Bayramım zehir oldu. Sizce abartıyor muyum?

Burka

Popüler Üye
Pro Üye
5 Aralık 2013
1.040
2.083
31
Ne desem bilemedim :KK43: Doğumdan önce bir psikoloğa gidin en iyisi çünkü şimdiden böyleyse Doğum sonrası lohusalık halinizi düşünemiyorum. İlaç olmaz ama iyi bir psikolojik tedavi gerekiyor bu kayınpeder koca şunu dedi bunu yaptı nın altında başka şeyler var daha büyük patlamalar yapamadan tedavi olun lütfen
 

rapunzelmatmazel

Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2020
406
843
Tamamını okumadığınız için kopukluk olmuş ama sorunuza cevap vereyim. Aramızda hiçbir şey olmamasına rağmen ilk karşılaştığımız andan beri bana böyle davranıyor. İlk başlarda eşim babamın huyu böyle diyordu ben de inanmıştım. Sonrasında işine gelen kişilerle çok güzel muhabbet ettiğine şahit olunca durumun bana özel olduğunu anladım. En başından beri bana da aileme de çöpmüşüz gibi davranıyor. Babam kendisinden büyük ve dünürler sonuçta. Bir bayramda bile aramamıştır. Zorunlu değil tabi ama yine de tuhaf geliyor. Geçtiğimiz aylarda babamın kolu çatladı mesela, daha sonra anjio oldu. Hiçbirine geçmiş olsun bile dememiştir.

kurbana gelince haklısınız önemli olan hayır işlemek. Ben de söyledim zaten bunu. Ama o adamın işime karışmasına tahammül edemiyorum sorun bu.
Bazı insanlar el iyisi olur, kız isteme aşamasında falan ailenize de iyidir kızı aldıktan sonra hakir görmeye başlamıştır kesin…

siz çalışıyor musunuz? Para kazanmıyorsanız kurbanı da siz kesmiyorsunuz oğlu kesiyor diye düşünmüştür. Yanlış anlamayın ben böyle düşünmüyorum, sonuçta evi birlikte maddi-manevi emekle çekip çeviriyorsunuz ama bazı insanların karşısında birey olarak değeriniz maaşınız kadardır, kp de bu türden ise böyle düşünmüştür ve sizi saymıyordur diye tahmin ettim.

Amaç hayır işlemek, kendinizi yıpratmayın sevabınıza mani olmayın. Sakin olun, gerildikçe kendi işinizi zorlaştırmışsınız. Eşinizi arada ezmeyin babasına olan hırsınızdan dolayı, onu kendinizden soğutmayın.
 

Elisa83

🌻🌼 Sarı takım 🌼🌻Guncel 65.8 Hedef 65
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2018
4.208
25.544
Öncelikle herkese hayırlı bayramlar.
Dün yaşadığım şeyi anlatıp fikrinizi almak istiyorum. Tatil planı yapıyorduk ama Kurban kesmeyip tatile gidersek içimiz rahat etmezdi. Makul bir fiyata küçük baş kesmeye karar verdik. Çünkü arabamızı yeniledik ve biraz maddi anlamda sıkıştık. Tatili de daha yakın bir yerde 2-3 gün kafa dinleyecek şekilde ayarladık. Bu da kestiğimiz ilk kurban olacaktı. Zaten yeni evliyiz 5 gün sonra 1yıl olacak.

hep hayalimdi bir gün kurban kesersem gerçekten ihtiyacı olan insanları araştırıp onlara vermek istiyordum. Bunu eşimle de defalarca konuştuk o da mantıklı buluyordu. İkimizin de çevresinde öyle çok ihtiyacı olan insanlar yok. Varsa da ailelerimiz zaten kestiği kurbandan onlara da veriyor. Herkesin sevabı kendine tabi biz de versek olurdu ama ben hep böyle hayal etmiştim. Kurban kesmeye karar verince de eşime defalarca sordum vermek istediğin aklına gelen birileri var mı diye. O da yok dedi. Öyleyse babam muhtara sorsun ihtiyacı olan birkaç aileye veririz dedim tamam dedi. Bayramdan bir gün önce annesine gittiğinde babası eti kime vereceksiniz diye sormuş. Eşim de muhtara soracağız demiş. Babası da birkaç kişi söylemiş bunlara ver diye. Şimdi bunda aslında kötü bir şey yok diye düşünebilirsiniz. Ama babasıyla hiçbir iletişimim yok ve sebebi de beni istemiyor olması. İsmimi bildiğinden bile emin değilim. Bana çöp muamelesi yapıyor. Asla beni insan yerine koymuyor. Haliyle antipati uyandırdı ben de. İstemiyorum işimize karışmasını. Benim de abim yengem kurban kesiyor ama annem babam asla sormaz kime vereceksiniz diye. Hatta yurtdışındaki abim de babama vekalet veriyor kurbanı burda kesiliyor. Ama kime vereceğine kendisi karar verip babama söylüyo şu kişilere verir misin diye. Sonuçta herkes kendi parasıyla kesiyor kimsenin karışmaması gerektiğini düşünüyorum. Kaldı ki beni insan yerine koymuyorsun bizim kestiğimiz kurbana neden karışıyorsun. İnsan olsan zaten ben lafını bile etmem ama bunda bile beni insan yerine koymayıp oğluna soruyor vereceğin bir yer var mı diye. Benim vereceğim bir yer olup olmaması umrunda bile değil.

