Bebak acı badem sütü mucizesi

Paraben konusunda çok farklı söylemler mevcut:

PARABEN NEDİR?PARABENİN ZARARLARI VE PARABEN İÇEREN ÜRÜNLER

Parabenler
(Metil Propil Butil Etil)

Raf ömrünü uzatıcı olarak kullanılan madde ciltte egzama tipi tahriş ve alerjik reaksiyonlara sebep olur. Benzoik asidin bir türevidir. Zehirli ve toksik bir maddedir. Parabenler vücutta östrojeni taklit eden madde olarak bilinir. Göğüs kanseri hastası kadınlar üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda alınan tümör örnekleri içinde bol miktarda paraben maddesi olduğu ortaya çıkmıştır. Vücutta hormanal etkileri artıran kimyasal maddelerin kullanılması özellikle öströjen hormonuyla artan göğüs kanserinin yaygınlaşmasına sebep olmuştur. Göğüs dokusundaki yoğun yağ oranı vücuttaki toksik maddelerin burada yoğunlaşmasına ve göğüs kanserinin en yaygın kanser çeşidi olmasına sebep olmaktadır

PARABENLER

FDA kozmetikte kullanılan parabenlerin güvenliği üzerine araştırmayı bir numarayla içine almaktadır. Aşağıdaki bilgiler soru cevap üzerine tasarlanmaktadır.

Parabenler nedir?
Parabenler çok geniş çapta kozmetik ürünleri içinde kullanılan koruyuculardır. Kimyasal olarak parabenler p-hidroksi benzoik asidin esterleridir. Kozmetik ürünlerinde propylparaben, methylparaben ve buthylparaben birlikte kullanır. Tipik olarak, ürünlerin içinde birden fazla paraben kullanılmaktadır ve onlar, mikroorganizmaların geniş alanlarına karşı koruyuculuğu sağlamak için sık sık diğer koruyucu tipleri ile birlikte kullanılırlar. Karışımlarda düşük seviyelerde kullanılan parabenlerin aktivasyonu, koruyucunun aktivasyon süresini artırır.

Niçin kozmetikte koruyucular kullaniriz?
Kozmetik ürünlerinde kullanılan koruyucular, ürünü mikrobiyolojik büyüme karşı ve ürünün güvenirliğini sürdürmesi her ikisi de, tüketicinin korunması içindir. Kozmetik ürünlerde kullanılan hammaddelerin, yasa gereği müşteriyi bilgilendirmek için etiket üzerine yazılması zorunludur. Müşteriler için bu önemli bir bilgidir. Böylelikle onlar, tanımadığı bir içeriği içeren üründen almamaya karar vermektedir. Parabenler isim olarak kolaylıkla tanınmaktadır, öyleki methylparaben, ethylparaben, buthylparaben ya da benzylparaben gibi.

Bu yil içinde yakin zamanda medyada yer alan, Ingiliz arastirmacilarin raporuna göre meme tümörlerinin örneklerinin içinde paraben oldugu saptanmistir.

Bundan dolayi, inandiricilik adina arastirmacilardan, Edinburgh’da üniversitede okuyan onkoloji uzmani Philippa Darbe yeni bir çalisma yapmistir. Kimyasal olarak 20 tümörün 18’inde Paraben tespit etmistir. Bu da göstermektedir ki, onlar cildimize yaptigimiz bazi uygulamalardan kaynaklanmaktadir. En olasi aday mevcut deodorantlar, antiperspirantlar, kremler ve vücut sprayleridir.

Bu çalismayi yazan yazarlar onlarin gazetesinde: “ Çevrenin listesine bu parabenleri de estrogenik kimyasallar olarak eklenmelidir ve insan memesi içinde toplandigi/birikim yaptigi ve çoktan polyklorinat byphenyls (PCBs) ve organoklorin pesticide (OCPs) dahil edilmelidir. Bu dahi, bütün kimyasallarin arasinda bunlarin olasi zehirli etkisi ile mümkün olabilecek etkilesimden dolayi piyasadan kaldirilmalidir.

