Bebeği ile yalnız kalma korkusu

Esra Gep

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2021
3
0
21
Merhaba arkadaşlar benim 3 bucuk aylık oglum var , cok buyuk sters altındayim bebegimle asla yalnız kalamiyorum korkuyorum aglama krizine girerse naparim diye , kolik bi oğlum var ve aglayinca asla susmuyo eşim mesleginden oturu nobet tutuyo ve ben o gidince hemen yanima gelmesi icin birilerini cagiriyorum insanların benden sıkıldığını gorebiliyorum ama elimden bir sey gelmiyor cok korkuyorm kafayi yiycek gibi oluyorum hep uyusun uyanmasın diye dua ediyorum benim yasadiklarimi yasayan var mi ne zamana kadar boyle devam edicek yardim edin lutfen

Cuel

🌼Yağmur 💞Defne🌼
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2014
3.110
6.195
33
Aslında bebeğinle yalnız kalman çok iyi gelebilir ikinizede. Allah bağışlasın bu arada sağlıkla sıhhatle büyüsün bebişin 🙏 ben yaşamadım ama Yaşadıklarını da garipsemedim. Hatta ben tam tersiydim gitselerde yalnız kalsak diyordum. Geçicektir muhakkak. Yaşayanlar varsa yardımcı olucaklardır sana. Sen içini ferah tut 🤗

Esra Gep

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2021
3
0
21
Aslında bebeğinle yalnız kalman çok iyi gelebilir ikinizede. Allah bağışlasın bu arada sağlıkla sıhhatle büyüsün bebişin 🙏 ben yaşamadım ama Yaşadıklarını da garipsemedim. Hatta ben tam tersiydim gitselerde yalnız kalsak diyordum. Geçicektir muhakkak. Yaşayanlar varsa yardımcı olucaklardır sana. Sen içini ferah tut 🤗
Panik atak hastayim ve kendimi asla sakinleştiremiyorum o an yanimda biri olsun yeter ki baska bisi istemiyorum kendimi kotu hissediyorum ogluma tek basima yetemiyormusum gibi geliyo

Tinkerbelso

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2017
607
1.122
36
Bebekler sakinlikten hoşlanırlar gelenler de onu huzursuz ediyo olabilir kaldı ki korona dönemindeyiz evinize giren herkes onun ve sizin için risk. O hayata yeni atıldı sizin onu sakinlrştirmeniz hayata hazırlamanız lazım destek almanız daha mantıklı bence bi psikolgdan
İlk zamanlar böyle dediğim gibi size hayata alışmaya çalışıyor. Bunu düzene sokmak sizin elinizde. 6 ay da olabilir 1 ay sonra da geçebilir

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1123 gün geçti.

-Artemis-

Kuş ölür, sen uçuşu hatırla🌿
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2019
793
552
Bence yalnız kalıp bir iki kere siz sakinleştirseniz kendinize güveniniz gelir.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 266 gün geçti.

diladuru

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2019
1.794
2.196
29
Gercekten uyusun ve uyanmasin ister miydiniz? Agzimizdab cikanlara dikkat edelim yasadiklariniz asiri normal neredeyse herkesin yasadigi bir dogum sonrasi depresyonu online psikologlar var mesela oya çanak vs onlarla görüşün instagramda lohusas sayfasi var oraya bi göz atın hatta yazın goreceksiniz ki yalniz degilsiniz

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 389 gün geçti.

Esra Gep

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2021
3
0
21
Gercekten uyusun ve uyanmasin ister miydiniz? Agzimizdab cikanlara dikkat edelim yasadiklariniz asiri normal neredeyse herkesin yasadigi bir dogum sonrasi depresyonu online psikologlar var mesela oya çanak vs onlarla görüşün instagramda lohusas sayfasi var oraya bi göz atın hatta yazın goreceksiniz ki yalniz degilsiniz
Evet yalnızken hep uyusun istiyorum cunku uyandigi her an aglama krizlerine girio ve elimden bi sey gelmiyo lutfen soylediklerimi carpitmayın , ayrıca önerdiginiz sayfalar icin tesekkurler

diladuru

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2019
1.794
2.196
29
Evet yalnızken hep uyusun istiyorum cunku uyandigi her an aglama krizlerine girio ve elimden bi sey gelmiyo lutfen soylediklerimi carpitmayın , ayrıca önerdiginiz sayfalar icin tesekkurler
Yazdiginiz cevaptanda anlasildigi uzere asiri gerginsiniz acil destek almalisiniz

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 389 gün geçti.

kediseverkadin

SessizZuzu
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2020
1.668
2.547
Şuanda psikolojik destek alma imkanınız var mı bilmiyorum ama varsa mutlaka alın.
Yoksa bir süreliğine anneniz hayatta ise yanınıza kalmaya gelir belki.
Yaşadıklarınız çok normal
Emin olun

Margaret Hale

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2017
3.324
12.189
Kendiniz bununla başa çıkmaya çalışın. Birkaç kere yalnız kalın, hiçbir şey olmadığını görünce alışırsınız belki. Olmazsa psikolojik destek alın. Normal değil çünkü.

kirpapatyasi44

Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2021
86
127
21
Merhaba arkadaşlar benim 3 bucuk aylık oglum var , cok buyuk sters altındayim bebegimle asla yalnız kalamiyorum korkuyorum aglama krizine girerse naparim diye , kolik bi oğlum var ve aglayinca asla susmuyo eşim mesleginden oturu nobet tutuyo ve ben o gidince hemen yanima gelmesi icin birilerini cagiriyorum insanların benden sıkıldığını gorebiliyorum ama elimden bir sey gelmiyor cok korkuyorm kafayi yiycek gibi oluyorum hep uyusun uyanmasın diye dua ediyorum benim yasadiklarimi yasayan var mi ne zamana kadar boyle devam edicek yardim edin lutfen
Merhaba hisleriniz çok normal anneliğin doğasında olan hisler ancak panik atağınız bu durumu katlanılmaz hale getiriyor olabilir lütfen bu konuda yardım almayı deneyin. Öncelikle her bebeğin ağlayacağını hiç aklınızdan çıkarmayın galiba ilk bebeğiniz çok normal böyle hissetmeniz. Bebek bu mutlaka ağlar ağladığı için ona bir zarar gelmeyecek içiniz parçalanıyordur eminim ama böyle düşünmelisiniz yavrunuz için. Bugün ağlıyor yarın koşup oynayacak düşecek kalkacak bu panik halinden kurtulmazsanız her an onu düşünmekten olumsuzluktan ona faydalı olamazsınız.. Sağlıkla büyütürsünüz inşallah