eşim de bana şu kişilerin durumu kötüymüş onlara versek sorun olur mu dedi. Ben de tabi ki verelim benim zaten verecek yerim yoktu muhtara soracaktık dedim. Sonra o kişileri babasının söylediğini duyunca sinir oldum işte. Evet doğru değil kurban üzerinden böyle düşünmek ama gerçekten nefret ediyorum babasından. Bana olan tavrından dolayı kabul edemiyorum hiçbir şeyi. Neyse kabul etmiyorum dedim. Babanın söylediği hiçbir şeyi kabul etmiyorum. Kendi kestiği kurbandan versin biz başkalarına verelim dedim. Onun sevabı ayrı bizim ki ayrı dedi ki haklı ama yine de istemiyorum. Neyse üzülme istediğin gibi olsun dedi. Ertesi gün kurbanı kestirdik annesine geldik. Çünkü benim annemler yoktu ve hamile olduğum için çiğ et ellememem gerekiyor. Mecbur parçalanması için onlara geldik. Tabi ki babası etleri sahiplendi hemen parçaladı falan. Yine oğluna verecek bir yerin yok dimi diye sordu. Ben çöpüm çünkü. Eşim de iki parça bana ayır bir dedi ( benim birilerine vermem için) Annesi de eşime Senin vereceğin bir yer varsa hepsini ver dedi ama babası hiç oralı olmadı. Bize iki parça verdiler gerisi orda kaldı dağıtacaklardı biz eve gittik. Eşime dedim ki onları da bırak ben istemiyorum. Çünkü çok zoruma gitti.

Eve geldik onları dolaba koyup beni bırakıp gitti. Babasının kestiği kurbanı alması gerekiyordu bir yerden. Abartıyorsun diyeceksiniz ama tüm gün ağladım çünkü sinir oldum. Eşim de geldi hiç umursamadı beni. Tv açıp keyfine baktı. Ki annemle abimle anlaşmıştık. Onların işi erken bitiyor çünkü. Bir iki akrabaya birlikte gidecektik. Eşimin tarafı daha kalabalık ve işleri geç bitiyormuş diye onları akşama ziyaret edecektik. Abim aradı ağlıyordum açamadım. Babam aradı onu açtım çok belli etmeden biz yetişemeyeceğiz siz gidin dedim. Yüzüm gözüm o kadar şişti ki gidecek durumda değildim zaten. Eşim birkaç defa geldi hazırlan diye ama gitmedim. Ve bu defa da gidemediğim için daha çok moralim bozuldu. Evet belki çok basit bir şey ama hormonların etkisi mi bilmiyorum daha çok ağlamak geldi içimden. Bildiğiniz elim ayağım titredi sinir krizi geçirdim herhalde. Bağıra bağıra ağladım ama kendime engel olamadım çok kötüydüm. Sonra o da sinirlendi bana salak salak tepkiler veriyorsun gerizekalı gibi ağlacağına hazırlansaydın falan dedi. Baban yüzünden bunları yaşıyoruz dedim kavga ettik yatağa tekme attı falan.

