Bayram Gelmiş Neyime!......

ferhunde06

Guru
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2009
476
4
Sevdiğin birini kaybedince onun özlemi yakıyormuş insanı.Bunu yaşayarak anladım maalesef..Annesiz geçecek olan ilk bayramım..Sabah gözümü açar açmaz kahvaltıdan sonra geliyoruz anne diyerek onun bizi camlarda beklemesine engel olmak için arardım..Dışarı bakıp bakıp nerde benim çocuklarım diye beklemesin geleceğim saati bilsin isterdim...Yaprak sarmasını böreğini tatlısını yapardı biz gelmeden..(Son 2 sene hariç çünkü tuvalete bile birinin yardımıyla gidiyordu)
Bizleri camda gördüğündeki sevincini, o kimselerde bulamadığım kokusunu, o tertemiz ellerini, bize devamlı bişiler yedirme çabasını, biz giderkenki hüznünü özledim..İçimde dağlar büyüklüğünde acılar birikti..Kimseyle paylaşamıyorum...
Şimdi gidiyoruz ev boş, camda kimse yok, mutfak boş, yattığı yatağı boş, kokusu yok, dolapta kıyafetleri yok,terliği duruyo,dolapların içinde ilaçları yok, kızım banada parfüm sık diyen annem yoooookkkkk...Koca ev bomboş çünkü annem yok....
Bayramlardan, anneler gününden nefret ediyorum artık...Neden anne lafı geçince gözlerim doluyo, neden bu satırları yazarken gözyaşlarına boğuluyorum...
Bu çektiğim acının bir ilacı yokmu...Yokluğu ne kadarda zormuş Allahım...Annesini kaybetmeyenler beni anlamıyo...Bende kimseyi sıkmamak için açmıyorum hep içimde biriktiriyorum fırtınaları...Sonrada böyle sağanak olup yağıyorum işte...
O mezarda yatan benim annemmi neden kabullenemiyorum hala....6 ay olmuş ama neden ben hala ilk günki acıyı çekiyorum...Neden geceleri yatağımda yastığa kapanıp ağlıyorum...Eskiden duygusal şarkılarda ağlamazdım şimdi neden dinlerken kahroluyorum.......Neden neden neden?????
İçimde biriktirdiklerimi paylaştım kızlar yoksa delircem artık inanın...Sizleri üzdüysem affedin.... senağlama

başın sağolsun canım.acın gerçekten çok büyük ve ne desek bunu hafifletmeyecek.bu acıyı aradan geçen zamanda hafifletmiyor.benim annem hayatta ama yazdığın acıları bende babam için yaşıyorum.her bayramda gittiğimde onun merdivende bizi beklediğini umut ediyorum ama yok.yok yok.allah sana sağlık ve sabır versin canım

Başınız sağolsun arkadaşım...
tabiki içinizde sakladıklarınızı,anlatacaksınız ki,
paylaşıp,biraz da olsa rahatlamak için...
Allah sabır versin ,başka ne denilir ki...

başınız sağolsun, allah annenize rahmet eylesin size de sabırlar versin.
eminim yaşamadığım için acınızı anlamam çok mümkün değil. allah yaşamayanlara içinde bana da yaşatmasın inşallah...
anladığım kadarıyla anneniz son iki senedir rahatsızmış, beki acı da çekiyordu. en azından bununla teselli edin kendinizi, en azından acıları dindi artık canı yanmıyor diye düşünün. allah sabrınıza sabır katsın.

bayramlar annesi ve babasını kaybedenler için işkenceden başka bişe olmuyor. her bayramı ağlayarak geçiriyorum ve yine bayram geliyor:KK43:((( nedenini bilmiyorum normal günlerdede insan çok üzülüyor ama bayramda çok farklı bi duygu oluyor. misafirler geliyo yanlarında babaları onlar baba deyip muhabbet ettikçe benim içimden bişeyler kopuyor:KK43:(( allah anneme uzun ömürler versin

bu bayrama babamın kanser olduğu haberini alarak giriyoruz. belki birlikte son bayramımız. tek duam acı çekemsin. kayıp çok büyük olacak ama acı çekmesini, mum gibi günden güne eridiğini görmek çok ağır geliyor :KK43:

