Bebeğe oda yapmalı mı yoksa büyümesini mi beklemeli?

Ben oda yapmadım mobilya besik aldim yatagimin yanina koydum. Bi tanede sifonyer aldim eşyalarını koymak icin. Pismanmiyim? Pişmanım. Su an 4 yasinda. Oda telasina dustuk cocuk oda istiyor 1 senedir. Evimizi sattik yeni ev aldik tasinma telasi sinav is guc derken anca simdi oda almaya karar verdik. Keske bastan alsaymisiz. Çünkü akli erdiginde kendine ait br alan istiyor benimseme ihtiyaci duyuyor. Son 4 aydir ben bu yatagi sevmiyorum bana oda yapin odamda uyucam diyor. Yasak bitiminde guzel bi montessori takım almayi dusunuyoruz bizde. Arkadaslarim daha dogarken oda yaptilar ve bu cok iyi oldu cocuklari icin . Bağımsızlık kazanmak icinde iyi oluyor diye düşünüyorum. O yüzden oda yapin kurtulun tecrubeli bir anne olarak fikrim budur.
Bebek mobilyaları pek kullanışlı değil evet. En küçük kardeşimde annem almıştı ondan dolayı biliyorum. Şuan odası var boş. Bakalım eşya olayında acele etmemeye karar verdim teşekkür ediyorum yorum için🤗

Önceki mesajda yazan da çok haklı. Gerçekten çocuk olduktan sonra gidip bakmak, almak da zor olur. Hatta benim bir arkadaşım bu odayı yaparken o kadar helak oldu ki ikinci çocuktan tamamen vazgeçtiler. Bebeği bırakacak yerleri olmadığı için onunla gezmişler mobilyacıları, burı larından gelmiş 😄
Eminim çok zor olmuştur. İkinci bir çocuk düşünmüyorum ancak beb mağaza gezmekten nefret ederim. 😄Muhtemelen mobilyalarını da internetten alacağız😄

Doğmadan odasını hazır ettik ama 15 ay kadar benim yatağımın yanına koyduğumuz beşiğin de yattı. Emme olayına kendisi son verince ve ses konusunda çok duyarlı olup uykuları da kalitesiz olunca odasını ayırdım. Kıyafetleri bizim dolaba sığmazdi sanırım, hevesle ve hediyeyle çok eşyası oldu. Yaptığım tek hata oda eşimin isteğiyle sifonyer almak oldu, odasındaki tek gereksiz şey bana göre. Sağlıkla kavusun inşallah.
Çok teşekkür ediyorum ❤️

Şimdiki aklım olsaydı anne yanı ya da beşik tarzı şeyleri asla almazdım benim için gereksiz masraf oldu çünkü. Montessori yataklarından alıp bazanızın yanına koyabilirsiniz. 2-3 yaşında da kendi istediği gibi yatabilir. İlk aylar zaten 2 saatte bir uyandığı için size de rahatlık olabilir. Benim beşik öylece duruyor evde. 1 yaşında montessori yatak aldım şu an 21 aylık kendi yatıp kalkabiliyor.
İnşallah hayırlısıyla alırsınız kucağınıza🤲🏻
Montessori tipi bir yatağın bazanın yanına koyulduğunu hiç duymamıştım. İmkansız çünkü sığması. Alacağım yatak bebek yatağı değil ki normal tek kişilik bir yatak 🤗 O yüzden anne yanı minik beşiği almak mantıklı geldi bana.En azından küçüklük dönemi için.İşim bitince satmak çok kolay 🤗Yorumunuz için çok teşekkür ederim amin inşallah ❤️

Bu arada Montessori yatagi kaç yaşına kadar kullanabilecek?
Teknik bilgi 15 ine kadar diyordu dün bakmıştım ama tecrübeler daha doğru sonuç veriyor merak ettim.
Bu yaptıracağınız yatağa bağlı bir durum. Ben tek kişik yatak boyutunda yaptırmayı planlıyorum. Modern ve dönüştürülebilir bir dekorasyonla ergenliğini de çok rahat geçirebilir böylece.

Açıkçası maddi imkanlar ve oda sayısı el veriyorsa büyüyen beşik almak mantıklı geliyor.
En azından gündüzleri veya evde ilgilenecek başka birisi olunca odanızda dinlenmeye geçebilirsiniz.

Merhaba hanımlar. 👋
9 aylık evliyim ve 18 haftalık hamileyim. Bir oğlum olacak Allah'ın izniyle. 🤗
Kafamı çok karıştıran bir konu var. Tecrübeli annelerden fikir almak istiyorum.
Öncelikle yatak odamdaki gardırobumda bebeğin kıyafetleri ve eşyaları için oldukça fazla alanım var.
Bundan dolayı ilk başlarda park beşik alırım, odasını biraz daha büyüyünce yaparım diye düşünmüştüm.
(Biraz da oğlumun sevdiği ve sevmediği şeylerin keşfi ile birlikte yaparız diye. )
Ancak şu montessori yataklı konsept odalar çok hoşuma gidiyor ve acaba odasını yapsam mı diyorum bazen.
Sizce ne yapmalıyım?
Gereksiz mi acele ediyorum acaba?
Geri kalan bütün eksiklerimizi erkenden tamamladık tezcanlılığım yüzünden. :anneadayı:

NOT: Oda yaparsam anne yanı beşiği de alacağım.
Ben ilk 6-7 ay anne yanı park yatakta yatırıp oda yapmayacağım. Sonra yapmayı planlıyorum.
14 haftalığız ama henüz bir çorap bile almadım 😀 Daha çok erken olduğunu düşünüyorum.

