Çocuk Hastalıkları Bebegim hasta

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Berivanatman12

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2016
110
44
Kizlar 14 aylik oglum gtip olmus,bogazinda da balgamli oksuruk var ama oyle abartilack kadar degil.surekli de hapsitiyor.ne vereyim,neviyi gelir..yardim edin

Çörek otu varsa evde bi çay kaşığı çörek otunu yarım çay bardağı suda kaynatın. Üç dört yemek kaşığı verin sabah akşam. Balgam söktürür, burun akıntısını keser, bağışıklığı kuvvetlendirir.

bebeğim hasta diye başlık açınca o kadar korktum ki açmaya. keşke "bebeğim grip" diye başlık açsaydınız !

Ben de çok korktum aklıma evlerden ırak şeyler geldi.
Grip olduğunu görünce sevindim desem yeridir.
Geçmiş olsun ama bence doktora götürmeden birşey vermeyin el kadar bebeciğe.

burdan duyduklarınızı uygulamanız zaten yanlıs bıan önce dr a göturun bebısınız rahatlasın tabı sızde.gecmıs olsun

Normal bir grip işte. Bizim milletimiz kadar gripten korkan yoktur bence. Hasta deyince aklıma neler geldi. Şükredin birseyi yok. Birkaç güne duzelir. Bol sıvı teklif edin. Oksurdukce portakal suyu verin bir tatlı kaşığı. Aşırı sıcak tutmayın. Odasını bol bol havalandirin. Yastığını yüksek tutun daha rahat uyur. Göğsüne küçük bir havlu koyabilirsiniz balgamı rahat söker. Burnu açık olsun. Deniz suyuyla burnunu açın günde 5 kereye kadar. Geçmiş olsun..

Tabi ki de bebeğini ilk önce bi doktora götür. Yarına kadar idare edecek bir çözüm arıyorsan da burnunu açmak için serum fizyolojik damlatıp aspiratörle çekebilir ve de soğuk buhar yapabilirsin.

Lütfen bebeğine kulaktan dolma tedaviler uygulama.

Hasta dıyınce urkerek gırdım. Canım normal sıkma canını bol su temız hava doktora gotur mutlaka. Gecmıs olsun

Her doktora guvenmeyin Kadir Tuğcuyu okuyun internette once. Bu durumda genelde cold mix ile limonlu bal ve serum fizyolojik oneriyor.
Lutfen cocuga bakmadan(!) oksuruk surubu antibiyotik gibi ilac veren doktorlardan uzak durun. Ozellikle antibiyotik kullanimina cok ama cok dikkat edin. Son çare olarak düşünün.

Her doktora guvenmeyin Kadir Tuğcuyu okuyun internette once. Bu durumda genelde cold mix ile limonlu bal ve serum fizyolojik oneriyor.
Lutfen cocuga bakmadan(!) oksuruk surubu antibiyotik gibi ilac veren doktorlardan uzak durun. Ozellikle antibiyotik kullanimina cok ama cok dikkat edin. Son çare olarak düşünün.
+1

Dünyada en son antibiyotik kullanımında 2. Sıradaydık. Şuan nedir bilemiyorum.
Ota b.ka antibiyotik dayıyor doktor.
Ki başka şekilde çözülebilecek yöntemler, daha az zararlı ilaçlar varken.
Yazık bebeklere.
Geçmiş olsun.

Bende bişey sandım korkarak girdim konuya

Biz 2 haftadır hastayız önce kanda mikrop çıktı sonrada akut bronşiolit olduk. 3 iğne yedik o geçti diğeri başladı hırıltılı öksürükle gittik.

Fazla zaman kaybetme bence gidin doktora baksın ben evde bekledim 2 gün çoğaldı öksürüğü. Şimdi hava veriyoruz 6 saatte bir. Hamd olsun iyiyiz salgın var oluyor böyle şeyler

az önce sağlık ocagına götürdüm.daha kahvaltısını agzında tutuyordu,yutamıyordu kuzum..doktorun bir havası var ki,sanki harvart universitesinden mezun.agzındakini yutsun öyle fgelin bakayım dedi..tabi bunu için degil genel olarak havalı ve tenezzül etmiyor konuşmaya...geldim sıcak bir banyo yaptırdım,agrı kesici verip uyuttum kuzucugumu..antibiyotik kullanmaya ben de karsıyım..bence de en son care oolmalı...teşekkurler bayanlar

Kizlar 14 aylik oglum gtip olmus,bogazinda da balgamli oksuruk var ama oyle abartilack kadar degil.surekli de hapsitiyor.ne vereyim,neviyi gelir..yardim edin
ben bal soğan kürünü yapıyorum . netten araştırın .
3 çocuğumda da iyi geliyor .
ay olarak da o aylarda verdim . sıkıntı yok .

X