Bayram alış-verişine yalnız çıkmak olmazmış..

Bayramda hediye elbise almak gibi bir adete giriştiyseniz devamını da getirin bari, gelsin kızcağız sizinle.
Bana ters ama bana bayramlık elbise de ters geliyor.

ay evet ya.......
çocukken alınırdı bayramlık...dimi ama
şimdi koca koca olmuşusuz.....eşşekler bile cüce kalır.......şahsım adına diyorum alınmasın kimseler..:roflol:
komık geliyor..alış verişe gidiyorum.......:eek:
nereye ....:uhm:
şey yani bayramlık alcaktım da......
sadece bayramda giycem ama...-tatlicadiarzu-

Biz hep yanlız yapmıştık alışverişlerimizi ama ;isterdim gelmelerini;(gerçi teklif bile etmemiştim galibaa.:KK43:( )
Bencede gelsin ne olcak, beğendiğin şeylerde nasıl durdu filan diye sorarsın gönlü olur işte..

ay evet ya.......
çocukken alınırdı bayramlık...dimi ama
şimdi koca koca olmuşusuz.....eşşekler bile cüce kalır.......şahsım adına diyorum alınmasın kimseler..:roflol:
komık geliyor..alış verişe gidiyorum.......:eek:
nereye ....:uhm:
şey yani bayramlık alcaktım da......
sadece bayramda giycem ama...-tatlicadiarzu-

Canım sende haklısın belki ama; bu bir örf adet gelenek,
Bence bunların devam ettirilmeside güzel şeyler,herzaman kıyafet alıyoruz bitanede bayramda alsak ,yeni yeni giysek ne olur, gerçii insanın çocuğu olduktan sonra tüm bayramlıklar onların oluyor ya neyse yinede güzel bişiy bence

Bence sorun edilecek bir durum değil,
kesinlikle tek çıkılmaz diye birşey de söylenemez...
tek çıkan da var,yanına akrabalarını alan da var,
kısaca o size bağlı...
diğerine gelince kurban bayramında koç gelebilir,
bu adeti herkes yerine getirmiyor ama,
şuda var ki onu fazla dert etmeyin,
çünkü koç alınırken beni bile çağırmamıştı eşim...
benim için süpriz gibi birşey oldu...
bu tip konulara fazla takılmayın derim,bunlar işin
güzel yanları...
sevgiler...

Canım sende haklısın belki ama; bu bir örf adet gelenek,
Bence bunların devam ettirilmeside güzel şeyler,herzaman kıyafet alıyoruz bitanede bayramda alsak ,yeni yeni giysek ne olur, gerçii insanın çocuğu olduktan sonra tüm bayramlıklar onların oluyor ya neyse yinede güzel bişiy bence

canım bende kötü bir şey demedim...birazcık tebessüm olsun şaka olsun diye dedim.....
ama şuda var bu bayramlık kıyafetler çocuklar içimmiş gibi geliyor....
sanki onlara daha çok yakışıyomuş gibi...
birazda o yüzden dedim.....

bizde gelinimize aldık ....görümce olarak ben gitmedim .ne işim var kendisi giyecek kendisi alıcak abim ödüyecek ....ben ancak kalablık olcam dedim gitmedim... hatta kurbanda koçta götürecektik istemdiler....
tabiki bunlar adeteler .....
görgüler.....
bende itiraz etmedim zaten arkadaşta güzel günlerde giysin..güle güle üstünde eskisin......

zevkıne guvenıyosan al yanına ne olcakkı fıkır verırler sana..
zaten ıstedgnız zaman tek cıkarsınız ozel gunde aileden bırıde olmalı..

gelsede oluuurrr gelmesedeeeee...
ama sen dikkat et arkadaşımda ilerleyen zamanlarda aman ablamı kenara atmayalım ,aman onu eksik bırakmayalım ,aman onu almamazlık yapmayalım....diye bu liste böyle uzayıııppp gitmesin..maazallah...

bence de gelsınarkadasım ne var kı bunda

geçen gün nişanlımla dısardaydık
kayınvalıdem aradı
hal hatırdan sonra kızım kusura bakma gonul ıster kı daha baska olsun fakat maddı durumları bılıyorsun dedı, bayramlık ıcın oglumla gıdın ıkınız bı bluz alın dedı
ben sok oldum
bırıncısı ınanın bole bı talebım yoktu
ıkıncısı borcları falan yok yanı durumlarda bırsey soz konusu degıl
ucuncusu kıayfet alın flaan demedı sadece bluz dedı
ben dondum kaldım
kırmamak ıcın hımmmmmm tamam anne alırız dedım
sonradan dusundum dusundum cıkamadım işin içinden
bluz ne demek ya
ben alırım elım ayagım tutuyo cok sukur de ne yanı altımı ben alacam bluzu onlar mı
ınanın kafam cok karısık
nısanlıma madem durumunuz ıyı degıl hıc zahmet etmeyın bunca yıldır oldugu gıbı bu bayramda ben alırım dedım olmaz dıyor olesıne demıstır dıyor
bılemıyorum......
ne yapmam lazım? kafam karısık

