Bebeğim asla bensiz durmuyoor

Frolayn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2021
1
0
32
7.5 aylik kizim var asla bensiz durmuyor uyurken bile gunduz yada gece yaninda olmaliyim yanindan kalktigim an ciglik cigliğa ağliyor. Ne yemek yiyebiliyorum ne evimi supurebiliyorum yardimci olacak kimsem yok haftalardir ev pislik icinde dus alamiyorum 1 dk bile nefes aldirmiyor bana asla bagirmiyorumda. Tecrubeli anneler nolur yardim edin pskolojim cok bozuldu esim bile artik konusamiyoruz bile deyip eve gelmemeye basladi. Cok yipraniyorum napicam ben

Ama size en çok ihtiyac duyduğu aylar olduğu için bu durum çok normal. Yardimci olcak kimsem yok dediginize göre bebegin sizin dışınızda gördüğü kimsede yok. Kendini en güvende hissettiği kisi siz oldugunuz icin sizden ayrilmak istemiyor.. bu durumda eşinizin tavrı çok anlayissizca olmuş.. konusamiyoruz diye eve gelmemezlik yapacağına, sende çok yiprandin ailecek dışarı cikalim kafanı dağıt tarzinda yaklasabilirdi bence...

Sizii okadar iyi anlıyorumki... Kızım 16 aylık. Aynı durumu yaşıyoruz. Sürekli kucakta, sürekli bacaklarıma yapışık... Yanından kalkmaya yeltensem bile çığlığı basıyor. Başkasıyla da asla Durmuyor. Bi de bırakıp işe gitmeye çalışıyorum. Her sabah çığlık kıyamet. Ben de çok yıpranıyorum, çaresizce bu günlerin geçmesini bekliyorum.

Bebeğinizin dönemi sebebiyle size olan 'bağımlılığı' ve 'mecburiyet' hali devam ediyor. Haklı olarak tabi siz de yoruluyor ve bunaliyorsunuzdur. 6. Aydan sobra genellikle bebekler dışarıyla etkileşime geçmeye başlasa bile tamamiyle kendisine bakım veren kişiye muhtaçtır. Onunla sürekli tensel temas, göz teması, sesini duyma, emme(devam ediyorsa) uyuma, uyanma, sakinleşme ihtiyacını karşılama, kesfetme, beslenme vs gibi her şeyi anne ile yaparlar( ya da bakımı yapan kişi kim ise) Burada anneye destek olması gereken kişi BABA, bebeğe varlığını hissettirme ve ilişki kurmayı gelistirmesi gereken kişi yine BABA dır. Eğer baba gerekli desteği sağlarsa anne mutlu bebek mutlu olur. Baba biz konuşamıyoruz diye evden çıkarsa sorun büyüyerek çoğalır.
Tavsiyem, eşinize yardıma ihtiyaç duyduğunuzu belirtin. Çocuğun ikinizin evlafı olduğunu vurgulayın. İmkanınız varsa aile büyüklerinden destek isteyin. Sağlıkla mutlulukla huzurla büyüsün bebiş🙏

X