Bebek Beslenmesi Bebeğim 6 aylık değişik kahvaltı önerilerinizi bekliyorum

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

DOGA6

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2008
579
2
bebeğim 6 aylık benim verdiğim kahvaltıyı beğenmiyor bitki çayı yada mama içine peynir cicibebe pekmez koyuyorum yemiyor sizin değişik önerileriniz varmıcokacimcoook

cnm bnm bebeğimde 6 aylık doktor pekmez ve reçel ve reçel verebilirsin dedi bende bir yaşına kadar şeker yasak diilmi dedim o zaman sadece pekmez ver dedi ama pekmezin içindede baya bi şeker var doğalda olsa ne biliim ben pek vermek istemedim peynir içinde açıkçası endişeliyim bu tarz yiyevekler içinde henüz erken gibi gelio e tabi ne verces kahvaltı diye düşünebilirsin bende çok düşündüm ve aptamilin kahvaltılık 8 tahıllı mamasını aldım onu anne sütüyle yada aptamil devam sütü veya mamasıyla karıştırıp veriosun ben anne sütüyle yapmayı tercih ediyorum ve bebeğim iştahla yiyiyor sende onu verebilirsin bende istiyorum evde bişiiler hazırlayım ama daha küçükler gibi gelio ne biliim ben böyle yapıyorum belki fikir olur diye cevapladım cnm sütünle kal....

- Milupanın kahvaltı mamalarını kullanıyorum.
-Bir çay kaşığı tereyağına mısırın unu yada yoksa normal unu kavurup üzerine su ekliyorum sudan sonra sürekli karıştıryorum.Kaynayınca beyaz peynir atıp peynir eriyinceye kadar tekrar karıştırıyorum.
-Yarım domates ile yumurtanın sarısını kullanarak melemen yapıyorum içine beyaz peynir de koyuyorum.Ekmeği rondadan geçirip u karışıma katıyorum

mısır ununu tereyağıyla kavurup üzerine su ekliyorum piştikten snra haşlanmış ve ezilmiş kuru kayısı labne peyniri yumurta sarısı ve zeytin ezmesi ve dövülmüş ceviz koyuyorum

canım bazı bebekler örneğin benimki cici bebe peynir pekmez ve yumurta sarısını ıhlamurla biraz ıslatıp yedirmeye calıstıgımda yemiyor yani karısımlı seyleri sevmiyor belki senin bebeğinde tercih etmediği için yemiyordur tektek vermeyi dene istersen ben ole yapıyorum küçük bir lokma ekmekle peyniri veriyorum sonra yine peşine ymurta yani aynı kendimişz yediğimiz gibi dene belki tektek yemeği sever mesele benim oglum sebze corbası yemiyor ama sebzelerden tek tek corba yaparsam bayılıyor patates corbası kabak corbası havuc corbası

bende cicibebe pekmez peynir yumurta sarısı vede cevizi karıştrıp veriyorum löp löp yiyo valla

peyniri receli sütle karıştrıp içine bebebisküvisi veya ekmek ezebilirsn bölede güsel oluyo

ama senn kuzun böle karışımı sevmiyosa tek tek yedir

canım bazende ilk yediklerinde tatları farklı geliyo yemiyolar ama sonra alışıyolar ara ara dene yemedigi şeyleri

valla ben yiyeceklerin böle karıştırılıp lapa gibi bebişlere verilmesine karşıyım. Öyle bi damak tatları varki... bence tek tek vermeyi deneyebilirsin böylece hangi besini sevip sevmediğini de daha iyi anlarsın.

X