bebegi kücukken ikinciye hamile kalan anneler destek lüyfen...

banu01

Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2015
45
11
47
kızım 20 aylık ve cok isteyerek tekrar hamile kaldım ama çok korkuyorum ya hamileliğimden dolayı kızıma yetemezsem ya da tam tersi kızimdan dolayı sağlıklı hamilelik geçiremezsem diye.... ben gibi olanlar psikolojik destek lütfennn...

Kızım 21 aylık ben 22 haftalık gebeyim. Evet zor geçiyor benim kanamam falan oldu başlarda sütten kesmek zor oldu. Ama en vasat halimle bile iyi bir annecim çok şükür Allah yardım ediyor eşim en büyük destekçim sağolsun. İlersini düşünüp mutlu oluyorum

Kızım 21 aylık ben 22 haftalık gebeyim. Evet zor geçiyor benim kanamam falan oldu başlarda sütten kesmek zor oldu. Ama en vasat halimle bile iyi bir annecim çok şükür Allah yardım ediyor eşim en büyük destekçim sağolsun. İlersini düşünüp mutlu oluyorum

benim de lekelenmelerim oldu dr bol bol dinlen dedi ama nasil olacak kızim surekli kucak istiyor tamda ciş egitimine baslamistim kucaga falan almayacakmiyim ya da ne bilim parka goturemeyecekmiyim dr cok aydinlatici olmadi aksine icimi karartti

benim de lekelenmelerim oldu dr bol bol dinlen dedi ama nasil olacak kızim surekli kucak istiyor tamda ciş egitimine baslamistim kucaga falan almayacakmiyim ya da ne bilim parka goturemeyecekmiyim dr cok aydinlatici olmadi aksine icimi karartti
Can'ım ben kanama oldum ama hepsini yaptım kızımı kucağıma aldım mecbur ne yapabilirim ki. Ama bol bol dinlendim . Eşim yardımcı oldu çoğu zaman . Kızım eşime düşkün Zaten gece eşim kalkıyor uyandığında bende yardımcı oluyorum hakkediyoruz

Oglum 14 aylik 12 haftalik hamileyim zor olacak kolay degil. İki uc sene sonra biraz daha rahatliycaz . İki si bir buyuyecek. Yaninizda yardim eden biri olmali tabii. İkiside bagimlilar bize.

kızım 20 aylık ve cok isteyerek tekrar hamile kaldım ama çok korkuyorum ya hamileliğimden dolayı kızıma yetemezsem ya da tam tersi kızimdan dolayı sağlıklı hamilelik geçiremezsem diye.... ben gibi olanlar psikolojik destek lütfennn...
Bn daha ilkine hamileym ama kimsye sormadan ikinciyede hemn hamile kalmk istiyrm. Tek daniscagm kisi de doktorm olur herlde. Zor olur falan diyenleride kafaya cok takma. Sonra gercktn zorlasir. Kolay olacgna inan canim. InsaAllah kolay olur

Oglum iki yasinda ben 25 haftalik hamileyim zor olmuyo diyemem 3 ay hele mide bulantisindan basimi kaldiramadim ama rabbim yardim ediyo yeri geliyo yoruluyosun yeri geliyo daha rahat oluyosun bakalim dogunca daha cok is dusuyo bize ikiside kucuk bize muhtac olucak

Aynı durumdayız bende ilk başta çok endiselenmistim korkmustum ama bu fikre alışmaya çalıştım. Icin daha rahat şimdi. Benimde 17 aylık bir oğlum var ve ben 11 haftalik hamileyim. Nasıl olacak doğduktan sonra bilmiyorum ama eminim ki is başa düşünce insan alisiyo. En azından 2 çocuk birden büyümüş olucaz :)) belki de şanslı anneleri z kim bilir :))