Bebek mobilyaları pek kullanışlı değil evet. En küçük kardeşimde annem almıştı ondan dolayı biliyorum. Şuan odası var boş. Bakalım eşya olayında acele etmemeye karar verdim teşekkür ediyorum yorum için🤗
Sorun mobilya veya park.yatak olmasi degill yalniz bende parkyatakta vardı oturma odasi icin.sattim fazla diye. Mobilya kullanissiz degil yalniz cocuk icin bi oda olmasi daha iyi. Ilerde ugrasmaktansa simdiden ayarlamak daha iyi. Bunu anlatmak istemistim. . Bu arada rica ederim :KK24:

bence yapmayın çocuğunuz doğsun belli bir zaman geçsin birbirinizi tanıyın. belki çok huysuz olacak ayrılmayacak belki çok sakin olacak hemen ayrılacak odalarınız. yaşadıkça karar verin. park yataklarını en az 3 sene kullanırsınız içi geniş olanlarını tercih edin.

Anlıyorum bu durumda geç ya da erken yapmanın dediğiniz gibi eksi bir yanı yok. Yaparsak oyun odası gibi de kullanabilir.Bakalım ortak bir karar alacağız inşallah. ☺️ Odası var boşta. 🤗 1 ay kayınvalidem yanıma gelecek. Gelen misafirimiz olan nere müsaitse orada kalıyor 🤗
Aynen öyle bir eksisi yok ve hazır olmuş oluyor daha sonra uğraşmak yerine ve çocuk daha rahat adepte oluyor hep gördüğü için.
Montesori yatak yaptırırken de parmaklık hiç yaptırmayın yanına kalın yastık yaptırın bence, çok daha kullanışlı oluyor. İlle parmaklık olsun derseniz sadece önüne çıkarılabilir tarzda yapın ama diğer üç taraf minder olsun. muhtemelen görmüşsünüzdür ama yine de isterseniz örnek atarım .

Aynen öyle bir eksisi yok ve hazır olmuş oluyor daha sonra uğraşmak yerine ve çocuk daha rahat adepte oluyor hep gördüğü için.
Montesori yatak yaptırırken de parmaklık hiç yaptırmayın yanına kalın yastık yaptırın bence, çok daha kullanışlı oluyor. İlle parmaklık olsun derseniz sadece önüne çıkarılabilir tarzda yapın ama diğer üç taraf minder olsun. muhtemelen görmüşsünüzdür ama yine de isterseniz örnek atarım .
Teşekkür ediyorum gördüm evet 🤗

Montessori tipi bir yatağın bazanın yanına koyulduğunu hiç duymamıştım. İmkansız çünkü sığması. Alacağım yatak bebek yatağı değil ki normal tek kişilik bir yatak 🤗 O yüzden anne yanı minik beşiği almak mantıklı geldi bana.En azından küçüklük dönemi için.İşim bitince satmak çok kolay 🤗Yorumunuz için çok teşekkür ederim amin inşallah ❤️
😄 bazayla birleştirmekten bahsetmemiştim. Bazanın yanında bir yerde olursa kalkıp geri yatması kolay olur diye demiştim. Ben hala emziriyorum öyle yapıyorum. Bizim yatağımıza çok yakın onun yatağı

😄 bazayla birleştirmekten bahsetmemiştim. Bazanın yanında bir yerde olursa kalkıp geri yatması kolay olur diye demiştim. Ben hala emziriyorum öyle yapıyorum. Bizim yatağımıza çok yakın onun yatağı
Yok bende aynı şeyi dedim zaten ama montessori yataklar çok yerinden hareket ettirilebilecek odadan odaya taşınabilecek yataklar değil. Belki siz küçük bir yatak kullanıyorsunuzdur. Ancak benim imkansız tek kişilik bir yatağın bazanın yanına sığması. Daha sonra kendi odasına götürmek için tekrar sökülmesi monte edilmesi filan gerek. Sizin dediğiniz durumda anne yanı beşikleri daha uygun grliyor bana

Yok bende aynı şeyi dedim zaten ama montessori yataklar çok yerinden hareket ettirilebilecek odadan odaya taşınabilecek yataklar değil. Belki siz küçük bir yatak kullanıyorsunuzdur. Ancak benim imkansız tek kişilik bir yatağın bazanın yanına sığması. Daha sonra kendi odasına götürmek için tekrar sökülmesi monte edilmesi filan gerek. Sizin dediğiniz durumda anne yanı beşikleri daha uygun grliyor bana
Tabii siz nasıl rahat edecekseniz öyle yapın ☺️
benimki çok kolay taşınıyor. Tek kişilik yatak boyutunda o yüzden demiştim, hepsi aynı olmayabilir 🤗

Tabii siz nasıl rahat edecekseniz öyle yapın ☺️
benimki çok kolay taşınıyor. Tek kişilik yatak boyutunda o yüzden demiştim, hepsi aynı olmayabilir 🤗
Tabi tabi olmayabilir şimdi her yatağın bin türlü çeşidi var. Belki ben görmemişimdir öyle🤗Teşekkürler zamanınızı ayırdınız🤗

Oğlum 3.5 yaşında hala her gün odasını ayırıyorum 🤣🤣 çocuğumu gece yanımıza taşırken uyanıyor ben odamı seviyorum niye alıyorsunuz beni diyor 🤣🤣 oğlum bizi değil biz onu bırakmıyoruz 🤣🤣🤣🤣🤣

X