Gebeliğe Hazırlık Bat 25-30 kasım (Heyecanlı bekleyiş) 😍

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Petitoogofrett

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2021
693
603
Herkese selam 👋
Arkadaşlar yeni üye oldum. 2 aydır bebek için çalışma yapıyoruz 3,5yıllık evliyim, korunuyorduk. Adet aralığım 26-27-28 gün arası değişiyor. Şuan yumurtlama dönemindeyim takvime göre ağrıları hissediyorum gün aşırı çalışmaları yapıyoruz. Normalde reglim çok ağrılı olur ilk gün ikinci günde minicik pıhtılar gelir üçüncü gün geçer 2 aydır ne Ağrı çekiyorum nede pıhtı kanımın rengi açık kırmızı ve sulu rahim kendini mi hazırlıyor acaba bilemedim 🤷‍♀️

Son düzenleme:
Nedense uzun süre korunan kadınların cogunlugunda korunma kesildiğinden sonra ki ilk adetler hep böyle acık renk geliyor. Bende de böyle olmustu. Nedenını hep merak etmisimdir
İki aydır folikasit kullanıyorum, kan değerlerimi bile olumlu yönde etkiledi oda etken olmuştur diye düşünüyorum 💭Ama yine de ilk ay sanırım üstüne görüyorum diye düşünmüştüm 🙈

İki aydır folikasit kullanıyorum, kan değerlerimi bile olumlu yönde etkiledi oda etken olmuştur diye düşünüyorum 💭Ama yine de ilk ay sanırım üstüne görüyorum diye düşünmüştüm 🙈
bizde iki aydır korunmuyoruz :) geçen ay 1-2 gün gecikti diye elimde olmadan umutlanmıştım bu ay bat 25 kasım görünüyor. folik asit e doktor tavsiyesi ile mi başladınız acaba ?

bizde iki aydır korunmuyoruz :) geçen ay 1-2 gün gecikti diye elimde olmadan umutlanmıştım bu ay bat 25 kasım görünüyor. folik asit e doktor tavsiyesi ile mi başladınız acaba ?
Bende kansızlık vardı oyüzden kan değerlerime baktırmak için sağlık ocağında kan verdim o sırada aile hekimine sordum üç ay öncesinde kullanmaya başlarsam çok faydasını göreceğini söyledi o şekilde başladım zaten çok düşük mg onun yerine bol yeşillik tüketebilirsiniz tabii. Ay inşallah güzel sürprizler oluur 🙏🥰

Bende kansızlık vardı oyüzden kan değerlerime baktırmak için sağlık ocağında kan verdim o sırada aile hekimine sordum üç ay öncesinde kullanmaya başlarsam çok faydasını göreceğini söyledi o şekilde başladım zaten çok düşük mg onun yerine bol yeşillik tüketebilirsiniz tabii. Ay inşallah güzel sürprizler oluur 🙏🥰
🙏
Evet 3 ay önce kullanmak gerektiğini bende duydum ama kafama göre kullanmak istemem tabi. Yeşillik tüketmeyi arttırayım o zaman
Hadi inşallah bekleyelim bakalım
Bu arada takip programı ne kullanıyorsunuz p.c. Kullanıyorum ben, bi de pepapp yükledim ama yumurtalama tarihleri birbirini tutmuyor

🙏
Evet 3 ay önce kullanmak gerektiğini bende duydum ama kafama göre kullanmak istemem tabi. Yeşillik tüketmeyi arttırayım o zaman
Hadi inşallah bekleyelim bakalım
Bu arada takip programı ne kullanıyorsunuz p.c. Kullanıyorum ben, bi de pepapp yükledim ama yumurtalama tarihleri birbirini tutmuyor
Bende p.c kullanıyorum ama yumurtlamam sanırım oradaki gibi olmuyor. Regliden 2gün sonra başlıyorum 3 4 gün içinde akıntım coğalıyor ve karnımın alt kısımlarında ufak kasılmalar başlıyor o zamanlar anlayabiliyorum geçen gün netten bir hesaplayıcı buldum 3aylık regli tarihlerini girip bu ayki doğurgan dönemleri hesaplıyor oraya bakabilirsin benim ona göre şuan takvim tutmuyor cünkü takvimde hep 14.gün yumurtlama hesaplıyor… çok karışık ve yorucu bir süreçmiş gerçekten ben böyle olduğunu bilmiyordum😢

Bende p.c kullanıyorum ama yumurtlamam sanırım oradaki gibi olmuyor. Regliden 2gün sonra başlıyorum 3 4 gün içinde akıntım coğalıyor ve karnımın alt kısımlarında ufak kasılmalar başlıyor o zamanlar anlayabiliyorum geçen gün netten bir hesaplayıcı buldum 3aylık regli tarihlerini girip bu ayki doğurgan dönemleri hesaplıyor oraya bakabilirsin benim ona göre şuan takvim tutmuyor cünkü takvimde hep 14.gün yumurtlama hesaplıyor… çok karışık ve yorucu bir süreçmiş gerçekten ben böyle olduğunu bilmiyordum😢
Geçen ay benimde ilk defa sağ kasığımda ağrı oldu, o yüzden de biraz heveslenmiştim. Gerçekten zor bir süreçmiş.biz ilaçla korunmadık ama şimdi düşününce sanki hemen olacak sanmışız 😅 çok düşünmemek lazım ya allah bilir devam durmak yok