ALERJİ VE PARABENLER

PARABEN MIX – PARABEN KARIŞIMI (methyl-, ethyl-, propyl-, butyl- and benzyl-parahydroxybenzoate)

NEDİR? En yaygın olarak kullanılan korucuyucu maddelerdir, birçok ürünün içinde bulunur

NERELERDE BULUNUR?Kozmetikler (Fondoten, pudra,, göz farı, maskara, makyaj temizliyiciler, ruj, çabuk kuruyan ojeler).
Ilaçlar (Krem- merhem şeklinde ilaçlar, göz, kulak ve burun damlaları, rektal -vaginal ilaçlar, bandajlar, lokal anestezik ilaçlar)
Kişisel bakım ürünleri (Nemlendirici losyon ve kremler, diş macunu, diş tozu ve temizliyicileri, güneş yağları, cilt temizleyiciler, terlemeyi önleyici deodorantlar, sabunlar&#8230:KK66:, Gıdalar (Salata sosları, mayonez, hardal, ketçap, dondurulmuş gıdalar-sebzeler, reçeller, meyve suları&#8230:KK66:

ÇAPRAZ REAKSİYON VERENLER (benzerlik nedeniyle allerji yapanlar) -Paraphenylenediamin ve benzokain

ÖNEMLİ NOKTALAR Kortizon içeren merhemlerde bulunabilir. Paraben içeren kremler kronik deri hastalığı olanlarda kullanılmamalıdır. Paraben-free (paraben içermeyen) kozmetikler piyasada mevcuttur.

*** Bir de şu var: http://pharmetic.org/pdf/paraben.pdf

Son düzenleme:
kızlarrr acı badem kremi tüm vücuda sürülür mü?
bıktım artık vücudumun kuruluğu gitsin diye sürekli farklı kremler deniyorum ama olmuyor olmuyor yine pul pul dökülüyor.su için demeyin o da fayda etmiyor.

Bebak makyaj temizleme sütünü kullandım fakat gözlerimi çok yakıyordu. Kullanmayı bıraktım .

Son düzenleme:
Yillardir gorurdum marketlerde ama ilk defa aldim ve acibadem sutunden cok memnun kaldim. Lancome un bile el kreminden daha iyi geldi ellerime. Yuzume kullanmadim fakat el ve vucut icin hem iyi nemlendiriyor hem de cabuk emiliyor.

slm:)
125 sayfayı bir haftdaır gerek evde gerek işyerimde bıkmadan usanmadan okumaya çalıştım vee..şu an itibarıylan bitmiş bulunmakta.
öncelikler gurbaa' ya katkıları, yardımları, cevapları ve acaip espritüel konuşma tarzı için teşekkürlerimi borç bilerek saygılarımı sunuyorum:)

şimdii gelelim benim şu karman çorman olmuş kafama...
elimde bulundurduğum not defterime aldığım notlar:
1. acıbadem sütü
2. nemlendiricisi
3. biberiye sabunu
4. soda toniği
5. limon+su toniği
6. çilek esansı yağı
7. kara üzüm çekirdeği yağı
8. gülsuyu
......kısaca anladığımı anlatayım ve olurda gurbaacım girerse foruma bana bi cevp veriverse ne kadaaar güzel olur:)

işten gelioz makyajımızı cildim yağlı ya da karmaysa biberiye sabunuylan yıkıoz. ardından temizleyici bebak sütünü pamuğa döküp silioz yüzümüzü ardından limon+su toniğini yine cildimize yedirioz.
sabah kalktığımızda sodalı buz kütlelerini gezdirioz cildimizde. eğer bebak sütü fazlaca ii gelmişse bebak nemlendiricimizi sürüp makyajımızı yapabilioz dimi. diğer kara üzüm yağı ve çilek esansı yağını katamadım bile. hangi ara sürcem diye.
benim cildimin problemi sadece çenemde çıkan ufakcık sivilceler, burun kenarlarındaki gözenek açıkları. o bakımdan doğru bir yol izleceyek miyim bilemedim ben onu:KK43:
gurbaamm yada nisanım girseniz de şu suallerime bi cevap bulsam öle güzel olurki...
sevgiler saygılar....:26:

