Başak Burcu Kadını

herhangibiri

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2012
98
52
merhabalar ben burada hem burcu başak hem de yükseleni başak olan bir kadın olarak bu burç hakkında bir kaç yazı yazmak istiyorum. Öncelikle burç yorumlarındaki mükemmeliyetçilik konusu benim için %100 doğru bir tespittir. Evet mükemmeliyetçiyim tüm her şey bununla birlikte başlıyor zaten. Bir işi yapacağım zaman o işin mükemmel olmasını isterim benim için ortası yoktur. O işi mükemmel bir şekilde yapamayacağımı düşünüyorsam o işe hiç girişmem. Yani benim hayatımda evet ile hayır vardır. Belki kelimesine yer yoktur. Çoğu başak kadını ev temiz gözüksün yeter kirleri halının altına atayım insanlar görmeyecek nasıl olsa diye bir düşünce yapısını asla benimsemez ya o kirler orada durur ya da temizlenecekse mükemmel bir şekilde temizlenmesi gerekir. Göze gözükmesin yeter diye bir kavram olamaz. Bu yüzden başak kadınları temizlik yapacakları zaman aşırı detaycı olurlar ki o işi mükemmel bir şekilde yapabilsinler. Evet detaycı konusu. Bu da çok doğru bunun da sebebi mükemmellikten geliyor zaten ayrıca planlı yaşamak konusu. Bu da mükemmel olabilmek için ihtiyacımız olan bir şey. Bir şeyi yapacağımız zaman mükemmel olmasını istiyoruz bunun için plan yapıp, o plana uyup mükemmel olması için detaylarına bolca kafa yorup vakit ayırmamız gerekiyor. Emin olun biz de bu huyumuzdan çok hoşnut değiliz bizim için hem kafa yorucu hem de beden yorucu olabiliyor. Mesela ben üşengeç bir başak burcuyum bir işi yaparsam mükemmel yapmalıyım ama mükemmel yapacak kadar enerjim yoksa o işi hiç yapmam çünkü benim için uğraşmaya değmez. En azından yerleri silseydim diye bir durum yok bende. O yerler silinemez çünkü önce dolapların tozu alınmalı ki dolaptan yere düşen tozlar yerleri tekrar kirletmesin. sonra yerler süpürülecek en son yerler silinecek. Dolabın arkasını silmeye gerek yok. OLMAZ! oradan sildiğim yerlere toz gelebilir dolapların arkasını koltukların altını her yeri silip süpürmem gerekiyor evde zerre toz olmaması gerekiyor. İşte mükemmeliyetçiliğin verdiği bu eziyet yüzünden genel temizlik yapamıyor, yapacaksamda detaylı tam bir temizlik yapmam gerekiyor.