Geçen ay benimde ilk defa sağ kasığımda ağrı oldu, o yüzden de biraz heveslenmiştim. Gerçekten zor bir süreçmiş.biz ilaçla korunmadık ama şimdi düşününce sanki hemen olacak sanmışız 😅 çok düşünmemek lazım ya allah bilir devam durmak yok
Ah evet biz çok beklettik sanırım şimdi birazda biz bekleyeceğiz 🙈 Siz doktor kontrolüne gittiniz mi kan değerlerinize baktırmanızda fayda var bence ☺️

Ah evet biz çok beklettik sanırım şimdi birazda biz bekleyeceğiz 🙈 Siz doktor kontrolüne gittiniz mi kan değerlerinize baktırmanızda fayda var bence ☺️
Yok gitmedik, gidersek daha çok kafaya takarız diye korkuyorum.biraz doğal sürece bırakıp olmazsa gidelim diye karar verdik, yinede bi daha ki ay gitsek mi diye düşünüyoruz

Bence doğru bir karar vermişsiniz bizde kadın doğuma henüz gitmedik zaten korunmayı sizde yeni bırakmışsınız ama eksik vitaminleriniz varsa tamamlamakta fayda var yakın sağlık ocağında sabah erkenden yapıyorlar ben gebelik düşünüyorum değerlerime baktırmak istiyorum demiştim hemen yaptılar.😌

Bence doğru bir karar vermişsiniz bizde kadın doğuma henüz gitmedik zaten korunmayı sizde yeni bırakmışsınız ama eksik vitaminleriniz varsa tamamlamakta fayda var yakın sağlık ocağında sabah erkenden yapıyorlar ben gebelik düşünüyorum değerlerime baktırmak istiyorum demiştim hemen yaptılar.😌
Olabilir aslında yapmak lazım

Ahh o ilk aylarda hemen olacak bekleyişi yok mu 😂 geriye dönebilsem kendimi sarsıp silkelen ve kendine gel öyle kolay değil derdim.
Hahahah 😂
Uzun süre korunup bu konu ile ilgili uzaktan yakından ilgim yoktu şu iki aydır okumadığım araştırmadığım şey kalmadı cidden zormuş… yumurtanın ömrü,akıntı,kuruluk,ateş vs ben hemen olur olabilir diye bekliyordum😅 Allah ne zaman kısmet ederse ne zaman gelmek isterse o zaman gelsin inşallah 🙏

hiçççç bi şey yok , ne ağrı ne sızı
geçen ay daha çoktu sanki psikolojik ya
takvime göre bugün yumurtluyorum :KK70: geç kaldık mı bilmiyorum ama yine de değerlendiricez
sizde var mı bi ş
hiçççç bi şey yok , ne ağrı ne sızı
geçen ay daha çoktu sanki psikolojik ya
takvime göre bugün yumurtluyorum :KK70: geç kaldık mı bilmiyorum ama yine de değerlendiricez
sizde var mı bi şey
Geç kaldığınızı düşünmüyorum evrene pozitif mesaj gönderiyoruz 💬 Benimde şuan yok bende iki gün önce yumurtamın çatladığını düşünüyorum takvime göre benimde bugün. Geçen ay benimde sağ kaşığımdan ayak bileğime kadar ağrılar giriyordu henüz bir şey yok 🙈

Geç kaldığınızı düşünmüyorum evrene pozitif mesaj gönderiyoruz 💬 Benimde şuan yok bende iki gün önce yumurtamın çatladığını düşünüyorum takvime göre benimde bugün. Geçen ay benimde sağ kaşığımdan ayak bileğime kadar ağrılar giriyordu henüz bir şey yok 🙈
Aynen aynen geçen ay hatta tam 8 ekimde sağ kasığımda ağrı ile uyanmıştım, tüm gün sürmüştü.herhalde demiştim bi şey oluyor.kısmet ya elimizden geleni yapıyoruz gerisi kısmet allah bilir 🙏

Herkese selam 👋
Arkadaşlar yeni üye oldum. 2 aydır bebek için çalışma yapıyoruz 3,5yıllık evliyim, geri çekilme ile korunuyorduk bu ay çok umutluyum reglim 26-27-28 gün arası değişiyor. Şuan yumurtlama dönemindeyim takvime göre ağrıları hissediyorum gün aşırı çalışmaları yapıyoruz. Normalde reglim çok ağrılı olur ilk gün ikinci günde minicik pıhtılar gelir üçüncü gün geçer 2 aydır ne Ağrı çekiyorum nede pıhtı kanımın rengi açık kırmızı ve sulu rahim kendini mi hazırlıyor acaba bilemedim 🤷‍♀️ Çok heyecanlıyım sizlerde benimle birlikte belirtilerinizi takip ederseniz beraber birbirimize moral veririz 🥲
Sonuç belli mi merak ettim :)

X