Başıma gelmeyen kalmadı tükendim

Durummleyla

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2018
2.692
2.423
Merhaba arkadaşlar 5 ay önce aniden babamı kaybettim..Hala onun etkisi ve yoklugu ile çabalerken bi kaç gün önce eşim ihraç oldu görevden ne iş yapar ne yapabiliriz nasıl geleceğimizi kazanırız cocuklar var pandemi dönemi iş bulmak cok zorr.Artı ne yiyebiliyorm ne uyuyabiliyorm sürekli nefes darlığı iç sıkıntısı gelecek kaygısı ne ararsanız var o kadar kötüyüm ki belki biri bi akıl fikir verir diye yazdım cok çaresizim,😭😭😭

Başınız sağolsun :KK43: bu dönemde işten atılmak yasak diye biliyorum? Ona itiraz edebilirsiniz. Sizin mesleğiniz var mı? Eşiniz yeni iş ararken siz çalışırsınız. Merak etmeyin şimdi her şey çok kötü gibi görünüyor fakat aylar sonra geçip gidecek kötü bir anı olarak kalacak.

Başınız sağolsun :KK43: bu dönemde işten atılmak yasak diye biliyorum? Ona itiraz edebilirsiniz. Sizin mesleğiniz var mı? Eşiniz yeni iş ararken siz çalışırsınız. Merak etmeyin şimdi her şey çok kötü gibi görünüyor fakat aylar sonra geçip gidecek kötü bir anı olarak kalacak.
Atılmamış, ihraç olmuş.
Siz el işi- yemek işi filan yapıp satabilirsiniz belki, başka birşey gelmedi aklıma.

öncelikle başınız sağolsun. ihraç dediğinize göre kamuda çalışıyordu. sebebi ne ihracın, itiraz etseniz bir şey çıkar mı? ne olacak ne bitecek diye düşünecek zaman değil maalesef, kendi mesleğim olsun demeden iyi-kötü bir işe başlaması lazım. onun önünü kapatıyorsa bu ihraç durumu o evde çocuklara bakıcak siz iş bakıcaksınız mecburen. çok zor tahmin edebiliyorum ama dağılmadan hemen bir şeylere başlamanız daha iyi olur.

İçinizi ferah tutun, elbet bir çıkış yolu bulursunuz. Biraz sakinleşin, sonra neler yapabileceğinizi ayrıntılı düşünürsünüz.

Allah rahmet eylesin ben de babamı kayb ettim.seni çok iyi anlıyorum.benim çocuklarım olmasa toparlanamazdım belki.şuan bile aklıma geldi ağlıyorum.ama unutma sen annesin çocuklarının sana ihtiyacı var.güçlü ol.

Öncelikle başınız sağolsun. Allah rahmet eylesin.
Eşinizin mesleği neydi acaba? Inşallah birikim ev veya araba biseyler vardır bir süre onlar elden cikarilip idare edilebilir. Sonra çok seçici olmazsa eşinizde iş bulur sizde çalışırsınız. Ne yapcağını bilememe dönemi bir süre yasiyacaksiniz ama geçicek insan başına kötü bisey gelince hayatin sonuymus gibi geliyor. Neden ben diyor? Ama inanın geçiyor can yakıyor uzuyor ama geçiyor.

Öncelikle başınız sağolsun. Allah rahmet eylesin.
Eşinizin mesleği neydi acaba? Inşallah birikim ev veya araba biseyler vardır bir süre onlar elden cikarilip idare edilebilir. Sonra çok seçici olmazsa eşinizde iş bulur sizde çalışırsınız. Ne yapcağını bilememe dönemi bir süre yasiyacaksiniz ama geçicek insan başına kötü bisey gelince hayatin sonuymus gibi geliyor. Neden ben diyor? Ama inanın geçiyor can yakıyor uzuyor ama geçiyor.
Tsk ederm zaten babamı unutmamısken üst üste agır oldu bana..eve girmiştik ama henüz yarısını ödedik baskada birikimimiz yok çünkü tek maastık cocuklar var diye calısmadım hiç evet ne yapıcam ne edicem nasıl yasarız cocuklar ne olcak hayatımız bitti modundaym cok zorrrr😭

