Bebeğim biberon -mama almıyor

Sallome

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2016
32
5
10 aylık bebeğimi emziriyorum ancak sütüm çok azaldı ve alması gereken sütü almadığını düşünüyorum. Hiç birşekilde mama ve biberondan süt almıyor. Bu yaştaki çocuklar anne sütü almıyorsa daha ne kadar mama almalı? Biberona nasıl alıştırabilirim fikri olan var mıdır?
Teşekkürler

Canim kasik mamasi kullanabilirsin...
Ek gidaya başlamış olman lazim. ..
Sadece anne sütü mü alıyor?

Aynı sıkıntıyı bende yasadım 4.ayında mama ve bıberonu aniden buraktı su an 13 atlık hala mama almaz bıberonu alıyor su felan ıcıyor ama arkadasın dedıgı gıbı hipp marka kasık mamaları kullanıyorum cok sewerek yıyor bıde benım kuzen dr anne sutu almayan bebekler keçi sütü vermeli en eşdeger seymıs anne sutune mutlaka keçi sütü dene hemde biberonu denemiş olursun oda olmazsa kasık maması ver ben kasık mamasının ıcıne biskivise eziyorum hipp in devam sütü içeren kaşık mamaları var

10 aylık olmuş bebeğiniz. Bence mama yerine bebeğin sindirebileceği çorbalar yapabilirsiniz. Tarhana çorbası çok yararlı ve besleyici mesela.Buharda pişirilmiş sebze ve elma gibi meyveleri verebilirsiniz. Böylece çiğneme ve yutak kasları da gelişir . Mamaları çok tercih etmeyin bence. Ek gıdaya geçiş emen bebekler için 6. ayda başlar. Emmeyen bebekler için bazı doktorlar 4. ay da ek gıdaya geçiriyorlar. Benim kızım sadece ilk 2 ay emdi be ben 4.5 aylıkken ek gıdaya geçtim. Biberonu 5 aylıkken bırakmıştı zaten .

X