Merhaba canım
Neyaptın acaba ,ben bugün gördüm mesajını memnun kaldınmı bende kullanmak istiyorum . Tavsiye edermisin acaba

Çok memnunum göz makyajımı bu aralar acı badem sütü ile temizliyorum. Ve kışın ne sürsem pul pul olan kuruyan ellerime de çok iyi geldi..Ayrıca cogu kişi kokusunu begenmez ama ben bayılıyorum nedense. Böyle marzipan gibi kokuyor.

Arkadaslar anlamadigim bi nokta oldu cogu hanimlar sivilce yaptigini solemis kimsi tekrar yikadigini bu aci badem sutunun tam olarak ne ise yaradigini ne icin kullanalicagini acikca yaxabilirmi

Bebak acı badem sütünü ve nemlendiricisini ben de kullanıyorum.
Nemlendiricisi sanki fazla sıvı ama dizlerimi ve dirseklerimi güzel yumuşatıyor.
Acı badem sütünü ise göz makyajımı temizlemek için kullanıyorum.
Kokusuna hayranım :)

bugun ben de Bebak acıbadem sütünü ve kremini aldım. Kuru cildim var. Uyguladım ve çok beğendim:-)

Süt 215 ml - 9 TL
Krem 70 ml - 10 TL

Bebak benim uzun suredir kullandigim tek makyaj temizleyicim ve nemlendiricim.
Baska birsey degdirmem yuzume.
Dogal sabunum ile yikarim once makyaji
Sonra bebak ile silerim yuzumu.
Arada peelinge ihtiyac duyarsam kahve telvesi peelingi uygularim.
Yuz temizleyici fircalar vs denemedim ama denemeyi dusunuyorum youtoube da bi kanalda gormustum kizin birisi otomatik bir yuz temizleyici firca edinmis mantikli geldi peelinge de ihtiyac kalmaz zannimca.
Tonigim zaten bellidir. Elma sirkesi ve gul suyu.
Kisacasi ben cok memnunum cilt bakimimdan.
Ve de tabi ki bebak'tan.
Gonul rahatligi ule uyguluyorum cildime. Kas kirpik Allah ne verdiyse her yere suruyorum:)

Bebak kesinlikle Favorimmm
(((konu guncel kalmali ve herkes gormeli, bu nedenle yaziyorum)))
1 yili askindir bebak temizleme sutunu kullaniyorum. Ve olesiye memnunum.
Oncesinde makyajim yuzumde iken papatya ozlu sabunum ile yikiyorum yuzumu( cleopatra sabunu olarak da biliniyor bu papatya ozlu sabun) sonra bi pamuga bebak alip yuzumu siliyorum. Klasik duzenim budur. Rosense gul suyunu da tek gecerim lakin biraz zaman oldu acikcasi onu kullanmadim yarin hemen tekrar edinecegim.
Siralama basit.
Yuzunuze uyan bir sabun.
Rosense gul suyu.
Bebak acibadem sutu.:KK66:

Bebak kesinlikle Favorimmm
(((konu guncel kalmali ve herkes gormeli, bu nedenle yaziyorum)))
1 yili askindir bebak temizleme sutunu kullaniyorum. Ve olesiye memnunum.
Oncesinde makyajim yuzumde iken papatya ozlu sabunum ile yikiyorum yuzumu( cleopatra sabunu olarak da biliniyor bu papatya ozlu sabun) sonra bi pamuga bebak alip yuzumu siliyorum. Klasik duzenim budur. Rosense gul suyunu da tek gecerim lakin biraz zaman oldu acikcasi onu kullanmadim yarin hemen tekrar edinecegim.
Siralama basit.
Yuzunuze uyan bir sabun.
Rosense gul suyu.
Bebak acibadem sutu.:KK66:
Aci badem sutu kremi komplemi suruyodunuz yuze nemlendirici olarak 💕

X