Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi Bebeği düşük doğum ağırlıklı doğan var mı?

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

Esrs

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ekim 2009
430
6
Bebeği düşük doğum ağırlıklı doğan anneler var mı? neler yaşadınız bebeğiniz ayını yakaladı mı?

ben.........beklenen tarihten yaklaşık bir ay önce doğdu kızım...3000 gr dı.doğduğunda,birde o şişi indi ,kaldı 2800 gibi....
bol bol emzirmeyle birazda olsa toparladı....
ilk bebeğini kucağıma 3750 almıştım ben ve hastaneden 4250 çıkmıştık,ondan sonra bu kadar olunca gözümün alışması biraz zaman aldı...ama sağlıklı olduktan sonra bence kilo önemli değil...

benim kızımın doğum kilosu 2870 çıkarken tartmadılar heralde 2700 altına düşmüştür
şimdi 3.5 aylık maşallah gayet iyi kilosu :nazar:
küçük doğanlar daha çabuk toparlanıyor galiba

benim kızım 38+2 doğdu 2320 gram hastaneden 2190 gram ile çıktık şimdi 7 aylık oldu daha 5900 kilosu aradaki farkı kapatmadık gittikçe sınırın altında kalıyoruz çok şükür sağlıklı hiçbir sağlık sorunu yok ama insan kafasına takıyo ister istemez

benim kızımda 2920 gr doğdu 39. haftada ama geç döllenmeden dolayı 37+5 gözüküyordu ultrasona göre ama bebeğim ters olduğu için ve ntslerde sancım çıktığı için doktorum sata göre 39. haftadayız alalım dedi.hastaneden çıkarken 2 gün sonra 2720 ye düştük ama şuan 2 aylığız 5200gr olduk maşallahımız var doktorumuz bile şaşırıyor ki benim kızım maalesef zatürre geçirdi 5 gün hastanede kaldık 20 gün önce ona rağmen iyi toparladı.maşallah çok iştahlı bir bebek.bol bol emzirdim ama maalesef hastanede yatarken üzüntüden sütüm azaldı nerdeyse kesildi şimdi yeni yeni emzirmeye başladım 15 gün ara verdik ama şimdi günde bir kaç kez bile olsa anne sütü alıyor mama takviyesi yapıyoruz mecburen.buarada 1. ay kontorülümüzde sırf anne sütü alırken 4200 gr olmuştu kuzum.küçük bebekler daha çabuk toparlıyorlar.

Son düzenleme:
kizim 37.haftanin sonunda 2050 gr olarak dunyaya geldi,3.gun 1800e kadar dusmustu kilosu.Cok zor gunlerdi,cok korkuyordum ama cok sukur kizim cabuk toparladi.Su anda 5.5 aylik ve 7 kiloya yakin masallah :nazar: .

kizim 37.haftanin sonunda 2050 gr olarak dunyaya geldi,3.gun 1800e kadar dusmustu kilosu.Cok zor gunlerdi,cok korkuyordum ama cok sukur kizim cabuk toparladi.Su anda 5.5 aylik ve 7 kiloya yakin masallah :nazar: .

Bir nedeni varmıydı küçük doğmasının tansiyon, şeker filan maaşallah çok güzel toparlamışsınız biz alamıyoruz kilo nasıl besliyorsun

37+2 de 3100 gr doğdu..gelişimi çok iyi gidiyordu ama haftasına göre bukadar oldu..2. ay 6 kiloydu..ilk 2-3 ay iyi kilo alıyorlar..bol bol emzirmek lazım..allah hepimizin bebeğini korusun..asıl savaş ek gıdalardan sonra başlıyor:KK4:

Bir nedeni varmıydı küçük doğmasının tansiyon, şeker filan maaşallah çok güzel toparlamışsınız biz alamıyoruz kilo nasıl besliyorsun

masallah kuzularimiza,Allahim esirgesin hepsini de.Dusuk kilonun sebebi anne karninda enfeksiyon gecirmesi,enfeksiyonun sebebi de rahim agzina dikis atilmisti erken dogum riskimden dolayi.Bebegimi 5.aya kadar anne sutu ve formul sut karisik besledim.5.aydan itibaren meyve sulari tattirmaya basladim,ardindan sebze ve meyve pureleri ve pirinc unu mamasi.Son zamanlarda istahsiz,ek gidaya basladigimizdan beri bir durgunluk var ama buna sukur saglikli olsunlar,kilo cok muhim degil.Su anda sabah iki ogun sut veriyorum,sonraki iki ogun sebze puresi ve aksam ogunu pirinc unu mamasi,gece son ogunu yine sut.

