bankacılar,yatırım uzmanları bakabilir misiniz..?

aycatekin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2008
989
0
48
Allah nasip ederse yakında oğlumuz katılacak ailemize..ben şimdiden onun adına hesap açtırıp, her ay bütçemize göre belli bir miktar yatırmak istiyorum..fakat;

---bebek adına hesap açılabiliyor mu?
---bir de vadeli istemiyorum,sonuçta faiz deniyor.
---durduğu yerde de dursun istemiyorum.bankaların finans uzmanları düşük riskle paramızı değerlendirir mi?

bu konuda ne yapabilirim,bir fikir verirseniz sevinirim..

Arkadaşım,

Öncelikle 18 yaşın altındaki çocuklara hesap açılmıyor..Anladığım kadarıyla hem faziden çekiniyorsun hemde para değerlensin istiyorsun..Ben sana Bireysel emekliliknyaptırmanı tavsiye ederim.kendin yada eşinin adına açtırarak çocuğunu da lehdar olarak gösterip uzun vadeli bir yatırımla onun adına ödeyebildiğin sürece aylık ödeme yapmış olursun.Paranın tamamı senin seçmiş olduğun fonlarda değerlendiriliyor bireysel emeklilikte..bulunduğun yerde emeklilik şirketlerinin bölge müdürlüklerinden bilgi alabilirsin.

teşekkür ederim tavsiyelerin için..evet ben de fonla değerlensin istiyorum zaten..kendimin bireysel emekliliği var. belki de altın hesabı açıp altına yatırmalıyım, ya da kendim fonları takip etmeliyim..bireysel emeklilikte çok az artış oluyor, hadi onu da geçtim 56 yaşından önce çektiniz mi %10 stopaj kesiliyor, getirisinin bir anlamı kalmıyor gibi geldi bana..

teşekkür ederim tavsiyelerin için..evet ben de fonla değerlensin istiyorum zaten..kendimin bireysel emekliliği var. belki de altın hesabı açıp altına yatırmalıyım, ya da kendim fonları takip etmeliyim..bireysel emeklilikte çok az artış oluyor, hadi onu da geçtim 56 yaşından önce çektiniz mi %10 stopaj kesiliyor, getirisinin bir anlamı kalmıyor gibi geldi bana..

merhaba benimde tavsiyem kuveytturkte altın hesabı var onu denemenizi tavsiye ederim.paranız ile gram altın birikiyor orada.hem faiz olmuyor hem kazandırıyor.net şifreside aldıgında vaktin olursa günlük çıktıgında altını bozdurur düşünce yine alırsın her anlamda işine daha çok yarar ben kullanıyorum...

X