Barışmazsan ölümü gör diyen k.validem

leylosvemecnun

Cennet kuşu Deniz'im ❤
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2014
4.637
6.241
Kendisiyle epey sorunlar yaşadık bebeğim doğduktan sonra hali tavrı çok değişmişti daha 20 günlükken bebeğimi alıp evine götürmeler mandalina suyu vermeler kucağından asla bırakmamalar istediğimi veririm ruhun duymaz demeler günde 3 4 kez geldiği halde saat başı fotoğraf istemeler görüntülü aramalarla taciz etmeler kaynanasıyla birleşip üstüme gelmeler yanımda kalan anneme kötü davranmalar falan çok şey var baya birikmişti kendisiyle kavga edip aramıza mesafe koymuştum.Ben mesafe koyunca gelmesine ve kızımı sevmesine asla karışmadığım halde gelmeye yüzü yoktu çekiniyordu.Görümcemle beraber geliyordu şimdi o işe başladı eskisi gibi gelemiyor eşime hep leyloş ne yapıyor gelsin göreyim onu özledim tarzı konuşuyormuş eşim de gelmiyor kolundan tutup zorla getirecek halim yok ne yapabilirim demiş.Dün k validem o olaylardan sonra ilk defa yalnız geldi(köydeyiz sokağa çıkma yasağını burada takan yok) soğuk bir hoşgeldin dedim önüne çayını da koydum pastasını da Allah var kapıma gekeni ikramsız bırakmam.Baştan benimle pek muhatap olmadı kızımı sevdikten sonra sıra geldi sana dedi nasıl anlamadım dedim.Seni göresim geldi baban covit pozitifmiş hem de geçmiş olsun demek için geldim dedi dedi ya öyle mi iyi yaptın sağolasın evet iyiye gidiyor babam dedim yine aldırmadım çünkü yelkenlerim ne zaman suya inse pişman ediyor beni.Baktı benden yüz bulamadı benimle barışmazsan ölümü gör bu kadar diyorum hiç mi hatrım yok benim ne yaptım adam mı öldürdüm de böyle yapıyorsu dedi.Anne ben senden nefret etmiyorum bak hala anne diyorum seviyorum onca şeye rağmen ama sana çok kırgınım lohusalıkta yaşadıklarımı da unutabileceğimi sanmıyorum dedim.Beni kızıma rahat ulaşabilmek için köprü olarak kullanacağını aslında beni özlemediğini sadece evime rahatla gelmek için böyle yaptığını düşünüyorum haksız mıyım ?

Rahatlığınıza hayranım valla. Yasakta ne güzel misafirliklere gidiyorsunuz misafir alıyorsunuz bi enayi benim ah salak kafam...
corona çıktığından beri hemen hemen her gün görüşüyorduk aynı sokaktayız o başlarda çok taktı ama şimdi
ailece corona falan dinlemiyorlar ben de bir noktadan sonra kontrol edemiyorum tek taraflı olmuyor bazı şeyler.Ayrıca tabii ki başka birileri gelip gitmiyor sadece eşimin ailesi son zamanlarda o da yoktu.Siz evlere tıkılıp kaldığınızda biz gezmiyoruz yani

corona çıktığından beri hemen hemen her gün görüşüyorduk aynı sokaktayız o başlarda çok taktı ama şimdi
ailece corona falan dinlemiyorlar ben de bir noktadan sonra kontrol edemiyorum tek taraflı olmuyor bazı şeyler.Ayrıca tabii ki başka birileri gelip gitmiyor sadece eşimin ailesi son zamanlarda o da yoktu.Siz evlere tıkılıp kaldığınızda biz gezmiyoruz yani
Yaptığınız suç. Yakınınızda otursam hiç acımam ihbar ederdim valla

Yaptığınız suç. Yakınınızda otursam hiç acımam ihbar ederdim valla
Doğum yapınca yardım bahanesiyle dadandılar.Geliyorlar anlamıyorlar bana kalsa ben de görüşmem başkalarıyla görüşmüyoruz zaten.Corona diyince de bir şey yok bizbizeyiz oluyor bahane hazır hemen...keşke biri şikayet etse ceza yesek de akıllansalar hiç acımam.

Doğum yapınca yardım bahanesiyle dadandılar.Geliyorlar anlamıyorlar bana kalsa ben de görüşmem başkalarıyla görüşmüyoruz zaten.Corona diyince de bir şey yok bizbizeyiz oluyor bahane hazır hemen...keşke biri şikayet etse ceza yesek de akıllansalar hiç acımam.
Anladım. Bir şey desen kocan laf edecek ne yüzsüz insanlar ya bide ölümü gör demiş kendi görsün ölümü rezaletttt insan

Mandalina suyunu valla ezberledim.
Mutlaka mandalina suyunu yazmıştır dedim. Ve mandalina suyu...

Ya kurallarınızı uygular ve uygulatırsınız yada bu devran böyle sürüp gider.
Temcit pilavı gibi sürekli sürmek istemiyorum ama detay vermeyince de vay efendim sen de kaynana olacaksın aynısını görürsüncüler konunun başına üşüşüyor.

Karakaşınızı ozlemedigi kesinde yazık üzüldüm kayın validenize yinede biraz alttan alsanız görmezden gelin bazı şeyleri iki taraflı..yaşlı insanlar torunlarını ozluyorlardir sonra pişman olmayın Allah korusun başlarına birşey geldiğinde..