merhaba bizimki 34 haftalıkken dünyaya geldi 2600 gr doğdu şimdi 2 aylık olduk 4 gün önce tarttığımda 4690 olmuştuk . bana durumu ii gib geliyo bakalım yarın dr. kntrolü var o nediyecek.. bu arada sadece anne sütü alıyoruz..:nazar:

merhaba bizimki 34 haftalıkken dünyaya geldi 2600 gr doğdu şimdi 2 aylık olduk 4 gün önce tarttığımda 4690 olmuştuk . bana durumu ii gib geliyo bakalım yarın dr. kntrolü var o nediyecek.. bu arada sadece anne sütü alıyoruz..:nazar:

merhaba,benim oğlum da 33 haftalık 2040gr doğdu,bağırsak probleminden dolayı ilk 1 ay hiç besin verilmedi,sürekli serumla beslendi 55 gün hastanede yattı.şu anda 3. ayın içindeyiyiz 5 kilo felan geliyo,anne sütü ve günde 2-3 defa mama veriyorum.inşallah gelişimi iyidir.prematüre bebekler zaten yaşıtlarıyla gelişimini geriden takip edermiş 2 yaşına kadar.Allah sağlık versin kuzucuklarımıza kilo o kadar da önemli değil.:nazar:

benım oglumda 38.haftada 2320 gr dogdu tup bebekdı bızımkı bıde hamılyken apandıst amelıyatı gecırdım ben cok sukur saglıgı ıyı kılosuda ıyı maşallahh

benım oglumda 38.haftada 2320 gr dogdu tup bebekdı bızımkı bıde hamılyken apandıst amelıyatı gecırdım ben cok sukur saglıgı ıyı kılosuda ıyı maşallahh

kaç aylıksınız şu anda kaç kilo oldu bebeğiniz çok geçmiş olsun

benin ikizlerim 37+4 de 2755 ve 2750 olarak doğdular ama sütüm yetmediği için 2. gün aptamil mamaya başladık. sanırım yeterli kiol alamadılar dr. mamamızı değiştirdi milupa prematüre mama verdi yaklasık 1 ay kullandık ama o mama da bebeklerimde hazım problemi yaptı. şimdi iyiler cok şükür.

benim bebeğimde 2 hafta erken doğdu 2600 den şişi inince 2250 kaldı şimdi 2 aylık 4600 gram bol bol emzir sağlıklı olması önemli şişman olması değil.

benim bebeğimde 2 hafta erken doğdu 2600 den şişi inince 2250 kaldı şimdi 2 aylık 4600 gram bol bol emzir sağlıklı olması önemli şişman olması değil.

benim bebeğim 1 ay 10 gün erken doğdu ve senin kuzuyla aynı kiloda doğdular.. 2 aylıkken benimkide 4600 kg idi. çok ii gidiyo bole devam ederse maşşallah .. şimdi 3 aylık 5950 olsu dr. muz yaşıtlarını yakaladı bole devam ederse geçecek gibi gözüküyo dedi bakalım Allah sütlerimize zeval vermesin ..:nazar:

ikizlerim 32+4 de doğdular..kızım 1780 gr,oğlum 1650 gr dı..2 hafta küvezde kaldılar,ödemlerini atınca 1500 gr a düştüler...
Şu an düzeltilmiş yaşları 6 ay 1 haftalık ve 2 şubat itibariyle kronolojik 8 aylık olucaklar..
oğlum 8 kilo,kızım 7,5 kilo civarı ve ikisi de diş çıkardılar...:nazar: :nazar:

Merhaba
Ben 38+4 haftalık 4. Kız bebeğini bekleyen bir anneyim. Hamileligimin başından beri kansizlik (anemi) vitamin eksikliği demir eksıklığı magnezyum filan hep düşük çıkıyordu. Ilaclarla kan serumlariyla bu güne kadar geldim. Bu günde doktorum bebeğimin 2 buçuk Kilo olduğunu söyledi ve kan tahlilleri isteyip sonucuna göre bebeğin normal dogumu kaldırıp kaldirmayacagina bakmamiz gerekir dedi ve renkli ultrasyon isteyebilecegini söyledi 2bucuk kiloluk bi bebek normal dogumu neden kaldıracağını. ?
Ben sanki beni sezeryan doğuma almak için cabaladigini fark ediyorum

X