Bayramlarda köy, izin, aileler.

Siz olsaydınız konuşur muydunuz ?

• Ankete Katılan
    83
şimdi yönetir mi yönetmez mi bunu bilemeyiz ki

şimdiden gard alma neden hep kötüyü kuruyorsun

tamam çok da polyanna olma da sen de hep o beni yönetir, ya onun istediği olursa modundasın

anladık ki adam her yaz köye gitmek istiyor

bunu en kısa süreli en az hasarla atlatacağız

bu sene gidiyorsun artık konu kapandı

arifeden sonra gidiyorsunuz tabii hükümet izin ilan etmezse :KK43:

neyse seneye de sizin memlekete gidin dedim

onun dışında da sen gitmez onu gönderirsin

yani senin iznin yok, o 9 gün gidebiliyor o gitsin işte

hatta bana kp in kanarya uçak ile gelsin teklifi de makul geldi

bir şeyleri oldurmaya çalışmak daha kolaydır, gelirdim uçakla ama para yok, önce bilet almadık derim

belki kp ben alayım der, rahat rahat uçakla gidersin, eşin de havalaanından alır seni

ama sen bu ihtimali dahi düşünmüyorsun, zira parasını ödemek için çalıştığım arabaya binmeliyim hissin var

bak yukarıda eşimin ailesini alma macerasını yazdım, parasını babamın ödediği arabamla aldı, hiç böyle bir şey aklıma dahi gelmedi

evet alt üstlü seni bunaltıyorlar ama sen de her adımında eşin hep sana kötü bir şey diyor yad a diyecek gibi gardını alıp saldırıya geçme

ben bu kadar ayrıntılı düşünen birisi olarak o evde neden oturduğuna da anlam veremedim

ayda 4000 kredi ile araba alacağınıza kirada otursaydınız

dip dibe olup da tam bağımsız olmak mümkün değil, hele de eşin gibi bir adamla

bak sana bir anı daha

yıllar önce eşim telefonunu görümcemde unutmuş

neyse akşam iş çıkışı uğrayıp alacaktı

bekledim saatlerce gelmedi

neredeydin dedim

biliyorsun ya telefonumu alacaktım ablamlardan dedi, eeee evleri 15 dakika ötede

yani gelme saatin en fazla 30 dakika uzar

gel demişler içeri, girmezse ayıp olurmuş

dedim ne ayıbı, dün oradaydık, telefonun kalmış, kapıdan uğrayıp alacaktın, onlar ayıp olmasın diye davet ediyor sen ayıp olmasın diye giriyorsun, seninle mi oturacaklar her gün, ben evde neden seni bekledim saatlerce

aynı ablalarla aynı sitede karşılıklı oturuyoruz

artık eşim kapıdan bir şey verince girilmeyeceğini öğrendi, karşı tarafa da uygulaya uygulaya, bahane bula bula öğrettim

ama hiçbir şey akşamdan sabaha olmuyor

bak o telefon olayında bir 5 yıllık evliydik, 10 yılı aşkın süredir beraberdik ama böyle bir hamle yapabileceği aklıma dahi gelmedi

ben bir yere bir şey almaya gitti isem alır ve gelirim hele de akşam vakti, herkesin de öyle olacağını düşünürüm

şimdi eşim ya telefon diye gittiğinde ablasına uğrarsa diye düşünmek aklıma gelmedi, bu olayla öğrendim

önceden kurma kafanda zira hayatın ne getireceğini, her olayın karşısında eşimizi ya da çocuğumuzun ne tepki vereceğini bilemeyiz ki

Not: Çenem düşmüş, sizde çene ishaline iyi gelen ilaç varsa bana yazdırsana :))
Sağolun aslında biraz bunalmamında etkisi olduğunu düşünüyorum. Uçak meselesinde de kimseye birşey demedim ben öyle çok fazla söylenen dırdır eden biri değilim saygılımdır. Sağlık olsun

Elinize sağlık her şey güzel. Ama bu sırada eşler napıyor. Bu durumlarda erkeklerin gezip Kadınların çalışmasından hoşlanmıyorum. Ben eşimden daha güçlü değilim. Herşey ortak yapılmalı. Maalesef eski kafa devam ediyor her birlikte olunan ortamda.
Esim bu sirada cocukla ilgilenir, annesiyle babasina yardim etmek icin hayvanlarla ilgilenir hic bise bulamadi evde tamir edilecek biseler vardir onlari yapar.
Gerekirse evi bile supurur
Esimle herseyimiz ortakdir
Benim icin bu erkek isidir yapamam diye bise yoksa esim icinde bu kadin isidir yapmam demez
Oyuzden ben esim icin gelir ailesiyle 3 hafta kalip bazi seylere ses cikarmam
Tabiki yaslilarada saygim sonsuz ama esimden bekledigim ilgi alaka gormesem bukadar tolere etmezdim bende

Esim bu sirada cocukla ilgilenir, annesiyle babasina yardim etmek icin hayvanlarla ilgilenir hic bise bulamadi evde tamir edilecek biseler vardir onlari yapar.
Gerekirse evi bile supurur
Esimle herseyimiz ortakdir
Benim icin bu erkek isidir yapamam diye bise yoksa esim icinde bu kadin isidir yapmam demez
Oyuzden ben esim icin gelir ailesiyle 3 hafta kalip bazi seylere ses cikarmam
Tabiki yaslilarada saygim sonsuz ama esimden bekledigim ilgi alaka gormesem bukadar tolere etmezdim bende

Ortak yapılıyorsa sorun yok. Erkeklerin gezip kadınların çalıştığı ortamdan hoşlanmıyorum .

