahibi olur.)

Hem herkes bankada çalışma şartlarını ve zorluklarını öğrenir, hem de bilgi sahibi olur, açılan bu konu ile. Diye düşünüyorum...

Haklısınız, ama her meslek erbabından kişi konu açmış gördüğüm kadarı ile. En azından bazı meslekler için de olsa öyle.
Ben de bankacılık bölümü mezunu olduğum için ve gelecekte bu mesleği yapmak istediğim için, bu konuyu açmak istedim... Hepsi bundan ibaret. 😊

Bankacı hanımlar rutin hayatlarına zor yetişiyorlar bence buraya vakit harcamaları biraz imkansız :işsiz:

Tabii ki istiyorsanız yazabilirsiniz 😊

muhasebeci var olmaz mi

Bir şirkette muhasebeci olarak mı çalışıyorsunuz yoksa SMMM gibi bir pozisyonda mı çalışıyorsunuz ??

canım bankacılık zor meslek gerçekten de yorucu. 8 yıldır bu sektördeyim farklı departmanlarda çalıştım merkezde dahil ama işini seversen bir şekilde başarılı oluyorsun ve mutlu da olabiliyorsun. özel sektör ile devlet biraz farklı tabi ama kota ve satış baskısını da unutmamak lazım en yorucu noktalar bence :işsiz:

Takiliyorum canım :KK76: :KK48: baktım kimse yazmamış ben yazayım dedim. Hayır devlet kurumunda .

Anladım 😊

Siz hangi bankadasınız

Bankacılık mezunuyum ben, 4 yıllık. Daha önceden Yapı kredide staj deneyimim olmuştu. Şu anda iş bakıyorum, mülakatlara falan gidiyorum... Bir banka beni 2. Mülakata çağırmıştı birkaç gün önce, ordan biraz umutluyum açıkçası 😊 İnşallah olumlu olur da ben de bankacı olmak için ilk adımı atabilirim 😄

canım bankacılık zor meslek gerçekten de yorucu. 8 yıldır bu sektördeyim farklı departmanlarda çalıştım merkezde dahil ama işini seversen bir şekilde başarılı oluyorsun ve mutlu da olabiliyorsun. özel sektör ile devlet biraz farklı tabi ama kota ve satış baskısını da unutmamak lazım en yorucu noktalar bence :işsiz:

Anlıyorum, siz özel bankada mı çalışıyorsunuz, sormamda sakınca yoksa hangi banka, ve işinizi severek mi yapıyorsunuz. Hangi departmanlarda çalıştınız, hangisini önerirsiniz?

Mecbur, iş olmayınca her meslek yapılıyor yazık ki, hele de bu devirde iş seçme şansımız da pek kalmadı... Bir de ben bankacılık okuduğum için benim çoğunlukla bankalarda şansım olacak gibi görünüyor.

Anladım 😊

Bankacılık mezunuyum ben, 4 yıllık. Daha önceden Yapı kredide staj deneyimim olmuştu. Şu anda iş bakıyorum, mülakatlara falan gidiyorum... Bir banka beni 2. Mülakata çağırmıştı birkaç gün önce, ordan biraz umutluyum açıkçası 😊 İnşallah olumlu olur da ben de bankacı olmak için ilk adımı atabilirim 😄
inşallah gönlünce olur her şey canım 😊

Anlıyorum, siz özel bankada mı çalışıyorsunuz, sormamda sakınca yoksa hangi banka, ve işinizi severek mi yapıyorsunuz. Hangi departmanlarda çalıştınız, hangisini önerirsiniz?

Mecbur, iş olmayınca her meslek yapılıyor yazık ki, hele de bu devirde iş seçme şansımız da pek kalmadı... Bir de ben bankacılık okuduğum için benim çoğunlukla bankalarda şansım olacak gibi görünüyor.