Benimde kizim 22 aylık ve 14 haftalık hamileyim. Geçen haftaya kadar halsizlik bulantı beni mahvetti. Hala emziriyorum başta bende nasıl yeticem kizim çabuk büyüdü diye düşündüm.halsizlikten Oyun oynayamadigim zaman vicdan yaptım. Ama şimdi bakiyorum kardeşi olumcada nerdeyse benzer emekleri ona yapacağım. O yüzden cok ta zor olmaz insallah. Bahara tuvalet eğitimi verevilirsem kolay alisirsa sahane olacak insallah. Biraz laf dinleyip anlayacak döneme gelse kizim oglumuda kızımla sahane buyuturuz gibi. Ama kızıma karşı vicdan azabim bitmeyecek sanırım. Bazen yorgunken kucağıma alamıyorum eşim hasta annen kizim rahat bırak sev ip diyince gelip cici yapıyor öpüyor. Allahım iki kat artıyor vicdan azabim. Ama demek ki en hayırlısı buymuş. Karakterine yön verecek aşamalar bunlar

Benimde kizim 22 aylık ve 14 haftalık hamileyim. Geçen haftaya kadar halsizlik bulantı beni mahvetti. Hala emziriyorum başta bende nasıl yeticem kizim çabuk büyüdü diye düşündüm.halsizlikten Oyun oynayamadigim zaman vicdan yaptım. Ama şimdi bakiyorum kardeşi olumcada nerdeyse benzer emekleri ona yapacağım. O yüzden cok ta zor olmaz insallah. Bahara tuvalet eğitimi verevilirsem kolay alisirsa sahane olacak insallah. Biraz laf dinleyip anlayacak döneme gelse kizim oglumuda kızımla sahane buyuturuz gibi. Ama kızıma karşı vicdan azabim bitmeyecek sanırım. Bazen yorgunken kucağıma alamıyorum eşim hasta annen kizim rahat bırak sev ip diyince gelip cici yapıyor öpüyor. Allahım iki kat artıyor vicdan azabim. Ama demek ki en hayırlısı buymuş. Karakterine yön verecek aşamalar bunlar

Bn daha ilkine hamileym ama kimsye sormadan ikinciyede hemn hamile kalmk istiyrm. Tek daniscagm kisi de doktorm olur herlde. Zor olur falan diyenleride kafaya cok takma. Sonra gercktn zorlasir. Kolay olacgna inan canim. InsaAllah kolay olur
ben de doktora danisarak hamile kaldım ama işte ne bilim yetemeyacekmişim gibi hissediyorum

ben de doktora danisarak hamile kaldım ama işte ne bilim yetemeyacekmişim gibi hissediyorum
Allahn izniyle olur canim merk etme. Korkma. Etraftan etkileneblirsn cok norml ama etkilenmemeye calis:)) ben de gelicem insaAllh arkandan. Dogumum kolay olsun da korkutmasin beni ins ikincisi.

o vicdan azabı yok mu mahvediyor beni de haksızlik yapmiş gibi hissediyorum kizima... hele su aralar hasta kucagima bile alamiyorum cok kotü hissesiyorum

Ben daha 3 - 3,5 aylıkken annem kardeşime hamile kalmış. Aramızda tam 1 sene var ve annemin hamilelikleri hep çok zor geçmiş. Aynı zamanda çalışmış da bu süreçte. Ama hep der küçükken zorlandım biraz ama büyüyünce çok güzel oldu ikiniz birden büyüdünüz diye. Biz bebekken babam askere gitmiş 18 ay düşünün annemin halini. Rabbim yardım eder. Evlat gibisi yoktur eminim. Birlikte güler birlikte ağlarsınız ve büyür gidersiniz. Allah hepinize sağlıklı hamilelik ve sağlıklı evlat versin. Yardımcınız olsun inşaallah:anneadayı:

Benim kızım 16 aylık ve 30 haftalık hamileyim. Kızımla oğlum arasında 18 ay olmuş olacak. Daha güzel böyle. Kardeşlik bağı güçlü olur.

X