Bayram bayram eşimle kavgamız

Boş laflar derken? Neden boş laf dediniz. Sizin bir üzüntüden çıkma haliniz 2 saniye mi sürüyor?
Evet bir konuda taviz verip bir konuda vermemek olmuyor ama her konuda taviz vermesem hayat iyice cehenneme dönecek. Taviz versem her konuda be. Bir yerde kendim için yaşamadıgım için bir noktafa patlıyorum. Öle işte anlatabilmişimdir umarım.
Tabi ki iki saniye sürmüyor ama ben gelmem çocuğu al git deyip sonradan ben gidecektim zaten demek boş laf bana göre. Bekle toparlayayım kendimi gidelim deseydiniz o zaman.

Hayatınız cehennem gibi o belli zaten ama bu cehennemden çıkmaya istekli değilsiniz çocuk sahibi bile olmuşsunuz. E suyuna gideceksiniz o zaman var mı çareniz. O kadar insana en önemlisi çocuğunuza saçma sapan bir gün yaşatmışsınız eşinizle ek birliğiyle

Bu kişilikteki insanları yenmenin tek yolu o sizi ne kadar ezmeye çalışıyorsa sizin kendinizi ezdirmeyip hatta onu 2 katı ezip belki de aşağılamanız. Bir süre sonra sizi ezemez ve saygı duymaya başlar hale gelir ama o noktadan sonra ortada ne kadar saygı ve sevgi dolu bir ilişki kalır orası meçhul...

Bu kişilikteki insanları yenmenin tek yolu o sizi ne kadar ezmeye çalışıyorsa sizin kendinizi ezdirmeyip hatta onu 2 katı ezip belki de aşağılamanız. Bir süre sonra sizi ezemez ve saygı duymaya başlar hale gelir ama o noktadan sonra ortada ne kadar saygı ve sevgi dolu bir ilişki kalır orası meçhul...
Ben bunu yapacak karakterde bir insan değilim. Eşim de olsa çocugum da olsa o farklı bir bireydir. Benim zevkime göre giyinsin istemem nasıl mutlu olacaksa oyle giyinsin. Neyi yerken yaparken mutluysa öyle olsun. Ben bu konularda böyle düşünürken herşeye müdahil bir erkekle evlenmişim işte.

Ben dediginizi eski esime karsi denedim o da ayni böyleyi daha beter. En son ailemle iliskime bile karisinca dik durmaya karar verdim ve asla taviz vermedim geri adim atmadim. Alti sene kendimden ödün verdim evlilik yürüsün diye ailem konusunda dik durunca geri adim atmayinca bosanmayi tercih etti beyefendi. O kadar sene yaranamamisim demek ki.

Benim bildiğim ve gördüğüm,erkekler işsiz kaldığı dönemlerde,yani evde oturduğu dönemlerde,ev işlerine ev düzenine,ona buna,daha önce karışmadığı şeylere karışırlar.
Issizlikten. Boşluktan. Kızmamak lazım onlara.En cok git kahvede oyun oyna falan diye gönderilir evden.
Sizin esinize je yapılır ne söylenir bilemedim. Cok abartı geldi bana.
Bir es olarak,hayatım bu ruju sil pembe renk sür diyebilir. Cok dikkat cekmis ve ya bu renk sana gitmemis diyebilir. Bu ayrı birşey. Sizinki cok farklı bie boyut.
Sanki sizi kendi kafasındaki profile uydurmaya çalışıp, üzerinizde egemenlik kurmaya çalışıyor gibi geldi bana. Sanki siz cocuksunuz. Kaldi ki cocuga da boyle yapılmaz yani. Saka gibi

Ayrıca eşinize obsesif falan demeyin. Belki de evet öyledir ama emin olun,ben ülkemizdeki pek cok kisinin obsesif olduğunu ,ancak bunun farkinda olmadığını ya da hayat kalitesini düşürecek boyutta olmadığı için doktora gitmediğini düşünüyorum
Çevrenize,kocanıza,annenize,cocugunuza,ablaniza abinize bir bakın

Kimide kapıyı kapalı tutma takıntısı vardır. Kapat o kapıyı der. Kapatmazsan rahatsiz olur kalkar kendisi kapatır.
Kimisi bir eşyasını sürekli ayni yere koyar,farkli yere konuldugunda rahatsiz olur ve hic usenmeden yerini tekrar değiştirir

Kimisi ondan bundan huylanıp surekli dusa girer.

Kimisi evi temiz olsa bile rahat edemez bir daha temizler.
Kimisinde simetri takıntısı vardir. Ya onu duzeltsene vs der

Bence bizim ulkemizee obsesiflik yuzde 70 lerden fazla ama hayat kalitemizi etkilemediği için doktors gitmeyi düşünmüyoruz gerek görmüyoruz
Esiniz obsesiften ziyade kisilik bozukluğu olan birisi bence.

