Başınıza gelen en büyük hayat sınavı?

mondschein_m

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2017
33
50
39
Herkes bir şeyler yaşıyor..Peki büyük sınavınızla karşılaştınız mı? Ya da hepimizin başına gelir mi bu büyük sınav? Bugunlerde bunu düşünüyorum sürekli.. Birde merak ettiğim başka bir şey var yaşadıklarımız günahlarımızın sonucu mu yoksa Allah ın sevdiği kulu olduğumuz için mi yaşarız.. Bu arada benim sınavım sanırım bebeğimle 3 aydır yoğun bakımda ünitesinde. Çok fazla ağlayıp sızlanmak istemiyorum çünkü biliyorum ki bundan daha büyük sınavları olanlar var.. Allah zor durumda olanlara yardım etsın...

Herkes bir şeyler yaşıyor..Peki büyük sınavınızla karşılaştınız mı? Ya da hepimizin başına gelir mi bu büyük sınav? Bugunlerde bunu düşünüyorum sürekli.. Birde merak ettiğim başka bir şey var yaşadıklarımız günahlarımızın sonucu mu yoksa Allah ın sevdiği kulu olduğumuz için mi yaşarız.. Bu arada benim sınavım sanırım bebeğimle 3 aydır yoğun bakımda ünitesinde. Çok fazla ağlayıp sızlanmak istemiyorum çünkü biliyorum ki bundan daha büyük sınavları olanlar var.. Allah zor durumda olanlara yardım etsın...
Allah bebeginize hayirli sifalar nasip etsin

Ben yasadigimiz sıkıntılari gunahlarimizdan dolayi yasadigimixi dusunmuyorum oyle oksa en cok sıkıntiyi hic cekinmeden gunah isleyenler cekerdi

Muhakkak ki imtihan dunyasi hayatimin cok zor evreleri oldu ama onsanlatin hayatlarina sinavlarina bakinca bu kadar degilaRabbim korusun ama benidr bekleyen bir sinav varmis gibime geliyor

Allah sevdiklerimi korusun onlarin acisini yasatmadin bana diye dua ediyorum

Bir hayata doğarsınız önünüze zorluklar güzellikler çıkar tercihler olur ve siz onu yaşarsınız duruşunuzda başarınız yada başarısızlığınız olur o kadar
Geçmiş olsun bebeğinizle mutlu sıhatli günler dilerim

Aslında bakarsak hayatın kendisi bir sınav. Ve geriye doğru baktığınızda sıkıntısız zamanın cidden çok az olduğunu görürsünüz. Sorunlar hep olur. Kimi takmaz devam eder yoluna, kimi de hayatını zindan eder en küçük bir sıkıntıya. Önemli olan umutları kaybetmemek. Umutlar tükenince işte o sınavlardan geçmek hayal olur. Allah en kısa sürede bebeğinize şifa versin, size de sabır...

İçinizdeki umut ışığının hep yanması dileğiyle..

Geçmiş olsun Rabbim şifa verir inşallah
Benim sınavımda evlatla.
Daha zor durumda olanları gördükçe şükrediyorum şükretmeyi öğreniyorum diyelim
Günah kısmına gelince günahsız kimse olduğunu zannetmiyorum
Ben ne günah işledim böyle oldu demek isyana götürebilir Allah korusun

Hayat başlı başına bir sınav ... İyisi ya da kötüsü yok bunun her adım bir sınav zaten... Şuraya yazsam roman olur, bazı insanlar günahlarımın bedeli der bazıları da sonradan gelecek güzel günlerin cefası der... İyisi de kötüsü de insanlar için işte ... Allah bebeğinize şifa versin , tez zamanda sağlıklı bir şekilde kollarınıza alırsınız inşallah...

Öncelikle bebeğinize acil şifalar diliyorum.
Umarım en kısa zamanda kollarınıza alıp sıkı sıkı sarılırsınız :)
Benim bazen düşündüğümşey aslında bu. Başımıza gelen kötü olaylar bir nevi ilahi adalet mi?
Ben 2 ay önce uzmanlıktan istifa ettimsu an çalışmıyorum. O kadar isteyerek yaptıgım işte başıma bu kadar zorlukların gelmesini ve kaçışı istifa etmekte bulmamı bazen cok fazla fal baktırmış olmama bağlıyorum ne yalan söyleyim...

Birde merak ettiğim başka bir şey var yaşadıklarımız günahlarımızın sonucu mu yoksa Allah ın sevdiği kulu olduğumuz için mi yaşarız..

öncelikle geçmiş olsun, acil şifalar diliyorum bebeğinize,
soruya gelince, tanıdığım en kötü insanlar bu dünyada sefa içinde yaşayıp çok da temiz ölüyorlar (en bariz örneği david rockefeller mesela, adam dünyanın içine etti ama 100 yıl krallar gibi yaşadı)
aynı şekilde melek gibi olup, melek gibi huzurla yaşayıp ölenler de var.
dolayısıyla her iki görüşe de katılmıyorum.

