Bayramda büyüklerin yanına eli boş gidilir mi?

hoscakal

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2008
1.531
104
Kizlar,

demin esim ile atistik biraz..! Bu birlikte gecirecegimiz ilk Bayram olacak ve dedim ki: "Gidecegimiz yerleri söyle, bende ona göre cikolata alayim..!"

Önce cit yok..sonra bir iki yer söyledi ama benim duyduklarima göre baya bir gidilecek yer var...sonra dedim, ya tam bi sayi versene...sonra eksik ciktimi ugrasiriz..!

Sonra kizdi ve "Götürmeyelim, ne olacak ki sanki!" dedi..!

Banada sinir geldi o an ve "Aaaaaaa, öylemi...tamam, bu cok iyi..bana uyar..!!" dedim...! Simd dedigimin arkasindayim ve cikolata konusunda ilgilenmeyecegim...!

Esim ile su ara biraz maddi sikinti yasiyoruz...sanirim onun etkisinde! :1no2: Neticede gidecegimiz yerler kendi akrabalari ama gitme meyillisi degil pek..sirf Bayram diye gidecegiz zaten!

Bilmiyorum kizlar, ne yapmaliyim??? kafamçokkarıştı

illa giderken bisemi goturmek lazim,alabiliyosan al ama alamiyacsan bi mecburiyeti yokki,,
onemli olan ziyaret,hatirlamak,bayrami muhabbetle gecirmek,,,bunun icin tartismaya degermi,,,,,,,

Sagolun kizlar..ne bilim, ben bekarken hep ufakta olsa bir cikolata götürürdüm gittigim yere...simdide hani, yeni evliyiz..belki ayip kacar diye düsündüm..!

Ya, o denli tartismadik...atistik karsilikli ve gecti bitti...küslük filan yok yani..kaydirigubbakcemile3

Bende birsey götürmeyecegim o zaman...isimede gelmiyor degil yani...kaydirigubbakcemile5

gerek yok canım bence ,hangı bırıne goturcen kı ..oo kac para eder ..akannehir

hee ekonomıye cikolata alarak can vemrek ısıtoyrsan orası ayrı :eek:

gerek yok canım bence ,hangı bırıne goturcen kı ..oo kac para eder ..akannehir

hee ekonomıye cikolata alarak can vemrek ısıtoyrsan orası ayrı :eek:

Aslinda haklisin..Haha....:lepi: ekonomiye´de baska bir zaman can veririz artik...naniknanik

bizimde ilk bayramımız. ama asla maddiyata dayalı şeylerde diretmem eşime. çünkü o kazanıyor. ve nereye ne ödeniyor evde ki gelir gider sorarak onu kasmak üzmek istemem.
ben sadece birkez derim. cevapsız gelirse devamını getirmem. o da bu huyumu bilir. evleneli 3 ay doldu asla ne birşey al bana demişimdir ne de para isteyip diretmişimdir. evlillik rayına oturuncaya kadar biraz daha sabırlı olunmalı.
ben geçenlerde bim e çok uygun fiyatlara güzel çikolatalar gelmiş bir kaç yere giderken götürelim mi dedim. tabi bakarız dedi... ikinciye demem....

bizlerde adet büyüklere giderken ufak tefek hediyeler götürmektir.illa çukulata olması gerekmiyor ama
ben anneme ayrı babama ayrı bir hediye alırım.(bu bir çift çorapta olabilir,bir gömlekte)aynı şekilde eşimin ailesinede bazen tatlı bazen kişisel hediyeler götürüyoruz.
ayrıca eşimin yaşlı bir babaannesi vardı.ona da çok sevdiği için badem ezmesi alırdık.(Allah rahmet etsin)
yani maksat büyüklerimizi sevindirmek,yoksa onlar bizden birşey beklemiyorlar.

maddi durumunuz iyi değilse bile sadece sizin ailenize ve onun ailesine birşey götürün bence hoş bir davranış olacaktır.bütün akrabalara götürmek şart değil.

bizimde ilk bayramımız. ama asla maddiyata dayalı şeylerde diretmem eşime. çünkü o kazanıyor. ve nereye ne ödeniyor evde ki gelir gider sorarak onu kasmak üzmek istemem.
ben sadece birkez derim. cevapsız gelirse devamını getirmem. o da bu huyumu bilir. evleneli 3 ay doldu asla ne birşey al bana demişimdir ne de para isteyip diretmişimdir. evlillik rayına oturuncaya kadar biraz daha sabırlı olunmalı.
ben geçenlerde bim e çok uygun fiyatlara güzel çikolatalar gelmiş bir kaç yere giderken götürelim mi dedim. tabi bakarız dedi... ikinciye demem....

Canım yeni evli olduğun için bu sabrı gösteriyorsun bizde öyleydik zaman geçince ikinci üçüncü kez söyleyeceğin çok şey çıkacak karşına..
söylemek istemesende söylettiriyorlarr:eek:lmaz:
İnşallah sabrın uzun sürer arkadaşım...