Siz de pasif agresif davranislar sergiliyorsunuz. Dikkat edin. Cevap vermeyerek. Susarak küserek banyoya kitleyerek kendinizi. Karşınızdaki insana şiddet uyguluyordunuz. Sizinde kendinize çeki duzen vermeniz lazım. Onun harici esiniz hatalı. Bir insanin uzerine bu kadar varılmaz.

Ayrıca eşinize obsesif falan demeyin. Belki de evet öyledir ama emin olun,ben ülkemizdeki pek cok kisinin obsesif olduğunu ,ancak bunun farkinda olmadığını ya da hayat kalitesini düşürecek boyutta olmadığı için doktora gitmediğini düşünüyorum
Çevrenize,kocanıza,annenize,cocugunuza,ablaniza abinize bir bakın

Kimide kapıyı kapalı tutma takıntısı vardır. Kapat o kapıyı der. Kapatmazsan rahatsiz olur kalkar kendisi kapatır.
Kimisi bir eşyasını sürekli ayni yere koyar,farkli yere konuldugunda rahatsiz olur ve hic usenmeden yerini tekrar değiştirir

Kimisi ondan bundan huylanıp surekli dusa girer.

Kimisi evi temiz olsa bile rahat edemez bir daha temizler.
Kimisinde simetri takıntısı vardir. Ya onu duzeltsene vs der

Bence bizim ulkemizee obsesiflik yuzde 70 lerden fazla ama hayat kalitemizi etkilemediği için doktors gitmeyi düşünmüyoruz gerek görmüyoruz
Esiniz obsesiften ziyade kisilik bozukluğu olan birisi bence.

Siz de pasif agresif davranislar sergiliyorsunuz. Dikkat edin. Cevap vermeyerek. Susarak küserek banyoya kitleyerek kendinizi. Karşınızdaki insana şiddet uyguluyordunuz. Sizinde kendinize çeki duzen vermeniz lazım. Onun harici esiniz hatalı. Bir insanin uzerine bu kadar varılmaz.
Konu sahibi kendini daha iyi bilir ama ben küsmesini ve susmasini artik bu davranislariyla basedememesine bagliyorum. Bende her yolu denedim tatli dille söylemeyi gel oturup konusalim uzlasalim demeyi ama karsida ki degismeyince tek yol olarak susmayi ve küsmeyi görüyorsun belki o sekilde anlar diye.

Konu sahibi kendini daha iyi bilir ama ben küsmesini ve susmasini artik bu davranislariyla basedememesine bagliyorum. Bende her yolu denedim tatli dille söylemeyi gel oturup konusalim uzlasalim demeyi ama karsida ki degismeyince tek yol olarak susmayi ve küsmeyi görüyorsun belki o sekilde anlar diye.
Siz benim derdimi benden iyi anladınız. Aynen o şekilde.
Eşimin derdi de konrtol hastalığı. Beni herşekilde kontrol etmek istiyor. Doğru adı bu olsa gerek. Obsesif diye ben teshis koymadım psikologu koydu

Konu sahibi bu yorumu dikkate alır mısın. Benim gittiğim terapistte bu şekilde yonlendirmisti. Seni yönetmeye çalışıp baskı kuruyorsa karşılığını verip dediğini yapmayacaksın ve tepki vereceksin. Bunu da tepki verip bitirmiceksin yani geri adım atmayacaksın. Hep alanını koruyacaksin

Konu sahibi bu yorumu dikkate alır mısın. Benim gittiğim terapistte bu şekilde yonlendirmisti. Seni yönetmeye çalışıp baskı kuruyorsa karşılığını verip dediğini yapmayacaksın ve tepki vereceksin. Bunu da tepki verip bitirmiceksin yani geri adım atmayacaksın. Hep alanını koruyacaksin
Bunu hiçbir zaman tam olarak denememiştim. Bir şeyde karsı koysam diğerinde duramıyorum. Madem terapist söyledi dikkate alayım. Her ne kadar kişiliğime ters gelse de deneyeceğim

Zaten bisey diyim mi. Gel oturup konusalim dan anlamıyor bu erkek cinsi. Haksiz miyim? Onlara gore bu cene yapmak veya uzatmak oluyor. Kusmek yinede iyi degil bence çünkü eger devam edilise kusme olayı karsi taraf kendini degersiz,iplenmeyen birisi olarak hissedip daha da uzaklaşabilir ya da daha da agresiflesebilir. Bu insan psikolojisidir. Konu sahibi cok haklı. Esi cok zor bir insan belli.

Bunu hiçbir zaman tam olarak denememiştim. Bir şeyde karsı koysam diğerinde duramıyorum. Madem terapist söyledi dikkate alayım. Her ne kadar kişiliğime ters gelse de deneyeceğim
Cnm tabiki bu öneriler kişiye özeldir ama genel anlamda baskı yapıp dediğini illa yaptırmak isteyen birine karşı bunu önermişti. O davranışının kafasını eziceksin dedi hatta alttan almayacaksın yoksa giderek katlanarak artar dedi

X