Bebek Beslenmesi Bebeğim emmiyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Nisasu53

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2017
10
1
43
Kızlar moralim çok bozuk bebeğim 4 buçuk aylık bir ay öncesime kadar çok güzel emiyordu yalancı meme verdikten sonra emmeyi bıraktı sadece uykudayken emziriyorum zorla 5 dakika emiyor

İyi emmiş yine. Benim oğlum 2.ayda bıraktı. Tamemen bırakmadan önce sizin gibi gece emziriyordum. Onu da farketti ve olay bitti.

bu aylarda pek cok insan yasamistir bunu. dunyayi gormeye basladi emmekten daha eglenceli seyler var suanda onun icin. sabirla emzirmeye devam et. bir arkadasim davlumbazi calistirarak emziyordu. ben uykuda emzirdim uzunca sure. resmen agzina tikiyordum :) sagip veriyordum siringa ile. vazgecme sakin duzelecek. benimki tam duzeldi hamile kaldim.sutumun tadi degisti birakti sipa.

emzik hiç vermemeliydiniz hiç sağlıklı değil iki çocuğum var ikisine de emzik vermedim emzigi bırakırsanız düzelir

Suyunuz eksimiş olabilir mi? Bir arkadaşımın başına geldi. Ayaklarını üşümüş sütun tadı değişmiş çocuk 2 gün falan içemedi. Sütüm eskimiş diye anlatmıştı. Ya da yedikleriniz, kullandığınız bir ilaç veya geçirmekte olduğunuz bir enfeksiyon vb şeyler sütünün tadını bozuyor olabilir. Diğer yandan çocukta fiziksel bir sıkıntı olabilir. Hasta oluyordur veya sindirimi zorluyordur. Çok çeşitli sebebi olabilir. Herkes emzik kullanıyor sonucta. Sebebi emzige bağlamayın hemen. Bu memenin yerini tutamaz cunku

Kesinlikle emzirmekten vazgecmeyin.
Mama türü şeyler de vermeyin. Kucagınıza alıp ayakta emzirin, müzik açın. Farklı yöntemler deneyin.Acıkınca mecbur emecek

Bak canim cogu anne bu donemlerde bu sorunu yasiyor. Ben de yasadim. Su an bir yasini coktan gecti hala emiyor ve hatta cok mutlu. Israrla emzirmeye devam et. Biraz aglayacak itiraz edecek sonra pes edecek. Emzik asla asla ama asla verme. Biberonun da en minik deliklisini kullan.

Bak canim cogu anne bu donemlerde bu sorunu yasiyor. Ben de yasadim. Su an bir yasini coktan gecti hala emiyor ve hatta cok mutlu. Israrla emzirmeye devam et. Biraz aglayacak itiraz edecek sonra pes edecek. Emzik asla asla ama asla verme. Biberonun da en minik deliklisini kullan.
Konu sahibinden özür dileyerek araya giriyorum ama biberonla ilgili bir şey soracağım.Ben bebeğim yaklaşık 4 aylık olduğunda işe başlayacağım da en minik delikli biberonla versem sütümü sağıp biberona alışıp emmeyi bırakır mı acaba ?
Konu sahibi inşallah siz de bir an önce çözüm bulursunuz duruma ve istediğiniz kadar emzirirsiniz.

kızım da emmeyi 3-4 ay arası reddetti ben de hiç pes etmeden kucağımda gezdirirken verdim memeyi ağzına, yatırdık yere annem kafasını tuttu ben zorla verdim memeyi ağzına derken bırakmadı şükür.şuan 10 aylığız memeyi görünce deliye dönüyor :)
hemen emziği bırakın ve pes etmeyin emzirin her yakaladığınızda..

Konu sahibinden özür dileyerek araya giriyorum ama biberonla ilgili bir şey soracağım.Ben bebeğim yaklaşık 4 aylık olduğunda işe başlayacağım da en minik delikli biberonla versem sütümü sağıp biberona alışıp emmeyi bırakır mı acaba ?
Konu sahibi inşallah siz de bir an önce çözüm bulursunuz duruma ve istediğiniz kadar emzirirsiniz.
biz biberon olarak lansinohun anne memesi gibi emerek içebileceği biberonu aldık. aventin de var aynı şekilde ve her gün sağıp bırakıyorum biberonla annem içiriyor. emmede de bir problem yaşamadık şükür..

Öncelikle emzik vermeyi bırakın. Bu meme başı karmaşasına neden olur. Agladikca meme teklif edin ve emzikleri atın ki size çıkış yolu olmasın. Onun haricinde Los odada uyanır uyanmaz emzirin. Ya da uyuyacakken. Kanguruda ayakta yürüyerek fön sesi falan eşliğinde emzirin. Ayrıca atak zamanı olabilir. Normal doğacağı tarihi baz alarak listeye bakın. Atak zamanı az emmek isteyebilir. Geçince de memede yaşayacağı bir dönem geliyor.

ek bişeyler veriyorsan doyuyordur, zaten fincan kadar midesi var, emziği verme olmadı, bol su iç, emzirmeye çalışmaktan vazgeçme, 4 ay çok az, en 12-14 ay emzirmenin onun yetişkinlikteki sağlığına bile faydalı olacağını unutma, pes etme, kucağında memeye doğru, doğru açıda tuttuğuna emin ol
normal alması gereken kilosunu alıyor mu boyuna falan dikkat et kontrollerde

Google a "emzirme kampı" yazın okuyun. Sürekli emzirin. Oğlum da o aylarda meme reddi yaşadı, emzirme kampı yaptım. Bir sağ meme bir sol meme. Direnci kırılacaktır

Bence emzikle alakalı değil benim kızım da 3 aylıkken emmiyordu, kucağımda gezdire gezdire emzirmeye çalışıyordum pes etmedim sonra düzeldi. Bebeklerde dönem dönem oluyor bu sakın emzirmeyi bırakma uyurken de olsa emzir ben öyle yaptım 1aya düzeldi, şimdi 17aylık hala emiyor.

Canım cevap vermek istedim.Benim kızım ve oğlumda da belli bir süre sonra iş döndüm ve biberonla sağılan sütleri verdim.Hiç sıkıntı olmadı.Evdeyken emzirdim işteyken biberonla verdik.

emzik sağlıksız diye bir şey yok, nereden uyduruyorsunuz.
tamam süper kullanın demesek de bazı durumlarda hayat kurtarıcı.
ben oğullarımın ikisinde de emzik kullandım, biri kilolu bir bebek olduğu için hemen emip tüm sütü bitiriyordu, emme refleksi de tatmin olmuyordu, e boş göğsü versem ben o acıya dayanamıyordum, emzik verdim, 6. ayda bıraktı zaten emme refleksi zayıflayınca. ikinci oğlumda da parmak emme huyu var, ona alışmasın diye mecbur emzik veriyorum.

iki oğlumda da 4 aylık civarı meme reddi oldu, süt yetmeme gibi bir durum olmadığından emin olduktan sonra çok önemsemedim açıkçası, çünkü acıkınca başk çaresi olmayınca bal gibi emiyor, sonra geçiyor o dönem zaten, ama mama vs alternatif gıda verirseniz bebeğe o zaman emmeyi tamamen bırakabilir.

Mama emiyorsa oda sebep olabilir. Benim kizimda 4_4.5 aylarinda meme reddi yapmisti, 1.5 ay sadece uyurken emdi resmen uyusun diye bekliyordum, mama hicbirsey vermedim en sonunda mecbur emdi. Suan 19 aylik meme bagimlisi. O aylardaoluyor, tekken emzirin mama verirseniz birakabilir sizi bence biraz aciktirin

X