Canim, burada konu benim esim ile tartisip tartismamam degil ki....Mevzu, eli bos gidilirmi üzerine kuruldu..! Bende esimden durmadan birseyler talep etmiyorum tabiki...sanki beni yargilar gibi algiladim..aciklik verme ihtiyaci duydum..! Konu sapmasin lütfen!

Son düzenleme:
Bu arada cvp yazmayı unutmuşum...

Benim gördüğüm,bildiğim büyüklerin yanına giderken şeker bayramında çikolata vs. götürülür.
Geçenlerde markette gördümm 4 ytl ye güzel kutu çikolatalar bile var belli markaların..
5 aileye götürseniz 20 ytl...
Tabi bu sizi sıkıntıya sokacaksa almazsınız,kimsede bunun için kırılmaz herhalde...

biz ilk bayramda sadce annemgile ve kaynanmgile götrmüştk o kadr bi daha da yok

hoscakal.)
boş gıdılmeme taraftarıyım(dım)
gel gorkı benım eşimde pek onem vermez elını kolunu sallaya sallaya gıderdı..
ılk yıllar buyuklerımıze goturmeye calışırdım..
sonra sonra tencere kapakmı olduk ne..
şimdı ıstesemde goturemem evde cunku..

Bu arada cvp yazmayı unutmuşum...

Benim gördüğüm,bildiğim büyüklerin yanına giderken şeker bayramında çikolata vs. götürülür.
Geçenlerde markette gördümm 4 ytl ye güzel kutu çikolatalar bile var belli markaların..
5 aileye götürseniz 20 ytl...
Tabi bu sizi sıkıntıya sokacaksa almazsınız,kimsede bunun için kırılmaz herhalde...

Sagol canim...bende öyle bilirdim ve öyle gördüm ailemden..! Düsünüyorum deminden beri ve bos gidemeyecegim yinede sanirim...muhtemelen senin dedigin gibi yaparim..! :1hug:

Canım yeni evli olduğun için bu sabrı gösteriyorsun bizde öyleydik zaman geçince ikinci üçüncü kez söyleyeceğin çok şey çıkacak karşına..
söylemek istemesende söylettiriyorlarr:eek:lmaz:
İnşallah sabrın uzun sürer arkadaşım...

haklısın...

en azından şimdi iyi niyetle ve sabırla yaklaşıyorum ben taşarsam (allah korusun) o zaman daha iyi anlar dimi ama bugünlerinin değerinikaydirigubbakcemile2

eli boş iftarlara gidilmez. yada sadece kendi ailelerinize alıp birşeyler gidersiniz.
sizi yargılamadım beni yanlış anlamayın lütfen.:kedi:

annelerin ikiside örtülü ise çeyizinden çember patik götürebilirsin. yada havlu.:1rolleyes:

hoscakal.)
boş gıdılmeme taraftarıyım(dım)
gel gorkı benım eşimde pek onem vermez elını kolunu sallaya sallaya gıderdı..
ılk yıllar buyuklerımıze goturmeye calışırdım..
sonra sonra tencere kapakmı olduk ne..
şimdı ıstesemde goturemem evde cunku..

kaydirigubbakcemile3 ah canim benim....tencere kapak olayini iyi benzetmissin kiz...opuyorumnanaktan Ya son anda karar verecegim yada söyle bir kac sayili aileye götürecegim cikolata..! :hulya:

bizimde eşimle ikinci bayramımız biz flört döneminde alırdık ailelerimize vermek üzere geçen kurban ilk bayramımızdı ve eşim kendisi söledi (hadi çikolata almaya gidiyoruz)diye...ama biz sadece annelerimize ve onların büyüklerine götürürüz anneanne babaanne falan yarın yine gidicez almaya ....
ufakta olsa bencede sen yine al eşini gidin bişiler alın derim

Sagol canim...bende öyle bilirdim ve öyle gördüm ailemden..! Düsünüyorum deminden beri ve bos gidemeyecegim yinede sanirim...muhtemelen senin dedigin gibi yaparim..! :1hug:

Canımm hadi kendi annenler neyse ama kayınvalidenlerr kendi çocuklarından bilmez gelin düşünemedi derler üstüne kalır sonra..Sen yine bildiğinden şaşma:)

haklısın...

en azından şimdi iyi niyetle ve sabırla yaklaşıyorum ben taşarsam (allah korusun) o zaman daha iyi anlar dimi ama bugünlerinin değerinikaydirigubbakcemile2
eli boş iftarlara gidilmez. yada sadece kendi ailelerinize alıp birşeyler gidersiniz.
sizi yargılamadım beni yanlış anlamayın lütfen.:kedi:
annelerin ikiside örtülü ise çeyizinden çember patik götürebilirsin. yada havlu.:1rolleyes:

:lepi: Bunlarda iyi fikir...

her gittiğimiz büyüğümüze götürecek olsak oooo
eşimin 4 halası, 5 amcası,1 teyze,1 dayı anneane......
benim de 3 teyze 3 dayı hala hamca ooo
hangi birine alacan arkadaşım allahaşkına.
biz sadece anneme kayınvalideme götürüyoruz okadar varsa bide anneane babaanne tamam
oldu sana 4 kutu çikolata yeter işte
:lepi:

X