bebeği hem emzirmek hemde biberon vermek/bilgisi olan lütfen

meryemmeryem

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2009
3.981
66
4 aylık bi bebeğim var sadece anne sütüyle besleniyor ve gelişimide çok iyi..
2 ay sonra işe başlıcamm bebeğimin alabildiği yere kadar anne sütünden faydalanmasını istiyorum bu nedenle sütümü sağıp vericemm..kafama takılan şey.
bebeğimi sabah bırakıp akşam alıcam hadi gündüz biberonla alıcak sütümü peki geceleri yine sütümü sağıp biberonlamı vericem
biberon alan bebekler anne memesini kabul etmiyormuş genelde
bunun bir çözümü varmı
çünkü çok yoğun bir iş ortamım olacak eve yorgun gelicem birde geceleri kalkıp pompayla uğraşmak biraz zor olacak gibi

canım ben hem emziriyorum hem biberonla sütüm yetmediğinde mama veriyorum benm bebeğim emmeyi çok seviyor emzirmez veya biberon vermezsem ya emzik emiyor ya da ellerini:)) her bebek aynı olmuyor emmeyi bırakmadı benimki.

canım ben hem emziriyorum hem biberonla sütüm yetmediğinde mama veriyorum benm bebeğim emmeyi çok seviyor emzirmez veya biberon vermezsem ya emzik emiyor ya da ellerini:)) her bebek aynı olmuyor emmeyi bırakmadı benimki.

saol cvbın için canım..ne güzel ..
inşallah benimkide bir sorun yaratmaz kabul eder ikisinide.

inşallah cnm
ama bu konuda bir tavsiye var:
önce biberon ver sonra memeni mutlaka ver diyorlar o zaman bırakmazmış bir de biberonu ben anne memesi başlıklı olandan aldım

Ben oğlum 1,5 aylıkken işe başlamıştım..

Sabah emzirip işe gidiyordum öğlen gelip emziriyor ve işe dönüyordum..akşam geldiğimde de artık sabaha kadar istediğinde emiyordu..

Aralarda acıktıkça mama veriliyordu 1,5 aylıktan itibaren..Yani sütümü sağıp bırakmadım aralarda mama verildi..
9 ay emdi hiç sorun olmadı...9 aydan sonra memeyi bıraktı.

canım ben sabah bırakıp akşam alıcam aralarda gşdip emzirme imkanım yok ..mecburen eve süt bırakmam lazım,6. ayda olunca ek gıdayada yeni başlayacak hemen kabullenmeyebilir..
sonuçta sütümü biberonla vericez gündüzleri

ılla biberona alışıp memeyi bırakacak diye bir kaide yok. Benim kızımda ben yokken biberonla beslendi ama ben evdeyken meme verdim. Merak etmeyin sizi özleyeceği için bırakmaz memeyi. Memeyle aralarında büyük bir bağ oluyor bebeklerin. Size olan özlemini o şekilde atacaktır.
Boşuna endişelenip süt oranınızı azaltmayın.

ben oğlumu 2 sene hem emzirdim hem biberon verdim anne memesini bırakmamasını istiyorsan biberon emziklerinin en küçük dediklisini yani yavaş olanını almalısın çünkü yavaş aktığı için anne memesinden geliyor gibi çaca safedip emer hızlı gelenden emerse kolaya kaçıp anne memesini raddeder

Her bebek aynı olmaz canım. benimkide doğduğundan beri arada mama takviyesi alıyor. günde 1 bazen 2 defa mama veriyoruz biberonla. şu an 4 aylık olacak 4 gün sonra.ama her türlü emmeyi çok seviyor. ama emzik veremiyoruz almıyor. memeyi biberondan daha çok seviyor üstelik. bu yüzden fazla endişelenme. hemde seni özleyince senin endişenin tersine memeye daha da çok düşebilir.

4 aylık bi bebeğim var sadece anne sütüyle besleniyor ve gelişimide çok iyi..
2 ay sonra işe başlıcamm bebeğimin alabildiği yere kadar anne sütünden faydalanmasını istiyorum bu nedenle sütümü sağıp vericemm..kafama takılan şey.
bebeğimi sabah bırakıp akşam alıcam hadi gündüz biberonla alıcak sütümü peki geceleri yine sütümü sağıp biberonlamı vericem
biberon alan bebekler anne memesini kabul etmiyormuş genelde
bunun bir çözümü varmı
çünkü çok yoğun bir iş ortamım olacak eve yorgun gelicem birde geceleri kalkıp pompayla uğraşmak biraz zor olacak gibi

benım kıızm gecelerı emıyor gunduzlerıde bıberonla beslenıyor hıcde reddetmıyor oyle bısey yok rahat ol gecelerıde rahatca emzırebılırsın

canım benim kızım 3 aylık doğduğundan beri hem mama hemde anne sütüyle besleniyor memeyi bırakma gibi bi sorun olmadı şuana kadar ama anne memesi şeklinde biberonlar var duydunmu bilmiyorum siliokon belkide onun etkisidir ki bırakmadı çok şükür onlara bak istersen 35 tl idi fiyatıben memnun kaldım öptüm bebişini

Her bebek aynı olmaz canım. benimkide doğduğundan beri arada mama takviyesi alıyor. günde 1 bazen 2 defa mama veriyoruz biberonla. şu an 4 aylık olacak 4 gün sonra.ama her türlü emmeyi çok seviyor. ama emzik veremiyoruz almıyor. memeyi biberondan daha çok seviyor üstelik. bu yüzden fazla endişelenme. hemde seni özleyince senin endişenin tersine memeye daha da çok düşebilir.
benim kızımda senin bebişi gibi emyi daha çok seviome
benim kızımda emziği birtüllü tutmuyor emzik yerine beni kullanıo saatlerce ne yapıcam bilmiom

canım her bebek farklı ama benim oğlum biberonla beslenmeye başlayınca memeyi bıraktı. anne memesini emmek ona zor geldi.

kızlar ben aventin biberonunu aldım,şimdiden bazen onla veriyorum denemek için ama hiç reddetmedi hem biberonu aldı hemde beni emdi ,ayy çok mutluyum..

X