özel bir bankadayım canım ben kktc'de. yavru vatandayım yani :KK39: ben türkiye'de genel müdürlükte, operasyonda, şube ticari satış yetkilisi pozisyonunda ve şimdide yönetmen yardımcısı olarak çalışmaya devam ediyorum. hakkında hayırlısı olsun

12 yıllık bankaciyim..
İsim vermek istemiyorum.
sabah 8 de evden çıkıp aksam 7 de geliyoruz eşimde ayni bankada..
hafta içleri sosyal hayat sıfır çünkü eve gelip yemek dahi yapacak vaktin yok.
bugün şuan şu dakka buraya bir sey yazabiliyosam izinde olduğumdan :confused:

12 yıllık bankaciyim..
İsim vermek istemiyorum.
sabah 8 de evden çıkıp aksam 7 de geliyoruz eşimde ayni bankada..
hafta içleri sosyal hayat sıfır çünkü eve gelip yemek dahi yapacak vaktin yok.
bugün şuan şu dakka buraya bir sey yazabiliyosam izinde olduğumdan :confused:

Tabii, isim vermeyedebilirsiniz, istemiyorsanız 🙂☺️ ama en azından özel mi, devlet mi olduğunu söylerseniz anlattıklarınız daha net olur... Diye düşünüyorum. ☺️

Şubede mi, genel müdürlükte mi çalışıyorsunuz??
Sosyal hayat 0 dediğinize göre şubedir diye düşünüyorum, ama yanlış mıyım?

Bu arada, gönderime cevap yazdığınız için ayriyeten teşekkür ederim. ❤️💜💙

özel bir bankadayım canım ben kktc'de. yavru vatandayım yani :KK39:

ben türkiye'de genel müdürlükte, operasyonda, şube ticari satış yetkilisi pozisyonunda ve şimdide yönetmen yardımcısı olarak çalışmaya devam ediyorum.

Türkiye'de misiniz KKTC'de mi? Tam anlayamadım. KKTC'deyseniz şanslı olduğunuzu söyleyebilirim, zira sıcak yer 😂😅😅

Pozisyonunuz çok iyiymiş, bu pozisyona gelmek için bayağı çalışmış olduğunuzu düşünüyorum :KK16: :KK16: tebrik ediyorum çok, sizi tanımıyorum tebrik etmem ne kadar doğru olur bilmiyorum ama 🙂🙂

Yabancı diliniz, sınav belgeleriniz vs var mı? 😀😀

Türkiye'de misiniz KKTC'de mi? Tam anlayamadım. KKTC'deyseniz şanslı olduğunuzu söyleyebilirim, zira sıcak yer 😂😅😅

Pozisyonunuz çok iyiymiş, bu pozisyona gelmek için bayağı çalışmış olduğunuzu düşünüyorum :KK16: :KK16: tebrik ediyorum çok, sizi tanımıyorum tebrik etmem ne kadar doğru olur bilmiyorum ama 🙂🙂

Yabancı diliniz, sınav belgeleriniz vs var mı? 😀😀

yavru vatandayım şimdi :KK39: yabancı dilim ve SPK lisanslarım ve farklı sertifikalarım var elbette. iyi bir eğitim ve sonrasında da çok çalışma gerektiriyor evet. teşekkür ederim güzel dilekleriniz için

Tabii, isim vermeyedebilirsiniz, istemiyorsanız 🙂☺ ama en azından özel mi, devlet mi olduğunu söylerseniz anlattıklarınız daha net olur... Diye düşünüyorum. ☺

Şubede mi, genel müdürlükte mi çalışıyorsunuz??
Sosyal hayat 0 dediğinize göre şubedir diye düşünüyorum, ama yanlış mıyım?

Bu arada, gönderime cevap yazdığınız için ayriyeten teşekkür ederim. ❤💜💙

özel bankadayim canım,
son 4 yıldır genel mudurlukteyim
şubeye nazaran daha iyi tabii ama yine de bilmiyorum zor meslek..
yukselme sinavlari cok cok zor..
hatta yukselmek en zor bizde maalesef :sopa:

özel bankadayim canım,
son 4 yıldır genel mudurlukteyim
şubeye nazaran daha iyi tabii
Evet, şubelerde iş yükü daha fazla maalesef...

ama yine de bilmiyorum zor meslek..
Anlıyorum, her mesleğin kendine göre zorlukları var tabii... Ama bankacılık ekstra zor ve stresli bir meslek.

