Bebek Beslenmesi Bebeğim gece çok uyanıyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Hulya1991

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2020
14
0
33
Merhaba anneler bebeğim 17 aylık mama ve ek gıda ile besleniyor gece uykusuna akşam 9 da geçiyor 12 de uyanıyor mama yiyip tekrar uyuyor 2 de tekrar uyanıyor mama yiyip uyuyo 1 saat sonra tekrar uyanıyor alt değiştirme ve mama ml soracak olursanız 210-180 ml arası gidip geliyor defalarca mama için kalkması beni çok yoruyo 1 kere kalksa anlayacağım siz de durumlar nasıl bu durumu nasıl toparlarım

Benim.bebegim de mamayla besleniyor..4 aylık 125 ml içiyor.. ben 12 de veriyorum sonra gece 3 ve sabah 6..zaten 7 buçukta da uyanıyoruz normal şartlarda.ama eğer gazi varsa,emzik aranıyorsa uyanıyor..
Muhtemelen sizin bebeğinizi de rahatsız eden birşey olabilir,aclik olacagini sanmıyorum.

Su vermeyi dene birde gece uyandığında,ben.buyuk kızıma oyle yapıyordum..aç olmadığından eminsem su verip yatırıyordum.

Benim.bebegim de mamayla besleniyor..4 aylık 125 ml içiyor.. ben 12 de veriyorum sonra gece 3 ve sabah 6..zaten 7 buçukta da uyanıyoruz normal şartlarda.ama eğer gazi varsa,emzik aranıyorsa uyanıyor..
Muhtemelen sizin bebeğinizi de rahatsız eden birşey olabilir,aclik olacagini sanmıyorum.

Benim bebeğim büyük olduğu için 1 defa uyanması normal karşılanıyor eğer farklı bir sıkıntısı yoksa olursa da o diş oluyo onda belli ediyor bu her kalmasında bu saydığım kadar mama yiyo normalde gece beslenmesi kesilmesi lazım anlam veremedim aramızda tecrübeli eğitim almış kişiler varsa yazarsa sevinirim beni çok yoruyor bu süreç defalarca mama hazırlamaya kalkmak

Benim oğlum 6 aylık mama ve ek gıda ile besleniyor bizde akşam 9da gece uykusuna yatıyoruz 1 de mama için kalkar sonra saat başı hep uyanır çok nadir 3 4 saatte bir kalktığı oluyor ama bana herkes dis çıkartıyor diyor bilmiyorum ben bebek çayı kullanıyorum humanadan kimyonlu rezene veriyorum gece o zaman uzun uyuyor 30 ml veriyorum eğer karnı tok işe

Benim oğlum 6 aylık mama ve ek gıda ile besleniyor bizde akşam 9da gece uykusuna yatıyoruz 1 de mama için kalkar sonra saat başı hep uyanır çok nadir 3 4 saatte bir kalktığı oluyor ama bana herkes dis çıkartıyor diyor bilmiyorum ben bebek çayı kullanıyorum humanadan kimyonlu rezene veriyorum gece o zaman uzun uyuyor 30 ml veriyorum eğer karnı tok işe

Bebeğiniz küçük olduğu için benim anlattığım süreç gibi uyanması normal o aylarda bizde öyleydik ama şuan bayağı büyük bir dönem sadece 1 kere uyanıyordu onda da su içip yatardı yada mama ama şimdi defalarca mama için kalkıyor 😔

Bebeğiniz küçük olduğu için benim anlattığım süreç gibi uyanması normal o aylarda bizde öyleydik ama şuan bayağı büyük bir dönem sadece 1 kere uyanıyordu onda da su içip yatardı yada mama ama şimdi defalarca mama için kalkıyor 😔
Belki mama az geliyordur biraz artırmayı deneyin normalde 180 200 ml idael ama bazı bebekler fazla yer

17 aylik cocuga neden evdeki yemek ve corbalardan degil dr mama veriyorsunuz merak ettim

17 aylik cocuga neden evdeki yemek ve corbalardan degil dr mama veriyorsunuz merak ettim
Onlardan da yiyo ama ahım şahım yemiyor zorla yediiryourm drmuz da süt verme onun yeşrne mama ile devam etsin tiksindiği zaman da bırakırsınız dedi o yüzden mamaya devam evdeki yemekler yeterli değil onun için şöyle yeterli değil az yiyo

Onlardan da yiyo ama ahım şahım yemiyor zorla yediiryourm drmuz da süt verme onun yeşrne mama ile devam etsin tiksindiği zaman da bırakırsınız dedi o yüzden mamaya devam evdeki yemekler yeterli değil onun için şöyle yeterli değil az yiyo
Cok ilginc yemek yiyen bebege mama verdiren doktor.. nerden buldunuz ben olsam dinlemezdim. Cpk mu getirisi varmis o mamanin doktora acaba? Komisyon mu aliyormus? Bebek yeni dogan degil bisey degil 17 ay olmus yazik etmeyin kesenize de cocugunuza da derim. Tabi ki tercih sizin.

Cogu dr 1 yasindan sonra mamayi biraktiriyor, en azindan bizimkiler oyleydi. Bir sekilde bir seylerden rahatsiz olup uyaniyor cocugunuz, 17 aylikken gece uyku duzeni coktan oturmaliydi yerine yani aksam yatip deliksiz sabaha kadar uyumasi lazimdi. Bence baska bir dr ile daha gorusun

X