Başlık ne diyeyim ki? Kafam allak bullak

20 saate yakın yol günü birlik nasıl yapacagim ki?
Otelde kalarak çözebilirsiniz o işi gelecek yıllarda
Bugün bir akraba ziyaretine gittik tabi onların bu olaylardan haberi yok. Eşimle beraber gelecegimizj dusunerek o nerde diye sordular babam olacak sahsiyet zurafadan daha uzun diliyle kacirdi cocugu bu diyor hala bana
Bi de şu babanızla bi yere gitmeyin artık Allah aşkına
Adam hiç aslına aykırı hareket etmiyor işte
Her seferinde ayrı şaşırmaya, kırılmaya gerek yok
Sizin babanız bu karakterde bi insan

Otelde kalabilirsiniz. Ki yorumlarda gördüm bence anneniz de çok zahmete değecek bir anne değil. Görülmese de olur. Kendi kendinizi yakıyorsunuz.
Şimdi benim yaşadıklarımın aynilarini kendisi dedem tarafından yaşamış ve bu yüzden 40senelik bu evlilige mahkum olmuş. Kendisi de bu durumu yaşamış biri olarak olaylara biraz daha farkki yaklasmasi gerekmiuor mu

Merhabablr
2 çocuk annesiyim biri 10 biri 2 yaşında.
Ailemden çok çektim. Daha doğrusu babamdan. Şiddet küfür baskı aldatma alkol vs aklınıza ne gelirse hepsi vardı. Bizle hiç arası yok 12 senelik evliligimde hiç arkamda durmadı daha kötüsü bir kere bile arayip sormadı.
Ben çok uzak bir yerde oturuyorum. Senede bir defa memlekete geliyorum. Annemi özlüyorum. Cocuklarimda ananesine çok duskun. O gelemiyor çünkü rahatsız.
Bu sene bayram için yine geldik. Esimde buradaydi.
Çok ayrıntıya girmeden anlatayım.
Esimden 2 dakika çocuğa bakmasini rica ettm( bez bırakıyor suan o yüzden kakasini altına yapmış. ) bahcede oturuyorduk. Yukarıdan temiz üst alıp geleyim dedim.
Vay sen misin bunu diyen. O esnada babam disaridaydi. Gelmiş ben görmedim. Erkek adam çocuk mu bakar sen bakacaksin vs.
Bende erkek adam sadece çocuk yapmaz yaptığı cocugada bakar ne var bunda dedim . Çocuk altini kirletmis bende yukarıdan üst getirio onu temizlyecegim. Neyse bu verdi veristirdi. Bir ağız dolusu laf söyledi. Bende gereken cevabı verdim.
Ama bitti mı bitmedi. Sürekli beni Esimin yanında küçük düşürdü hakaret etti asagiladi. Esiminde bana karsi hal hareketi dedgisti tabi. Zaten yoldan cikmaya hazir.
Bunlar benim üstüme çok geldiler. Sürekli birbirlerini gazlayip kiskirttilar.
Benim de morelim çok bozuldu. Artık iş şakaya vurulacak yada gülüp gecilecek halden çıktı.
Esimin tavırları degismese o ne derse desin aman boşver ben koca mı biliyorum diyeceğim ama o da abuk sabuk davranmaya başladı.
Ben de en sonunda patladim ikisininde agizinin payini verdim. Ikiniz bir oldunuz sizin ne yapmaya calistiginizi biliyorum gibisinden. Kisacasi haddinizi bilin size kendimi ezdirmem dedim. Eşime de sende bunun aklna uyup ortaligi iyice karistiracaksan biletini al çık git evden dedim.
Esimde bana terbiyesizsiz filan hakaret etti. Üstüme filan yürüyor. Bende altta kalmadim.
Neyse sonra esim valizini toplama ya başladı kiziniz beni evden kovdu bir saniye daha durmam dedi. Tabi babam ikna pesinde etme gitme falan filan.
Biletini aldı ve bu olaydan 2 gün sonra çıktı gitti. Gideceği zaman bu evden insan gibi çık bayrami zehir ettin bari bundan sonra daha fazla kendini rezil etme dedim ama tabi artislik ruhu kabardi ve sen benim için bittin bir daha eve dönme dedi.
Bende oyleyse defol git dedim. Birbirimize bağırdık cagirdik gitti.
Paylaşmak istedim. Içim doldu. Sıkıntıdan patlayacagim.
Genel olarak eşim zaten böyle artist biri. Dengesiz. Ağızından çıkan kelimeyi kulağı duymaz sonra ağlar zirlar.
Babam desen tam bir pislik. Daha doğrusu da ikisi de pislik
Şimdi esinin yanında babani niye payladin diyen olacak. Bizim normal de hiç iyi bir iletisimimiz yok. Esimde bunun farkında. Kendi evimizde ne olursa sürekli bunu kullanıyor. Onun yanında haddini bildirdim ki bundan sonra o da anlasin neyin ne olduunu onsuz da olabilecegimi. Sanmasin babasindan korkuyor ne derse yutuyor susuyor. Bende rahatca yapayim diye dusunmesin diye. Birde cinnet gecirdim artık bilmiyorum patladim biranda
bence ikisinede haddini bildirerek çok iyi yapmışsın geri adım atma sakın