Karakaşınızı ozlemedigi kesinde yazık üzüldüm kayın validenize yinede biraz alttan alsanız görmezden gelin bazı şeyleri iki taraflı..yaşlı insanlar torunlarını ozluyorlardir sonra pişman olmayın Allah korusun başlarına birşey geldiğinde..
yaşlı değil 42 yaşında

Tavrınız yanlış
Geldi çay pasta koydum, ikramsız yollamam ama suratınada bakmam diyorsunuz
ya evinize gelmiş hiç ilgilenmeyin çocuğu sevip gitsin yada geldiğinde oturup muhabbet edin havadan sudan
belliki sürekli görüşeceksiniz
barışmayı istemiyorum eskisi gibi olsam yine aynı şeyleri yapacak biliyorum.O istiyor ki eski saf leyloş geri gelsin istediğimi yapayım istediğimde bebeği evime götüreyim öyle bir dünya yok işte

Yaşlı insanlara laf anlatmak sıkıntı sizde ona göre davranın ne bileyim bir şey olduğunda söyleyin azcık kurallarınzı koyun. Sizde ölümü gör fln dediğinizde karşınıza alın durumu söyleyın aşkolsun anne neden öyle söylüyorsun ben geleceğim de ama sende böyle böyle davranıyorsun diye yoksa torunun o senin sev ama bunları yapmazsan daha iyi de güzel güzel..

barışmayı istemiyorum eskisi gibi olsam yine aynı şeyleri yapacak biliyorum.O istiyor ki eski saf leyloş geri gelsin istediğimi yapayım istediğimde bebeği evime götüreyim öyle bir dünya yok işte
Ozaman tavrınız net olsun
geldiği zaman ilgilenmeyin, kitap okuyun, evi toplayın yada uzanıp yatın
ama çay kahve yapmayın, kafasına atar gibi ikrama gerek yok
çocuğu sever gider, gidip gelmeyi azaltır
aramadan çat diyemi geldi evi yakınmış nasılsa bazen kapıyı açmayın
zili kapatın sorarsa uyuyorduk dersiniz

Yaşlı insanlara laf anlatmak sıkıntı sizde ona göre davranın ne bileyim bir şey olduğunda söyleyin azcık kurallarınzı koyun. Sizde ölümü gör fln dediğinizde karşınıza alın durumu söyleyın aşkolsun anne neden öyle söylüyorsun ben geleceğim de ama sende böyle böyle davranıyorsun diye yoksa torunun o senin sev ama bunları yapmazsan daha iyi de güzel güzel..
Bakın yaşlı olsa yaptıklarını yaşlılığa veririm ama yaşlı değil genç.Beni daha çok anlaması gerekiyorken anlamıyor

Tavrınız yanlış
Geldi çay pasta koydum, ikramsız yollamam ama suratınada bakmam diyorsunuz
ya evinize gelmiş hiç ilgilenmeyin çocuğu sevip gitsin yada geldiğinde oturup muhabbet edin havadan sudan
belliki sürekli görüşeceksiniz

Ya bende onu anliyorum. Ya küssün yada degilsin. Hem eve alip insanlari b* gibi hissettirmenin anlami yok. Baska konuda koca kv ve kp öyle davraniyordu. Hakli haksiz madem öyle eve insanlari almayin cünkü ayni kapiya cikiyor

yaşlı değil 42 yaşında
Ölüm yaşa bakmıyor ki ..size şöyle kendimden örnek vereyim biz üç eltiyiz il gelin çocuğu olduğu zaman aynılarını yapmış ,kızımı opemezsin bir şey veremezsiniz kucağına verip sevdirmemis.şimdi bizim çocuklarımız var bizde verme diyoruz zaman zaman ama kırmadan benimkinede 2 aylıkken leplep vermişti canı çeker diye annecim çocuk bu çekmez canı sen merak etme benden alır o tadını sen bana yedir dedim güldük geçtik..hala kaynanamın içinde uktedir ilk torunumu hiç sevemedim diye..

Ya bende onu anliyorum. Ya küssün yada degilsin. Hem eve alip insanlari b* gibi hissettirmenin anlami yok. Baska konuda koca kv ve kp öyle davraniyordu. Hakli haksiz madem öyle eve insanlari almayin cünkü ayni kapiya cikiyor
Aynen
ilgili misafirperver ev sahibi rolüne gerek yok
kimseyi kandırmaya gerek yok
çay demledim pasta koydum iyi gelin rölüde absürd bu durumda

Bakın yaşlı olsa yaptıklarını yaşlılığa veririm ama yaşlı değil genç.Beni daha çok anlaması gerekiyorken anlamıyor
Daha iyi sizde ona göre rahat rahat konuşursunuz o zaman açık açık söyleyin. Ben nişanlıyken kv aradım görumcemden dolayı sorundu aradım görumxemi açmadı sonra kv beni aradı hayırdır kızım diye bende kv ile sorunu görumcemle ilgili sorunu o anki nişanlımla ilgili sorunu tek tek söyledim. Sizde alın karşınıza anne oğluna söylüyorum anlamıyor sana söyleyeyim en iyisi de başla tek tek arada 2 süslü cümle serpiştir yeter

Yap, et sonra " adam mı öldürdüm?" diyerek kendini melekleştir, kötülüklerini saç. Herkes akıllı, bir siz aptal.

Görüşmek istemiyorsanız içiniz almıyorsa aynen devam edin.
Babasıyla beraberken torununu görüyorsa daha fazlasını yapmak zorunda değilsiniz.

Gönül işi bu. Gönül almanın adabı aynı hatayı tekrar yapmamaktan geçer.
Belki zamanla kayınvalidenizle mesafeli bir ilişki kurmayı deneyebilirsiniz. Yani test etmek gibi. Onuda batırırsa zaten tamamen silin.

X