Doğuma Hazırlık Bebeğe nazar değmesi?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

babymommy9

Üye
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2022
100
35
26
Merhaba ben hamileyim ve size bir sorum olacak.Kaynanam tarafı instagramda bebekle ilgili birşey paylaşmamı,kendimi paylaşmamı istemiyorlar.Sebebide nazar değer korkusu…Anneme diyorlar,eşime diyorlar..Sıkıldım artık.Anne olacağım için heyecanlıyım ve her anımı paylaşmak istiyorum. Tabiki paylaşıyorumda ama nadir.Kendi çevrelerine bile söylemek istemiyorlar.Sizce yaptıkları doğrumu ?

Merhaba ben hamileyim ve size bir sorum olacak.Kaynanam tarafı instagramda bebekle ilgili birşey paylaşmamı,kendimi paylaşmamı istemiyorlar.Sebebide nazar değer korkusu…Anneme diyorlar,eşime diyorlar..Sıkıldım artık.Anne olacağım için heyecanlıyım ve her anımı paylaşmak istiyorum. Tabiki paylaşıyorumda ama nadir.Kendi çevrelerine bile söylemek istemiyorlar.Sizce yaptıkları doğrumu ?
Hamilelik sürecinizi sonrasında bebeğinizi paylaşmak isteyişinize karşı ancak fikir belirtebilirler,kayınvalideniz ve yakınları.Kararını verecek olan onlar değil eşinizle birlikte sizsiniz.

Bu çok kişisel bişey.Ben 4 aylık olana kadar aileme söylemedim.Arkadaslarim öğrendiğinde 35 haftalık hamileydim🤭🤭bebeğimi de pek paylaşmışmiorum.Bi kaç defa paylaştım ne olsa nazara bağladim.Boyle olunca paylaşmaktan vazgeçtim.Bi sürü arkadaşım da oldu 5 haftalıkken biz 3 kişiyiz diye gezinmeye,fotograf paylaşmaya🤭🤭siz nasıl istiosaniz öyle yapın.Mutlulugunuzu nasıl yaşamak istiyosaniz öyle yaşayın.Kimseyi ilgilendirmez🥰

Çocuklarımın fotoğrafını sosyal medya da çok fazla paylaşan biri değilim ,sevmiyorum da. Özellikle o resimlerle neler yapılabildiğini okuduktan sonra paylaşmama kararı aldım . Çocuğumun fotoğrafı benim galerimde de kalabilir .

Bu tamamen bakış açısı kimi tırnağı kırılır nazar der kiminin kolu bacağı kırılır dikkat etmedim der. Herşeyi nazara bağlayan insanlar bana çok komik ve fazlasıyla megaloman geliyor. Bu benim şahsi fikrim. Çok sık paylaşım yaparım büyük kötü nazar diyebileceğim hiç bir şey yaşamadım ama belki biz ailecek çok çirkinizdir bilmiyorum😂

Banada aynısı yapılıyor ama bende nazara inanan biriyim ve kırkı çıkana kadar yüzünü paylaşmam, diğer türlü ne zaman paylaşacağım bana kalmış, nasıl isterseniz öyle yapın,hamile olduğunuzu soylememeleri biraz abartı

Bu tamamen bakış açısı kimi tırnağı kırılır nazar der kiminin kolu bacağı kırılır dikkat etmedim der. Herşeyi nazara bağlayan insanlar bana çok komik ve fazlasıyla megaloman geliyor. Bu benim şahsi fikrim. Çok sık paylaşım yaparım büyük kötü nazar diyebileceğim hiç bir şey yaşamadım ama belki biz ailecek çok çirkinizdir bilmiyorum😂
Çocuğa bir şey olsa ben sebep-sonuç ilişkisi kurup çoğu zaman bilimsel bir açıklama getiriyorum. Arkadaşım kendi çocuğu için hep nazardan diyor. O kafayla yaşasam paranoyak olurum yahu, hayatı kendine zorlaştırıyor. 🤦🏻‍♀️

nazar hiç umrumda degıl. nazar varsa koruyucu dua da var. okusunlar oku :)) ben yer gok sapık kaynıyo diye paylasılmasını ıstemıyorum.. yoksa ay bılmem ne amcasından ne zarar gelcek yok bılmem ne neyzesı kem gozle mı bakcak falan fılan dıyorsan zaten paylas cocuk senın cocugun. kime ne :) herkesın kendı hayatı. kayınvalıden paylasmasın :)) nazar da ınanana heralde . cunku yabancıların cocukları masallah dogaustu guzellıkte ama hıc bısey olmuyo. :))

Her halta da karışmasınlar artık yahu . Arkadaşıma da diğer oğullarının çocuğu olmuyor üzülmesin diye çok ses etme demeye çalıştılar da umursamadı . Ne istiyorsanız onu yapın .

Bana da çok diyorlar nazar değer paylaşma diye ama nazar varsa duası da var. Sadece eşim rica etti 40 çıkana kadar yüzünü koyma dedi. Onu kırmadım. Ben taşıdım, ben doğurdum. Bunun kararı bana ait. Ama ilerde çocuğum “Anne ben rahatsız oluyorum, paylaşma” derse paylaşmam.

Ben çocuğumu paylaşmam zaten veya yüzü görünmeyecek şekilde paylaşırım benimki nazardan cok çocukların fotograflarinin toplanıp kullanılması
Nazara da inanırım ama sizin kararınızı da kimse karışamaz bu kaynanalar instagrama da mı karışmaya başladı artik

X