Boşanacak mıyız eğer öyleyse ben bir avukat ile görüşeceğim deyin de tutuşsun. Tutuşursa barışmak için çabalar siz de ona davranışlarını değiştirmesini söyler ancak bu şekilde şans vereceginizi söylersiniz. Ha tutuşmazsa zaten boşanın, annenizin kaderini devam ettirmeyin.

Boşanacak mıyız eğer öyleyse ben bir avukat ile görüşeceğim deyin de tutuşsun. Tutuşursa barışmak için çabalar siz de ona davranışlarını değiştirmesini söyler ancak bu şekilde şans vereceginizi söylersiniz. Ha tutuşmazsa zaten boşanın, annenizin kaderini devam ettirmeyin.
Sizce boşanma lafiyla bir insan düzelir mi düzelmiş gibi mi yapar.

Sizce boşanma lafiyla bir insan düzelir mi düzelmiş gibi mi yapar.
Seviyorsa, düzelmeye gönlü varsa böyle bir travma yaşaması bir dönüm noktası olabilir.
Ama düzelmeye evliliği yürütmeye gönlü yoksa zaten boşanmayı da travma saymayacaktir.

Aradım sordum dediğiniz gibi 2 gün önce senin kafanda bitmisse benim içinde bitmiştir sen islemleri başlar dedi. Ama çocukları vermezmis.
Burnu filan surtmedi. Burnu havada tam gaz devam. Hala kendini haklı görüyor

Aradım sordum dediğiniz gibi 2 gün önce senin kafanda bitmisse benim içinde bitmiştir sen islemleri başlar dedi. Ama çocukları vermezmis.
Niye ilk siz arayıp açtınız ki konuyu. Çocukları falan alamaz hem öyle boş konuşuyor işte

O zaman yol verin gerçekten hem insanı sinir krizine sokuyorlar hem de kendilerini haklı buluyorlar.
Ben işlemler başladıktan sonra barışmak isteyeceğini düşünüyorum, kafasına dank eder. Şimdilik sizin böyle bir şey yapmayacağınızdan emin

O zaman yol verin gerçekten hem insanı sinir krizine sokuyorlar hem de kendilerini haklı buluyorlar.
Ben işlemler başladıktan sonra barışmak isteyeceğini düşünüyorum, kafasına dank eder. Şimdilik sizin böyle bir şey yapmayacağınızdan emin
Kesinlikle....
O benim blöf yaptigimi düşünüyor.
Iş ciddiye binince aklı başına gelecekte o zaman benim öfkem dinecek mi bilmiyorum.

X