Başkalarını Kırmayayım Derken Sağlığımdan Olabilirim

Maariftakvimi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2018
1.710
2.691
Günaydın kızlar bugünlerde üst üste benim konularımı görmekten benden sıkilmıs olabilirsiniz hatta bu konu için burda ne işin var uzman destegide al diyebilirsiniz ama ülke durumu ekonomi malum şuan psikolog ücretleri o kadar artti ve ben hayatındaki daha kac sorun için uzman yardımı alabilirim düsüncesiyle buraya yazmayı tercih ediyorum...
Bazen kırıcı yorumlar olsada sonucta objektif yorumlar en azından değistiremesemde bile bakışımin dogru mu yanlis mi oldugunu sorgulama fırsatim oluyor...

Ben çocukken bulundugum toplumdan dislanmanin etkisiyle yıllarca sanırim kabul gorulme amacıyla kimseye hayir diyemedim kime yardimci olunacak bir durum olsa elimden ne geliyorsa yaptim hep baskalarina kendimden once oncelik verdim sonra zamanla benden gittigini farkettikce net olarak hayir diyemesemde bi sekilde bahaneyle insanlari istemedigim birsey icin reddiyorum...

Şunun altını cizerek soyleyeyim bence artik beni sevip sevmemelerini onaylamalarini kabul görmelerini düşünmüyorum ama yinede bazi insanlara red cevabi verince kendimi cok kotu hissediyorum icime okuz oturmus gibi bir his oluyor cok uzun zamandjr boyle degildim ama yeniden böyle olmaya başladım bi kaygilar panik gergin bir ruh hali

Ama iki gundur daha kotu birsey oldu başımın sag arka tarafinda uyusma karincalanma gibi bir his ilkin ondmsemedim bugun tekrarlayinca bi doktor tanidigima sordum ama onun alani degil oda bazen damarlarda tıkanıklık durumu gibi seylerde olabiliyor ihmal etme uzmana görün dedi

Bugunde yasadigim benzer bir durundan sonra o uyusma hissini hissettim sonrasi sol tarafta basınç gibi ağri gibi bir his duymaya basladim...

Bu halim beni sagliğımdan edecek diye cok tedirginim düşünmemeye umursamamaya calisiyorum ama yok aklimdan bile cikaramiyorum siz bu tarz durumlari nasil yeniyorsunuz diye danismak istedim.

Gerçekten çabalamaktan başka çare yok.
İnsanın kendini değiştirmesi sadece kendi elinde.
Deniyorum hatta bi söz varya kafaya taktıklarınız sizinle mezara gelmez ama sizi mezara goturur onu uygulamaya calisiyotum ama reddetsem umursamiyir gibi davransamda olmuyor.

Dogrusu bunu ddger görme kaygisi ile baglantilida gormuyorum hanj hic sevmedigim deger vermedigim beni sevip sevmemesinj hic umursamadigim insanlarda bile yasiyorum bu kaygıyı

Benimde başımda ani uyuşma oluyor. Nöroloji doktorum başka hastalığım için takibinde soyleidigmde herşeyi kafana takmayacaksin stres kaynaklı dedi. Ve katılıyorum başkalarını çok düşününce sağlığımız elden gidiyor. Önce kendinizi düşünün. Ben de hastalıktan sonra hatamı farkettim geçte olsa herşeyi kafaya takmamaya bosvermeye, uzenleri hayatımdan çıkarmaya başladım . 🙂

Günaydın kızlar bugünlerde üst üste benim konularımı görmekten benden sıkilmıs olabilirsiniz hatta bu konu için burda ne işin var uzman destegide al diyebilirsiniz ama ülke durumu ekonomi malum şuan psikolog ücretleri o kadar artti ve ben hayatındaki daha kac sorun için uzman yardımı alabilirim düsüncesiyle buraya yazmayı tercih ediyorum...
Bazen kırıcı yorumlar olsada sonucta objektif yorumlar en azından değistiremesemde bile bakışımin dogru mu yanlis mi oldugunu sorgulama fırsatim oluyor...

Ben çocukken bulundugum toplumdan dislanmanin etkisiyle yıllarca sanırim kabul gorulme amacıyla kimseye hayir diyemedim kime yardimci olunacak bir durum olsa elimden ne geliyorsa yaptim hep baskalarina kendimden once oncelik verdim sonra zamanla benden gittigini farkettikce net olarak hayir diyemesemde bi sekilde bahaneyle insanlari istemedigim birsey icin reddiyorum...