Ben de biraz daha kendime gelince kalkıp giyindim anneme geldim. Onu hiç beklemedim arkamdan arabayla yetişti ama binmedim. Annemlere gelince de yüzüm gözüm şişmişti zaten anladılar. Ki biraz da anlatmak için geldim. Bu zamana kadar o kadar içime attım ki her şeyi. Beni istemediklerini belli etmemek için elimden geleni yaptım rol yaptım aileme. Ama çok doldum artık dün dayanamadım gelip her şeyi anlattım. Eşim de burdaydı tabi. Babam da eşime her zaman çok iyi davranır iyi bir iletişimleri var. Aradaki dengeyi sen kurmalıydın ben kızımın üzülmesine izin veremem dedi. Biraz bir şeyler söyledi usulünce. Ama kurban olayı aklıma geldikçe bana ağlama krizleri geldi odaya gidip yine ağlamaya başladım istemsiz. Eşim geldi bebeğimiz olacak yapma hadi evimize gidelim falan dedi ama hiç içimden gelmedi. Güya bu sabah erkenden yola çıkıp tatile gidecektik. Eve gitmedim eşim yalnız gitti. Sinirden bir sürü şey yazdım cevap bile vermedi.

Çok uzun oldu biliyorum ama şöyle bir şey de oldu. Bütün sene boyunca hep onun akrabalarıyla iletişim halindeydik. Çünkü pandemi falan dinlemediler. Halası teyzesi sürekli gelelim gidelim modundaydık. Çalışıyorum ve gerçekten çok yorgun oluyorum ve birçok defa bu yüzden gitmek istemeyip eşimle tartıştığım halde yine de onu mahcup etmemeyim diye katılmaya çalıştım her şeye. Ki babası beni istemediğini gözüme soktuğu halde yine de sadece eşimle birlikte olmak şartıyla evlerine de gidiyorum. Buna rağmen dün eşim dedi ki beni aileme karşı mahcup ettin hep. Yahu bütün sene senin ailenle akrabalarınla geçti. Annem babam 65 yaş üstüydü gitmedim hiç. Akrabalarım da öyle. Zaten bi halam bi amcam var onlar da yaşlı diye gitmedim. Onun tarafı sürü gibi bir sürü akrabası var hep elimden geldiğince yorgun da olsam kızsam da eşimle kavga da etsek yine kalkıp gittim ya da davet ettim. Bana söylediği şey bu oldu. Ben de öyleyse bu bayram hiçbir akrabana gitmiyorum dedim. Zaten o kadar moralim bozuk ki bunu yaşadığım için ne bayram kaldı ne heves. Kendi akrabalarıma bile gitmek istemiyorum. Annemde yatmayı planlıyorum tüm gün.

Sizce ne yapayım? Eşim arar mı ya da gelir mi bilmiyorum ama daha abimlere de gitmedim. Kimseye bu durumu belli de etmek istemiyorum ama eşime de çok kırgınım. Bir şey olmamış gibi devam etmek de istemiyorum. Çok uzun oldu tekrardan kusura bakmayın. Yorumlarınızı bekliyorum. İyi bayramlar tekrardan.
Kurbani niye kp in evine goturdunuz madem onlarla dagitmak istemiyorsunuz.
Yada hamilelikten dolayi ete elinizi vuramiyorsaniz annenizin evine goturup orda kesseydiniz
Kp sizi saymiyorsa sizde onu saymayin sorun cikarmaya gerek yokki 🤷‍♀️
Mesele kv yi aradiginda kp ile konusmayin o sizi saymiyorsa sizde ona gore sakince davranarak sorunu halledin.
Bagirip cagirirsaniz esinizin gozunde degeriniz kalmaz
Bende gorumcelerle konusmuyorum zaten ayri ulkedeler yilda bir ayni ortamda yuz yuze geliriz oyle konusurum tlfda esim dakikalarca konusur beni sormazlar
Bir kac kere kendim konustum. Baktim yine beni sormuyorlar bende iletişimi kestim anca ayni ortamda olunca konusuruz oda yilda bir iyiki uzaktalar 🤷‍♀️
 
Son düzenleme:


Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 46 Kg. ile 62 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 158 cm. Başlangıç Kilom :74.7 Kg. Şimdiki Kilom :65.3 Kg.

coconatt

Hoşça bak zâtına kim zübde-i âlemsin sen...
Üyelik İptali
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2021
2.719
6.063
Bu derece abartmaya gerek var mıydı acaba!

Kayınpederiniz sizi istemiyor olabilir yada gelini de olsanız zamanla ısınan bir insan olabilir ama en nihayetinde eşinizin babası. Eşinize "Eti kime vereceksiniz?" diye sormuş sadece art niyet olsa "Senin kurban etlerini şunlara şunlara VERECEĞİM!" derdi.