Öncelikle rabbim evladiniza acil şifalar versin geçmiş olsun...
Hepimizin sınavları var seninki ayrı benimki ayrı başlarınınki ayrı bende kocadan çekiyorum çekeceğimi kimsenin derdi kimseye uymuyor annem derdi ışıklar yanıyor ama evde etmi kaynıyor dertmi işte tamda bu inan dert kaynıyor Rabbim sınavımızi hafifletsin sabır versin

Allah beterinden korusun.
Ben de evliliğimle eşimle sınavda olduğumu düşünüyorum.
Sağlık olsun benden daha zor durumda olanlar var Allah önce onların yardımcısı olsun ben beklerim diyorum.
Bu yaşadıklarımın benim günahlarımın bedeli olduğuna asla inanmıyorum.
Herkes benim kadar iyi olsun dünya harika bir yer olurdu bu konuda gönlüm çok rahat.
Bebeğinize acil şifalar dilerim.
Evlat ne bilmeden evlat hastalığı ile yüzleşmeden benim sınavım daha büyük demeye utanirim ben..
Rabbim şifa versin annelere keder göstermesin..

Anasınıfıyla beraber tam 9 yıl kızımla okula gittim orda bekledim onunla eve döndüm yağmur çamur soğuk demeden
Lise başlayacak inşallah.
Mesela bi öğretmen vardı okulda.bana sen büyük günah işlemişsin böyle olmuş demişti:işsiz:bi din öğretmeni Allah ın sevgili kullarındanmışsın engelli annelerinin mükafatı çok güzel olacakmış dedi.
Gelde kalan kafayı sıyırma:KK45:
Rabbim kimseye taşıyamayacağı yük vermezmiş
Evladı annesi babası kocası vs kimin ne sınavı varsa sabır verir inşallah

öncelikle geçmiş olsun, acil şifalar diliyorum bebeğinize,
soruya gelince, tanıdığım en kötü insanlar bu dünyada sefa içinde yaşayıp çok da temiz ölüyorlar (en bariz örneği david rockefeller mesela, adam dünyanın içine etti ama 100 yıl krallar gibi yaşadı)
aynı şekilde melek gibi olup, melek gibi huzurla yaşayıp ölenler de var.
dolayısıyla her iki görüşe de katılmıyorum.
Melek gibi olup öyle gitmek için ne yapmak gerekir acaba?? Kaderimize ezelden yazıldı deyip hiç bir şey yapmamak mı gerek? Bazen bizim kontrolümüz dışında gelişen olaylar var onlar bizim şansımız ya da şansızlığımız mı? Dediginiz cok dogru ama...

Benim bu hayatta yaşadığım en büyük hayat sınavı ÖLÜM..:KK43:

Rabbim bebeğinize şifa versin inşAllah..Size bagışlasın..

Allah beterinden korusun.
Ben de evliliğimle eşimle sınavda olduğumu düşünüyorum.
Sağlık olsun benden daha zor durumda olanlar var Allah önce onların yardımcısı olsun ben beklerim diyorum.
Bu yaşadıklarımın benim günahlarımın bedeli olduğuna asla inanmıyorum.
Herkes benim kadar iyi olsun dünya harika bir yer olurdu bu konuda gönlüm çok rahat.
Bebeğinize acil şifalar dilerim.
Evlat ne bilmeden evlat hastalığı ile yüzleşmeden benim sınavım daha büyük demeye utanirim ben..
Rabbim şifa versin annelere keder göstermesin..
Ne guzel demissiniz agziniza saglik.. Bundan daha kotusu basima gelmemisti dememek gerek sanki sonrasinda daha agir bir sinav geliyor.. yoksa bizler mi cok kurcaliyoruz acaba??

Rabbim acil sifalar versin ins..
Sunu soyliyim Allah herkesi sinava tabi tutar
Ama sevdigi kullarininda gunahlarini silmek icin onlara kefaret olarak bazi zorluklar verir sabir ederse iste ondan ustunu yoktur ..her insan gunahlarinin bedelini odemez eger oyle olsaydi inanmayanlar hic boyle gulluk gulistanlik icinde yasar miydi?

Anasınıfıyla beraber tam 9 yıl kızımla okula gittim orda bekledim onunla eve döndüm yağmur çamur soğuk demeden
Lise başlayacak inşallah.
Mesela bi öğretmen vardı okulda.bana sen büyük günah işlemişsin böyle olmuş demişti:işsiz:bi din öğretmeni Allah ın sevgili kullarındanmışsın engelli annelerinin mükafatı çok güzel olacakmış dedi.
Gelde kalan kafayı sıyırma:KK45:
Rabbim kimseye taşıyamayacağı yük vermezmiş
Evladı annesi babası kocası vs kimin ne sınavı varsa sabır verir inşallah
Bizim gunahlarimizin bedelini neden bebeklerimiz odesin ki? Onun gunahi ne? Esim in annesi donup bana oyle dedi bizle iyi olki cocuk iyi olsun... Bu mu yani bedel odemek? Baskalariyla olan iliskilerimiz mi belirliyor hayat akisimizi

X