Sevdiğin birini kaybedince onun özlemi yakıyormuş insanı.Bunu yaşayarak anladım maalesef..Annesiz geçecek olan ilk bayramım..Sabah gözümü açar açmaz kahvaltıdan sonra geliyoruz anne diyerek onun bizi camlarda beklemesine engel olmak için arardım..Dışarı bakıp bakıp nerde benim çocuklarım diye beklemesin geleceğim saati bilsin isterdim...Yaprak sarmasını böreğini tatlısını yapardı biz gelmeden..(Son 2 sene hariç çünkü tuvalete bile birinin yardımıyla gidiyordu)
Bizleri camda gördüğündeki sevincini, o kimselerde bulamadığım kokusunu, o tertemiz ellerini, bize devamlı bişiler yedirme çabasını, biz giderkenki hüznünü özledim..İçimde dağlar büyüklüğünde acılar birikti..Kimseyle paylaşamıyorum...
Şimdi gidiyoruz ev boş, camda kimse yok, mutfak boş, yattığı yatağı boş, kokusu yok, dolapta kıyafetleri yok,terliği duruyo,dolapların içinde ilaçları yok, kızım banada parfüm sık diyen annem yoooookkkkk...Koca ev bomboş çünkü annem yok....
Bayramlardan, anneler gününden nefret ediyorum artık...Neden anne lafı geçince gözlerim doluyo, neden bu satırları yazarken gözyaşlarına boğuluyorum...
Bu çektiğim acının bir ilacı yokmu...Yokluğu ne kadarda zormuş Allahım...Annesini kaybetmeyenler beni anlamıyo...Bende kimseyi sıkmamak için açmıyorum hep içimde biriktiriyorum fırtınaları...Sonrada böyle sağanak olup yağıyorum işte...
O mezarda yatan benim annemmi neden kabullenemiyorum hala....6 ay olmuş ama neden ben hala ilk günki acıyı çekiyorum...Neden geceleri yatağımda yastığa kapanıp ağlıyorum...Eskiden duygusal şarkılarda ağlamazdım şimdi neden dinlerken kahroluyorum.......Neden neden neden?????
İçimde biriktirdiklerimi paylaştım kızlar yoksa delircem artık inanın...Sizleri üzdüysem affedin.... senağlama

canm öyle kolay atlacak bi dert değilki ben 2 sene oldu hala ağlıyorum biri yanımda baba dese burnum sızlıyo. yeğenlerim babalarıyla kucaklaşıyolar benim içim eriyo.

Off ağlattın beni bee...
Artık bizim içinde bayramlar bayram değil, tek sevincim tatil olması...Biz 9 yıldır böyleyiz artık bayramın gelişi beni mutlu etmiyor... Bu bayramda dayımsız ilk bayramımız olacak düşündükçe boğazım düğümleniyor...Bu bayramda nasıl geçecek bilmem...
Ya şehitlerimiz, ya sele kapılanların aileleri onlar ne yapacak, Allahım çok zor yaa sen sabırlar ve rabbim...

başınız sağolsun, Rabbim sabır versin inşallah
dayanılması zor bir acı, hiç bitmiyorki malesef
ama zaman geçtikçe siz farkına bile varmadan hayat sizi içine alacak
ama biraz zaman
ben babamı kaybettiğimde 1 yıl hayatla iletişimimi kesmiştim resmen

bizde 7 yıldır babamsız giriyoruz her bayrama
özellikle bu günlerde insan daha bi başka kötü oluyor
ne zaman tam bir aile görsem hep içim cız etmiştir,
babalar gününü hatırlamak bile istemem hiç

offf ağlıcam şimdi valla
zaten bugün çok kötü bir günümdeyim

başınız sağolsun, Rabbim sabır versin inşallah
dayanılması zor bir acı, hiç bitmiyorki malesef
ama zaman geçtikçe siz farkına bile varmadan hayat sizi içine alacak
ama biraz zaman
ben babamı kaybettiğimde 1 yıl hayatla iletişimimi kesmiştim resmen

bizde 7 yıldır babamsız giriyoruz her bayrama
özellikle bu günlerde insan daha bi başka kötü oluyor
ne zaman tam bir aile görsem hep içim cız etmiştir,
babalar gününü hatırlamak bile istemem hiç

offf ağlıcam şimdi valla
zaten bugün çok kötü bir günümdeyim

canım kankam üzülme....
benimde babamsız 1.5 yılım olacakkkk :KK43:(((((((((((((herzman acısı dahada artan şiddetlenen bir acı.bayram sabahı elini opmek yok şakalaşamk yok hiçbirsey yok...doldu gözlerim yine... :KK43:(((((((((((((allah hepimize sabırlar versin vermese zaten yaşanmazdı....
arkadasın dediği gibi bayram gelmiş neyime kan damlar yüreğimeee:KK43:(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