Allah rahmet eylesin ben de babamı kayb ettim.seni çok iyi anlıyorum.benim çocuklarım olmasa toparlanamazdım belki.şuan bile aklıma geldi ağlıyorum.ama unutma sen annesin çocuklarının sana ihtiyacı var.güçlü ol.
Birde üst üste acılar yasadım bana cok agır geldi sizinde basınız sgolsun Allah geride kalanlara sabır versin

İçinizi ferah tutun, elbet bir çıkış yolu bulursunuz. Biraz sakinleşin, sonra neler yapabileceğinizi ayrıntılı düşünürsünüz.
Neler yapabilirz diye cok düsünüyorm bir cıkıs bulamıyorum birde pandemi dönemi iş yokk neyapıcaz nasıl geçincez bilmiyorm 😭😭

öncelikle başınız sağolsun. ihraç dediğinize göre kamuda çalışıyordu. sebebi ne ihracın, itiraz etseniz bir şey çıkar mı? ne olacak ne bitecek diye düşünecek zaman değil maalesef, kendi mesleğim olsun demeden iyi-kötü bir işe başlaması lazım. onun önünü kapatıyorsa bu ihraç durumu o evde çocuklara bakıcak siz iş bakıcaksınız mecburen. çok zor tahmin edebiliyorum ama dağılmadan hemen bir şeylere başlamanız daha iyi olur.
Evet dava açıyoruz çünkü delil kanıt yok ama 2,3 sene sürer ozamana kadar iş tutturmak geçinmek şart😭😭

Tsk ederm zaten babamı unutmamısken üst üste agır oldu bana..eve girmiştik ama henüz yarısını ödedik baskada birikimimiz yok çünkü tek maastık cocuklar var diye calısmadım hiç evet ne yapıcam ne edicem nasıl yasarız cocuklar ne olcak hayatımız bitti modundaym cok zorrrr😭
Bak en azından elden çıkarıp hayatini idame ettirebilecegin biseyler var şükret. Kimse satmak istemez ama gelen bi maaş yok şuan için söylüyorum. Ben olsam evi satıp kalan borcu kapatıp elime kalan paraylada hytimi devam ettiririm. Durumlar duzelince yine alınır allah büyüktür. Çocukların var güçlü duR gün doğmadan neler dogar.

öncelikle başınız sağolsun babanızın mekanı cennet olsun.

Sıkıntılar ust uste gelmiş. Şu mubarek günlerde Rabbim gönlünüze ferahlık versin.

Eşinizin şoförlügu varsa taksicilik yapabilir veya youtube da videoları var onları izleyerek evlere boyacıliga gidebilir.

3+1 bir evi 1000 tl den asağı boyamıyor boyacılar. o da malzeme hariç. videolarda her sey anlatılıyir hangi boyaya ne kadar su veya tiner katılacak felan.

Facebookta usta grupları var orada da bilgi paylasımı oluyor evini boyatacaklar usta soruyor uygun fiyat veren isi kapıyor.

Bir yol bulunur bir kapı acilır inşallah. Şimdi acılar taze diye içiniz cok acıyor ama bu da geçer inşallah.

Bak en azından elden çıkarıp hayatini idame ettirebilecegin biseyler var şükret. Kimse satmak istemez ama gelen bi maaş yok şuan için söylüyorum. Ben olsam evi satıp kalan borcu kapatıp elime kalan paraylada hytimi devam ettiririm. Durumlar duzelince yine alınır allah büyüktür. Çocukların var güçlü duR gün doğmadan neler dogar.
Allah razı olsun moral vermeye çalıştığınız için cok karışık zor bir süreç sudan cıkmıs balık gibiyim sıkıntılıyım Allah bir kapı açsa

Birbirinize kenetlenip mücadele edeceksiniz arkadaşım. Umarım eşiniz görevine iade edilir en kısa sürede. Ama siz bir an önce durumu kabullenip B planını devreye sokmalısınız. Çocuk olmasa tamam oturup ağlaşın karı koca, ne bulsanız onu yiyin.. Ama evde çocuklar var, günlük haftalık aylık.. ne olursa iş bakın. Benim ihraç olan bir arkadaşım evde takı yapıp satarak geçimini sağlıyor.

X