Velhasıl kelam siz eşinizin babasının size karşı hareketlerinden dolayı böyle davranıyorsunuz ama adam sizi zamanla sevip size ısınacağına daha çok uzaklaştırıyorsunuz kin besleyerek.

Eşinize de haksızlık yapmışsınız. Ben olsam bende aramam araması gereken kişi sizsiniz eşiniz değil.
 

zamandaKayboldum

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2021
35
45
23
Öncelikle herkese hayırlı bayramlar.
Dün yaşadığım şeyi anlatıp fikrinizi almak istiyorum. Tatil planı yapıyorduk ama Kurban kesmeyip tatile gidersek içimiz rahat etmezdi. Makul bir fiyata küçük baş kesmeye karar verdik. Çünkü arabamızı yeniledik ve biraz maddi anlamda sıkıştık. Tatili de daha yakın bir yerde 2-3 gün kafa dinleyecek şekilde ayarladık. Bu da kestiğimiz ilk kurban olacaktı. Zaten yeni evliyiz 5 gün sonra 1yıl olacak.

hep hayalimdi bir gün kurban kesersem gerçekten ihtiyacı olan insanları araştırıp onlara vermek istiyordum. Bunu eşimle de defalarca konuştuk o da mantıklı buluyordu. İkimizin de çevresinde öyle çok ihtiyacı olan insanlar yok. Varsa da ailelerimiz zaten kestiği kurbandan onlara da veriyor. Herkesin sevabı kendine tabi biz de versek olurdu ama ben hep böyle hayal etmiştim. Kurban kesmeye karar verince de eşime defalarca sordum vermek istediğin aklına gelen birileri var mı diye. O da yok dedi. Öyleyse babam muhtara sorsun ihtiyacı olan birkaç aileye veririz dedim tamam dedi. Bayramdan bir gün önce annesine gittiğinde babası eti kime vereceksiniz diye sormuş. Eşim de muhtara soracağız demiş. Babası da birkaç kişi söylemiş bunlara ver diye. Şimdi bunda aslında kötü bir şey yok diye düşünebilirsiniz. Ama babasıyla hiçbir iletişimim yok ve sebebi de beni istemiyor olması. İsmimi bildiğinden bile emin değilim. Bana çöp muamelesi yapıyor. Asla beni insan yerine koymuyor. Haliyle antipati uyandırdı ben de. İstemiyorum işimize karışmasını. Benim de abim yengem kurban kesiyor ama annem babam asla sormaz kime vereceksiniz diye. Hatta yurtdışındaki abim de babama vekalet veriyor kurbanı burda kesiliyor. Ama kime vereceğine kendisi karar verip babama söylüyo şu kişilere verir misin diye. Sonuçta herkes kendi parasıyla kesiyor kimsenin karışmaması gerektiğini düşünüyorum. Kaldı ki beni insan yerine koymuyorsun bizim kestiğimiz kurbana neden karışıyorsun. İnsan olsan zaten ben lafını bile etmem ama bunda bile beni insan yerine koymayıp oğluna soruyor vereceğin bir yer var mı diye. Benim vereceğim bir yer olup olmaması umrunda bile değil.

eşim de bana şu kişilerin durumu kötüymüş onlara versek sorun olur mu dedi. Ben de tabi ki verelim benim zaten verecek yerim yoktu muhtara soracaktık dedim. Sonra o kişileri babasının söylediğini duyunca sinir oldum işte. Evet doğru değil kurban üzerinden böyle düşünmek ama gerçekten nefret ediyorum babasından. Bana olan tavrından dolayı kabul edemiyorum hiçbir şeyi. Neyse kabul etmiyorum dedim. Babanın söylediği hiçbir şeyi kabul etmiyorum. Kendi kestiği kurbandan versin biz başkalarına verelim dedim. Onun sevabı ayrı bizim ki ayrı dedi ki haklı ama yine de istemiyorum. Neyse üzülme istediğin gibi olsun dedi. Ertesi gün kurbanı kestirdik annesine geldik. Çünkü benim annemler yoktu ve hamile olduğum için çiğ et ellememem gerekiyor. Mecbur parçalanması için onlara geldik. Tabi ki babası etleri sahiplendi hemen parçaladı falan. Yine oğluna verecek bir yerin yok dimi diye sordu. Ben çöpüm çünkü. Eşim de iki parça bana ayır bir dedi ( benim birilerine vermem için) Annesi de eşime Senin vereceğin bir yer varsa hepsini ver dedi ama babası hiç oralı olmadı. Bize iki parça verdiler gerisi orda kaldı dağıtacaklardı biz eve gittik. Eşime dedim ki onları da bırak ben istemiyorum. Çünkü çok zoruma gitti.

