Bayram alış-verişine yalnız çıkmak olmazmış..

He he bizde hiç öyle bir şey olmadı,nişanlım-şimdiki kocem olur kendisi-bütün alışverişimi tek başıma yapayım,onu yormayayım diye bana ayrı bir kredi kartı verdi,kendi başıma dal gibi gezdim :gitme:
Hala da öyle,giydiği çoraplar ve gömlekler hiç eskimiyor sanıyor,oysa hatun hala tam gaz alışverişte eksik gideriyordur :bbo:

Biz bayramlara denk gelmedik..Ne bayramlık ne de boynuzu altunlu koççç....:sinifsinif::sinifsinif:

Tam şimdi alçacık alçacık damlar..sözü yerini buluyor...kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

bende nişanlıydım o iki bayramda da.. ama istemedim bayramlık alınmasını o yüzden çıkmadık...
bende sırf bu hep beraber çıkmalar yüzünden istemedim. zaten annem alır bana her bayram bayramlığımı bu son bayram yine annem alsın evlenince çok alırsın demiştim..

nişanlı iken tüm alışverişlere genelde hep beraber çıkılır...
ama biz bir tek nişan bohçasında hep beraber çıktık. diğer mobilya gelinlik hep eşimle beraber gezdik alırken yanımızda annelerimizi götürdük bunları aldık diyip ödemeler yapıldı...

Ohhh ne güzel aldırın koçları bakalım, benimki de bana nişanda kol saati almıştı. delikafadulden şimdiki kafam olsa canına ot tıkardım kafamçokkarıştı

kızlaar dün gece konuştuk koç yerine bana ütüde alablir.dediki hem sen ihtiyacını gidermiş olursun...hemde ben zorlanmamış olurum takst taksit ödeyip ...ssevdim bu fikri ütüler pahalı zaten şöle ıısınden phılıps aldırcam... kaydirigubbakcemile3

anladım sımdı..zaten gelene gelme dıyemzsın yuzyuze bakacaksın sonra....

canm ileride sorun olacağına 1 2 saatlik alışveriş ne sürecek bırak gelsin kim geliyosa...ileride nişanlınla yine başbşa çıkarsın gelirsin...bi byüğün gelsin hem fikrini sorarsın....benm bayram alışverişindekaynvalidem kayınbabam hepberaber gittik hiçde rahatsız olmadım alışverişten sonra ayrıldık onlardan sonra biz başbaşa gezdik olduda bitti maşallah ...........:)))))

ne bayram alısverısı ne hedıye ne bişey gördük
dahası düğün alışverişi ucuza gelsin diye kendi memleketlerine alışverişe çağırdılar
nerde kıytırık dükkan magaza varsa hepsine soktular
oraya gittiiğimizde kaynanam hiç unutmam kahkaha atarak şöyle demişti:
"burada gelinler çok şanslı ooo gelin kaynanaya geldi mi hediyeler bitmez
misafir gezmeye gittiğ her evden bir hediye verirlir adettendir donatılır giydirilir"
sonra ne mi oldu kendi söyledi kendi güldü ben de hava aldım
hayır zaten benim ne adetlerinden haberim vardı ne de onlardan hediye diye beklentim
napmak istedi açıkcası ben de anlamadım:uhm:

hiç sevmem bu çarşı pazar alışveriş adetlerini
peşine çoluk çocuk takarlar bir de büyük lütuf ikramda bulunuyormuş gibi
hayır gönül yapmaksa maksat ne gerek var tantanaya reklama kalabalıga
eh işte dostlar alısverıste görsün hesabı
erkerkler de bayılır zaten anam bacım görsün gelsin muhabettlerine ne hikmetse:dilcikar:

Adetler işimize gelince uygulayalım, gelmeyince istemiyorum...
Üzgünüm ama bayram alışverişi bayramda koç alma falan gibi adetler yabnıonda peşinize birilerini takmayı da getiriyor.. Bayram alışverişine çıkılacak adettir deyip, ama yanıma görümce kaynana gelmesin demek sence de riyakarlık olmuyormu...
Adetlere çok bağlıysanız görümcenizin sizinle alışverişe gelmesini çok doğal hatta gerekli olarak görmeniz gerekirdi.. Yok ben adetlere bağlı değilim istemem yancebime koy gibi oluyor sizin tavrınız...
Nişan alışverişine geldi yardımcı oldu diyorsun, ama tavırları cahilce diyorsun. tavırlarının alışverişle ne alakası varkki.. Onlar senin gönlünü yapmak için seni alışverişe çıkarıyorlar, ne olur sende görümcenin gönlünü yapıp alışverişe beraber çıksan...
Ben anlamıyorum gerçekten anlamıyorum bu kaynana görümce düüşmanlığını... Hayır brnde gelinim.. Hemde çok eski değil 2 yıllık. görümcem var... Eğitim olarak da ekonomik oalrak da sosyal olarak da benden çooook farklılar, evet cahilce tavırları konuşmaları oluyor bazan ama bana ne.. ben 3ünü de çok severim, insan ötesi iyi insanlar... ellerinden geleni yaparlar beni mutlu etmek için

bayramda bile alışveriş yapıp hediye alıyolar ve sen görümcem gelsin mi gelmesin mi diyorsun.
ya ben gibi 3 senede bayrams eyran nişan söz düğün dahil bi kere bile bırak çarşıya gitmeyi allahın kuru bi çorabını görmemiş olsaydın needersin. boşver gelsin. fikir alışverişi olur

bayramda bile alışveriş yapıp hediye alıyolar ve sen görümcem gelsin mi gelmesin mi diyorsun.
ya ben gibi 3 senede bayrams eyran nişan söz düğün dahil bi kere bile bırak çarşıya gitmeyi allahın kuru bi çorabını görmemiş olsaydın needersin. boşver gelsin. fikir alışverişi olur

vereliniortak mirmirmirmir

X