biz bayram alış verişine eşimle yalnız gitmiştik hiç kimse sorun etmedi yada bana öyle geldi bilmiyorum ama benim için no problem:)ben zaten kimsenin gelmesini istemiyordum.:umursamaz::dilcikar:

Cıksss ben istemem..
Nişan,düğün alışverişinde de istemem..
Ayrıca bayramlık elbise de istemem..
Onlar çok istiyorlarsa; yüzük,küpe gibim ufak tefek hediyeler getirebilirler..opuyorumnanaktan

kocacım beni bayram alışverişine çıkarmamıştı...:mymeka:
dolayısıyla peşimize kim takılır, kim takılmaz dert edememiştim ben...buyrunnnnnnnnn
hem zaten bir kurban bayramı bekar, bir ramazan bayramı evliydim...
kısmet değilmiş... napalım..:sm_confused:

bence de gelsınarkadasım ne var kı bunda

geçen gün nişanlımla dısardaydık
kayınvalıdem aradı
hal hatırdan sonra kızım kusura bakma gonul ıster kı daha baska olsun fakat maddı durumları bılıyorsun dedı, bayramlık ıcın oglumla gıdın ıkınız bı bluz alın dedı
ben sok oldum
bırıncısı ınanın bole bı talebım yoktu
ıkıncısı borcları falan yok yanı durumlarda bırsey soz konusu degıl
ucuncusu kıayfet alın flaan demedı sadece bluz dedı
ben dondum kaldım
kırmamak ıcın hımmmmmm tamam anne alırız dedım
sonradan dusundum dusundum cıkamadım işin içinden
bluz ne demek ya
ben alırım elım ayagım tutuyo cok sukur de ne yanı altımı ben alacam bluzu onlar mı
ınanın kafam cok karısık
nısanlıma madem durumunuz ıyı degıl hıc zahmet etmeyın bunca yıldır oldugu gıbı bu bayramda ben alırım dedım olmaz dıyor olesıne demıstır dıyor
bılemıyorum......
ne yapmam lazım? kafam karısık
bismillah , ben olsam kesinlikle bir şey almam alınanıda kabul etmem.
Ne ayıp bir şey , kimsenin böyle bir talebi yok, illaki alacaksın diyen yok
ama gönlünden geçtiyse gücü yettiğince bir hediye alır bayramlaşmaya gidildiğince çam sakızı - çoban armağanı deyip verilir.
Mühim olan gönül almak

bismillah , ben olsam kesinlikle bir şey almam alınanıda kabul etmem.
Ne ayıp bir şey , kimsenin böyle bir talebi yok, illaki alacaksın diyen yok
ama gönlünden geçtiyse gücü yettiğince bir hediye alır bayramlaşmaya gidildiğince çam sakızı - çoban armağanı deyip verilir.
Mühim olan gönül almak

of arkadasım ınan ıkı arada bır derede kaldım
kımseden bole bı talebım olmadı kı
ıstemıyorum dıye dırettım bu sefer nısanlım sacmalama ıstedıgını alcaz tam takım dıyor
ama ıyı de ben ıstemıyorum kı
:1no2:

klasik bayarm muhabbetleri ..elbette erkek tarafina dusen gelin kiza almaktir ...bundada aileler gelicekse veya gelmicekte kararlastirili r..gelmek isteyen gelsin elbte ....biz nisanda yanliz yapmistik ama dugunde valideler gelmisti ....bi sikintida olmadi

of arkadasım ınan ıkı arada bır derede kaldım
kımseden bole bı talebım olmadı kı
ıstemıyorum dıye dırettım bu sefer nısanlım sacmalama ıstedıgını alcaz tam takım dıyor
ama ıyı de ben ıstemıyorum kı
:1no2:
hayır şimdi nişanlını kırmayıp almış olsan yine lafı olur , bak bak biz ona durum mğsait değil dedik ama hanım donattı kendisini diye kaydirigubbakcemile3
harbiden iki ucu şeyli değnek. alsan kendi içinde huzursuz olursun , almasan nişanlın bozulur.
Yada sen kayınvalidenin dediği gibi usulen bir bluz al ve giyme :jeyyar:

X