Mesleğinizde en stres yaratan, strese sebebiyet veren durum, olay nedir sizce? Genç bir bankacı adayı olarak, hazır bir bankacı bulmuşken sorayım dedim 😊😊

Mesela anlayışsız üst düzey müdürler mi, az zamanda çok iş yapmak, yetiştirmek zorunda olmak mı, rakip iş arkadaşları mı, yoksa başka bir şey mi? Sizce nedir?

Ve, eğer yeni mezun olduğunuz yıllara dönecek olsaydınız, hangi mesleği yapmak isterdiniz, veya bankacı olmak ister miydiniz gene?

yukselme sinavlari cok cok zor..
hatta yukselmek en zor bizde maalesef :sopa:

Galiba az buçuk tahmin edebiliyorum hangi banka olduğunu.... Ne diyebilirim ki, Allah kolaylıklar versin, inşallah mümkün olan en kısa zamanda bu sınavları verir ve istediğiniz mevkiye ulaşırsınız 🙂🙂🌸

yavru vatandayım şimdi :KK39:

Ne güzel sıcak yer 😂 😅 kışın da hava sıcak değil mi orada? 😁

Bir de, KKTC'de genel müdürlük yok değil mi çalıştığınız bankaya ait, şubede çalışıyorsunuz yani.

yabancı dilim ve SPK lisanslarım ve farklı sertifikalarım var elbette.

Yanlış değilsem KKTC'de de bu belgeler isteniyor. Değil mi? SPK'nın sınavlarına gene Kıbrıs'ta mı girmiştiniz? Yoksa Türkiye'de olduğunuz dönemde mi?

Bir de, çok özel değilse Kıbrıs'a kendi isteğiniz ile mi gittiniz yoksa eşinizin/ailenizin tayini, vb. gibi bir nedenden dolayı mı?

iyi bir eğitim ve sonrasında da çok çalışma gerektiriyor

Kesinlikle hemfikirim bu konuda sizinle. Hazır bir bankacı hanım daha bulmuşken size de bir iki soru sorayım 😅

Mesleğe yeni adım atacak bir kardeşinize ne önerirsiniz, bu meslekte başarıyı yakalayabilmek için? Sonuçta tecrübeli bir bankacısınız 😊

Bir de, üniversitede iken bir kadın hocamız "Bankacı olacaksanız, iki kilo fazlanızın bile olmaması lazım" gibi bir laf demişti. Bunun doğruluk payı nedir, ve devlet bankaları ile özel bankalar arasında bu durum açısından bir fark var mı? Yani özel bankalar görünüşe vb. daha mı çok dikkat ediyor?

(Bunu sorma sebebim ise şu an için, her ne kadar bir kilo verme sürecine girsem de, hala fazla kilolu olmam ve şu anda işe başlama durumum olduğu takdirde, fazla kilolarım ile işe başlamak durumunda olmam. )

Görünüş ne kadar önemli bankacılıkta, ve nelere dikkat etmem gerekiyor bankada çalışacaksam eğer görünüş olarak?

teşekkür ederim güzel dilekleriniz için

Ne demek, teveccühünüz... 😊😊😊🌸

(Kadınların birbirine köstek değil, destek olması taraftarıyım 🌸💐 eğer biz birbirimize destek olmazsak, kimse bize tam anlamı ile destek olmaz. Kadınlar zor zamanlarda birbirine yardımcı olmalı ve güzel zamanlarda da birbirini destekleyebilmeli, bence, haset ve/ya kıskançlık duymak ya da rakibinin kuyusunu kazmak yerine. Onlar yapabiliyorsa biz de yapabiliriz, ve biz birlikte iken daha güçlü ve güzeliz... 😊😊

Bir tebrik veya övgü, söyleyenin mertebesini, mevkisini, rütbesini azaltmaz; tersine gönül kazanmayı sağlar, karşıdaki insanı sevindirir, gününün belki de daha güzel geçmesini sağlar... 😊😊 Bunun farkında olduğumdan dolayı sizi tebrik etmek istedim...🌸💐)

X