Gelelim ilişkiler konusuna bazı yerlerde sadık değildir diye bir yorum okudum. Asla! Başak burcu kadını olarak birlikte olduğum insana asla sadakatsizlik etmem. Her başak burcu kadınında var mı bilmiyorum fakat bende gelişmiş bir empati yeteneği olduğuna inanıyorum. Kendimden önce kendimi karşımdaki kişinin yerine koyuyorum eğer o kişinin yerinde olsaydım ve ben aldatılsaydım nasıl hissederdim onu düşünüyorum. Bu yüzden aldatmak benim kara listemde olan bir kelime ve eylemdir. Karmaşık bir ilişki içerisindeysem eğer (karşı tarafla konuşmuyorsam birlikte miyiz ayrı mıyız belli değil ise) veya eşimle kavgalıysam boşanmak üzereysem asla nasıl olsa konuşmuyoruz nasıl olsa boşanacağız diyerek başka bir insanla münasebette bulunmam. Dedim ya benim için evet veya hayır vardır diye işte ilişkide belirsizlik varsa boşanmak üzere olduğum ama henüz boşanmadıysam veya konuşmadığım sevgilimle henüz ayrılık konuşması yapmadıysam yani henüz mevcut ilişkimde hiçbir şey kesin ve net değil ise asla başkası ile münasebetim olamaz. sadece derdimi anlatırım karşı cinse bilgi alışverişinde bulunurum. Asla o kişiyle bir birliktelik yaşamam, yaşamak isteyeni de sert bir dil ile reddederim bir daha o kişi benimle irtibata geçemez çünkü buna izin vermem. Aldatmaktan nefret ederim çünkü aldatmak asla affedilemeyecek bir olaydır benim için. Buna hata diyenleri de asla anlamam çünkü bile isteye yapılan bir şeyi ben hata olarak görmem. Düzenli bir ilişkiniz var fakat başak burcu kadını size artık eskisi gibi davranmıyor? Başaklar sabırlı kadınlardır. Bir hatanızı görür ve bunu size söylemek yerine bu hatayı kendinizin anlayıp bir daha yapmamanız veya düzeltmeniz için size zaman tanırlar. Bunu genellikle size soğuk davranarak belli etmeye çalışırlar. Bu rol yaptıkları anlamına gelmez çünkü yaptığınız hatayı/hataları başak burcu kadını çok kafasına takar ve çözüme kavuşuncaya kadar bunu kafasına takmaya devam eder. Çoğu kişi bunu karşıdan başak çok iyi niyetli hata yaptım hiç sesini çıkartmadı o zaman her ***ku yiyebilirim diye düşünür ve bir süre sonra sabrı taşan başak burcu kadınının gazabına uğrayıp terk edilir. Lütfen böyle düşünüp keyfinize göre davranmayın. Başak burcu kadını empati yeteneği gelişmiş bir kadındır size karşı empati yapar ve ona göre davranır fakat aynı şeyi sizden de bekler. Karşılığını alamazsa içinde biriken öfkeyi kusar ve sessizce sizden uzaklaşır ama asla aldatmaz. Öfke dediğime bakmayın saman alevi gibidir. İçindeki birikmiş olanların sonucudur ve boşaltınca kendisine gelir. Ama yaptığınız hataları size söylediği zaman iş işten çoktan geçmiştir çünkü o söylemeden sizin yaptığınız hatayı ona söyleyip (zaten biliyor) ondan özür dilemeniz gerekiyordu. Hatanızı yüzünüze vuran başak burcu kadınına ne kadar özür dilerseniz dileyin bir faydası olmaz. Bir ilişki yaşayacaksa önce sizden ayrılır sonra bir başkası ile yoluna devam eder. Başak burcu kadınının gece hayatı olmaz erkek olsun da ne olursa olsun diye bir düşüncesi yoktur başak burcu kadını mantığını konuşturur evet ama duygulara da çok önem verir. Duygu hissetmediği insanlara buz gibi soğuktur. Ha olur da öyle bir gece yaşarsa bunun pişmanlığı ile kendisini yer bitirir. Sevdiği zaman çok sever o kişi için her fedakarlığı yapar ama ufacık bir düzeltilmeyen hata olursa başak burcu tüm sevgisini kalbine gömer sizi sessizce terk edip zamanla unutur. (aslında unutmaz içinde fırtınalar kopar ama onun için siz mantıklı bir seçim değilsinizdir bu yüzden kalbini dinlemek yerine aklını dinler ve sizi sonsuza dek aklından siler.) Cinsellik konusunda ufak bir bilgi vereyim bu gene mükemmeliyetçilik kategorisine giriyor eğer başak burcu kadını kişisel temizliğini henüz yapmadıysa (istenmeyen tüyler vs) sizinle asla ilişkiye girmez. Kendisi çok istese bile ısrar etseniz bile yine de onunla ilişkiye giremezsiniz buna asla izin vermez. Gider temizliğini yapar anca o zaman kabul eder. Dışarıdan hanım hanımcık görünen başak kadını onun için doğru bir insansanız yatakta sizi her türlü mutlu eder.

Konuşmayı sever evet ama tanımadığı samimi olmadığı insanlarla fazla konuşmak istemez. Çünkü düşündüğünü söyleyen bir kadındır ve karşıdakinin ne hissedeceğini tam bilmediği için ve karşısındaki de başak burcunu tam tanımadığı için yanlış anlaşılma korkusu ile konuşmaktan çekinir genellikle susmayı tercih eder. Ha samimi olduğu ve sevdiği bir insan varsa karşısında vır vır vır konuşur ve adı dırdırcı kadına çıkar :) Dırdırcı demişken çok dert yakınır mesela. Burnunun sağ tarafınında sivilce çıksın bunu hemen sevdiği insan anlatır ve ondan aman canım nolacak altı üstü ufacık bir sivilce cevabını bekler. Onu rahatlatacak cümleyi duyabilmek için dert yakınır aslında bu yüzden sürekli kendisini eleştirip durur. Ama olur da evet o sivilce de ne öyle kafam kadar çok çirkin görünüyor derseniz büyük hata yaparsınız. Başak kadını aslında o sivilceyi takmıyordur siz takacaksınız diye size o sivilcenin çıkma nedenine kadar her şeyi anlatır ve size dert yanarak vereceğiniz cevabı bekler ve sizden böyle bir cevap alırsa çok fena canı sıkılır bu duruma. Hatta bir daha sivilcesi çıkarsa sizinle buluşmak görüşmek istemez sırf siz o sivilceyi görmeyin diye. İşte böyle değişiğiz biz ben bile kendimi anlayamıyorum başkalarının anlamasını nasıl beklerim bilmiyorum. Okuduğunuz için teşekkürler :)

Yanliz iş başak olmakla bitmiyor kişisel haritaniz size gore bi yorum gerektirir
Her basak ayni olmaz o yuzden detayli yaziniz sizin kişisel haritanizdir genel basak insanina pek katki saģlamaz :) kendi kisiliğinizi anlatmişsiniz. Hepsini okuyamadim

Yanliz iş başak olmakla bitmiyor kişisel haritaniz size gore bi yorum gerektirir
Her basak ayni olmaz o yuzden detayli yaziniz sizin kişisel haritanizdir genel basak insanina pek katki saģlamaz :) kendi kisiliğinizi anlatmişsiniz. Hepsini okuyamadim
evet kendimden bahsederek anlattım zaten :) hem yükselenim hem de burcum başak olduğu için çoğu başak hakkında yazılanlar bana uyuyor. o yüzden yazmak istedim

• Beğen
Reactions: H M
X