Şunun altını cizerek soyleyeyim bence artik beni sevip sevmemelerini onaylamalarini kabul görmelerini düşünmüyorum ama yinede bazi insanlara red cevabi verince kendimi cok kotu hissediyorum icime okuz oturmus gibi bir his oluyor cok uzun zamandjr boyle degildim ama yeniden böyle olmaya başladım bi kaygilar panik gergin bir ruh hali

Ama iki gundur daha kotu birsey oldu başımın sag arka tarafinda uyusma karincalanma gibi bir his ilkin ondmsemedim bugun tekrarlayinca bi doktor tanidigima sordum ama onun alani degil oda bazen damarlarda tıkanıklık durumu gibi seylerde olabiliyor ihmal etme uzmana görün dedi

Bugunde yasadigim benzer bir durundan sonra o uyusma hissini hissettim sonrasi sol tarafta basınç gibi ağri gibi bir his duymaya basladim...

Bu halim beni sagliğımdan edecek diye cok tedirginim düşünmemeye umursamamaya calisiyorum ama yok aklimdan bile cikaramiyorum siz bu tarz durumlari nasil yeniyorsunuz diye danismak istedim.
insanlarin hakkimda ne düsündügünü takmayi birakali hayatim stressiz daha rahatim kim ne isterse onu düsünsün viz gelir sizde öyle yapin, öncelik kendiliginiz olsun.

biraz salmayı öğrenmek lazım. insanlara iyi olmak hoş evet ama karşılığını alamadığım zamanlar oluyor. yakın zamanda işten ayrılan arkadaşım linkedin'de iş aradığını duyuran bir paylaşım yapmış. ben de paylaşımı daha fazla kişiye ulaşsın, etkileşim olsun diye onun hakkında onu övdüğüm güzel bir yorum yazdım. yani bana böyle bişey yazsa eski iş arkadaşım, zahmet edip teşekkür ettiğim bir cevap yazdım. sadece beğenip geçmiş mesela. hiç sallama milleti sen iyi de olsan kötü de olsan onlar kafalarına göre davranıyorlar.

Akıl ve ruh sağlığınız için çok düşünmemeye çalışın.Fazla düşünmek ve sorgulamak da ağrı yaşamanıza neden olabilir.
"Canım kendim" deyin her şeyden önce.Siz kendi değerinizi başkalarının sözleri ya da davranışlarıyla belirlemeyin.

😔
Siz hayır dediğiniz için üzülüyorsunuz ama evet dediğiniz zaman bu kişiler sizi buna pişman ediyorsa
hayır denmeyi hak etmiş kişilerdir.

dolayisiyla böyle insanlara hayır demek üzücü olmasın..

Bilmiyorum doğru bir yol mu ama kendinizi böyle sakinleştirin.. nasılsa pişman edeceklerdi. Bu kez bu pişmanlığı yaşamadıniz.

başkalari kırmayayım diye HAYIR diyemiyor musun?
HAYIR de bi defasinda israr etmelerine bende gicik oluyordum nolur nolur diye hiç sevmem..
bi kere HAYIR dedikçe yalvarmalarina bende anlamiyorum..
dedik mi dedik.. NOKTA demi...

Ben artık Evetten çok HAYIR diyorum
ve bunu kırmak anlamda degil.
içine gelen bişey..
pişman olucaksan
izin verirseniz biraz düşünmek istiyorum.. bana müsade edin hiç iknaya hakkın yok deyin.
evet hayır demeden önce düşünme hakkın var.

Ben de öyleyim kimseyi kırmayayım diye hiçbir şey söyleyemiyorum. Bana en büyük kötülüğü bile yaptılar, ağzımı açıp bir şey bile diyemedim. Gerçekten aşırı aşırı mutsuzum bu durumdan. Tartışmaya girmemek için kendimi o kadar yiprattim ki. Çalıştığım işte müdür konumundayım ama ne derlerse yapıyorum emir veremiyorum. Aman aramız bozulmasin aman tartışma çıkmasın diye diye kendimi yiprattim. Ben de böyle hasta olmaktan korkuyorum. İnşallah bu durumu atlatırız 🥺🥺🥺 İnşallah senin de önemli bir şeyin yoktur

Kimseyi değiştirmeye çalışmam mesafemi koyarım ya da hiç görüşmem
Ne kadar az beklenti o kadar huzur

