bebeği yürüyen varmı?

E

ebrusguner

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi ebrusguner
kızlar bizim oğlan epey bi tay tay durmaya başladı , bi süre duruyo sonra düşme korkusuyla yavaşça aşağıya iniyo. acaba sizinkiler nasıl bu korkuyu nasıl atçak. hiç adım atmıyo.yürüteci yok ama ilk arabab varya ondan var, acaba bide yürüteç mi alsak?

• Konu Sahibi ebrusguner
canım benim oğluş herhalde 1 aydan fazladır kendi başına tutunarak kalkıyor ve tutunarak yürüyor arada sırada elini bırakmaya çalışıyor ama daha tek eline cesaret edebiliyor yürütecini sevmiyor zorda kaldığımda koyuyorum ama bu hevesi yüzünden biraz sık düşmeye başladı ama korkutmamaya çalışıyoruz oda tekrar denemeye korkmuyor bir iki saniye ellerini bırakıp duruyor herhalde 1 aya kadar yürür ama ben sıkıntı yapmıyorum ne zaman hazır olursa o zaman yürüyecek

• Konu Sahibi ebrusguner
bizim oğlan koltukların kenarlarında yürüyor istediği şeyi almak için 1 veya 2 adım atıyor kendi yatağında tutunup kalkıyor ama yerdeyken koltuğa tutunup kalkamıyor emeklemediği için olabilir direk popsunun üzerinden koltuğa tutunmak zor bide bizim koltuklar yüksekte kalıyor ama ben yürüteçle çok rahat ettim öncelerde istemiyordum annem zorladı almamız için ama bizim oğlan çok sevdi özgürlüğünü ilan ediyor onun üstünde...

• Konu Sahibi ebrusguner
1 aydır yürümesi çok yakın diye diye bir hal oldum.gitmediği uzanmadığı yer kalmadı.çok rahat kalkıyor,oturuyor,tek elinden tutunca yürüyor,bir eli ile duvara tutunup ilerliyor.koltukları hiç saymıyorum zaten.koltuklar sehpa ve tv ile odanın içinde "u" çiziyor.kendi kendine oturduğu yerden kalkabiliyor ama henüz adımatacak cesaretimiz yok.merakla ve hevesle bekliyoruz.
bakalım ilk yürüyen hangi bebiş olcak?

• Konu Sahibi ebrusguner

Benim kız bugün puftan kanepeye 6 adım attı ellerini bırakıp,bende uzaktan adım saydım :)) 7. adımda eller kanepedeydi.

Bu arada elindede oturma grubunun yastığı vardı.Onunla yürüdü.

Şimdiye kadar 3-4 adım atmıştı ama bugün rekor kırdı:hooray::nazar::nazar::nazar:
Maşallah kuzuma

• Konu Sahibi ebrusguner
Maşallah Ceren'e, yaşına varmadan yürüyecek sanki... Bengisu da 2 gündür adım atmaya başladı. Tabi ellerinden tutarsam:)

• Konu Sahibi ebrusguner
Maşallah Bengisu ya canım.Öyle öyle alışcaklar.

cerende öyleydi.Şimdi tek elinden tuto gezdiriyorum.

Bugünde öyle gitti ya çok sevindim.

• Konu Sahibi ebrusguner
ooo maşallah bebişlerinize....
ceren hanıma yıldızlı afferinnnn....:)) 6 adım hemde ağırlıklı olarak yastık ile...bravoo..:))
benim oğlanlar day day duruyorlar ellerinden tutup özellikle koltuk altından bileklerine bişey olmasın diye öyle yürütüyorum oturmak istemiyorlar kaan oturtmak isteyince kendini öyle kasıyorki bacaklarını bükmüyor oturmam diye.. kanepenin kenarında da durup tutunarak yan yan gidiyorlar.. kendi kendine tutunup kalkamıyor yerden bişey almaya eğilince oturup kalıyorlar..
bizimkilerde hiç emeklemediler hep yuvarlanarak istedikleri yere giderlerdi..
şimdi kaan bey askerlerin telin altından geçmesi gibi sürüne sürüne hızlı yol katediyor.. keremde yeni yapmaya başladı.. bizimkiler biraz ağır abi olacaklar..ha buarada unuttum kollarından tutup yürütürken kerem öyle hızlı adım atıyorki koşuyor sanki eşimle onun yürüyüşüne gülüyoruz..kaanda ağır ve sağlam adımlarla yavaş yavaş yürüyor..

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi ebrusguner
Teşekkürler Nazlımelekcim.

Senin askerlerede maşallah.

belli bir süre sonra elinden de tutuyorsun.bende önce senin gibi tutuyordum.Sonra zaten güvenip elini tutuyorsun.

Çok tatlılar cidden bu halleriyle

maşallah bebeişlere benim oğlum tembel kollarından tutmazsam , hiç hareket yok....:)
diş de çıkarmadık daha ... birde ağlarkan baba diye ağlıyooo... beni sadece acıkınca arıyo :)
tam bi dana

X