Eve geldik onları dolaba koyup beni bırakıp gitti. Babasının kestiği kurbanı alması gerekiyordu bir yerden. Abartıyorsun diyeceksiniz ama tüm gün ağladım çünkü sinir oldum. Eşim de geldi hiç umursamadı beni. Tv açıp keyfine baktı. Ki annemle abimle anlaşmıştık. Onların işi erken bitiyor çünkü. Bir iki akrabaya birlikte gidecektik. Eşimin tarafı daha kalabalık ve işleri geç bitiyormuş diye onları akşama ziyaret edecektik. Abim aradı ağlıyordum açamadım. Babam aradı onu açtım çok belli etmeden biz yetişemeyeceğiz siz gidin dedim. Yüzüm gözüm o kadar şişti ki gidecek durumda değildim zaten. Eşim birkaç defa geldi hazırlan diye ama gitmedim. Ve bu defa da gidemediğim için daha çok moralim bozuldu. Evet belki çok basit bir şey ama hormonların etkisi mi bilmiyorum daha çok ağlamak geldi içimden. Bildiğiniz elim ayağım titredi sinir krizi geçirdim herhalde. Bağıra bağıra ağladım ama kendime engel olamadım çok kötüydüm. Sonra o da sinirlendi bana salak salak tepkiler veriyorsun gerizekalı gibi ağlacağına hazırlansaydın falan dedi. Baban yüzünden bunları yaşıyoruz dedim kavga ettik yatağa tekme attı falan.

Ben de biraz daha kendime gelince kalkıp giyindim anneme geldim. Onu hiç beklemedim arkamdan arabayla yetişti ama binmedim. Annemlere gelince de yüzüm gözüm şişmişti zaten anladılar. Ki biraz da anlatmak için geldim. Bu zamana kadar o kadar içime attım ki her şeyi. Beni istemediklerini belli etmemek için elimden geleni yaptım rol yaptım aileme. Ama çok doldum artık dün dayanamadım gelip her şeyi anlattım. Eşim de burdaydı tabi. Babam da eşime her zaman çok iyi davranır iyi bir iletişimleri var. Aradaki dengeyi sen kurmalıydın ben kızımın üzülmesine izin veremem dedi. Biraz bir şeyler söyledi usulünce. Ama kurban olayı aklıma geldikçe bana ağlama krizleri geldi odaya gidip yine ağlamaya başladım istemsiz. Eşim geldi bebeğimiz olacak yapma hadi evimize gidelim falan dedi ama hiç içimden gelmedi. Güya bu sabah erkenden yola çıkıp tatile gidecektik. Eve gitmedim eşim yalnız gitti. Sinirden bir sürü şey yazdım cevap bile vermedi.

Çok uzun oldu biliyorum ama şöyle bir şey de oldu. Bütün sene boyunca hep onun akrabalarıyla iletişim halindeydik. Çünkü pandemi falan dinlemediler. Halası teyzesi sürekli gelelim gidelim modundaydık. Çalışıyorum ve gerçekten çok yorgun oluyorum ve birçok defa bu yüzden gitmek istemeyip eşimle tartıştığım halde yine de onu mahcup etmemeyim diye katılmaya çalıştım her şeye. Ki babası beni istemediğini gözüme soktuğu halde yine de sadece eşimle birlikte olmak şartıyla evlerine de gidiyorum. Buna rağmen dün eşim dedi ki beni aileme karşı mahcup ettin hep. Yahu bütün sene senin ailenle akrabalarınla geçti. Annem babam 65 yaş üstüydü gitmedim hiç. Akrabalarım da öyle. Zaten bi halam bi amcam var onlar da yaşlı diye gitmedim. Onun tarafı sürü gibi bir sürü akrabası var hep elimden geldiğince yorgun da olsam kızsam da eşimle kavga da etsek yine kalkıp gittim ya da davet ettim. Bana söylediği şey bu oldu. Ben de öyleyse bu bayram hiçbir akrabana gitmiyorum dedim. Zaten o kadar moralim bozuk ki bunu yaşadığım için ne bayram kaldı ne heves. Kendi akrabalarıma bile gitmek istemiyorum. Annemde yatmayı planlıyorum tüm gün.