Sağolun aslında biraz bunalmamında etkisi olduğunu düşünüyorum. Uçak meselesinde de kimseye birşey demedim ben öyle çok fazla söylenen dırdır eden biri değilim saygılımdır. Sağlık olsun

dır dır değil ki bu

sen yerinde konuşmayıp sonra kuruyorsun

aslında makul bir öneri ama geç kalınmış

istesen de bilet kalmamıştır

ya da desen ki pandemi var ben binmek istemem uçağa anlarım

ama senin tepkin "bizim arabamızla onlar gidecek" yani eşin kp ile gitmesin seninle gitsin de isterse dünyanın en rahatsız yolculuğu olsun

belki de genç olmakla ilgilidir bu hisleri, şimdi burada klavye başında konuşmak kolaydır ama bu kadar eşe bağımlı olmak, eşim her adımında önce beni yanına almalı fikri bana fazla geliyor galiba

mesela görümcen eşini bırakıp gitmiş köye, ne güzel örnek

sen de seneye gidersin, kimse de bir şey diyemez

Ya bak gerçekten hem üzülüyorum hem de hiç değişmemenize sinirleniyorum
Tam ilerler gibi olup sonra yine en başa dönüyorsunuz
Kimseye kötü davranıp canını sıkmıyorum borçtansa bahsetmedim huzur kaçırmıyorum ben eşimle anlık tartılır 1 saat sonra düzelirim evlendiğimizden beri 100 bine yakın borç ödemişiz bende bunaldım nefes almak istiyorum eşiminde “ cumartesi dönemicez bak mecbur alcaksın de ki ailesiyle döncek gelemem vs vs” biraz bundan rahatsız oldum ve cuma da dönebiliriz izin aldım zaten baskı yapma dedim. Sonuçta kendi de gidebilir ben karışmam ki.

Olması gereken o zaten
Bi kere söz verilmiş yola çıkılmış
İznim de varken yokmuş gibi davranıp illa erken döndürmeye çalışmak eziyetten başka bi şey değil bence
Ailesi arabayla dönsün diye ısrar eden adam vs ailesi arabasız kalsın diye erken döndürmeye çalışan gelin
Bi köprüde iki inatçı keçi
O yüzden bu işin uzun vadede oluru yok bence
Yanlış anlaşıldım ben cumartesi izin aldım zaten ayarladım konuştum kabul ettim eşim için. Cumartesi de dönüp pazar çamaşır yıkayıp dinlenmeyi düşünüyorum hatta planladık. Eşim üstüne arife de izinlimisin erken gitseydik diyor sıkıştırıyor bende biraz rahatsız oldum açıkcası

O zaman neden abimin evini görmedim diye söyleniyorsun ki
Zaten köye gitmeseniz bile borçtan abine gidemeyecekmişsin
Bir de bu kadar mütevazi olursam senin yerine plan yaparlar
Yıllık izinde tatile giderdim ben olsam
Yoksa kv görümce orayı da doldurabilir
Bazı konularda haklısın ama olmadık şeyleri çok abartıyorsun
Kendi beynimde söyleniyorum aslında eşime söylenmedim. Yani ona sadece senin isteklerinin oldupu gibi benimde isteklerim var senin için geliyorum bunaltma dedim konuda kapandı zaten. Konuyuda büyütmedim frenliyorum.

dır dır değil ki bu

sen yerinde konuşmayıp sonra kuruyorsun

aslında makul bir öneri ama geç kalınmış

istesen de bilet kalmamıştır

ya da desen ki pandemi var ben binmek istemem uçağa anlarım

ama senin tepkin "bizim arabamızla onlar gidecek" yani eşin kp ile gitmesin seninle gitsin de isterse dünyanın en rahatsız yolculuğu olsun

belki de genç olmakla ilgilidir bu hisleri, şimdi burada klavye başında konuşmak kolaydır ama bu kadar eşe bağımlı olmak, eşim her adımında önce beni yanına almalı fikri bana fazla geliyor galiba

mesela görümcen eşini bırakıp gitmiş köye, ne güzel örnek

sen de seneye gidersin, kimse de bir şey diyemez
Seneye plan aklımda bakalım her şey güzel olur umarım.

Biliyor musunuz ben hala anneannmin mezarını görmedim. Abimin evinide. İznim var ama komple memlekette geçicek ve eşim hala fazla izin alıp daha çok kalmak istiyormuş. Sinir bozucu değil mi ?
Ben sana dedim bunlarla anlaşılmaz. 2-3 gün gönüllerini eyleyeceksin sonra ailenin yanına gideceksin

Ortak yapılıyorsa sorun yok. Erkeklerin gezip kadınların çalıştığı ortamdan hoşlanmıyorum .
Bende hoslanmam
Kardesim biraz macodur, esine karsi mesela, ben otururum o hizmet yapsin ayagi yaptiginda hemen karsi cikarim
Sen benimmi onunmu kardesisin der hatta
Ben hakli kimse onun yanindayim
Islamda kadin hizmet etmeli diye bise yok Zira peygamber efendimiz hanimina ev islerinde yardim ederdi.

X