Başın sağolsun bitanem Allah Anneciğinin mekanını cennet eylesin. Allah sabır versin canım

başın saolsunn canım yaa gözlerimdeki yaşlardann göremiyorum ekranıı son zamanlarda hep acı haberlerr hep gözyaşı alalhım kimseye yaşatmasın bu acıyı düşmanıma bile vermesinn. mekanınıı cennet etsin anacınınn allahım sabırlık versin genride kalanlara

Allah sabır versin senağlama
başınız sağolsun :çok üzgünüm:

canım kankam üzülme....
benimde babamsız 1.5 yılım olacakkkk :KK43:(((((((((((((herzman acısı dahada artan şiddetlenen bir acı.bayram sabahı elini opmek yok şakalaşamk yok hiçbirsey yok...doldu gözlerim yine... :KK43:(((((((((((((allah hepimize sabırlar versin vermese zaten yaşanmazdı....
arkadasın dediği gibi bayram gelmiş neyime kan damlar yüreğimeee:KK43:(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

mafoldumbenmafoldumbenmafoldumbenmafoldumben

başın sağolsun canım.acın gerçekten çok büyük ve ne desek bunu hafifletmeyecek.bu acıyı aradan geçen zamanda hafifletmiyor.benim annem hayatta ama yazdığın acıları bende babam için yaşıyorum.her bayramda gittiğimde onun merdivende bizi beklediğini umut ediyorum ama yok.yok yok.allah sana sağlık ve sabır versin canım

Canım benim Allah sanada sabır versin babanın mekanı cennet olsun...Keşke senin babana duyduğun sevgiyi bende babama karşı duyabilseydim..Yada annem öldü ama babam var diye kendimi teselli edebilseydim..Allah günah yazmasın ama babamı sevmiyorum..Çünkü zamanında anneme kardeşlerime ve bana çok eziyet etti..Annem babamın enkazıydı...Çok çektirdi bizlere çook..Halada çektiriyor..Annemin mezarına gittiğimde anneme diyorumki Anneciğim inan o yattığın yer babamın evinden bin kat daha iyidir kurtuldun annecim kurtuldun..Bunları söylemek o kadar zorki...Burda yazılanları okuyorum babası hasta veya ölmüş olanların babalarına karşı olan özlem ve sevgilerini nasıl imreniyorum bir bilsen..Ben baba sevgisini hiç tatmadımki...... senağlama

bu bayrama babamın kanser olduğu haberini alarak giriyoruz. belki birlikte son bayramımız. tek duam acı çekemsin. kayıp çok büyük olacak ama acı çekmesini, mum gibi günden güne eridiğini görmek çok ağır geliyor :KK43:

Canım çok çok geçmiş olsun..Kanser illeti eskiden tedavisi daha düşük sonuçlar veren bir hastalıktı ama şimdi öle değil.Tıp o kadar ilerlediki tv de bile görüyoruz kanseri yendim diyen bir sürü insan var artık..Nolur moralini yüksek tut kendini üzme sizlerin üzüldüğünü gördükçe baban daha kötü olur.Dilerim sağlığına kavuşur..Allah sizleri hiiç ayırmasın.. :1hug:

basın sagolsun canım ..inan aglayarak yazıyorum ..

annem ıcın aglıyorum ben de..offff mafoldumben

arsivist kullanıcısından alıntı

biz de dayımın kanser haberını aldık ..ınsallah atlatıcaklar..

ahhh annem nasıl dayanıyorsun sen bu acılara ,ve ben yokum yanında yokum mafoldumben

çok özledimmmmmm..

Son düzenleme:
Allah sabırlar versin.. bir an bile kendimi yerine koysam dayanamıyorum..

dayanılmaz bir acı olsa gerek..

Mekanı cennet olsun canım benim ötelerde kavuşursunuz inş..

X