Ben artık Evetten çok HAYIR diyorum
ve bunu kırmak anlamda degil.
içine gelen bişey..
pişman olucaksan
izin verirseniz biraz düşünmek istiyorum.. bana müsade edin hiç iknaya hakkın yok deyin.
evet hayır demeden önce düşünme hakkın var.
bazi insanlar hayirdan anlamiyor dünyanin en kötü insani ilan ediliniyor islerine gelinmedimi zatende o tür insanlarin ne derdi biter biter ne sikayetleri virüs gibi kene gibi ne kadar enerjin varsa tüketirler bunlara Hayirda yeterli gelmiyor tamamen baglari kopartip atmali ben öyle yaptim bana iyi gelmiyorsun biktim durmadan birilerini bana kötülemene devamli ayni seyleri duymaya her yerden sildim o kadar rahatimki ne zaman online oldugumu görse destan yazar gibi yazardi telefona ciksam saatlerce hic söz hakki vermeden sürekli birilerini konusurdu suc bendede var yeter hayir diyemedim ama onun cok yakinima ayip etmesi benim icin firsat gecti elime onu kullandim sildim hayatimdan akrabam olur kendisi baba tarafindan ama ne olursa olsun kim olursa olsun edepli saygili olmasi sart bugün baskasina yapan yarin bana yapmayacagi ne malum

bazi insanlar hayirdan anlamiyor dünyanin en kötü insani ilan ediliniyor islerine gelinmedimi zatende o tür insanlarin ne derdi biter biter ne sikayetleri virüs gibi kene gibi ne kadar enerjin varsa tüketirler bunlara Hayirda yeterli gelmiyor tamamen baglari kopartip atmali ben öyle yaptim bana iyi gelmiyorsun biktim durmadan birilerini bana kötülemene devamli ayni seyleri duymaya her yerden sildim o kadar rahatimki ne zaman online oldugumu görse destan yazar gibi yazardi telefona ciksam saatlerce hic söz hakki vermeden sürekli birilerini konusurdu suc bendede var yeter hayir diyemedim ama onun cok yakinima ayip etmesi benim icin firsat gecti elime onu kullandim sildim hayatimdan akrabam olur kendisi baba tarafindan ama ne olursa olsun kim olursa olsun edepli saygili olmasi sart bugün baskasina yapan yarin bana yapmayacagi ne malum
en iyisini yapmışsın hayırdan anlamayanlari sileceksin
Hayır diyorsun manipüle ediyorlar öle insanlari silmekle iyi etmişsin...
doğru yoldasin :)

Benimde başımda ani uyuşma oluyor. Nöroloji doktorum başka hastalığım için takibinde soyleidigmde herşeyi kafana takmayacaksin stres kaynaklı dedi. Ve katılıyorum başkalarını çok düşününce sağlığımız elden gidiyor. Önce kendinizi düşünün. Ben de hastalıktan sonra hatamı farkettim geçte olsa herşeyi kafaya takmamaya bosvermeye, uzenleri hayatımdan çıkarmaya başladım . 🙂
Aslında bende stresin bi parçada olsun insan sağlığını etkiledigjni düşünürdüm ama bu kadar fazla olacagini tahmim bile etmezdim

insanlarin hakkimda ne düsündügünü takmayi birakali hayatim stressiz daha rahatim kim ne isterse onu düsünsün viz gelir sizde öyle yapin, öncelik kendiliginiz olsun.
Bi dönem tam olarak masada daha rahattim ama son donemlerde farkediyirumda kontrolsuz bi sskilde umursuyorum hic umrumda degil diye dusunuo geriliyorum

😔
Siz hayır dediğiniz için üzülüyorsunuz ama evet dediğiniz zaman bu kişiler sizi buna pişman ediyorsa
hayır denmeyi hak etmiş kişilerdir.

dolayisiyla böyle insanlara hayır demek üzücü olmasın..

Bilmiyorum doğru bir yol mu ama kendinizi böyle sakinleştirin.. nasılsa pişman edeceklerdi. Bu kez bu pişmanlığı yaşamadıniz.
Eskiden sanki hayir demen kotu bir davranis gibi geliyordu git gide durum kendimden taviz verir bale geldi ben bu sorunu is yerinde belli bir donem cok yasadim yardimci oldugunda kimsenin umrunda bile degil ama olmasan senden kotusu yok hayir demem gerektigini o surecte ogrendim cevremdw insanlar eksildi arkadas zannettigim kisileri kaybettim ama bakiyorum belki ser görünen hayir oldu bu durum benim icin ama yinede tam okarak ustumden atamadim bu hali

X