Sizce ne yapayım? Eşim arar mı ya da gelir mi bilmiyorum ama daha abimlere de gitmedim. Kimseye bu durumu belli de etmek istemiyorum ama eşime de çok kırgınım. Bir şey olmamış gibi devam etmek de istemiyorum. Çok uzun oldu tekrardan kusura bakmayın. Yorumlarınızı bekliyorum. İyi bayramlar tekrardan.
çok gereksiz bir insansınız
 

paki34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
366
1.001
Siz ayarlasanız, adam da size hayır şuraya vereceksiniz dese eşinizde kabul etse diyeceğim haklısınız. Adam karışmış. İnsanlar eşinize dolaylı yoldan da size elli kere verecek yerinizi sormuş. Bunun için tüm gün ağlamak ? Aileme gelip anlatmak? Bir turda orda ağlamak. Sonra eşle eve dönmemek. Sinir olup bir de mesaj atmak bir sürü. O kadar zor o kadar zor birisiniz ki gerçekten bu nazınız bir çekilir beş çekilir. Daha da çekilmez. Yani en azından ben çekmezdim.
 

TurkuaZveMoR

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2013
4.754
8.669
Sabahtan beri et kesiyorum.. hamilelerin cig ete dokunmamasi gerekiyordan sonra toparlayamadim.. neden ki..
Kolay gelsin. Elinizi sonrasında iyice yıkarsanız bir şey olmaz. Toksoplazma riskinden diyorlar ama gereksiz bir evham.
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-02-2022

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 106 gün kaldı.

Şu ana kadar tıkalı olan bebeğinizin burun delikleri açılmaya başladı. Bugün itibariyle bebeğinizin akciğerlerindeki kan damarları gelişimini tamamlamış olmalıdır. Doğumdan sonra bu damarlar akciğer içinde dolaşarak, akciğerlerdeki oksijeni kana alacak ve bebeğinizin diğer dokularına taşıyacak. Diğer kültürlerde doğum : Bazı kültürlerde baby shower denilen doğum öncesinde anneye hediye verme partisi düzenlenir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Ocimum basilicum

👶💚
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2018
2.121
3.630
Hormonlar da bir yere kadar, yazık etmeyin ne kendinize ne eşinize..
Çünkü gerçekten fazlasıyla abartmışsınız. Eşiniz de çok sabırlı davranmış gerçekten. Lütfen eşinizden özür dileyin. Bu tür olaylar yıpratır evliliğinizi.
Kendinize dert aramayın.
Hem ne farkeder ki; ha babasının dediği yere verilmiş ha sizin. Baskı kurulmamış, karışılmamış, defalarca sorulmuş size zaten.
Birde bu kadar nefret edecek ne var ki eşinizin babasından. Sizin yerinize etinizi bile parçalamışlar.
 

petrapuella

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2016
6.443
30.248
Adam ihtiyaç sahibi olanları söylemiş. Ha muhtar ha sizi istemeyen kayınpeder ne farkeder yahu. İlla şuraya verin kendiniz yiyin falan dememiş ki. Ayrıca et parçalatmaya gelince minnet ediyorsunuz gayet siz elleyemiyorsanız ki bunun hamile olmanızla alakasını anlayamadım ama neyse. Verirsiniz kesen kişiye güzelce poşetler dağıtırsınız.

Kapris olarak görüyorum ben bunları. Eşiniz şimdi iyi kötü nazlıyor sizi ama patlar adam. Bakın hamilesiniz anne olacaksınız dünyada ağlama krizine girecek o kadar ciddi sorun var ki. Neden etimize karıştı diye de sinir olunmaz abartmayın lütfen.
 

mavitosbik07

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2017
3.909
15.867
Sizin değerinizi, kp inizin size karşı davranışları belirlemez. Bugün kp olur, yarın komşu olur, diğer gün bir başkası. Kendinizin farkına varın, değerinizi kendiniz belirleyin. Yoksa bu girdapta kaybolursunuz.
 

Laale

Aşikârdır Zat-ı Hak
Pro Üye
13 Nisan 2007
26.890
71.128
42
Ben sizi kısmen haklı buldum.
Kısmen diyorum çünkü kayınpeder ile o kadar kötü iletişiminiz varsa onun evinde ne işiniz vardı?
Sizi görünce yolunu çeviren adam sizinle bayramlaşmıyordur herhalde.
Kurbanı da bir kasaba parçalatsaydınız.