Bebek Beslenmesi Bebegim ilk defa pisik oldu

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Asyaninannesi2

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2019
29
5
38
Merhaba, dogdugundan beri nemli pamukla temizliyorum ve Bepanthol pisik onleyici krem kullaniyorum. Bir kere halasi ben gormeden islak mendille sildiginde kizarmisti iki uc degistirmede bepanthol ile duzeldi. 6 aylik oldu su an hic gormedigim kadar popo arasi makat cevresi kizarik. 5 aya kadar hep emzirdim sutum yetmedi son iki haftadir mama ile destekliyorum. Kaka miktari artti ondan olabilir mi? Daha once hic olmadigi icin ne yapacagimi sasirdim, sari kantaron okudum kullanan var mi nasil kullandiniz?

Sarı kantaronu bilmiyorum denemedim ama zeytinyağının asidi alınmış halinin iyi geldiğini biliyorum. Asidini alma yöntemi ise zeytinyağını cam küçük bi reçel kabı gibi birşeye koyun ağzı açık olarak, o kabı da tencereye koyup kaynatın benmari usulü gibi. 5-10dk boyunca kaynasın daha sonra zeytinyağı ılıdıktan sonra güvenle bebeğinizin poposuna sürebilirsiniz. Benimki pişik olduğunda bi sudokrem bi de zeytinyağı dönüşümlü kullanıyordum toparlıyordu.

canim ben arko nun yağlı yeşil tüp kremleri oluyorya ondan bolca suruyorum hemen geçiriyor kantaron icinde sunu diyebilirim ozellikle yanık tedavisinde çok etkili pişige de denemekten bisey olmaz sanirim bi kez sur dene

Siz değişik birşey ya da her zaman tükettiğinizde fazla miktarda bir şey yediniz mi? Ben ne zaman kuruyemiş yesem pişik olurdu oğlum. Epey bir süre tüketmemiştim.

Diş zamani kızın da pisigi cok oluyo sudokrem ve uzerine pudra kullaniyorum. Ama size tavsiyem doktora gostermeden bisey kullanmayin alerjik olabilir mantar olabilir en iyisi doktora sormak. Bunun disinda bezini sık degistirip poposunu bi sure acik birakabilirsiniz

Siz değişik birşey ya da her zaman tükettiğinizde fazla miktarda bir şey yediniz mi? Ben ne zaman kuruyemiş yesem pişik olurdu oğlum. Epey bir süre tüketmemiştim.
Beslenme duzenimde bi degisiklik olmadi. Ama dedigim gibi artik daha cok mama yiyor. Gun icinde beni doyumluk emmiyor.

Beslenme duzenimde bi degisiklik olmadi. Ama dedigim gibi artik daha cok mama yiyor. Gun icinde beni doyumluk emmiyor.
Eğer sorunun mama olduğunu düşünüyorsanız bir doktorunuza danışın derim. Belki farklı içerikte bir mama önerir. Sorunun kaynağını çözmeden kremler vs işe yaramayacaktır çünkü.

İki gundur kantaronu kullaniyorum. Kizariklik pembeye döndü. Tam gecince de bilgi verecegim. Gecmez ise cidden mama olabilir sorun.

Merhaba, dogdugundan beri nemli pamukla temizliyorum ve Bepanthol pisik onleyici krem kullaniyorum. Bir kere halasi ben gormeden islak mendille sildiginde kizarmisti iki uc degistirmede bepanthol ile duzeldi. 6 aylik oldu su an hic gormedigim kadar popo arasi makat cevresi kizarik. 5 aya kadar hep emzirdim sutum yetmedi son iki haftadir mama ile destekliyorum. Kaka miktari artti ondan olabilir mi? Daha once hic olmadigi icin ne yapacagimi sasirdim, sari kantaron okudum kullanan var mi nasil kullandiniz?
Evet kaka miktarı artınca benim kızım da da oldu daha doğrusu ek gidaya geçince başladı ama ben her değiştirmede eğer kızarıklık varsa bephantol sürüyorum çok iyi geliyor bu.

X